banner
banner

هزینه های معاملات ارز رمزنگاری شده در OKEx توضیح داد

اخیراً اجرای گاو نرخی بیت کوین ، ارزهای رمزپایه را بار دیگر مورد توجه قرار داده و شرکت کنندگان جدید را برای ورود به فضا سوق می دهد. به منظور تسهیل تازه واردان ، OKEx نه تنها پاداش ثبت نام را ارائه می دهد بلکه منابع مفصلی مانند راهنمای خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده و همچنین آموزش تجارت ارزهای رمزپایه را با استفاده از سیستم عامل ما ارائه می دهد..

در این مقاله ، ما تمام هزینه های معاملات ارز رمزنگاری شده را در OKEx ساده و توضیح خواهیم داد ، از جمله تجزیه نوع کارمزد ، قوانین آنها و واریانس آنها بر اساس سطح کاربر و انواع دارایی ها..

انواع هزینه های معاملات رمزنگاری: هزینه های سازنده و گیرنده

به بیان ساده ، سازندگان معامله گرانی هستند که با قرار دادن سفارشات محدودی که فوراً پر نمی شوند و به جای آن برای دیگران در دسترس هستند ، نقدینگی را به دفتر سفارش بورس اضافه می کنند..

از طرف دیگر ، بازرگانان معامله گرانی هستند که با اجرای سفارشات بازار که سفارشات محدود سفارش دهندگان را مصرف می کنند ، نقدینگی را از دفتر سفارش حذف می کنند.

سازندگان معمولاً کارمزد کمتری پرداخت می کنند و بنابراین انگیزه می گیرند تا نقدینگی را به دفتر سفارش بورس اضافه کنند. در همین حال ، پذیرندگان هزینه بیشتری را در مقایسه پرداخت می کنند زیرا آنها بلافاصله سفارشات خود را پر می کنند.

هزینه های سازنده / گیرنده OKEx

در OKEx ، نرخ هزینه های سازنده و گیرنده به عوامل زیر بستگی دارد:

  • ردیف های مشتری
  • بازارهای معاملاتی
  • کلاس دارایی

نرخ های مشخص شده در زیر برای هر معامله اعمال می شود.

ردیف های مشتری

"طبیعی" و "شخص خیلی مهم" دو بخش اصلی کاربر در OKEx هستند که هر یک دارای سطوح یا رده های خاص خود هستند.

حجم معاملات ماهانه یک کاربر عادی در OKEx کمتر از 5 میلیون دلار است. این بخش بیشتر بر اساس منابع OKB – رمز بومی پلت فرم – به پنج طبقه تقسیم می شود. هرچه تعداد OKB های نگهداری شده توسط کاربر بیشتر باشد ، ردیف آنها بالاتر و هزینه های کمتری نیز می پردازد.

کاربران عادی می توانند در صورت داشتن حداقل حجم معاملات ماهانه 5 میلیون دلار ، به کاربران VIP تبدیل شوند. هفت طبقه برای کاربران VIP وجود دارد و آستانه حجم معاملات ماهانه از 5 میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار است ، در حالی که محدودیت برداشت روزانه آنها از 600 تا 2000 BTC است.

از سطح VIP چهار کاربر به بعد می توانند از مزایای آن استفاده کنند "منفی" هزینه های سازنده در بازارهای مختلف ، مانند معاملات سوآپ دائمی. به عنوان مثال ، کاربران سطح هفت VIP برای تمام بازارها ، از جمله spot ، معاملات آتی ، مبادله و گزینه ها ، هزینه های منفی سازنده دریافت می کنند و در نتیجه در ازای هر سفارش کارمزد کسب می کنند.

بازارها و کلاسهای دارایی

درصد کارمزد سازنده و گیرنده نیز در بازارهای مختلف ، معاملات آتی ، مبادله های دائمی و گزینه ها متفاوت است و هر یک از این بازارها دارای دسته های مختلفی از کلاس های دارایی هستند.

دارایی های ارائه شده در معاملات spot به عنوان کلاس A ، B ، C و تبلیغاتی طبقه بندی می شوند. قراردادهای آتی فقط دارایی های کلاس A و B دارند ، مبادله ها کلاس A ، B و تبلیغاتی دارند ، در حالی که گزینه ها کلاس خاصی از دارایی ندارند زیرا BTC ، ETH و EOS تنها ارزهای رمزپایه موجود برای تجارت هستند.

دارایی های کلاس A نشان دهنده ارزهای رمزپایه اصلی مانند BTC ، ETH ، LTC و OKB است ، در حالی که سایر کلاس های دارایی به طور دقیق در مورد هزینه های تجارت OKEx صفحه.

محاسبات هزینه تجارت

هزینه معاملات قابل اجرا براساس بالاترین ردیف کاربران در کل محصولات تجاری محاسبه می شود ، همانطور که در نمودارهای هزینه زیر برای دارایی های کلاس A شرح داده شده است.

نرخ هزینه دارایی های کلاس A برای کاربران عادی

نرخ هزینه دارایی های کلاس A برای کاربران VIP

به عنوان مثال ، اگر یک کاربر دارای حجم معاملات ماهانه 10 میلیون دلار (VIP2) ، حجم معاملات آتی ماهیانه 200 میلیون دلار (VIP3) و گزینه های ماهانه 5 میلیون دلار (VIP1) باشد ، هزینه تجارت کاربر براساس بالاترین ردیف محاسبه می شود – VIP3 – و همین امر به سایر فعالیتهای تجاری کاربر در OKEx نیز تعمیم می یابد.

برای جزئیات کامل ساختار کارمزد در طبقات مختلف دارایی ، به این اطلاعیه مراجعه کنید.

تسویه هزینه های معاملاتی

هزینه تجارت در واحد ارزی که کاربر خریداری می کند تسویه می شود.

به عنوان مثال برای جفت BTC / USDT ، هنگامی که کاربر با استفاده از USDT خرید BTC می کند ، هزینه دریافت کننده در BTC کسر می شود ، در حالی که وقتی کاربر BTC را با USDT می فروشد ، هزینه دریافت کننده به USDT کسر می شود.

هزینه های معاملات ویژه قراردادهای آتی

به غیر از هزینه های سازنده و گیرنده ، کاربران باید از هزینه های تسویه حساب های آتی و هزینه های تصفیه اجباری آگاه باشند.

با تسویه قرارداد آتی ، هزینه تسویه حساب می شود. نرخ کارایی برای تمام سکه ها و نشانه ها 0.03٪ است و برای کاربران عادی و VIP اعمال می شود.

تصفیه اجباری در حالات زیر اتفاق می افتد:

  1. در حالت حاشیه ثابت ، اگر نسبت حاشیه نگهداری کاربران کمتر از 10٪ حاشیه آنها برای اهرم 10 برابر باشد.
  2. در صورت تصفیه جزئی ، اگر نسبت حاشیه نگهداری کاربران کمتر از حداقل حاشیه باشد.

هر زمان که تصفیه اجباری اتفاق بیفتد ، کاربران هزینه ای را پرداخت می کنند. این هزینه برابر است با هزینه گیرنده ردیف فعلی کاربر. حق تصفیه اجباری نیز در معاملات مبادله دائمی اعمال می شود.

هزینه های معاملات ویژه قراردادهای اختیارات

معامله گران گزینه ها باید از هزینه های اعمال گزینه ها و همچنین هزینه های تصفیه و تصفیه جزئی مطلع باشند.

وقتی کاربران از گزینه های خود استفاده می کنند ، هزینه ورزش گزینه ها کسر می شود. این نرخ هزینه 0.02٪ است و برای کاربران عادی و VIP اعمال می شود. گزینه های یک روزه و دو روزه از این هزینه ورزش معاف هستند و به طور معمول ، نرخ کارمزد برای قرارداد گزینه های منفرد از 12.5٪ حق بیمه قرارداد فراتر نخواهد رفت.

هزینه تصفیه بر اساس سطح دریافت کننده سطح 1 برای کاربران عادی و VIP است ، در حالی که هزینه تصفیه جزئی با توجه به ردیف کاربر و هزینه های مربوط به سازنده و گیرنده متفاوت است. با این وجود ، در حین تصفیه جزئی ، فقط در موقعیت های کوتاه مدت ، مجازات مجازات جداگانه اعمال می شود که در 0.2٪ ثابت است و برای کاربران عادی و VIP اعمال می شود. این هزینه جریمه ، در صورت پرداخت ، در زمان تسویه به صندوق بیمه OKEx تزریق می شود. هم حق تصفیه جزئی و هم حق تصفیه نمی توانند از 12.5٪ حق بیمه قرارداد خیار فراتر رود.

در حالی که این راهنما انواع مختلف هزینه و کاربرد آنها را برای سطوح کاربر معرفی می کند ، برای هرگونه س furtherال دیگر می توانید با مرکز پشتیبانی ما تماس بگیرید. اگر هنوز در OKEx حساب ندارید ، می توانید برای شروع معاملات در اینجا ثبت نام کنید و 10 دلار جایزه بگیرید.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me