banner
banner

GBTC به رانندگی در بازار گاو نر BTC کمک می کند ، اما ممکن است تأثیر آن کاهش یابد

بازار گاو نر BTC امسال همزمان با ورودی های پر مخاطب سرمایه گذاران نهادی است که Grayscale Bitcoin Trust را به کانون توجهات سوق داده است. به عنوان یک صندوق بدون بورس و بورس و اولین وسیله سرمایه گذاری ارز دیجیتال برای دستیابی به وضعیت شرکت گزارش دهنده کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده ، GBTC مورد توجه قرار گرفته است. مقدار کل دارایی های تحت مدیریت آن به طور مکرر به بالاترین حد خود رسیده است – و با توجه به این موضوع ، OKEx Insights تصمیم گرفته است تا در درک بهتر این موضوع به بازرگانان خرده فروشی نگاهی دقیق به برخی از ویژگی های GBTC داشته باشد "سیاه چاله" در بازار BTC.

مقیاس خاکستری دروازه ای برای قرار گرفتن در معرض BTC سازمانی است

هدف GBTC ارزش خالص دارایی است. یا NAV ، به ازای هر سهم برای ردیابی قیمت بازار بیت کوین در هر سهم ، منهای بدهی های اعتماد. از آنجا که نیازهای انطباق م institutionsسسات مالی سنتی را برآورده می کند و به جلوگیری از چالش های خرید ، ذخیره و نگهداری مستقیم BTC کمک می کند ، به دروازه ای برای موسسات برای دستیابی و حفظ مواجهه با دارایی دیجیتال پیشرو تبدیل شده است. 

با این حال ، شایان ذکر است که در ابتدا GBTC برنامه بازخرید را اجرا نمی کند. سهام پس از آن فقط واجد شرایط محدودیت و فروش مجدد در بازار عمومی است یک دوره شش ماهه.

از تاریخ 15 دسامبر ، GBTC دارای 565،633 BTC یا 10.94 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت است. تعداد سکه های جدید اضافه شده فقط در شش ماه گذشته به تقریبا 200،000 BTC رسید.

کل دارایی های تحت مدیریت GBTC در شش ماه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. منبع: YCharts

طبق سرمایه IQ ، دارندگان اصلی GBTC در حال حاضر شرکت اعطای وام رمزنگاری BlockFi ، صندوق پرچین Three Arrows Capital ، صندوق اعتماد Horizon Kinetics و همچنین ARK ، صندوقی به سرپرستی سرمایه گذار آمریکایی کتی وود است. قرار گرفتن ARK در معرض BTC به سپتامبر 2015 برمی گردد ، زمانی که صندوق ARKW اولین ETF برای خرید GBTC بود. ارزش این بازارها بیش از 100 میلیون دلار است – و BlockFi به 500 میلیون دلار می رسد.

14 موسسه وجود دارد که بیش از یک میلیون دلار ارزش بازار در GBTC دارند. منبع: ضریب هوشی سرمایه

علاوه بر این ، تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران سازمانی به دنبال GBTC برای قرار گرفتن در معرض BTC خود هستند. Guggenheim Partners با بیش از 230 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت ، اصلاحیه ای را به SEC ارائه كرده است تا به صندوق فرصت های كلوی 5 میلیارد دلاری خود اجازه دهد حداكثر 10 درصد از ارزش خالص دارایی خود را در GBTC سرمایه گذاری كند.. 

طبق گزارش سه ماهه سوم سال 2020 گریسکال ، 81٪ از سرمایه گذاران آن سرمایه گذاران نهادی هستند. یکی دیگر از گروه های دارای رشد سریع ، دفاتر خانوادگی است که بیش از 8٪ از کل را نشان می دهد.

تقریباً 80٪ از سرمایه گذاران GBTC نهادی هستند ، در حالی که سهم دفاتر خانواده در حال رشد است. منبع: Grayscale 2020 Q3 Report

مکانیزم حق بیمه و بازخرید GBTC آن را به یک سیاهچاله تبدیل کرده است

در حال حاضر GBTC نسبت به NAV خود با حق بیمه 26٪ معامله می شود. این چهار سال است که با تخفیف NAV خود معامله نمی کند.

بیشتر حق بیمه بالا ناشی از قیمت گذاری بازار در معرض خطر است ، زیرا سرمایه گذاران فقط پس از خرید سهام GBTC می توانند از طریق بازار ثانویه پول نقد کنند. این مکانیسم سرمایه گذاران را مجبور می کند تا شش ماه ریسک کنند – در این دوره ، حتی اگر BTC سقوط کند ، سرمایه گذاران قادر به فروش نیستند. GBTC هرگز هیچ BTC را تحت سازوكار فعلی نمی فروشد.

علاوه بر این ، از آنجا که GBTC یکی از معدود دروازه هایی است که در حال حاضر برای سرمایه گذاران سازمانی برای مشارکت در سرمایه گذاری BTC و برآورده کردن الزامات انطباق در دسترس است ، تقاضای زیادی ایجاد می کند – امکان تداوم حق بیمه.

GBTC برای مدت طولانی تری در سال 2020 حق بیمه 10٪ یا بیشتر را حفظ کرده است. منبع: بایت

با توجه به حق بیمه بالا ، بسیاری از سرمایه گذاران سعی در استفاده از استراتژی خنثی در بازار دارند. طبق گزارش سه ماهه سوم سال 2019 Grayscales ، تقریباً 80٪ از ورودی ها با مشارکت دارایی های دیجیتال در ازای سهام همراه بوده است – افزایش نسبت به 12 ماه گذشته. اگرچه از آن زمان تاکنون این تعداد مشخص نشده است ، اما ما توانستیم ببینیم که اکثر سرمایه گذاران از آن استفاده می کنند "در نوع" در ازای سهام GBTC ، اما استفاده نکردن از پول نقد برای خرید مستقیم سهام.

تقریباً 80 درصد سرمایه گذاران سهام GBTC را از طریق مبادله می کردند "در نوع" رویکرد. منبع: گزارش Q3 2019 خاکستری

"در نوع" روش این است که سهام GBTC با وام گرفتن BTC از شرکت های وام دهنده و کمک به اعتماد مبادله شود. پس از دوره قفل ، سرمایه گذاران سهام GBTC خود را در بازار ثانویه می فروشند و سپس BTC را از صرافی های رمزنگاری خریداری می کنند تا به شرکت وام دهنده بازگردند. برای خنثی نگه داشتن بازار ، آنها می توانند با باز کردن موقعیت های کوتاه در صرافی های تنظیم شده ، در معرض دارایی های BTC خود قرار گیرند. به این ترتیب ، آنها پس از بیرون انداختن هزینه های وام و مدیریت ، باز هم سودهای آربیتراژ تولید می کنند. 

در این فرآیند آربیتراژ ، مکانیسم غیرقابل بازخرید Grayscale فرار از خرید واقعی BTC در بازار را غیرممکن می کند – خواه سرمایه گذاران BTC یا فیات وام بگیرند. اگر ابتدا BTC را وام بگیرد ، خریدار داور خواهد بود یا اگر قبلاً پول قرض کند ، Grayscale خواهد بود. این نوع سیاهچاله همچنین منجر به ظهور تعدادی از م institutionsسسات شده که آربیتراژ را هدف قرار می دهند اما در واقع مقادیر زیادی BTC را در بازار خریداری می کنند ، که منجر به برخی از کف های قیمت بلند مدت می شود.

نرخ های وام باعث می شود تا فرصت های داوری از طریق حق بیمه GBTC همچنان سودآور باقی بماند. منبع: CoinMarketCap

حق بیمه GBTC به یک شاخص قیمت BTC تبدیل شده است

با توجه به ورودی های شدید به GBTC در سال جاری ، می توانیم ببینیم که تغییرات در حق بیمه آن در پیش بینی حرکت کوتاه مدت قیمت BTC نقش دارد..

به طور کلی ، حق بیمه بین 10٪ و 30٪ متغیر است ، فراتر از آن احتمال زیادی برای تغییر قیمت وجود دارد. ما ممکن است حق بیمه های بالاتر یا زیر آن درصد را به معنای خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد BTC تفسیر کنیم. افزایش سریع حق بیمه معمولاً نتیجه افزایش سریع قیمت است. افزایش سریع قیمت ممکن است منجر به سودآوری موسسات بزرگی شود که به دنبال تعادل در موقعیت های خود هستند – که به نوبه خود باعث حرکت بازار در جهت مخالف می شود.

حق بیمه GBTC کمتر از 10٪ یا بالاتر از 30٪ معمولاً منجر به تغییر قیمت می شود. منبع: TradingView ، OKEx

ARK به عنوان یک صندوق قابل معامله در مبادلات عمومی ، حرکت موضع را روزانه منتشر می کند. این یک نگاه اجمالی به منابع GBTC آن می دهد. بر اساس تغییر موقعیت در ARKW, در تاریخ 25 نوامبر 141،000 GBTC سهام و 518،202 GBTC سهام فروخت. در 26 نوامبر و 1 دسامبر ، قیمت BTC به ترتیب 8٪ و 5٪ کاهش یافت. در حالی که سهام ARK فروخته شده درصد زیادی از کل موقعیت های آن نیست ، ممکن است کاهش آن بیشتر شود زیرا معامله گران می توانند سهام صندوق پیشرو را همیشه تماشا کنند.

دو کاهش اخیر در دارایی های GBTC ARKW درست قبل از کاهش قیمت BTC اتفاق افتاد. منبع: arktrack.com

اگرچه تغییر در حق بیمه GBTC هنوز یک شاخص معتبر است ، اما ممکن است به تدریج از طریق گسترش نفوذ ارز رمزنگاری شده و تأیید احتمالی سایر ETF بیت کوین ، نتواند به عنوان یک شاخص قابل اعتماد عمل کند. به طور قابل ملاحظه ای خاکستری می تواند سلطه خود را به عنوان مکانی برای قرار گرفتن در معرض BTC سازمانی از دست بدهد ، که همچنین باعث کاهش حق بیمه آن خواهد شد.

علاوه بر این ، با بیش از 1 میلیارد دلار ورودی به GBTC در نیمه اول سال ، همچنین می تواند با پایان این قفل های بزرگ ، حق بیمه NAV نیز فشرده شود. اگر حق بیمه به برابری نزدیک شود ، ایجاد سهام جدید به میزان قابل توجهی کاهش می یابد زیرا داور سود نمی کند. این می تواند منجر به فشار فروش بر بازار ثانویه شود.

حق بیمه قبلی بازار گاو نرفته است

حق بیمه های مثبت GBTC سال هاست که در بازار وجود دارد. با این حال ، حق بیمه دیگری که در سال های 2017 و 2018 وجود داشت ، ناپدید شده است. به عنوان مثال ، حق بیمه کیمچی در بازار کره به ندرت پس از سقوط قیمت BTC در مارس 2020 دیده شده است. اکنون قیمت ارز رمزپایه پیشرو در مبادلات ایالات متحده به طور کلی بالاتر از قیمت در صرافی های کره است.

حق بیمه Kimchi عمدتا در مارس 2020 منقرض شد. منبع: Tradingview ، OKEx

حق بیمه USDT OTC در یوان چین نیز شاخص دیگری از احساسات در بازار آسیا است. از آنجایی که بازار چین تجارت مستقیم ارز فیات را در بازار ارزهای رمزنگاری شده ممنوع كرد ، USDT در مبادلات چینی اغلب با ارزش بیشتری به دلار آمریكا معامله می شود – این نشان می دهد كه تقاضای خرید بیشتری وجود دارد. با این حال ، این حق بیمه برای مدت طولانی پس از مارس 2020 به تخفیف تبدیل شد و نشان داد که بازار چین خریدار ضعیفی از BTC است.

USDT امسال در بازار چین با تخفیف نسبت به دلار آمریکا معامله شده است. منبع: Chainext

همه اینها نتیجه گیری می کند که بازار گاو نر امسال با هجوم سرمایه گذاران نهادی و نه سرمایه گذاران خرده فروشی جهانی شکل گرفته است.

GBTC یکی از مشارکت کنندگان عمده بازار گاو نر است

GBTC دروازه مهمی برای سرمایه گذاری نهادی در BTC است – چه برای اهداف خرید و نگهداری و چه برای آربیتراژ. GBTC به دلیل مکانیسم غیرقابل بازخرید و رشد سریع سریع AUM منجر به نیاز اجتناب ناپذیر به بودجه برای خرید مقادیر زیادی BTC در بازار محلی ، محرک اصلی بازار گاو نر امسال بوده است.

حق بیمه بالای سهام GBTC در بازار ثانویه ایالات متحده فضای زیادی را برای آربیتراژ بین بازارهای مختلف فراهم می کند ، که در آن سرمایه داوری فشار فروش را به بازار سهام ایالات متحده منتقل می کند. این باعث می شود GBTC یکی از موارد زیر باشد فعال ترین اوراق بهادار فرابورس از نظر حجم معاملات – اما این به هزینه سرمایه گذاران خرده فروشی تمام می شود.

GBTC از نظر حجم معاملات معمولاً در راس اوراق بهادار فعالانه معاملاتی OTC قرار دارد. منبع: OTCMarkets

علاوه بر این ، هنگام مقایسه نوسان تاریخی 30 روزه GBTC و قیمت BTC در CME ، حق بیمه بزرگ GBTC منجر به نوسان آن به طور مداوم بالاتر از CME می شود – که همچنین دارندگان بازار ثانویه را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

حق بیمه بالای GBTC نوسانات آن را بیشتر از قیمت BTC می کند. منبع: TradingView ، OKEx

در عین حال ، ممکن است توجه داشته باشیم که سرمایه گذاران نهادی همچنین BTC را از طریق مراکز دیگری به غیر از GBTC خریداری می کنند. MicroStrategy اخیراً یک اوراق قرضه قابل تبدیل 650 میلیون دلاری با حق بیمه سهام 37.5٪ برای خریدهای مستقیم BTC جمع آوری کرده است. شرکت بیمه زندگی متقابل ماساچوست نیز از خرید 100 میلیون دلاری BTC از طریق NYDIG خبر داد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me