banner
banner

CoinGecko: راهنمای بررسی داده های Crypto و بازار سکه

بررسی coingecko

CoinGecko یک وب سایت رتبه بندی بازار ارزهای رمزنگاری شده است که ارزهای دیجیتال را بر اساس عوامل مختلفی رتبه بندی می کند. امروز ، ما در حال توضیح دادن همه مواردی هستیم که باید در مورد CoinGecko بدانید.

CoinGecko چیست?

CoinGecko که به صورت آنلاین در CoinGecko.com یافت می شود ، وب سایتی است که نمای کلی بازار 360 درجه از فضای رمزنگاری را ارائه می دهد. مانند CoinMarketCap ، CoinGecko برترین ارزهای رمزپایه را از نظر حجم معاملات ، قیمت ، عرضه در گردش و سایر معیارهای مربوطه به نمایش می گذارد..

برخلاف CoinMarketCap ، CoinGecko گزینه های سفارشی سازی اضافی خاصی دارد. به عنوان مثال می توانید ارزهای رمزپایه را براساس حرکت قیمت آنها در 1 ساعت گذشته رتبه بندی کنید. همچنین می توانید فوراً بالاترین قیمتهای مختلف ارزهای رمزپایه را مشاهده کنید.

CoinGecko همچنین دارای یک بخش “توسعه دهنده” است که در آن می توانید هر ارز رمزنگاری شده را براساس فعالیت توسعه یافته اخیر آن مشاهده کنید. به عنوان مثال می توانید تعداد ستاره ها ، چنگال ها ، ناظران و مشارکت کنندگان را برای یک ارز رمزنگاری شده خاص بررسی کنید. CoinGecko حتی نمودار تعهدات طی چهار هفته گذشته را نمایش می دهد ، و به راحتی می توانید ببینید که فعالیت توسعه برای هر سکه افزایش و کاهش یافته است..

می توانید معیارهای مشابهی را برای وضعیت اجتماعی هر سکه (از جمله تعداد مشترکین Reddit ، کاربران تلگرام ، دنبال کنندگان توییتر و پسندیدن های Facebook) مشاهده کنید..

براساس تمام معیارهای فوق ، به هر سکه نمره Gecko داده می شود. به عنوان مثال Bitcoin دارای نمره Developer Gecko 92٪ و Social Gecko 82٪ است که نمره کلی 88٪ را به آن می دهد. بالاترین سکه های بعدی ETH (77٪) ، XRP (71٪) و BCH (71٪) هستند.

به همه این دلایل و موارد دیگر ، بسیاری از افراد CoinGecko را به CoinMarketCap و وب سایت های مشابه سکه رده بندی ترجیح می دهند. شما می توانید در یک نگاه همان اطلاعات رتبه بندی را بدست آورید ، اما می توانید علاوه بر قیمت بیت کوین ، اطلاعات بسیار بیشتری را نیز کشف کنید.

CoinGecko در آوریل 2014 راه اندازی شد و آن را به یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تجمع داده های ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل کرد. مقر این شرکت در کوالالامپور ، مالزی است.

ویژگی های CoinGecko

ویژگی های اصلی CoinGecko عبارتند از:

100 سکه برتر: CoinGecko لیست 100 سکه برتر را با استفاده از سرمایه بازار ارائه می دهد. می توانید سکه ها را با کلاه بازار آنها به دلار آمریکا یا ده ها ارز فیات یا ارز رمزپایه دیگر مشاهده کنید.

فیلتر سکه ها توسط الگوریتم هاشینگ: آیا می خواهید فقط نشانه هایی را که از الگوریتم هش کردن Ethash استفاده می کنند مشاهده کنید؟ آیا می خواهید اثبات تفویض شده سهام را فقط مقایسه کنید؟ با CoinGecko می توانید سکه ها را بر اساس فاکتورهای مختلف فیلتر کنید.

ویژگی های coingecko

فیلتر سکه ها توسط بستر های نرم افزاری: می توانید سکه ها را بر اساس سکویی که روی آنها ساخته شده فیلتر کنید – مانند Stellar ، Waves یا VeChain.

مزایای coingecko

فیلتر سکه ها توسط دسته های دیگر: می توانید سکه ها را با دسته های دیگر از جمله “نشانه های پشتیبانی شده از دارایی” ، “ارتباطات” ، “انرژی” ، “قمار” و “نشانه های مبتنی بر مبادله” در میان ده ها معیار دیگر فیلتر کنید..

گزینه های coingecko

مشاهده بالاترین زمان: CoinGecko به شما اجازه می دهد فوراً بالاترین قیمتهای ارزهای رمزپایه اصلی را با یک نگاه مشاهده کنید ، از جمله افت ارزش آن ارز رمزنگاری شده از زمان بالاترین تاریخ و تاریخی که به بالاترین حد تاریخ رسیده است. شما می توانید به راحتی 100 ارز رمزپایه برتر را بر اساس بالاترین حد خود مقایسه کنید. برای مثال می بینید که BTC در تاریخ 16 دسامبر 2017 به بالاترین رقم خود یعنی 19،665.39 دلار رسیده است و از آن زمان 52.8٪ کاهش یافته است. همچنین می توانید مشاهده کنید که BCH در 20 دسامبر 2017 به بالاترین رقم 3،785.82 دلار رسیده است و از آن زمان تاکنون 92.4٪ کاهش یافته است.

داده های کلاه بازار coingecko

رتبه سکه ها توسط فعالیت توسعه دهنده: یکی از محبوب ترین ویژگی های CoinGecko این است که می توانید رتبه بندی سکه را بر اساس فعالیت توسعه دهنده مشاهده کنید. CoinGecko نمودارهایی دارد که تعداد ستاره ها ، چنگال ها ، تماشاگران و مشارکت کنندگان در هر پروژه رمز را نشان می دهد ، به عنوان مثال ، و همچنین تعداد تعهدات در چهار هفته گذشته. نمودار فعالیت متعهد ، درک اینکه کدام پروژه ها در حال رشد هستند و کدام یک از آنها در حال کاهش هستند ، آسان است. ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که Monero (XMR) با وجود رتبه سیزدهم در کل بازار ، سومین عامل بیشترین کمک را در فضای رمزنگاری دارد (فقط پشت BTC و ETH)..

رتبه بندی سکه coingecko

رتبه سکه ها براساس فعالیت اجتماعی: CoinGecko همچنین به دلیل توانایی در رتبه بندی سکه ها بر اساس فعالیت های اجتماعی محبوب است. CoinGecko تعداد مشترکین Reddit ، کاربران تلگرام ، لایک های فیس بوک و دنبال کنندگان توییتر پیوست شده به یک پروژه را نمایش می دهد. این همیشه مناسب نیست زیرا برخی سکه ها – مانند بیت کوین و – هیچ صفحه رسمی تلگرام یا فیس بوک ندارند. با این حال ، این اطلاعات با یک نگاه در مورد اینکه کدام سکه ها دارای جوامع اجتماعی پر رونقی هستند ، فراهم می کند.

فعالیت بازار رمزنگاری coingecko

سکه های رتبه بندی توسط معیارهای Blockchain: سرانجام ، CoinGecko به شما امکان می دهد سکه ها را با معیارهای مشخص بلاکچین مقایسه کنید. می توانید مکانیزم اجماع استفاده شده توسط هر یک از 100 ارز رمزپایه برتر را مشاهده کنید ، به عنوان مثال تعداد گره ها ، معاملات در ثانیه ، بلوک ها ، عرضه در گردش ، میزان کل عرضه و درصد پخش شده را مشاهده کنید. تعداد کمی از وب سایت های مقایسه سکه اطلاعاتی با یک نگاه به این شکل ارائه می دهند.

داده های رمز coingecko

مشاهده بازارهای مشتقات: CoinGecko به شما امکان می دهد بازارهای مشتقات ، از جمله حجم قراردادهای همیشگی بیت کوین ، قراردادهای آتی بیت کوین و سایر مشتقات رمزنگاری را بررسی کنید. شما می توانید ببینید که کدام صرافی ها بیشتر محبوب هستند ، در آن حجم قرارداد و اطلاعات دیگر در مورد معاملات آتی رمزنگاری در حال افزایش است.

اطلاعات بازار مشتق: CoinGecko همچنین به شما امکان می دهد بازارهای مشتقات را برای اطلاعات خاص بررسی کنید. برای مثال می توانید پایه ، نرخ پخش ، نرخ تأمین مالی ، سود باز و حجم معاملات 24 ساعته هر معامله با قراردادهای آتی بیت کوین را مشاهده کنید..

به روز رسانی های پرتو: CoinGecko “به روزرسانی پرتو” را منتشر می کند که شامل به روزرسانی مستقیماً از توسعه دهندگان هر پروژه رمزنگاری است. می توانید انتخاب کنید که فقط از دسته های خاص به روزرسانی شود. یا می توانید همه به روزرسانی ها را از همه پروژه ها مشاهده کنید.

پرطرفدار: CoinGecko لیستی از ارزهای رمزپایه مرسوم ، از جمله جابجایی های بزرگ ، توکن های با حجم بالا و توکن های اخیراً اضافه شده را فهرست می کند..

رتبه بندی ارز: CoinGecko مبادلات را با تعدادی معیار ، از جمله حجم معاملات 24 ساعته (عادی و غیر عادی) ، بازدیدها (از SimilarWeb) ، تعداد سکه ها و تعداد جفت های معاملات رتبه بندی می کند. همچنین هر صرافی دارای یک امتیاز اعتماد CoinGecko است. از نوامبر 2019 ، شش صرافی دارای 10 TrustScore عالی هستند ، از جمله Binance ، Bitfinex ، Kraken ، KuCoin ، Poloniex و Bittrex.

اخبار و به روز رسانی رمزنگاری: CoinGecko تحقیقات رمزنگاری ، اخبار و تجزیه و تحلیل های زیادی از طریق وب سایت خود در دسترس است ، از جمله پوشش رویدادهای اخیر ، به روزرسانی های API ، مطالعات و گزارش های حرفه ای ، خبرنامه ها ، گزارش های وزوز ، برنامه های کاهش نصف بیت کوین و موارد دیگر. اگر می خواهید در یک نگاه اطلاعات مربوط به آخرین به روزرسانی های رمزنگاری را کسب کنید ، CoinGecko یک منبع عالی است.

اطلاعات خاص سکه: CoinGecko برای هر ارز رمزنگاری شده دارای پروفایل های جداگانه است. نمایه های فردی نمای کلی از هر واحد پول را ارائه می دهند. به عنوان مثال می توانید پیوندها را به وب سایت سکه ، کاوشگران مسدود ، کیف پول ، کد منبع و انجمن ها مشاهده کنید. شما می توانید نمودار حرکت قیمت ارز رمزنگاری شده در طول زمان ، فعالیت اخیر بلاکچین و بسیاری موارد دیگر را مشاهده کنید.

تجزیه و تحلیل فنی: CoinGecko به طور خودکار تجزیه و تحلیل فنی هر سکه را محاسبه می کند. این تجزیه و تحلیل فنی از طریق TradingView ارائه می شود. می بینید که به عنوان مثال ، تجزیه و تحلیل فنی در 15 دقیقه گذشته ، به BTCUSDT یک سیگنال “خرید” مبتنی بر 17 سیگنال خرید ، 9 سیگنال خنثی و 2 سیگنال فروش می دهد..

برنامه های موبایل: CoinGecko برنامه های موبایلی را برای iOS یا Android ارائه می دهد. برنامه CoinGecko به شما امکان می دهد 2000 دلار و بیش از قیمت رمزنگاری شده را بر اساس حجم معاملات فعلی ردیابی کنید.

افزونه Chrome: CoinGecko دارای پسوند Google Chrome است که به روشی مشابه برنامه های تلفن همراه CoinGecko کار می کند.

حالت روز و شب: CoinGecko یک روز (روشن) و شب (حالت تاریک) ارائه می دهد.

پشتیبانی چند زبانه: CoinGecko به زبان های انگلیسی ، آلمانی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، لهستانی ، رومانیایی ، مجارستانی ، هلندی ، پرتغالی ، سوئدی ، ویتنامی ، ترکی ، روسی ، کره ای ، ژاپنی ، چینی ، عربی ، تایلندی ، مالایی و اندونزیایی موجود است..

شفاف در مورد روش: CoinGecko اطلاعات بیشتری در مورد روش خود نسبت به سایر وب سایت های رتبه بندی سکه منتشر می کند. این شرکت در مورد چگونگی لیست سکه ها ، به عنوان مثال ، نحوه محاسبه رتبه بندی مبادله و نحوه کار سایر اطلاعات در سایت کاملاً شفاف است.

بدون هزینه لیست: CoinGecko هیچ سکه ای از لیست لیست دریافت نمی کند. سکه ها برای فهرست شدن باید از الزامات اساسی برخوردار باشند (مانند یک وب سایت فعال و کاغذ سفید). CoinGecko در مجموع بیش از 6000 نشانه دیجیتال را لیست کرده است.

امتیازات Gecko: CoinGecko بر اساس معیارهای توسعه دهنده و اجتماعی آن ، به هر رمز نمره کلی CoinGecko می دهد. به عنوان مثال ، BTC دارای نمره کل Gecko 88٪ است زیرا برای معیارهای توسعه دهنده 92٪ و برای معیارهای اجتماعی 82٪ امتیاز کسب می کند.

لیست سکه های coingecko

نحوه استفاده از CoinGecko

استفاده از CoinGecko ساده است. برای شروع فقط به سایت CoinGecko.com مراجعه کنید.

در صفحه اول وب سایت لیستی از 100 سکه برتر براساس ارزش بازار وجود دارد. CoinGecko به طور پیش فرض از USD استفاده می کند. شما می توانید سکه ها را بر اساس قیمت ، حجم معاملات یا عرضه در دسترس مرتب کنید. همچنین می توانید تغییرات قیمت 1 ساعته ، 24 ساعته و 7 روزه را مشاهده کنید.

نمودارهای coingecko

برای مشاهده اطلاعات مربوط به هر سکه خاص ، می توانید به سادگی از لیست روی آن سکه کلیک کنید. صفحه هر سکه دارای اطلاعات گسترده ای در مورد حرکت تاریخی قیمت آن ، الگوریتم هش کردن ، بلاکچین و موارد دیگر است. این اطلاعات بیشتر از آن است که در صفحه معمول CoinMarketCap مشاهده می کنید.

نمودار قیمت بیت کوین coingecko

CoinGecko دارای صفحات رتبه بندی جداگانه برای سکه ها بر اساس بالاترین بالاترین میزان معاملات ، معیارهای توسعه دهنده ، معیارهای اجتماعی ، بلاکچین و امتیازات کلی Gecko است. برای مشاهده نمودارهای هر معیار ، فقط روی هر یک از پیوندهای صفحه CoinGecko کلیک کنید.

آیا می خواهید سکه ها را بر اساس دسته بندی ها یا معیارهای خاص فیلتر کنید؟ با کلیک روی برگه «فیلتر» می توانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال می توانید سکه ها را بر اساس الگوریتم هش کردن یا سیستم عامل آنها فیلتر کنید. همچنین می توانید سکه ها را برای دسته های خاص فیلتر کنید – مانند نشانه های ارتباطی یا نشانه های اقتصاد gig.

برای مشاهده سایر اطلاعات در مورد CoinGecko ، روی پیوندهای موجود در بالای بنر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازارهای آتی ، می توانید روی “مشتقات” کلیک کنید. به عنوان مثال می توانید بلافاصله حجم معاملات مختلف قراردادهای آتی ، نرخ تأمین مالی و تغییرات 24 ساعته را مشاهده کنید.

نمودارهای مشتقات رمزنگاری coingecko

CoinGecko همچنین مبادلات را با توجه به حجم معاملات ، تعداد سکه و تعداد جفت معاملات رتبه بندی می کند. برای مشاهده اطلاعات ویژه تبادل در یک نگاه ، روی “مبادلات” از بالای بنر کلیک کنید.

حجم ردیابی coingecko

بخشهای دیگر در بالای آگهی شامل یک بخش اخبار عمومی است که شامل به روزرسانی از وبلاگ CoinGecko و وبلاگ های وابسته است..

همچنین یک بخش “پرتو” وجود دارد که به روزرسانی های اخیر تیم های اصلی توسعه رمزنگاری را برجسته می کند. اگر می خواهید سر و صدا را فیلتر کنید و فقط آخرین به روزرسانی های توسعه دهندگان رمزنگاری را مشاهده کنید ، بخش “پرتو” مکانی عالی برای شروع است.

تیم های بلاک چین coingecko

بقیه بنر CoinGecko دارای پیوندهایی برای مقایسه ، فیلم ، رویدادها ، شاخص های رمزنگاری ، اطلاعات نصف شدن بیت کوین و موارد دیگر است..

CoinGecko چگونه کار می کند?

CoinGecko با اتصال مستقیم به مبادلات عمده از طریق API کار می کند. CoinGecko داده ها را از این مبادلات می گیرد ، سپس به طور خودکار این داده ها را در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در وب سایت خود منتشر می کند.

CoinGecko همچنین تجزیه و تحلیل داده ها را از TradingView ، محبوب ترین سیستم تجزیه و تحلیل بازار ، و سایر سازمان های شخص ثالث (مانند SimilarWeb برای ردیابی بازدیدهای منحصر به فرد از هر وب سایت مبادله) جمع آوری می کند..

از نوامبر 2019 ، CoinGecko 392 صرافی و 6،036 سکه را لیست کرده است.

CoinGecko فقط داده های خام را از هر مبادله نمی گیرد و منتشر نمی کند. این پلتفرم از فرمول داخلی خود برای شناسایی داده های دور از دسترس و نادرست استفاده می کند. سپس ، این اطلاعات را در نمودارهای رنگی و آسان خواندنی منتشر می کند.

coingecko چگونه کار می کند

دریافت توکن ذکر شده در CoinGecko رایگان است. این شرکت هرگز هزینه لیست را دریافت نمی کند. برای داشتن دارایی رمزنگاری شده در CoinGecko ، باید معیارهای خاص لیست را داشته باشید. شما باید یک وب سایت فعال ، کاوشگر بلوک کاری ، لیست در مبادله با پشتیبانی API و ارتباط روشن در مورد منبع موجود داشته باشید.

CoinGecko همچنین اگر دارای یک وب سایت فعال ، یک تیم کاملاً شفاف و قابل شناسایی و یک مقاله سفید باشد ، ICO را لیست می کند..

CoinGecko لیست تبادلات را با یک وب سایت تبادل کار ، حجم معاملات دقیق متناسب با API ، مستندات REST API فعال و نمایندگی که تیم می تواند برای هر مسئله با او ارتباط برقرار کند لیست می کند..

معیارهای لیست coingecko

CoinGecko در مورد روش خود کاملاً شفاف است. می توانید روش بستر های نرم افزاری را برای ردیابی ، ترسیم و رتبه بندی دارایی های رمزنگاری مشاهده کنید اینجا.

قیمت گذاری CoinGecko

استفاده از CoinGecko رایگان است. وب سایت گزینه حق بیمه ندارد. برنامه های تلفن همراه و برنامه افزودنی Chrome نیز کاملا رایگان هستند.

امروز ، CoinGecko فقط سه تبلیغ در صفحه اصلی خود دارد.

در پایین وب سایت CoinGecko ، پیوندهای اهدای چندگانه را پیدا خواهید کرد.

درباره CoinGecko

CoinGecko در کوالالامپور ، مالزی مستقر است. این شرکت در آوریل 2014 تاسیس شد.

طی سالهای گذشته ، CoinGecko برای ارائه تحقیقات حرفه ای در فضایی که به طور فزاینده ای به آن نیاز دارد ، نام خود را به دست آورد. CoinGecko برای تولید تحقیقات ارزهای رمزنگاری شده با دانشگاه وسترن و Humboldt Universitat Zu Berlin همکاری کرده است. تحقیقات CoinGecko در کتابهایی مانند کتابچه راهنمای ارز دیجیتال و کتاب راهنمای بلاکچین ، دیجیتال مالی و گنجاندن منتشر شده است..

تیم رمزنگاری coingecko

CoinGecko توسط نوآوری جهانی مالزی نیز پشتیبانی می شود & مرکز خلاقیت (MaGIC).

اعضای اصلی تیم CoinGecko عبارتند از TM Lee (بنیانگذار همكار) و بابی اونگ (بنیانگذار همكار).

حرف آخر

CoinGecko چیزهای فراتر از یک وب سایت مقایسه سکه است. این سایت تجزیه و تحلیل اساسی در بازارهای رمزنگاری بر اساس عوامل مختلف ارائه می دهد.

علاوه بر ردیابی قیمت ، حجم و محدودیت بازار ، CoinGecko معیارهای اجتماعی ، فعالیت برنامه نویسان و معیارهای زنجیره ای را تجزیه و تحلیل می کند. با CoinGecko ، کاربران می توانند به راحتی در یک نگاه به اطلاعات مربوط به هر پروژه رمزنگاری خاص دسترسی پیدا کنند و ببینند که پروژه های رمزنگاری بزرگ در مقایسه با رقابت چگونه هستند.

اگر به دنبال اطلاعات گسترده در مورد سکه ها ، مبادلات ، بازارهای مشتقات و موارد دیگر برای فضای رمزنگاری هستید ، CoinGecko یکی از بهترین گزینه های اینترنت است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me