banner
banner

پنج واقعیتی که باید درباره DCEP بدانید

DCEP اخیراً به یکی از کلید واژه های فضای بلاکچین تبدیل شده است ، رابط دنباله یوان دیجیتال ارائه شده توسط بانک کشاورزی چین (ABC) در هفته های اخیر عناوین زیادی در داخل و خارج از کشور را به خود جلب کرده است.

در حالی که پروژه Libra مورد حمایت فیس بوک بوده است کوچک کردن از اصل آن و سعی در وو تنظیم کننده های جهانی ، چین در حال افزایش در حوزه ارز دیجیتال و گزارش شده اولین سناریوی برنامه DCEP خود را در سوژو منتشر کرد.

به نظر می رسد حرکت جسورانه از کشور دوستانه رمزنگاری نه تنها نشان می دهد که ارز دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک روند جهانی است ، بلکه یک اثبات محکم است که فناوری بلاکچین در آینده بخشی مهم از سیستم مالی جهانی خواهد بود.

س ultال نهایی این است که DCEP چیست و چرا چین می خواست آن را توسعه دهد؟ اکنون ، کنار ما بنشینید و لذت ببرید ، در حالی که ما پنج واقعیت مهم را که شما برای دانستن این فن آوری مخل نیاز دارید ، کشف می کنیم.

DCEP چیست?

DCEP یا همان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال ، یک پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به رهبری بانک خلق چین است. این طرح بخشی از واکنش به طرفدار رئیس جمهور شی جین پینگ در “استفاده از فرصت” فناوری بلاکچین. یوان دیجیتال است ساختارمند روی یک سیستم پولی دو لایه. (1) CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی به بانکهای تجاری و (2) CBDC صادر شده توسط بانک تجاری بر مردم تمرکز دارد.

ظاهرا ، عکس صفحه که نشان می دهد رابط از ABC نشان می دهد که این آزمایش بر روی استفاده از مصرف کننده متمرکز شده است.

چرا چین آن را توسعه داده است?

آغاز پروژه DCEP چین از سال 2014 و هنگامی که PBOC آغاز شد تأسیس شده یک تیم تحقیقاتی متخصص در ارز رمزنگاری شده و ایجاد موسسه تحقیقات ارز دیجیتال در سال 2017.

ممکن است تعجب کنید که چرا پرداخت هزینه تلفن همراه بخشی از زندگی روزمره برای بسیاری از شهروندان چینی است که چرا دولت چین ارز دیجیتال خود را توسعه داده است. معاون مدیر پرداخت PBOC ، مو چانگچون, داد پاسخ وی: “این برای محافظت از حاکمیت پولی و وضعیت ارز قانونی ما است. ما باید برای یک روز بارانی برنامه ریزی کنیم. ” مو همچنین تأکید کرد که DCEP برای کپی کردن Libra طراحی نشده است و 1: 1 به RMB پیوند می خورد.

جوانب مثبت

در مقایسه با پول فیزیکی ، DCEP مزایای مشخصی دارد. برای دولت ، یوان دیجیتال می تواند هزینه های چاپ پول را از بین ببرد.

برای بانک های تجاری ، DCEP می تواند معاملات بیشتر پول را با هزینه کمتری تسهیل کند ، ضمن اینکه خطرات را به حداقل برساند ، نوآوری در تجارت را افزایش دهد.

برای عموم مردم ، DCEP می تواند آنها را از هزینه های معاملات غیرمستقیم برای نقل و انتقالات بین بانکی نجات دهد. پرداخت های داخلی و مرزی نیز کمتر دچار اصطکاک می شوند.

البته مزایای بیشتری می تواند داشته باشد که DCEP می تواند داشته باشد و ما باید از این تغییر و همچنین آینده ارز استقبال کنیم.

معنی آن برای بازارهای ارزهای رمزنگاری شده چیست?

شاید این بزرگترین نگرانی بازارهای رمزنگاری باشد. ما می توانیم تصور کنیم که راه اندازی DCEP میزان پذیرش فناوری بلاکچین در جامعه را گسترش می دهد و تعصب مردم نسبت به آن را کاهش می دهد. با درک بهتر و کاربردهای واقعی این فناوری پیشرفته ، جامعه سرمایه گذاری سنتی می تواند در برابر سرمایه گذاری های بلاکچین بازتر باشد. این تغییر نگرش بالقوه می تواند تأثیر مثبتی بر فضای رمزنگاری موجود بگذارد. اگرچه نگرانی هایی در مورد فضای با ثبات فعلی وجود دارد ، اما به نظر می رسد دسترسی به چگونگی تأثیر DCEP بر بازارهای باثبات Bitcoin خیلی زود است..

آنچه از نظر CBDC می توان انتظار داشت?

ما می توانیم پیش بینی کنیم که بعد از چین کشورها و مناطق بیشتری روی باند CBDC پرش کنند و ایالات متحده یکی از آنها باشد. با توجه به بیماری همه گیر اخیر COVID-19 ، برخی از قانون گذاران ایالات متحده این بیماری را دارند بحث شده در مورد اینکه چگونه یک دلار دیجیتالی می تواند بخشی از بسته محرک باشد. بانک مرکزی اروپا نیز اقدامات پیشگیرانه تری داشته است رویکرد وقتی صحبت از مطالعه یورو با پشتیبانی بلاکچین می شود. در همین حال در هنگ کنگ ، رئیس اجرایی سابق HKMA پیشنهادی که یک ارز دیجیتال شامل چهار منطقه (چین ، ژاپن ، کره و هنگ کنگ) باید ارتقا یابد. وی معتقد است که این طرح نه تنها باعث کاهش ناراحتی پرداخت مرزی برای شرکت ها می شود. همچنین ، این امر بهتر با رکود اقتصادی در شرق آسیا مقابله خواهد کرد.

نتیجه

اکنون که به نظر می رسد عرضه رسمی DCEP در گوشه و کنار قرار دارد ، باید بهتر خود را برای آینده ای دیجیتالی ، راحت و بهتر آماده کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me