banner
banner

Claus Skaaning ، مدیرعامل Digishares – مجموعه مصاحبه ها

Claus Skaaning مدیرعامل Digishares است ، یک راه حل نرم افزاری است که از طریق فرآیند صدور و مدیریت مداوم سهام توکن دار استفاده می شود.

شما قبلا COO Venturefusion بودید – یک اکوسیستم امنیتی رمزنگاری برای ایجاد و رشد استارت آپ. چگونه به مدیرعاملی DigiShares تبدیل شدید?

چشم انداز VentureFusion ایجاد یک بستر انکوباتور غیرمتمرکز برای استارتاپ ها است. این به عنوان یک پلتفرم همکاری و بوت استرپینگ کار می کند که در آن بنیان گذاران می توانند ارزش سهام را در استارتاپ های خود ثبت کنند (حتی اگر هیچ واحد حقوقی وجود نداشته باشد) و از نشانه های سهام به عنوان وسیله پرداخت برای هر کسی که در راه اندازی شرکت سهیم است استفاده کنند. سپس بنیانگذاران می توانند برای اینکه بخشهای مختلف شرکتهای نوپا خود را توسعه دهند ، برنامه ای را برای میزان سرمایه خود اختصاص دهند و برنامه های تخصیص ارزش ویژه سهام را برای مشارکت کنندگان کوتاه مدت مانند مشاغل آزاد و بلند مدت ، مانند م asسسان همکار و دائمی تنظیم کنند. اعضای تیم ، تحت شرایط واگذاری. VentureFusion هنوز یک پروژه فعال در حال انجام است اما این کار اصولاً توسط م byسس من یوری Zubarovskiy این روزها مدیریت می شود.

VentureFusion ما را بر آن داشت تا به چگونگی توکن سهام بپردازیم و در اوایل سال 2018 این یک مفهوم نسبتاً جدید بود. ما به اولین کنفرانسهای اروپا در مورد این مفهوم رفتیم و تصمیم گرفتیم پروژه جدیدی به نام GoSecurity ایجاد کنیم که تمرکز آن روی توکن سازی اوراق بهادار باشد. این پروژه بعداً به DigiShares برند شد و من مدیرعامل شدم. اکنون تمرکز اصلی من مدیریت و توسعه DigiShares است.

آیا می توانید در مورد خدماتی که DigiShares ارائه می دهد بیشتر توضیح دهید?

DigiShares یکی از ارائه دهندگان برجسته زیرساخت های دارای برچسب سفید برای صدور و مدیریت توکن سازی اوراق بهادار در اروپا است. اولین محصول ما یک پلتفرم تک پروژه برای انتشار و مدیریت بلند مدت اوراق بهادار توکن شده بود ، و ما در حال حاضر یک نسخه عمده جدید را منتشر می کنیم که می تواند چندین پروژه را با قابلیت های بسیار بیشتر مدیریت کند. ما یکی از معدود شرکت ها در اروپا هستیم – و تنها یک شرکت در شمال اروپا هستیم که می توانیم از این نوع بستر عملیاتی ارائه دهیم.

سیستم عامل ما می تواند گردش کامل یک STO (پیشنهاد رمز امنیتی) ، از ثبت سرمایه گذار ، تأیید (KYC / AML) ، تأیید ، تا خرید واقعی توکن با فیات یا رمزنگاری ، امضای قراردادها (امضای الکترونیکی) ، توکن را کنترل کند. مروری بر جدول میز دارنده ، ارتباط با دارندگان رمز ، رأی گیری (جلسات سهامداران) ، پرداخت سود سهام و غیره.

برای حقوق صاحبان سهام ، ما عملکرد منحصر به فردی را ارائه می دهیم که در آن اجازه می دهیم بخشی از سهامداران غیر رمزگذاری شوند ، به عنوان مثال ، تا آنجا که ممکن است دیجیتالی شود اما توکن سازی نشود ، بنابراین هیچ نشانه ای صادر نمی شود. این درخواست مشتری است زیرا برخی از مشتریان ما ابراز نگرانی کرده اند که مایلند به سرمایه گذاران رمزنگاری و سرمایه گذاران غیر رمزنگاری نزدیک شوند – و سرمایه گذاران غیر رمزنگاری ممکن است ثبت نام بدون رمز را ترجیح دهند. عملکرد منحصر به فرد دیگری که ما در حال کار بر روی آن هستیم مینی بورس ، یک بستر تجارت داخلی مشابه OTC برای دارندگان توکن در یک پروژه واحد است.

به طور کلی ، ما راه حل هایی ارائه می دهیم تا هر کسی بتواند STO خود را انجام دهد یا تعدادی STO همزمان ارائه دهد. ما در درجه اول در مشارکت های برچسب سفید کار می کنیم که مشتریان راه حل را با نام تجاری خود ارائه می دهند.

علاوه بر ارائه نرم افزار ، ما همچنین می توانیم به اکوسیستم رمز امنیتی دسترسی پیدا کنیم. ما یک شبکه بزرگ شرکای حقوقی ، سرمایه گذاری ، حضانت ، KYC / AML و غیره داریم. برخی از اینها در سیستم عامل ادغام شده اند.

Digishares یکی از معدود شرکت های این صنعت است که دفتر مرکزی آن در دانمارک قرار دارد. آیا مقررات اوراق بهادار دانمارک از رقمی سازی سهام پشتیبانی می کند?

در حالی که ما در دانمارک مستقر هستیم و نگران مقررات محلی اوراق بهادار هستیم ، مهم این است که از ابتدا اظهار کنیم که ما قوه قضاییه هستیم و می توانیم از هر حوزه قضایی فعالیت کنیم. در واقع ما هم در اروپا و هم در ایالات متحده پروژه های در حال انجام داریم.

به صورت محلی ، ما در حال کار با یک وکیل دانمارکی و ناظران دانمارکی هستیم تا مشخص کنیم آیا سهام می تواند به عنوان نشانه نشان داده شود. تا کنون ، وکیل ما ثابت کرده است که سهام توکن شده توسط قانون دانمارک پشتیبانی می شود ، اما برخی از جزئیات نیاز به تأیید تنظیم کننده و وزارت صنعت ، تجارت و امور مالی دارند. DigiShares برای شرکت در گودال ماسه تنظیم کننده دانمارک درخواست کرده است تا بیشتر تجزیه و تحلیل کند که چگونه اوراق بهادار توکن با قانون دانمارک می توانند زندگی کنند.

برخی از کشورها از توکن سهم پشتیبانی نمی کنند زیرا به گواهینامه سهام مبتنی بر کاغذ یا معاملات محضری نیاز دارند. خوشبختانه قانون اوراق بهادار دانمارک از رقمی سازی سهام پشتیبانی می کند و هیچ یک از این شرایط را ندارد.

توانایی علامت گذاری سهام (و انواع دیگر اوراق بهادار) البته برای DigiShares و شرکت های دانمارکی مهم است ، اما در خارج از دانمارک نیز اهمیت خواهد داشت ، زیرا اوراق بهادار منتشر شده در دانمارک می توانند برای هر کشور عضو اتحادیه اروپا پاسپورت شوند. ما معتقدیم که دانمارک به دلایل فوق می تواند یک مقصد خوب STO باشد – بلکه همچنین به این دلیل که ما معتقدیم سایر هزینه های STO معمولاً در اینجا قابل کاهش است (ادغام ، هزینه های حقوقی و غیره). به عنوان یک مزیت اضافی ، دانمارک یک حوزه قضایی مالی بسیار معتبر است و دارای کمترین میزان فساد در جهان است.

اکوسیستم و جامعه رمزهای امنیتی در دانمارک چگونه است?

این در حالی است که کاملاً کوچک است اما ما در تلاش هستیم تا با کنفرانسهای منظم در کپنهاگ آن را توسعه دهیم. ما در حال سازماندهی یک کنفرانس سالانه با موضوع اوراق بهادار توکنی هستیم (اجلاس اختلالات Fintech – http://www.fintechdisrupt.dk/fa/home/) و رویدادهای منظم در مورد انواع مختلف توکن ، دفعه بعدی در تاریخ 12 سپتامبر با تمرکز در توکن سازی املاک و مستغلات (http://www.digishares.io/events).

در حال حاضر ما تنها شرکت Nordic با بستر صدور STO هستیم و همچنین اولین کسی هستیم که STO را انجام می دهد. با این حال ، انتظار داریم دیگران به زودی به ما بپیوندند.

شما در حال حاضر در حال جمع آوری سرمایه برای STO خود هستید. چه مبلغی را جمع می کنید و سرمایه گذاران چه مزایایی می گیرند?

ما در حال افزایش کمی زیر 1 یورو هستیم. این حد نسبتاً پایین برای ما تعیین شده بود که بتوانیم به سرمایه گذاران خرده فروشی نزدیک شویم و STO را در سراسر اروپا به بازار عرضه کنیم. علاوه بر این ، ما فرم D را در ایالات متحده ثبت کرده ایم تا بتوانیم به سرمایه گذاران معتبر ایالات متحده نزدیک شویم. مقررات اروپا از ایالات متحده انعطاف پذیرتر است و ما را قادر می سازد تا یک STO “دموکراتیک” تر بسازیم ، زیرا تقریباً در همه کشورهای اروپایی مجاز به سرمایه گذاری خرده فروشی هستیم..

ما STO خود را طراحی کرده ایم تا سرمایه گذاران سهام عادی شرکت را با حقوق حاکمیت دقیقاً همانند بنیانگذاران ، مشابه IPO استاندارد دریافت کنند. بسیاری از STO نشانه های “معلول” را با حقوق حاکمیت کاملاً محدود برای سرمایه گذاران طراحی می کنند اما ما نمی خواستیم این کار را انجام دهیم. به طور کلی ، ما معتقدیم اگر صادرکنندگان به ایجاد توکن هایی با حقوق حاکمیت بسیار محدود سرمایه گذار ادامه دهند ، این مسئله برای صنعت STO مشکل ساز خواهد شد..

برنامه های جمع آوری شده برای بودجه چیست؟?

بودجه جمع آوری شده برای سرعت بخشیدن به توسعه ما استفاده می شود & تلاش های بازاریابی علاوه بر این ، مجوزهای خاصی وجود دارد که ما می خواهیم برای گسترش دامنه کار خود ، مجوز بگیریم. به طور کلی ، ما شاهد لیدهای بیشتری هستیم & در حال حاضر بیش از آنکه منابع لازم برای بهره برداری را داشته باشیم.

شما در حال تنظیم یک رویداد در مورد املاک و مستغلات توکنیزه در کپنهاگ در 12 سپتامبر هستید. آیا املاک و مستغلات را امیدوارترین کلاس دارایی های توکن سازی می دانید؟?

بله ، اگر به آمار نگاه کنید و با کارشناسان صنعت صحبت کنید ، اتفاق نظر وجود دارد که املاک و مستغلات بزرگترین بخش همگن بازار STO در حال حاضر است. بنابراین در حال حاضر ، ما تلاش های بازاریابی و توسعه خود را به این سمت هدایت می کنیم. در رویداد توکن سازی املاک و مستغلات ما حدود 100 متخصص املاک و مستغلات از نوردیک ها شرکت می کنند. 90٪ آنها افراد غیر بلاکچین هستند که امیدواریم انگیزه و الهام آنها برای اتخاذ بلاکچین باشد. به طور کلی ، ما به بسیاری از رویدادهای صنعت بلاکچین نمی رویم بلکه تلاش خود را صرف امور مالی سنتی می کنیم & صنایع املاک و مستغلات.

ما امیدواریم که به زودی یک STO املاک و مستغلات را اعلام کنیم و همچنین درگیر یک پروژه واقعا هیجان انگیز در مورد ایجاد مبادلات رمزهای امنیتی اوراسیا هستیم..

شما روی چه کلاسهای دارایی دیگری تمرکز خواهید کرد?

از طریق شرکا ما همچنین به دنبال بدهی و اوراق قرضه هستیم ، اما در این مرحله اصولاً بر سهام عدالت تمرکز داریم. این سیستم عامل می تواند از هر نوع امنیتی استفاده کند.

صنعت در طی 5 سال و نقش DigiShares را در این صنعت کجا می بینید?

در حال حاضر شاهد دو روند عمده هستیم. یکی با استارتاپ هایی که سعی در ایجاد زیرساخت های مالی موازی جدید دارند و دیگری با استفاده از بلاکچین های متصدی و دسترسی سریع به فرصت های جدید. این دو روند در نهایت ادغام می شوند و زیرساخت های مالی جدیدی ظهور می کند که برخی از موسسات مالی قدیمی همچنان وجود داشته و برخی از بازیگران جدید به عنوان رهبران تاسیس می شوند. فقط یک یا دو استاندارد اصلی پروتکل رمز امنیتی را خواهیم دید. مصرف کننده (سرمایه گذاران) برنده های واقعی با کارمزد بسیار کاهش یافته برای تجارت ، کاهش نرخ سود بدهی ، افزایش نرخ سود سپرده ها ، عملیات مالی سریعتر و کارآمدتر و غیره و غیره هستند..

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه لیست کسب و کار Digishares یا ما مراجعه کنید وب سایت Digishares.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me