banner
banner

کمیسر هستر پیرس اختلاف نظر در مورد حاکمیت و حل و فصل تلگرام SEC

کمیسر Hester M. Peirce از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تحویل داد سخنرانی 21 ژوئن در هفته Blockchain در سنگاپور که در آن مخالفت خود را در مورد اخیر اعلام کرد حل و فصل بین SEC و تلگرام.

جای تعجب نیست که اگر کمیشنر پیرس با رای اخیر دادگاه مبنی بر منع انتشار توکن های تلگرام برای همه سرمایه گذاران و توافق بعدی با SEC مخالفت کند ، جای تعجب ندارد. کمیسار پیرس به صراحت گفته است که او با اصل مورد نظر موافق نیست سفارش اضطراری اکتبر 2019 تشکیل شده توسط SEC علیه تلگرام.

جدول زمانی افزایش تلگرام و پرونده قضایی

فوریه 2018 برنامه پیام رسان محبوب Telegram با استفاده از ساختار SAFT (توافق نامه ساده برای Future Tokens) 850 میلیون دلار سرمایه جمع می کند
مارس 2018 تلگرام با استفاده از ساختار SAFT 850 میلیون دلار اضافی جمع می کند
اکتبر 2019 توزیع نشانه های تلگرام به سرمایه گذاران برنامه ریزی شده در تاریخ 31 اکتبر 2019
اکتبر 2019 SEC برای جلوگیری از توزیع توکن های تلگرام برای سرمایه گذاران اقدام اضطراری و دستور منع موقت علیه تلگرام را تشکیل می دهد.
مارس 2020 دادگاه دستور می دهد که تلگرام امکان توزیع توکن به هیچ سرمایه گذار ، آمریکایی و خارجی را ندارد
ژوئن 2020 تلگرام با SEC توافق می کند و توافق می کند 1.2 میلیارد دلار به سرمایه گذاران بازگرداند ، عملیات را تعطیل کند و 18.5 میلیون دلار جریمه بپردازد

خلاصه تلگرام Raise

  • 1.7 میلیارد دلار از سرمایه گذاران (424.5 میلیون دلار از سرمایه گذاران آمریکایی) جمع آوری شده است
  • 171 سرمایه گذار (39 آمریکایی)
  • فقط سرمایه گذاران معتبر
  • حداقل سرمایه گذاری 1 میلیون دلار برای هر شخص یا نهاد
  • این پول سرمایه گذاری شده قرار بود برای توسعه بلاکچین شبکه باز تلگرام (TON) و رشد و نگهداری پیام رسان تلگرام استفاده شود.

کمیساریا پیرس چه موضوعاتی را مطرح می کند?

دادگاه “یک طرح واحد” را می بیند. کمیسر پیرس با دادگاهی درگیر است که قرارداد سرمایه گذاری بین تلگرام و سرمایه گذاران معتبر ، تحویل توکن ها به سرمایه گذار و فروش مجدد توکن ها را به عنوان یک طرح واحد در نظر گرفته است. او ابراز تاسف می کند ، “تمایز بین قرارداد سرمایه گذاری (توافق نامه بین تلگرام و سرمایه گذاران معتبر) و توکن (دارایی ایجاد شده و تحویل داده شده در این توافق نامه) از بین رفته است”. کمیسار پیرس معتقد است که سرمایه گذاری های اولیه در این شرکت برای جذب سرمایه برای ساخت سیستم عامل است و این سرمایه گذاری های اولیه جدا از فروش مجدد یک توکن عملیاتی است … “چنین نشانه هایی ، یک بار که یک مصرف مصرفی داشته باشند ، باید بتوانند خارج از معامله اوراق بهادار به خریداران فروخته شده است “. وی معتقد است که آزمون هووی از این ایده پشتیبانی می کند که فروش مجدد رمزها به عنوان یک وثیقه به حساب نمی آید ، فقط به این دلیل که در ابتدا توکن ها به عنوان بخشی از معاملات اوراق بهادار خریداری شده اند.

آنچه لازمه موفقیت است ، ارائه اوراق بهادار غیرقانونی توسط SEC تلقی می شود. آنچه SEC به عنوان ارائه اوراق بهادار غیرقانونی (توزیع گسترده توکن در جهان) می داند ، کمیسیون پیرس آن را عنصری ضروری برای بلاکچین موفق می داند. “من از این پیام که توزیع توکن ذاتاً شامل معامله اوراق بهادار است پشتیبانی نمی کنم … من [توزیع گسترده توکن ها] را پیش شرط لازم برای هر شبکه بلاک چین موفق می دانم. “

SEC در حال افزایش بیش از حد است. کمیسار پیرس همچنین با این واقعیت که SEC درخواست و مجاز به اجرا درمورد شرکتی شد که در ایالات متحده آمریكا یا مستقر نیست ، و فقط یك چهارم سرمایه گذاران و كل سرمایه گذاری مستقر در ایالات متحده است. وی به ما یادآوری می کند که راه آمریکایی تنها راه در اقتصاد جهانی نیست. “این تمایل SEC برای درخواست و دادگاه منطقه برای اعطای چنین تخفیف اجباری گسترده علیه یک شرکت غیر آمریکایی ، در موردی که یکی – یک چهارم بودجه از سرمایه گذاران آمریکایی تأمین شده است ، به طور منطقی ممکن است برخی از نگرانی ها را در بین همکاران بین المللی ما ایجاد کند … خوب است یادآوری کنیم که راه ما تنها راه نیست. ما باید در مورد درخواست راه حل هایی که به طور موثر قوانین ما را فراتر از مرزهای ما اعمال می کنند ، محتاط باشیم. “

در معرض خطر خودتان هستید – مسیر واضحی وجود ندارد

جالب توجه است که ، کمیسر پیرس خاطرنشان می کند که تلگرام از مشاوران پیچیده ای استفاده می کند ، “با حسن نیت تلاش کرد تا با قوانین اوراق بهادار فدرال مطابقت داشته باشد” و “با کارمندان SEC همکاری گسترده ای داشت” این س begال را ایجاد می کند – چه اشتباهی رخ داده است؟ آیا SEC راهنمایی نادرستی داده است؟ آیا تلگرام تصمیم گرفت که از رهنمودهای SEC پیروی نکند؟ آیا SEC به دلیل توزیع توکن به سرمایه گذاران ، نظر خود را تغییر داد؟ این س questionsالات پاسخ شفافی ندارند و همچنان در هنگام ارائه پیشنهادات توکن در ایالات متحده و / یا با سرمایه گذاران آمریکایی شرکت ها را در آبهای پر خطر و ناشناخته رها می کنند.

واضح است که کمیسار پیرس معتقد است که SEC برای کمک به هدایت شرکتها در مسیر درست تلاش چندانی انجام نمی دهد ، وی خاطرنشان کرد: “به جای ارائه راهنمایی مفید در مورد استانداردهای ایمنی و فن آوری ترمز عملکردی … [ترک] صنعت برای حدس زدن در مسیر انطباق”. شرکتها مجبور نیستند خطر درست حدس زدن در مسیر صحیح انطباق را بپذیرند.

SEC چه کسی محافظت کرد? 

مورد SEC v Telegram Group Inc. و Ton Issuer Inc. توسط سه سرمایه گذار درخواست شد. هفت سرمایه گذار به عنوان طرف های علاقه مند ذکر شده است. برای سرمایه گذاری در افزایش تلگرام ، کلیه سرمایه گذاران باید تحت عنوان “سرمایه گذاران معتبر” واجد شرایط می شدند. حداقل آستانه سرمایه گذاری در تلگرام 1.000.000 دلار آمریکا بود.

در پایان سخنان خود ، کمیسر پیرس می پرسد ، “با این اقدام از چه کسی محافظت کردیم؟” این یک سوال خوب است – می توان فرض کرد که یک سرمایه گذار با سرمایه برای سرمایه گذاری 1 میلیون دلار در افزایش تلگرام ، شخص یا نهادی کاملاً پیشرفته است که خطرات ذاتی سرمایه گذاری در فناوری جدید و فعالیت های اولیه را درک می کند. بنابراین ، SEC در این مورد از چه کسی واقعاً محافظت کرده است؟ به نظر می رسد که تنها افرادی که محافظت می شدند تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران پیچیده بودند که از ریسکی که آگاهانه پذیرفته بودند ناراضی نبودند.

حرکت به جلو

از سال 2018 صنعت رمزنگاری شاهد روند رو به رشد شرکت هایی است که از پذیرش سرمایه گذاران آمریکایی خودداری می کنند. به احتمال زیاد این روند ممنوعیت سرمایه گذاران آمریکایی تا زمان ارائه راهنمایی مشخص از سوی SEC ادامه خواهد داشت. به دلیل اقدامات اجرایی SEC و عدم راهنمایی ، اکثر شرکت ها به نظر می رسد اجازه دادن به شهروندان ، ساکنان یا نهادهای آمریکایی برای سرمایه گذاری در افزایش سرمایه (نشانه) بسیار خطرناک است.

در فوریه سال جاری ، کمیسر پیرس او را اعلام کرد پیشنهاد برای پر کردن شکاف بین مقررات و تمرکززدایی. وی این پیشنهاد را بندرگاهی امن می داند که به شرکت ها مهلت سه ساله موافقت برای توسعه یک شبکه عملکردی می دهد. در پایان این سه سال ، توکن ها به عنوان یک شبکه عملکردی که از آن می توان به طور فعال برای کالاها و خدمات استفاده کرد ، اوراق بهادار محسوب نمی شود. جزئیات بیشتر درباره پیشنهاد بندر امن کمیسر پیرس را می توانید در پیوند بالا پیدا کنید.

در حالی که پیشنهاد بندر امن کمیسر پیرس کاملاً تفکر شده است و به نظر می رسد راهی عالی برای پیشبرد آن باشد ، اما متأسفانه هنوز هم به سادگی یک پیشنهاد است. با توجه به امتناع مستمر SEC از ارائه راهنمایی ، قوانین یا مقررات کتبی روشن ، انتظار نداریم بندر امن کمیسر پیرس به زودی توسط SEC تصویب شود. اگر راهنمایی یا مقررات روشنی توسط SEC وضع نشده باشد ، انتظار داریم سایر بازارهای جهانی نیز در پروژه های غیرمتمرکز پیش قدم شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me