banner
banner

Cardano (ADA) چیست؟ – راهنما درباره هر آنچه باید بدانید

کاردانو چیست?

Cardano (ADA) یکی از شناخته شده ترین پروژه های زنجیره بلوکی و رمزنگاری در فضا است. کاردانو که توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شده است ، می تواند یک بستر قرارداد هوشمند در نظر گرفته شود که معماری مقیاس پذیر و ایمنی را برای توسعه دهندگان و کاربران ارائه می دهد. 

بر اساس سایت رسمی از ورودی ورودی هنگ کنگ (IOHK) ، شرکت توسعه دهنده ای که روی Cardano کار می کند ، این پروژه یک بستر بلاکچین با ویژگی های پیشرفته تر از هر پروتکل دیگر در بازار است. تیم Cardano به منظور ایجاد یک سیستم PoS که به ارز دیجیتال و شبکه اجازه می دهد تا به یکی از سریعترین و مقیاس پذیرترین پروژه های بلاکچین در بازار تبدیل شود ، کار کرده است.. 

شایان ذکر است که کاردانو از آنجایی که با در نظر گرفتن فلسفه و تحقیقات دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفته است ، روش متفاوتی نسبت به سایر پروژه های رمزنگاری موجود در فضا دارد.. 

Cardano به عنوان ارز رمزنگاری شده نسل سوم در نظر گرفته می شود که هدف آن حل و حل مشکلات مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری و امنیت است. 

چارلز هوسکینسون

چارلز هوسکینسون بنیانگذار نه تنها کاردانو بلکه Ethereum (ETH) و مدیر عامل IOHK است. آقای هوسکینسون بوده است کار کردن در فضا برای مدت زمان طولانی. به عنوان مثال ، او با سرمایه گذاری در چندین استارتاپ رمزنگاری شروع به کار کرد که در سال 2013 و 2014 تازه رشد کرده بودند. 

او از زمانی که این پروژه را در سپتامبر 2017 آغاز کرد ، زمانی که بازار گاو در این فضا به Bitcoin کمک می کرد تا به بالاترین سطح ممکن برسد ، روی Cardano کار می کرد. هوسکینسون کاردانو را با استفاده از زبان برنامه نویسی Haskell که در موسسات مالی و نرم افزارهای دفاعی استفاده می شود ، نوشت. 

هوسکینسون شخصیتی بسیار قابل احترام در بازار ارزهای رمزنگاری شده است که در پروژه های مختلفی کار کرده ، در رویدادها صحبت کرده و به Cardano و همچنین Ethereum در بازار کمک کرده است.. 

کاردانو چگونه کار می کند?

کاردانو مبتنی بر سه سازمان مختلف است که به پیشرفت و پیشرفت آن کمک می کند: بنیاد کاردانو ، IOHK و Emurgo. این سه شرکت به عنوان ستون های اساسی کل پروژه کاردانو شناخته می شوند.

بنیاد کاردانو با استاندارد کردن ، محافظت و ارتقا پروژه کاردانو به طور کلی کار می کند. آنها در کشورهای مختلف کار کرده اند تا بتوانند استفاده از شبکه کاردانو را ارتقا دهند.

IOHK به عنوان یک شرکت تحقیق و توسعه کار می کند که هدف آن ایجاد خدمات مالی قابل دسترسی برای افراد و شرکت ها است. در حال حاضر ، این شرکت تا سال 2020 با کاردانو کار خواهد کرد و آنها باید تصمیم بگیرند که آیا به کار خود ادامه می دهند یا خیر. 

آمورگو برای بهبود کاردانو در منطقه دیگری کار می کند. در واقع ، این شرکت به عنوان بازوی تجاری و سرمایه گذاری کل پروژه کار می کند. این شرکت در ژاپن و سنگاپور واقع شده است ، از آنجا که آنها به عنوان یک اکوسیستم برای ترویج پذیرش بلاک چین Cardano در سراسر جهان همکاری می کنند ، ارتباط بسیار نزدیک با IOHK دارد.. 

چرا Cardano به عنوان ارز رمزپایه نسل سوم در نظر گرفته می شود?

کاردانو به روشی متفاوت از دارایی های دیجیتال دیگر کار می کند و راه حل هایی برای بسیاری از چالش هایی که در حال حاضر دارایی های دیجیتالی با آن روبرو هستند ارائه می دهد. به همین دلیل Cardano به عنوان ارز رمزنگاری شده نسل سوم در نظر گرفته می شود. در این بخش از مقاله ، تفاوت دارایی های دیجیتال نسل اول ، دوم و سوم را توضیح خواهیم داد.

بیت کوین

Cardano به عنوان یک پروژه رمز ارز نسل سوم در نظر گرفته می شود. این مربوط به چگونگی تکامل شبکه های بلاکچین در طول زمان است. بیت کوین (BTC) ، اولین ارز مجازی در بازار ، به عنوان راهی برای ارسال پول به سراسر جهان بدون نیاز به اعتماد به مرجع متمرکز برای تأیید و پردازش معاملات ایجاد شده است.. 

با این وجود تقریباً می توان از بیت کوین فقط برای ارسال و دریافت پرداخت استفاده کرد. با وجود این واقعیت که بلاکچین Bitcoin همچنین می تواند برای انجام برخی از قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرد ، این به طور کلی نیاز به استفاده از زنجیره های جانبی دارد. 

بیت کوین در حال حاضر 7 تراکنش در ثانیه را انجام می دهد. این یک نکته بسیار مهم است که باید در مورد این دارایی دیجیتال به خاطر بسپارید. در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. 

اتریوم

به همین دلیل Ethereum (ETH) در تلاش برای حل بسیاری از این موارد است که بیت کوین نمی توانست با آنها کنار بیاید. ویتالیک بوترین نه تنها با چارلز هوسکینسون بلکه با دیگر چهره های مهم و شناخته شده در فضا ، از جمله جوزف لوبین ، Ethereum را بنیان نهاد. اتریوم فقط یک سیستم پرداخت ساده نبود بلکه بستری بود که در آن شرکت ها و افراد می توانستند قراردادهای هوشمند برقرار کنند. 

اگرچه پروژه های رمزنگاری نسل دوم مانند Ethereum برای ارائه راه حل به افراد و شرکت ها بسیار مفید بودند ، اما برخی از مشکلات نیز داشتند. به عنوان مثال ، در پایان سال 2017 وقتی CryptoKitties از طریق بلاکچین Ethereum معامله شد ، Ethereum کاملاً گرفتار شد.. 

Ethereum در حال پردازش بین 15 تا 20 معامله در ثانیه است که برای یک بستر قرارداد هوشمند مانند این مورد بسیار ایده آل نیست. 

کاردانو

کاردانو می خواهد با بهبود مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری و پایداری ، مسائلی را که بر Ethereum و این نوع شبکه ها تأثیر می گذارند حل کند. از طریق مهندسی اعمال شده توسط توسعه دهندگان و فلسفه علمی آنها ، این پروژه با دستیابی به کد اطمینان بالا ساخته شده است. 

یک نکته مهم قابل ذکر این است که Ethereum چند سال پیش یک هارد فورک را تجربه کرد که در آن شبکه بین Ethereum و Ethereum Classic (ETC) تقسیم شد.. 

هوسکینسون و تیم پشت کاردانو می خواهند از این مسائل جلوگیری کنند. به همین دلیل است که آنها برای جلوگیری از انشعاب از شبکه اصلی کاردانو ، توجه زیادی به کد کیفیت دارند. 

سایت رسمی کاردانو توضیح می دهد که آنها مجموعه ای از اصول طراحی ، مهندسی و بهترین شیوه ها را پذیرفته اند که به کاردانو اجازه می دهد تا به شبکه ای که امروز است تبدیل شود. برخی از این اصول عبارتند از تفکیک حسابداری و محاسبه به لایه های مختلف ، ایجاد مکانیزم بودجه غیرمتمرکز برای کارهای آینده ، فرایند یادگیری از تقریباً 1000 آلت کوین با استقبال از ویژگی هایی که منطقی است و اکتشاف عناصر اجتماعی تجارت ، در میان بسیاری دیگر. 

صفحه Cardano به شرح زیر است:

“از این مجموعه ایده های غیر ساختاری ، کارمندان اصلی کاردانو هم کاوش در ادبیات ارزهای رمزپایه را شروع کردند و هم مجموعه ای از انتزاع ها را ساختند. نتیجه این تحقیق کتابخانه گسترده مقالات IOHK ، نتایج نظرسنجی بیشماری مانند این بررسی اجمالی اخیر زبان اسکریپت نویسی و همچنین یک هستی شناسی از قراردادهای هوشمند و پروژه Scorex است. “

چرا مقیاس مناسب مهم است و کاردانو چگونه می تواند کمک کند?

هوسکینسون معتقد است که مقیاس گذاری چیزی فراتر از معاملات در هر ثانیه است که توسط یک شبکه بلاکچین تجربه می شود. وی معتقد است که برای Cardano مهم است که مقیاس شبکه و داده را نیز در نظر بگیرد. 

کاردانو با Ouroboros ، یک الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) کار می کند ، که بسیار سریعتر از الگوریتم اجماع سنتی اثبات کار (PoW) است که بیت کوین بر اساس آن ساخته شده است. Litecoin (LTC) ، Ethereum و ارزهای رمزنگاری شده دیگر مانند Bitcoin SV (BSV) یا Bitcoin Cash (BCH) نیز از آن استفاده می کنند. 

PoW به دلیل میزان انرژی مصرفی معدن کاران بسیار ناکارآمد است. با توجه به اینکه دستیابی ماینرهای ASIC و تجهیزات تخصصی برای استخراج این دارایی های دیجیتال کار آسانی نیست ، دستیابی به تمرکز زدایی امری دشوار است. برخی از ماینرهای بزرگ وجود دارند که صاحبان بخش زیادی از قدرت هش کل شبکه بیت کوین هستند. 

پنج استخر استخراج مختلف در شبکه بیت کوین وجود دارد که 10 درصد از کل هش شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد. این به وضوح برای قدیمی ترین و محبوب ترین ارز رمزنگاری شده مثبت نیست. 

با الگوریتم های PoS ، همه چیز به روشی دیگر کار می کند. به جای استخراج کنندگان ، اعتبار سنجی هایی در شبکه وجود دارد که برخی سکه ها را در این قسمت قرار می دهند (در این مورد سکه های ADA) و در بلوک بعدی که توسط شبکه تأیید می شود شرط می بندند. اگر بلوک به هم متصل شود ، سازندگان برای کار انجام شده پاداش می گیرند. 

تفاوت اصلی با Bitcoin’s PoW این است که الگوریتم های اجماع PoS برای تأیید معاملات نیازی به صرف مقدار زیادی انرژی ندارند و موانع ورود کمتر است (به ASIC یا تجهیزات استخراج تخصصی نیازی نیست). 

Ouroboros

اکنون که از نحوه کار سیستم های PoS مطلع شدیم ، Ouroboros در حال بررسی توزیع نشانه ها در اکوسیستم است که جهان را به دوره های مختلف تقسیم می کند که سپس به اسلات تقسیم می شوند. طول عمر هر یک از این دوره ها بسیار کوتاه است که برابر با 20 ثانیه است. 

این ممکن است تا حدی فنی به نظر برسد ، اما درک آن بسیار آسان است. اسلات های فوق الذکر یک رهبر خواهند داشت که به طور تصادفی انتخاب می شود. این رهبران سپس بلاک های جدیدی را که به شبکه اضافه می شوند ، انتخاب می کنند ، به روشی مشابه کاری که ماینرها در سیستم های PoW انجام می دهند. 

رهبران اسلات باید حداقل 2٪ سهام Cardano را داشته باشند. ذینفعان این امکان را دارند که رهبران دوره بعدی را انتخاب کنند. 

کاردانو به منظور ارائه راهکارهای مقیاس بندی بهتر ، در حال کار با فناوری بنام RINA یا Recursive Inter-Network Architecture است. هدف اصلی ایجاد شبکه ای ناهمگن با حفظ حریم خصوصی ، شفافیت و همچنین مقیاس پذیری است. 

Ouroboros توسط تیم پشتیبان Cardano در حال توسعه است تا در اسرع وقت آن را به بازار عرضه کند. این یکی از ویژگیهای مورد انتظار است که سرمایه گذاران و کاربران کاردانو منتظر آن هستند. 

بهبود مقیاس پذیری و قابلیت همکاری

شبکه های رمزنگاری در سراسر جهان گسترش می یابند ، لازم است با مقیاس بندی مقابله کنند ، که حل این مسئله شاید چندان آسان نباشد. Cardano برای کمک به مقیاس شبکه سه روش مختلف را در نظر گرفته است: هرس ، اشتراک و فشرده سازی. 

علاوه بر این ، توسعه دهندگان به فکر تقسیم بلاکچین و کاهش داده های مورد نیاز برای ذخیره هستند. انتظار می رود این باعث کاهش داده هایی شود که کاربران باید با آنها سر و کار داشته باشند. 

قابلیت همکاری برای کاردانو نیز نکته بسیار مهمی است. در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده مختلفی در فضا فعالیت می کنند. همه آنها ویژگی های خود را دارند و به روش های مختلفی کار می کنند. با این وجود اتصال و استفاده همزمان از این ارزهای مجازی بسیار دشوار است. شبکه های آنها را نمی توان به روشی آسان متصل کرد. 

صرافی های رمزنگاری به کاربران امکان می دهند دارایی های دیجیتال را مبادله کنند و دنیای رمزنگاری را با فضای مالی سنتی متصل کنند. بنابراین ، Cardano قصد دارد راهی آسان تر برای اتصال این ارزهای رمزپایه با یکدیگر و کل اکوسیستم بلاکچین برای ارتباط نزدیک با دنیای مالی قدیمی ارائه دهد.. 

راه این کار از طریق زنجیره های جانبی است. در بسیاری از شبکه های رمزنگاری زنجیره های جانبی زیادی وجود دارد که راه حل های مختلفی برای دارایی های دیجیتال ارائه می دهند. از طریق این زنجیره های جانبی ، شبکه ها به هم متصل می شوند و ارتباط برقرار می شود تا یک راه سریعتر برای داشتن ویژگی های متفاوت از شبکه های مختلف فراهم شود.. 

برای ارتباط با بانک ها و سایر موسسات مالی ، فضای رمزنگاری باید بر فراداده ، انتساب و انطباق متمرکز شود. اگر کل بازار بخواهد با م institutionsسسات مالی سنتی همکاری کند ، همه این موارد بسیار مهم است. متادیتا به این شرکت ها و سازمان ها کمک می کند تا چگونه داده ها در بین طرفین جابجا شود ، چگونه سازمان داده های الکترونیکی را م moreثرتر کرده و موارد دیگر. 

این مسئله برای دنیای ارزهای رمزپایه بسیار خطرناک است. چرا؟ به دلیل فناوری بلاکچین. اگرچه فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) برای موارد مختلفی مفید است ، اما در صورت استفاده نادرست از آن نیز می تواند مضر باشد. اگر اطلاعات خصوصی باید در شبکه بلاکچین تغییرناپذیر ذخیره شود ، اشخاص دیگر می توانند به این داده ها دسترسی پیدا کنند ، که این برای حریم خصوصی خوب نیست. 

کاردانو می خواهد با تجزیه و تحلیل فراداده و انتخاب اطلاعات خاص برای به اشتراک گذاری در بلاکچین ، این مسئله را حل کند. این می تواند اطلاعات بهتری را به صنعت مالی سنتی ارائه دهد و همچنین از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند. 

علاوه بر این ، از آنجا که بانک ها به نام کسانی که با دارایی های دیجیتال معامله می کنند و معاملات مالی را پردازش می کنند ، نیاز دارند ، توسعه دهندگان کاردانو در تلاش هستند تا امکان تصمیم گیری در مورد به اشتراک گذاشتن داده های خود را به کاربران ارائه دهند. 

مشتری خود را بشناسید (KYC) ، مبارزه با پولشویی (AML) و تأمین مالی ضد تروریسم (ATF) نیز موارد مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. موسسات مالی برای درک نحوه برخورد کاربران با معاملات به این اطلاعات نیاز دارند. با استفاده از فراداده و استفاده از آزادی تصمیم گیری برای افراد در مورد اینکه با داده های خود چه کاری انجام دهند ، کاربران می توانند اطمینان حاصل کنند که تعامل سریع تری با بانک ها و سایر موسسات دارند.. 

توسعه و بهبود شبکه کاردانو

اگرچه کاردانو به رشد خود ادامه می دهد ، داشتن یک مدل تجاری پایدار مهم است که به شما اجازه دهد همه این پروژه ها دیر یا زود به بازار عرضه شوند. چارلز هوسکینسون و افرادی که در پروژه کاردانو مشارکت داشتند تصمیم گرفتند که هنگام عرضه آن سکه اولیه (ICO) را انجام ندهند. 

به همین دلیل کاردانو تصمیم گرفت خزانه ای ایجاد کند که با بخش کمی از پاداش بلوک تأمین شود. اگر شرکتی وجود داشته باشد که بخواهد برخی موارد را به اکوسیستم تغییر دهد ، می تواند از خزانه داری کمک مالی کند. ذینفعان شبکه کاردانو بعداً تصمیم می گیرند که این کمک هزینه اعطا شود یا خیر. 

هرچه شبکه بزرگتر و بزرگتر شود ، سرمایه گذاران بیشتری می توانند توسط توسعه دهندگان استفاده شوند. هزینه های شبکه با این معادله محاسبه می شود:

هزینه انتقال = a + b * اندازه معامله. 

حرف “a” برابر با 0.155381 ADA ، “b” ثابت دیگری برابر با 0.000043946 ADA / بایت است و اندازه معامله باید در انتها به بایت اضافه شود. 

پیش بینی قیمت ADA

در حال حاضر ADA یکی از برترین ارزهای رمزپایه در بازار است. سرمایه این ارز مجازی 1.47 میلیارد دلار و قیمت هر سکه 0.056 دلار دارد که آن را به دوازدهمین ارز دیجیتال تبدیل می کند. 

ما در UseTheBitcoin مقاله ای درباره پیش بینی قیمت ADA نوشتیم. بسیاری از کارشناسان فکر می کنند که بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت برای ADA صعودی است. با این حال ، ما باید عملکرد عمومی بازار را در نظر بگیریم ، به عنوان مثال ، اگر یک بازار خرس یا گاو وجود دارد. 

رقبا

Cardano (ADA) از نظر نحوه ایجاد ، راه اندازی و نحوه مدیریت دارایی دیجیتال منحصر به فرد است. با این حال ، ارز رمزنگاری شده Libra که فیس بوک روی آن کار می کند می تواند در کشورهایی که ADA در حال حاضر در آنها فعالیت می کند تأثیر بگذارد. Libra با هدف کمک به کاربران ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، برای پردازش معاملات و دسترسی به خدمات مالی است. 

چارلز هوسکینسون در طی مکالمه با مگنیتس مالی گفت که آنها در حال کار بر روی یک شبکه پرداخت برای شش میلیون نفر در آدیس آبابا ، اتیوپی هستند.. 

وی در مورد احتمال رقابت فیس بوک با کاردانو اظهار داشت:

“من در این بازار زندگی می کنم. و من می توانم به شما بگویم ، دولت ایالات متحده ، با تعریف قدرتمندترین نهاد در جهان ، پرداخت پول به اتیوپی را دشوار می داند. اگر آنها در تلاش هستند ، یک شرکت خصوصی چگونه این کار را انجام می دهد. “

نحوه خرید و ذخیره ADA?

صرافی های رمزنگاری زیادی در بازار وجود دارد که به سرمایه گذاران و کاربران امکان خرید ADA را می دهد. به طور کلی برای مبتدیان سخت است که بدانند به درستی رمز ارز ADA را از کجا خریداری کنند. به همین دلیل ما راهنمایی برای افراد و سرمایه گذاران علاقه مند به خرید کاردانو نوشته ایم. 

یکی از مبادلاتی که به کاربران امکان می دهد این دارایی دیجیتالی را بدست آورند Binance ، یکی از محبوب ترین سیستم عامل های رمزنگاری در جهان است. Binance همچنین یکی از صرافی هایی است که بیشترین حجم معاملات را در بازار دارد. 

خرید ADA با ارزهای مختلف از جمله Binance Coin (BNB) ، Bitcoin (BTC) ، Ethereum (ETH) ، Paxos Standard (PAX) ، TrueUSD (TUSD) ، USD Coin (USDC) و Tether (USDT) امکان پذیر است.. 

مبادلات ارز رمزنگاری شده دیگری نیز وجود دارد که به کاربران امکان می دهد ADA را از طریق جفت های مختلف نیز خریداری کنند. 

سرمایه گذارانی که می خواهند ADA را در اختیار داشته باشند می توانند این کار را با ارسال وجوه به کیف پول ارز رمزنگاری شده پشتیبانی این دارایی دیجیتال انجام دهند. صرافی ها برای ذخیره ارزهای مجازی برای افراد خوب نیستند زیرا می توانند هک شده و تحت تأثیر حملات قرار بگیرند. 

ذخیره صحیح دارایی های دیجیتال ، از جمله Cardano (ADA) بسیار مهم است. به همین دلیل لیستی از بهترین کیف پول Cardano در بازار ایجاد کرده ایم. سرمایه گذاران می توانند آنها را بررسی کرده و بفهمند کدامیک بهتر از نیازهای آنها متناسب است. 

آخرین تحولات

طبق بنیاد کاردانو ، آنها به تازگی وب سایت تست شلی را راه اندازی کرده اند. این یکی از مهمترین تحولات مربوط به شبکه کاردانو است که انتظار می رود به گسترش ارز رمزنگاری شده حتی بیشتر کمک کند. 

علاوه بر این ، این پروژه همچنین یک نقشه راه جدید معرفی کرده است که در آن آنها نحوه حرکت آنها از بایرون و شلی را توضیح خواهند داد. این اجازه می دهد تا شبکه ها به شبکه تحت حاکمیت جامعه تبدیل شوند ، چارلز هوسکینسون درباره آن فکر می کرد. 

نقشه راه رسمی کاردانو که توسط انجمن درخواست شده است به شرح زیر است:

“Cardano یک شبکه بلاک چین اثبات کننده سهام است که به یک پلت فرم توسعه برنامه غیرمتمرکز (dApp) با دفتر چند دارایی و قراردادهای هوشمند قابل تایید تبدیل شده است.”

کاردانو می خواهد صد برابر بیت کوین غیرمتمرکز باشد و این همان چیزی است که تیم های توسعه چارلز هوسکینسون و کاردانو در حال حاضر سعی در انجام آن دارند. 

سرانجام ، Weiss Ratings معتقد است که Cardano یک بستر بلاکچین موثر و سودآور است. در توییتی که اخیراً توسط آژانس رتبه بندی مستقل نوشته شده است ، Cardano یکی از بهترین پروژه ها در فضا و همچنین یکی از ارزان ترین رمزنگاری های موجود است. 

# کاردانو یکی از بهترین پروژه های موجود در فضا و همچنین یکی از ارزان ترین رمزنگاری های موجود در آن مکان است. # آدا # رمزنگاری # ارز رمزنگاری شده # سکه # بیت کوین # BTC

– رتبه بندی رمزنگاری ویس (WeissCrypto) 20 مه 2019

نتیجه

کاردانو یکی از امیدوار کننده ترین و برنامه ریزی شده ترین پروژه های رمز ارز در بازار ارزهای رمزپایه است. این شبکه توسط متخصصان در مناطق مختلف در حال توسعه است که متمرکز بر ارائه بهترین خدمات و محصولی هستند که قادر به ارائه آن هستند. 

طبق گزارش CoinMarketCap ، دارایی دیجیتال ADA یکی از محبوب ترین ها در بازار است و همچنین یکی از باارزش ترین دارایی هاست. 2019 و 2020 سالهای بسیار مهمی برای کل بازار رمزنگاری است و قطعاً کاردانو از انقلابی ترین پروژه ها خواهد بود. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me