banner
banner

نشان های سودمند در مقابل رمزهای امنیتی

شما به عنوان یک سرمایه گذار مسئول رمزنگاری ، باید تفاوت بین توکن های سودمند و رمزهای امنیتی را درک کنید. این نشانه ها اهداف متفاوتی را در فضای رمزنگاری انجام می دهند. فرآیندهای آنها در هنگام معامله و صدور متفاوت است. این تضادها باعث می شود که نشانه های امنیتی در نسخه های مشابه خود منحصر به فرد باشند.

چرا رمزهای امنیتی مهم هستند?

بازار ICO همچنان در حال گسترش است. طبق گزارشی از Business Insider ، شرکت ها در سال 2017 بیش از 5.6 میلیارد دلار سرمایه جمع کردند. اگرچه این تعداد چشمگیر به نظر می رسد ، اما فعالیت ICO در سال جاری آن را تحت الشعاع قرار داده است. تا ماه مه 2018 ، بازار ICO به 6.3 میلیارد دلار افزایش یافت. این رکورد رشد و جذابیت روزافزون ICO این استراتژی منحصر به فرد سرمایه گذاری جمعی را به یکی از محبوب ترین استارتاپ های فناوری تبدیل کرده است.

رشد بی سابقه بخش ICO منجر به افزایش نظارت نظارتی نظیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شد. وظیفه تدوین مقررات برای رشد بازار ICO بستگی به نحوه استفاده از توکن دارد. SEC تصمیم گرفت که وقتی توکن نشان دهنده مالکیت ، حق رأی دادن یا به دارنده حق تقسیم سودهای آینده را دارد ، این یک رمز امنیتی است.

همیشه تشخیص اینکه یک سکه رمز امنیتی یا ابزار کاربردی است ، همیشه به همین راحتی نیست. در بسیاری از موارد ، یک رمز به عنوان یک امنیت در طول ICO شروع می شود اما بعدا به یک رمز ابزار تبدیل می شود. این سناریو در مورد ارز رمزپایه بسیار مشهور Ethereum (ETH) وجود دارد. در حکمی در ماه ژوئن ، SEC مشخص که Ethereum در ابتدا به عنوان یک امنیت کار می کرد ، اما امروز یک رمز استفاده است.

بنیانگذار Ethereum ، Vitalik Buterin از طریق Cryptovibes

بنیانگذار Ethereum ، Vitalik Buterin از طریق Cryptovibes

برای پیچیده تر کردن کارها ، یک توکن ابزار مانند ETH می تواند رمزهای امنیتی را در سیستم عامل خود صادر کند. پروتکل ERC-20 Ethereum محبوب ترین پروتکل راه اندازی رمز در فضای رمزنگاری است. در صورت عدم موفقیت در “تست هووی” ، توکن های جدید صادر شده در سیستم عامل ، رمزهای امنیتی هستند.

تست هووی چیست?

“تست هووی” یک پرسشنامه مختصر است که توسط دیوان عالی کشور برای تعیین صلاحیت معامله به عنوان قرارداد سرمایه گذاری ایجاد شده است. این آزمون در جریان دادگاه عالی 1946 SEC V. Howey مشهور شد. این پرونده حول یک شرکت آب پرتقال در هوی ، فلوریدا مستقر شد که قسمتهای زیادی از زمین خود را برای فروش به سرمایه گذاران پیشنهاد می کرد ، به این منظور که صاحبان جدید این ملک را به سازنده مرکبات بازگردانند ، که به توسعه منطقه با تازه تأسیس ادامه می دهد. وجوه بدست آمده.

SEC از متهمان این معامله به دلیل نقض مقررات اوراق بهادار شکایت کرد. SEC مشخص کرد که از آنجا که سرمایه گذاران به امید کسب سود از تلاش های مزرعه مرکبات بودجه می اندازند ، این معامله یک قرارداد سرمایه گذاری است. بنابراین ، این توافق نامه تحت مقررات اوراق بهادار قرار می گیرد.

دیوان عالی کشور یک آزمون ساده برای اثبات نظریه ارائه داد. تست هوئی چهار سوال مهم از سرمایه گذاران می پرسد. این س questionsالات را می توان برای نشانه ها تعیین کرد تا مشخص شود که آیا آنها رمزهای امنیتی هستند:

  1. آیا شما در حال سرمایه گذاری هستید?
  2. آیا انتظار دارید از سرمایه گذاری خود سود کسب کنید?
  3. آیا شما در یک شرکت مشترک سرمایه گذاری می کنید?
  4. آیا از تلاش های یک مروج یا شخص ثالث سود خواهید برد?

نشانه های کمکی

توکن های کاربردی استفاده در یک سیستم عامل را ارائه می دهند. در بیشتر موارد ، شرکت ها ICO ها را برای صدور رمزهای سودمند میزبانی می کنند. این نشانه ها برای عملکرد سیستم عامل هایشان ضروری هستند. علاوه بر این ، آنها به دارندگان توکن حق توسعه یا سود آینده شرکت را نمی دهند. این توکن ها بدون مقررات منتقل می شوند و هر شرکتی می تواند بدون رعایت مقررات SEC ، توکن های سودمند ارائه دهد. ماهیت باز این توکن ها ، آنها را به محبوب ترین سرمایه گذاران و استارتاپ ها تبدیل کرده است.

امروزه ، از نشانه های سودمند بیشتر به عنوان “دارایی های دیجیتال” یاد می شود.

رمزهای امنیتی

رمزهای امنیتی به روشی کاملاً متفاوت و تحت شرایط متفاوت کار می کنند. یک شرکت بدون داشتن شرایط خاص نمی تواند فقط میزبان یک توکن امنیتی (STO) باشد. شرکتها باید اطلاعات زیادی از جمله آدرس واقعی شرکت ، نام کلیه اعضای هیئت مدیره و سوابق مالی باز را به سرمایه گذاران ارائه دهند. این الزامات از سرمایه گذاران در برابر فعالیت های تقلبی محافظت می کند.

علاوه بر مقررات شرکت ، سرمایه گذاران نیز از مقررات امنیتی سختگیرانه ای پیروی می کنند. شرکت ها نمی توانند نشانه های امنیتی را به افراد ناشناس بفروشند. هنگام سرمایه گذاری در این رمزها ، باید هویت خود را ارائه و اثبات کنید. هنگام جابجایی نشانه های امنیتی بین مالکان ، باید از مشتری خود (KYC) و قوانین مبارزه با پولشویی (AML) پیروی کنید..

امروزه از رمزهای امنیتی به عنوان اوراق بهادار دیجیتال یاد می شود.

امنیت اضافه شده – وجوه سرمایه گذاری اضافه شده

در حالی که برخی از سرمایه گذاران رمزنگاری اولیه بدون شک رمزهای امنیتی را به عنوان باری بر سر راه رمزنگاری می دانند ، بسیاری معتقدند این نشانه ها پلی اساسی بین صندوق های سرمایه گذاری سنتی و بازار رمزنگاری فراهم می کنند. تحلیلگران افزایش ورود شرکت های سرمایه گذاری سنتی به فضای رمزنگاری را پیش بینی کرده اند.

این بنگاه ها به دلیل ماهیت قابل توجه سرمایه گذاری های خود ، نیاز به محافظت بیشتری دارند. رمزهای امنیتی از آنها محافظت می کند که برای جلوگیری از مشکلات مالی و حقوقی در آینده لازم است.

نشان های سودمند در مقابل رمزهای امنیتی

اکنون که تفاوت بین این نشانه ها را بهتر درک کردید ، آماده درک STO ها و آنچه آنها را از نمونه های ICO متفاوت می کند ، هستید. رمزهای امنیتی نقشی مهم و رو به رشد در فضای رمزنگاری دارند. شما باید انتظار داشته باشید که سیستم عامل های بیشتری با استفاده از این نوع رمزها در سالهای آینده وارد بازار رمزنگاری شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me