banner
banner

نصف قیمت ارسال Bitcoin چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چشم اندازهای صعودی و نزولی

نصف شدن پاداش بلوک سوم بیت کوین (BTC) قرار است امروز ، 11 ماه مه ، طی تنها چند ساعت انجام شود.

در گذشته ، وقایع نصف شدن بیت کوین همزمان با افزایش آگاهی عمومی ، فعالیت تجاری و توجه به بازارهای رمزنگاری به طور کلی است..

مکانیسم نصف کردن – بخشی از طراحی بیت کوین – تقریباً هر چهار سال یکبار انجام می شود. از زمان تأسیس بیت کوین در سال 2009 ، تاکنون دو کاهش پاداش بلوک وجود داشته است.

به دنبال الگوهای قیمت پس از دو نصف گذشته ، صنعت به طور کلی توافق دارد که نصف شدن سوم بیت کوین این امکان را دارد که قیمت BTC را برای دوره طولانی مدت به اوج برساند. 

فقط در یک دوره یک سال پس از نصف های قبلی ، در نوامبر 2012 و نصف های ژوئیه 2016 ، قیمت بیت کوین رشد کرد x80 و x4 به ترتیب. 

کوتاه مدت قیمت Bitcoin

بسیاری از تحلیلگران معتقدند آنچه که خیلی واضح نیست این است که چه اتفاقی برای بیت کوین رخ خواهد داد – و در نتیجه سایر بازارهای رمزنگاری – کوتاه مدت ، در روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها درست بعد از اینکه پاداش بلوک به نصف کاهش یافت.

در حالی که نصف سوم فقط چند ساعت دیگر باقی مانده است ، گمانه زنی ها در مورد پیامدهای کوتاه مدت در بازار به یک درجه تب رسیده است. تحلیلگران رمزنگاری در مورد شرایط فوری بازار پس از نصف کردن تقسیم می شوند – صعودی یا نزولی?

این استدلال صعودی حرکت رو به بالا در قیمت را پیش بینی می کند زیرا هیاهوی کاهش یافته در دو طرف خریداران بیشتری را وارد بازار می کند ، در حالی که معامله گر نزولی پیش بینی فروش کوتاه مدت را دارد که قیمت را پایین می آورد.

پرونده صعودی برای بیت کوین

کوتاه مدت: معدنچیان بازار گاو نر را مطرح می کنند

برخی از آنها چشم اندازهای چشمگیرتری در مورد تأثیرات کوتاه مدت نصف شدن از طرف استخراج کنندگان بزرگ بیت کوین بدست می آورند. با توجه به تجزیه و تحلیل عمیق OKEx Insight در مورد استخراج کنندگان و نصف کردن:

“ماینرها در واقع مسئول بخش عمده ای از خروج سرمایه از شبکه بیت کوین هستند زیرا آنها BTC خود را برای تأمین هزینه های عملیاتی هر ماه می فروشند. این بدان معناست که به دلیل تخلیه درآمد ماینرها از بازار ، فشار نزولی دائمی بر روی قیمت بیت کوین وجود دارد. ” 

از نظر سودآورترین و معدن کاران صنعت ، حذف تدریجی همتایان کوچکتر آنها می تواند بازار را از فشار فروش ناکارآمد خلاص کند و اجازه دهد قیمت افزایش یابد..

اوایل این ماه ، Cointelegraph گزارش شده در مورد نتایج یک نظرسنجی توسط شرکت خدمات رمزنگاری RockX در چین برگزار شد. این نظرسنجی شامل پاسخ 42 بیت کوین اصلی مستقر در آسیا بود. اکثریت (57 درصد) شرکت کنندگان انتظار دارند که در آینده ای نزدیک خریداران جدید بیت کوین افزایش یابد.

بلند مدت: سهام در جریان می گوید BTC پس از نصف شدن افزایش می یابد

هنگام پیش بینی نیمه نهایی بازار گاو نر ، بسیاری از تحلیلگران به مدل کمی از سهام در جریان (S2F) متکی هستند ، همانطور که در اخیر ارائه شده است گزارش از شرکت تحلیل رمزگذاری Messari. این مفهوم – که معمولاً در مورد فلزات گرانبها مانند طلا و نقره استفاده می شود – برای صحبت در مورد کمبود و چگونگی ارتباط قیمت با عرضه و تقاضا مورد استفاده قرار می گیرد..

در مدل ، سهام کل مقدار دارایی است که از قبل در گردش موجود است. جریان میزان دارایی است که هر ساله تازه استخراج می شود. نسبت S2F ، در هر زمان مشخص ، تعداد سالهای مورد نیاز برای رسیدن به منبع فعلی است. هرچه این عدد بیشتر باشد – یعنی هرچه رسیدن به آن منبع بیشتر طول بکشد – دارایی آن کمیاب است.

بیت کوین در آن کمیاب است طرح – فقط 21 میلیون بیت کوین ایجاد خواهد شد. همچنین ، کاهش قیمت پاداش بیت کوین اطمینان حاصل می کند که نرخ تولید بیت کوین جدید به طور مداوم و به طور منظم با گذشت زمان کاهش می یابد.

تحلیلگران استدلال می کنند ، با توجه به انتشار قابل پیش بینی بیت کوین ، S2F آن می تواند به طور دقیق ترسیم شود و همبستگی با قیمت BTC را نشان می دهد. در گزارش مساری آمده است:

“در حقیقت ، نه تنها به نظر می رسد که دو متغیر [S2F و قیمت] با هم همبسته هستند بلکه یکپارچه هستند ، که این یک رابطه آماری دقیق تر بین دو سری زمانی است. […] بنابراین ، ادغام قیمت و S2F نشان می دهد که در طولانی مدت انحراف چشمگیری نخواهند داشت. در صورت اجرا شدن این روند ، مدل نشان می دهد بیت کوین حداقل در دو مرتبه قبلی افزایش می یابد. “

چشم انداز بلند مدت تاجران

اگرچه اصلاح قیمت برای مدتی قیمت را کاهش می دهد ، اما معامله گر محبوب و معامله گر ارزهای رمزنگاری شده ، مایکل ون د پوپه به OKEx Insights گفت که او در مورد قیمت بیت کوین در دراز مدت صعودی دارد. او چند روز قبل از آخرین تجمع BTC در مورد بازارها اظهار داشت:

“رویدادی مانند نصف کردن ، بازرگانان خرده فروشی و مردم را وادار به خرید در این مراسم می کند ، همانطور که در مورد آن بحث شد. به احتمال زیاد سناریوی من فشار FOMO به سمت 9،500 یا 10،500 $ است و پس از آن قیمت به 6،000 – 7،000 $ تغییر می کند. این ناحیه کم و حمایتی بالاتر باید تأیید بازار گاو نر باشد که طی سالهای آینده اتفاق می افتد. ”

یک تحلیلگر بازار رمزنگاری در توییتر معروف است ژنرال بیزانس چشم انداز طولانی مدت مشابه را در نظرات OKEx Insights بیان کرد. معامله گر با استناد به آنچه که به نظر می رسد استدلال مبتنی بر سهام برای جریان پیش بینی کند قیمت بیت کوین صعودی است پیش بینی می کند:

“من فکر می کنم که کاهش درازمدت نصف بیت کوین کاملاً صعودی است. این فقط حس رایج و عادی است. این یک مسئله عرضه و تقاضا است. عرضه کاهش می یابد ، بنابراین با فرض اینکه تقاضا حداقل تا حدودی ثابت بماند ، در نهایت قیمت بالا می رود. “

پرونده نزولی بیت کوین

کوتاه مدت: “شایعه را بخرید ، اخبار را بفروشید”

برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که بازارهای پس از نصف شدن با کوتاه شدن تقاضا اصلاح کوتاه مدت را شاهد خواهند بود و سیل عرضه به دنبال خریداران است.

وقتی از وی س forال شد که نظرات او در مورد تأثیر کوتاه مدت نصف شدن در بیت کوین چیست ، ون دو پوپه به OKEx Insights گفت: “[او] او خودش را نصف می کند ، عملا یک رویداد کوتاه مدت نیست ، زیرا تأثیر واقعی نصف کردن ، طی سالهای آینده رخ می دهد. ”

وان دی پوپ پیش بینی کرد که به دنبال یک جمع کوتاه قبل از نصف شدن ، قیمت بیت کوین در یک دوره کوتاه مدت پس از رویداد کاهش یابد. ارزیابی او از بازار تاریخ و هیاهو را در نظر می گیرد: 

“نصف کردن یک رویداد معمول” خرید شایعه ، فروش خبر “است که در آن یک تجمع قبل از رویداد رخ می دهد. با این حال ، به محض اینکه مردم دریافتند که نصف شدن تأثیر چندانی ندارد و هیاهو از بین می رود ، تصحیح به احتمال زیاد مورد اتفاق است. از طریق چنین تصحیحی قیمت بیت کوین باید به سمت تعادل خود برگردد. ” 

این الگوی اعتیاد به مواد مخدره در هفته گذشته واقعاً قابل مشاهده بود ، زیرا بیت کوین برای اولین بار از ماه فوریه بیش از 10،000 دلار افزایش یافت. طبق منطق این الگو ، معامله گرانی که بیت کوین را قبل از تجمع منتهی به رویداد خریداری کرده اند ، پس از اوج گرفتن قیمت ، موقعیت خود را می فروشند.

به محض افت قیمت ، اعتماد سرمایه گذاران دیگر را که ممکن است وحشت زده بیت کوین خود را به فروش برسانند ، متزلزل می کند. همانطور که در تعطیلات آخر هفته دیدیم ، بیت کوین قبلاً شروع به اصلاح کرده است ، و فقط یک ساعت در روز یکشنبه 15 درصد سقوط کرده است ، قبل از این که امروز ارزش از دست رفته خود را بدست آورد.

ژنرال بیزانس با استناد به همان قیاس ناشی از اعتیاد به مواد مخدر ، دیدگاه ون دو پوپه را در مورد رفتار BTC در حدود نصف به اشتراک گذاشت. تحلیلگر پیش بینی یک پمپ پیش بینی شده و به دنبال آن اصلاح کوتاه مدت پس از نصف کردن ، بیان می کند:

“هنگامی که نصف شدن در واقع اتفاق می افتد ، انتظار فروش کوتاه مدت را دارم. مانند خرید شایعه ، فروش اخبار. داستانی به قدمت زمان. از آنجا که این اتفاق در حین نصف شدن گذشته (تجمع قبل ، فروش کوتاه مدت ، بلند مدت صعودی) نیز رخ داده است ، فکر می کنم این نصف سازی مشابه بازی قبلی انجام شود. “

بلند مدت: منتقدان رمزنگاری همیشه نزولی هستند

در حالی که تحلیلگران صنعت در طولانی مدت نسبت به بیت کوین تمایل چندانی ندارند ، منتقدانی معتقدند که بیشتر اقدامات قیمت و تجارت در اطراف بیت کوین گمانه زنی است.

در یک توییت اخیر ، دلال سهام و منتقد بیت کوین ، پیتر شیف استدلال کرد که قیمت بیت کوین به سرعت سقفی در حدود نصف می شود: 

وی گفت: “تجارت اجماعی شلوغ است و معمولاً طبق انتظار جمعیت از بین نمی رود. من نمی توانم به فکر تجارت اجماعی بیشتر در # بیت کوین باشم تا اینکه مدتها نصف شود ، اتفاقی که به اعتقاد جهانی بسیار صعودی است. بنابراین وقتی نصف شد ، چه کسی برای خرید باقی مانده است؟ “

شیف با استناد به کاهش قیمت در این آخر هفته ، دیگری را اضافه کرد توییت که “دلالان بیت کوین” اسلحه را “پرش کردند”.

یکی دیگر از منتقدان معروف و صریح رمزنگاری ، اقتصاددان نوریل روبینی ، نیز توییت کرد در مورد سقوط این آخر هفته ، تحرکات اخیر قیمت را یک “پمپ” خواند & کمپرسی »که توسط حجم جعلی در یک بازار تحت کنترل نهنگ کنترل می شود.

عقب نشینی از قیمت

برخی از مفسران صنعت تشویق به دور شدن از تمرکز بر قیمت بیت کوین در حدود نصف شده و بر اصول طراحی ارز رمزنگاری شده که این رویداد نشان می دهد تأکید کردند.

در یک توییت اخیر ، جیک چروینسکی ، مشاور عمومی در شرکت Blockchain Compound ، به تصویر بزرگتر اشاره کرد, بیان:

“من نمی گویم که نصف کردن اصلاً روی قیمت تأثیر نخواهد گذاشت. فقط فکر نمی کنم 900 بیت کوین کمتر در روز اینقدر معامله بزرگ باشد. برای من ، نصف شدن باید جشن سیاست پولی بیت کوین ، سلامت آن ، آزادی آن از هوی و هوس بانکداران مرکزی باشد. مهمانی “ون ماه” نیست. “

در نصف شدن اخیر مساری گزارش, در بالا ذکر شد ، رایان واتکینز ، محقق این شرکت ، احساس مشابهی را در مورد این پدیده ابراز داشت:

“در بهترین حالت نصف شدن هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد که در آن بیت کوین خصوصیات برتر خود را به عنوان یک کالای پولی به جهانیان یادآوری می کند … تا حدی که همه اینها افراد جدید را مجبور به سرمایه گذاری در بیت کوین می کند ، نصف شدن یک کاتالیزور صعودی است. ”

بیت کوین و ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات هستند. چگونگی رفتار بازار پس از نصف شدن در روزها و هفته های بعدی البته قطعی نیست.

آیا سومین نصف شدن بیت کوین باعث افزایش قیمت می شود یا کوتاه مدت افت می کند ، حکمت غالب متخصصان صنعت این است که شرایط بازار در لحظات پس از رویداد زودگذر و بیش از حد اغراق آمیز است.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights را در زیر دنبال کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me