banner
banner

SushiSwap نقشه نقشه جاه طلبانه ای را برای جلوگیری از سلطه DEX Uniswap منتشر کرد

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi: افزایش حجم DEX

با وجود اصلاحات اخیر در قیمت BTC ، بازار مالی غیرمتمرکز در این هفته 3 درصد افزایش یافت و ارزش کل آن قفل شده 22.54 میلیارد دلار بود. علاوه بر این ، متوسط ​​حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز 8٪ افزایش یافت و به 2.01 میلیارد دلار رسید. Uniswap با 38٪ سهم بازار به رهبری خود در این بخش ادامه داد.

در حالیکه کامپوند با سهم 49 درصدی سلطه خود را در بازار حفظ کرد ، حجم کل وام در حوزه وام دهی 8 درصد افزایش یافت. منحنی رهبری خود را به عنوان بزرگترین گروه نقدینگی حفظ کرد – منجر به افزایش 38 درصدی هفتگی با ارزش کل قفل شده به مبلغ 1.13 میلیارد دلار شد.

کل حجم وام در DeFi برای اولین بار در این هفته از 4 میلیارد دلار فراتر رفت. منبع: DeFi Pulse و DeBank

برنامه گسترش نقدینگی SushiSwap

SushiSwap ، رقیب اصلی هدایت صرافی غیرمتمرکز Uniswap ، با انتشار آخرین نقشه راه ، جاه طلبی های قوی خود را برای امسال نشان داد. این طرح چشم اندازهای مختلف SushiSwap را شامل می شود – یعنی گسترش نقدینگی ، قابلیت همکاری و مقیاس پذیری ، حاکمیت جامعه و موارد دیگر.

میرین

پیشنهاد میرین یکی از ملفه های اصلی ارتقا proposed یافته SushiSwap است که هدف آن افزایش نقدینگی پروتکل توسط 10x-20x است. این ممکن است با برنامه توسعه استخر نقدینگی SushiSwap ، به نام استخرهای دارای حق امتیاز ، محقق شود.

مفهوم استخرهای دارای امتیاز ، تلاشی است برای ادغام مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز. استخرهای دارای حق امتیاز از MainPool و SubPool تشکیل شده اند. در استخرهای دارای امتیاز ، صرافی های متمرکز می توانند به کاربران خود گزینه تبدیل شدن به تأمین کنندگان نقدینگی SushiSwap را ارائه دهند. هنگامی که یک جفت نقدینگی جدید به یک سیستم عامل شخص ثالث اضافه می شود ، یک SubPool ایجاد می شود و به مجموعه نقدینگی SushiSwap ، MainPool اضافه می شود.

عملکرد دو برابر

بازده مضاعف یکی دیگر از ویژگی های اصلی برنامه گسترش نقدینگی ارائه دهنده سوشی سوپ است.

به عنوان شرکای استخر با امتیاز SushiSwap ، SubPool ذکر شده در صرافی های متمرکز می تواند بازدهی SUSHI و رمز حکمرانی خود را ارائه دهد. نشانه های حاکمیت CEX را می توان از دارایی های رمزنگاری موجود یا نشانه های تازه ضرب شده انتخاب کرد.

به عنوان مثال ، تصور کنید OKEx در برنامه SushiSwap یک مجموعه نقدینگی SUSHI / OKB را به عنوان زیر استخر راه اندازی کرد. کاربران موجود در استخر می توانند با کسب بازدهی از SUSHI و OKB بازده خود را دو برابر کنند. [این فقط یک مثال است و نباید به عنوان یک برنامه تعریف شده تفسیر شود.]

یک برنده برای SushiSwap و صرافی های متمرکز?

برنامه گسترش نقدینگی SushiSwap می تواند محصولی جذاب برای مبادلات متمرکز باشد که می خواهند از رقابت جلوتر باشند.

معرفی معاملات نقدینگی و سازندگان بازار خودکار منجر به رشد سریع حجم معاملات مبادلات غیرمتمرکز شده است. برای کنار آمدن با رقابت شدید DEX ها ، CEX ها برای متنوع کردن پیشنهادات رمزنگاری خود با پروتکل های DeFi همکاری می کنند.

استخرهای دارای امتیاز SushiSwap به عنوان دروازه ای برای CEX ها هستند تا نشانه های با بهره بالا را برای کاربران خود ارائه دهند. به عنوان یک شریک استخر دارای امتیاز ، یک CEX می تواند هزینه معاملات را از 0.05٪ تا 10٪ به عنوان منبع درآمد اضافی از کاربران دریافت کند. برای CEX ها ، درآمد کارایی معامله به عنوان یک محافظ در برابر از دست دادن نقدینگی از زمانی که کاربران وجوه خود را از زیر استخر خارج می کنند ، است. علاوه بر این ، بازده دو برابر ارائه شده در SubPool گزینه جذاب برای سهامداران طولانی مدت در بورس را ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، SushiSwap می تواند با برنامه توسعه LP از اعتبار و نقدینگی عمیق مبادلات متمرکز استفاده کند. با راه اندازی SubPools در مبادلات رمزنگاری مختلف ، انتظار می رود که نقدینگی کل SushiSwap چندین برابر شود.

به عنوان مثال ، بیایید فرض کنیم MainPool SushiSwap نقدینگی 1 میلیارد دلار دارد. اگر SushiSwap با CEX A و CEX B شریک شود تا زیر مجموعه هایی با نقدینگی 10 میلیارد دلار راه اندازی کنند ، کل نقدینگی SushiSwap به 21 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

در حالی که CEX ها می توانند نشانه های با بهره بیشتر برای کاربران خود ارائه دهند ، جفت های معاملاتی SushiSwap برای بازارهای نقد بیشتر قابل دسترسی خواهد بود. برنامه توسعه LP به نظر می رسد که هم برای SushiSwap و هم برای CEX سودمند است.

انتقال دارایی بین زنجیره ای از طریق Rune و Moonbeam

SushiSwap همچنین قصد دارد قابلیت همکاری و مقیاس پذیری خود را بیشتر بهبود بخشد. یک سازنده بازار خودکار میان زنجیره ای با اجازه انتقال بی نقص دارایی از طریق چندین بلاک چین ، قابلیت همکاری SushiSwap را بهبود می بخشد. مبادله غیرمتمرکز با اتصال به THORChain’s Rune و Polkadot’s Moonbeam در جهت رسیدن به این هدف است..

در مورد Rune ، a پل ران برای اجازه دادن به کاربران برای انتقال دارایی های خود به طور مستقیم در THORChain و Ethereum استفاده می شود. برای تسهیل انتقال دارایی میان زنجیره ای ، یک نسخه ERC-20 از رمز Rune ایجاد شده است تا دارایی های THORChain را نشان دهد.

SushiSwap همچنین با استفاده از راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم ، در حال بررسی بهبود مقیاس پذیری خود است. پروتکل در حال حاضر جمع آوری دانش صفر را برای برقراری ارتباط بهتر با برنامه های غیرمتمرکز در اکوسیستم سالیانه ترجیح می دهد.

رقابت با Uniswap در سال 2021 ادامه خواهد یافت

بحث ها پیرامون Uniswap و SushiSwap همچنان داغ می شود – به ویژه پس از سالها. بنیانگذار امور مالی آندره کرونژ پست وبلاگ در مورد خطرات رقبا برای کدنویسی کدهای خود اشلی شاپ ، پیشرو در رشد Uniswap ، با ضربه مواجه شد بیان آن ادغام SushiSwap با yearn.finance با شکایت Cronje متناقض است. پس از آن مخترع Uniswap ، Hayden Adams ادعا کرد که نظرات نمایانگر کل تیم Uniswap نیست.

در حالی که Uniswap هنوز از نظر ارزش قفل شده از SushiSwap پیشی می گیرد ، آخرین نقشه راه SushiSwap نشانه هایی از اصول قوی در نوآوری DeFi ، حاکمیت جامعه و مقیاس پذیری پروتکل را نشان می دهد. 

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me