banner
banner

اینها شرکتهایی هستند که در ارز رمزنگاری شده Libra Facebook سرمایه گذاری می کنند

فیس بوک ، بزرگترین شبکه رسانه های اجتماعی در جهان ، در حال کار بر روی ارز رمزنگاری شده * و پروژه بلاک چین خود به نام Libra است. هدف اصلی ارائه خدمات رمزنگاری برای کاربران است تا بتوانند از طریق ارز مجازی که Libra نامیده می شود وجهی را ارسال و دریافت کنند..

TheLibra Blockchain با یک الگوریتم اجماع کار می کند که به اعتبار سنج ها متکی است. این اعتبارسنج ها وظیفه حفظ و اداره شبکه بلاک چین Libra را بر عهده دارند. در ابتدا ، Libra به اعضای موسس ، نهادهایی که مجموعه ای از معیارها را دارند و دارای نشانه های سرمایه گذاری Libra هستند ، پس از سرمایه گذاری 10 میلیون دلار روی پروژه ، رأی داد.. 

فیس بوک معتقد است که معیارهای واجد شرایط بودن این شبکه را از فعالیتهای مخرب محافظت می کند. در عین حال ، این شرکت ها همچنین سعی در محافظت از اعتبارسنجان خود در برابر حملات مختلف دارند. نشانه Libra Investment نشان دهنده بازدهی از سود ذخیره ای است که شرکت در اختیار دارد. این امر باعث می شود اعتبارسنج به کار خود ادامه دهد.

طبق انجمن Libra ، اعضای مسس آن شامل شرکت های زیر هستند:

Mastercard ، MercadoPago ، PayPal ، PayU ، Stripe ، Visa ، Booking Holdings ، eBay ، Facebook ، FarFetch ، Lyft ، Spotify ، Uber ، Iliad ، Vodafone ، Anchorage ، BisonTrails ، Coinbase ، Xapo ، Andreessen Horowitz ، دستیابی به موفقیت ، Ribbit Capital ، سرمایه Ribbit ، USV ، آزمایشگاه تخریب خلاق ، کیوا ، Mercy Corps و بانکداری جهانی زنان. 

بسیاری از آنها نقش های مختلفی در بازار دارند و رویکردهای مختلفی به دارایی های دیجیتال دارند. با این وجود ، آنها احتمال رشد در Libra و شانس ایجاد تفاوت در صنعت پرداخت را می بینند. 

مسترکارت

Mastercard یک شرکت چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در ایالات متحده است. این شرکت بیش از پنجاه سال است که در صنعت پرداخت فعالیت می کند و کارت های اعتباری را به افراد از سراسر جهان ارائه می دهد. 

شرکتهای کارت اعتباری و کارتهای بدهی برای مدت طولانی در سراسر جهان فعالیت می کنند. آنها این امکان را برای افراد فراهم می کنند تا بتوانند از طریق شبکه هایی که در مکان های تجاری در نقاط مختلف جهان نصب شده اند ، پرداخت کنند.

بازرگانان بارها از ارزهای واقعی برای کاهش کارمزد شرکت های کارت استفاده کرده اند. بنابراین ، MasterCard می تواند با اجرای و ادغام Libra در عملیات خود برای جابجایی وجوه در سراسر جهان ، کمک به بازرگانان برای پذیرش پرداخت ها و کاهش هزینه هایی که در نهایت می گیرند ، بهره مند شود.. 

برخی از شرکتها کارتهای اعتباری MasterCard خود را که به حسابهای بیت کوین مرتبط هستند راه اندازی کرده اند. Libra می تواند با MasterCard ارتباط برقرار کند و به مشتریان اجازه می دهد تا از کارتهای مورد حمایت وجوه Libra خود استفاده کنند. 

MercadoPago

MercadoPago شرکتی است واقع در آرژانتین و مربوط به MercadoLibre ، یکی از بزرگترین بازارهای آمریکای لاتین است. این شرکت در Libra سرمایه گذاری کرده است اما از انتظارات آنها در مورد پروژه اطلاع نداده است. 

این شرکت پرداختی را برای کاربرانی که می خواهند از فروشگاه ها و آنلاین خرید کنند ، ساده می کند. پرداخت با استفاده از تلفن همراه ، کدهای QR ، ارسال پول از طریق چت یا حتی شبکه های اجتماعی امکان پذیر است. علاوه بر این ، مشتریان می توانند برای شروع پروژه های خود بودجه دریافت کنند و ایده های خود را تأمین مالی کنند. 

Libra می تواند به شرکت کمک کند نفوذ بیشتری در بازار داشته ، هزینه های کلی را کاهش داده و خدماتی را که به کاربران ارائه می دهند بهبود بخشد. تاکنون ، این شرکت با بازار ارزهای رمزپایه یا بیت کوین ارتباطی نداشته است. 

پی پال 

این شاید یکی از محبوب ترین شرکت ها برای پردازش پرداخت در ایالات متحده و سایر کشورهای پیشرفته باشد. این شرکت برای مدت طولانی به بازرگانان و افراد از سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. 

انجمن ارزهای رمزنگاری شده چندین بار در مورد هزینه های بالایی که لازم است برای استفاده از خدمات آنها پرداخت شود اظهار نظر کرده است. معاملات کارمزد بالایی دارند و نرخ ارز چندان جذابی برای کاربران ندارند. این امر کار را برای بسیاری از افرادی که منابع کافی ندارند دشوار می کند. 

علاوه بر این ، چندین مورد شکایت در مورد نحوه برخورد شرکت با وجوهی که کاربران در حسابهای خود نگهداری می کنند وجود دارد. در بسیاری از موارد ، وجوه برای چندین ماه در حالت منجمد باقی می مانند تا زمانی که شرکت تصمیم به باز کردن قفل آنها بگیرد. 

با استفاده از Libra ، PayPal می تواند حضور خود را در بازار بهبود بخشد و خدمات بهتر را برای کاربران ارائه دهد. اگرچه هیچ اطلاعاتی در مورد برنامه هایی که آنها می خواهند دنبال کنند وجود ندارد ، تصمیم برای سرمایه گذاری در پروژه Libra فیس بوک ممکن است ارتباط تنگاتنگی با برنامه های آن برای این شرکت داشته باشد. 

eBay

eBay همچنین در پروژه رمزنگاری فیس بوک سرمایه گذاری می کند. پلتفرم چند ملیتی تجارت الکترونیکی با استفاده از وب سایت خود فروش مصرف کننده به مشتری را تسهیل می کند. در حال حاضر ، این شرکت در بیش از بیست کشور در سراسر جهان فعالیت می کند.

این اولین بار نیست که eBay در شرکت های پرداخت سرمایه گذاری می کند. در سال 2002 ، PayPal به یک شرکت تابعه کاملاً eBay تبدیل شد ، چیزی که در سال 2015 پایان یافت. eBay علاقه واقعی به بهبود سیستم پرداخت خود دارد. 

با این سرمایه گذاری جدید در شرکت هایی مانند فیس بوک و پروژه رمزنگاری Libra ، سیستم پرداخت eBay ممکن است تغییر کند. ما می توانستیم شرکتی را ببینیم که کاملاً با اکوسیستم Libra ادغام شده باشد و به افراد امکان پرداخت مستقیم از حساب کالیبرای خود را با استفاده از دارایی دیجیتال Libra بدهد.. 

اوبر

Uber ، شرکت محبوب ارائه دهنده خدمات مختلف مانند اشتراک گذاری و تحویل غذا اکنون در سرمایه گذاری در پروژه بلاک چین و رمزنگاری فیس بوک است. در گذشته ، ابتکارات بسیاری در رابطه با پذیرش پرداخت های ارز رمزنگاری شده توسط Uber وجود داشت. با این حال هیچ یک از آنها نتوانستند موفق شوند و آزاد شوند. 

چندین کاربر دوست دارند هنگام استفاده از برنامه های Uber ، پرداخت ارز رمزنگاری شده را انجام دهند. اتصال Uber به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده چیزی است که بسیاری آن را ارزشمند می دانند و مطمئناً از آن استفاده می کنند. 

سرمایه گذاری در Libra سیگنال بسیار امیدوار کننده ای است که نشان می دهد Uber در چه جهتی می خواهد حرکت کند. اگرچه ممکن است پشتیبانی کالیبرا را اضافه نکنند ، اما ممکن است درک کنند که چگونه می توانند خدمات بهتری را به کاربرانی که می خواهند از ارزهای مجازی استفاده کنند ارائه دهند. 

Coinbase

Coinbase یکی از بزرگترین و محبوب ترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در بازار است. این شرکت که در سانفرانسیسکو واقع شده است ، تصمیم به سرمایه گذاری در پروژه بلاک چین فیس بوک گرفت. این فقط یکی از معدود شرکتهای مرتبط با رمزنگاری است که در این پروژه سرمایه گذاری می کند ، همراه با Xapo ، BisonTrails و Anchorage. 

این صرافی ارز رمزنگاری شده می تواند یکی از اولین مواردی باشد که پشتیبانی از Libra را افزایش می دهد. با این حال ، مبادله رمزنگاری به عنوان اولین توکن لیست شناخته نمی شود. سیستم عامل های دیگر پشتیبانی از بسیاری از altcoins قبل از Coinbase. 

اولین متحرک در صنعت امری است که می تواند به نفع Coinbase باشد و به آن اجازه دهد از سایر رقبا در فضا پیشی بگیرد. علاوه بر این ، Coinbase به بازرگانان اجازه می دهد تا پرداخت های رمزنگاری شده را بپذیرند. با افزودن پشتیبانی به Libra ، بسیاری از کاربران و بازرگانان می توانند پرداخت های Libra را دریافت کنند. 

آندرسن هوروویتز

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz (a16z) نیز در Facebook’s Libra سرمایه گذاری کرده است. این شرکت در استارت آپ های اولیه و همچنین شرکت های دیگر سرمایه گذاری می کند. 

در حال حاضر ، Coinbase در حدود 32 کشور در حال فعالیت است و معاملات و ذخیره سازی بیت کوین را در 190 کشور در سراسر جهان ارائه می دهد. این شرکت از طریق صندوق اختصاصی ارز رمزنگاری شده 300 میلیون دلاری در شرکت های مختلف مربوط به ارزهای مجازی سرمایه گذاری کرده است. 

عضو بودن در اولین سرمایه گذاران Libra در Facebook ، به این شرکت امکان درک نحوه حرکت سایر شرکت ها در صنعت رمزنگاری و مهمترین روندهای اکوسیستم را می دهد.. 

نتیجه

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، بسیاری از شرکت های دیگر در پروژه رمزنگاری فیس بوک سرمایه گذاری می کنند. این شرکت در حال حاضر با رگولاتورها و مسائل نظارتی در حوزه های قضایی مختلف سر و کار دارد تا بتواند در بازار فعالیت کند. نهادهای نظارتی نگران تأثیری هستند که ارز دیجیتال می تواند در سیاست های پولی بسیاری از کشورها و اقتصاد عمومی داشته باشد. 

شایان ذکر است که هیچ بانکی یا شرکت مالی سنتی در پروژه Libra سرمایه گذاری نمی کنند. اگرچه هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا فیس بوک سرمایه گذاری از این شرکت ها را قبول نکرده است ، این شرکت ها در صورت عدم حرکت در همان جهتی که بازار رمزنگاری دنبال می کند ، در حال حاضر وضعیت آسیب پذیری دارند.. 

مطمئناً ، Libra در حال حاضر شرکتهای مالی سنتی را نگران کرده است. فیس بوک می خواهد امکان ارسال و دریافت سریع پرداخت از برنامه های مسنجر ، واتس اپ یا کالیبرا را به کاربران ارائه دهد. میلیاردها کاربر در حال حاضر از طریق این سرویس ها متصل هستند ، به همین دلیل است که سازمان های نظارتی در تلاشند اهداف و انگیزه های فیس بوک را درک کنند. 

همه شرکت هایی که ما توضیح دادیم علایق و دلایل خود را برای سرمایه گذاری در Libra دارند. با این حال ، بیشتر آنها انتظار دارند که در صورت انتشار ارز دیجیتال ایجاد شده توسط فیس بوک در سال آینده ، همانطور که برنامه ریزی شده بود ، به بازار عرضه شود. 

* اگرچه بسیاری از کارشناسان معتقدند که به دلایل مختلف نمی توان Libra را به عنوان “ارز رمزپایه” برچسب گذاری کرد ، ما از این اصطلاح به عنوان مترادف با دارایی دیجیتال و ارز مجازی استفاده می کنیم تا ساده کار کنیم. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me