banner
banner

CoinMarketCap: راهنمای بررسی کاربر Crypto Coin Market Cap

CoinMarketCap

Crypto Market Cap چیست؟ سرمایه بازار چگونه کار می کند؟ چگونه از CoinMarketCap استفاده می کنید?

منظور از کلاهبرداری بازار رمزنگاری کل سرمایه بازار تمام ارزهای رمزنگاری شده در جهان امروز است. اگر سرمایه کل بازار بیت کوین ، اتریوم و صدها ارز رمزنگاری شده دیگر را در بازار جمع کنید ، کل کل بازار رمزنگاری را بدست خواهید آورد.

از اکتبر 2019 ، کل سقف بازار رمزنگاری حدود 220 میلیارد دلار است. در اوج بازگشت رمزنگاری در اواخر سال 2017 و اوایل Q1 2018 ، ارزش کل بازار رمزنگاری قبل از سقوط در حدود 1 تریلیون دلار بود. همانطور که در نمودار CoinMarketCap در زیر مشاهده می کنید ، ارزش کل کل ارزش بازار 828 میلیارد دلار در 7 ژانویه 2018 بود و در دسامبر 2018 به 102 میلیارد دلار کاهش می یابد. این “راهنمای بررسی CMC” است به منظور کمک به همه بازرگانان و سرمایه گذاران برای درک کل ارزش بازار است.

coinmarketcap-total-crypto-value-value

CoinMarketCap.com با ارزش عالی 828 میلیارد دلار در دسامبر 2017 نشان می دهد

اما همانطور که احتمالاً بسیاری از آنها می دانند ، محدودیت بازار منحصر به دنیای رمزنگاری نیست. سقف بازار اصطلاحی در دنیای مالی سنتی نیز هست. ممکن است شرکتها بر اساس سرمایه بازارشان سهام “کلاه بزرگ” یا “کلاه کوچک” نامیده شوند که ارزش کل سهام آن شرکت است. بیایید بررسی کنیم که CoinMarketCap چگونه کار می کند و چگونه می توان از بهترین ویژگی های CMC ، پر بازدیدترین وب سایت صنعت در جهان با رتبه بندی وب سایت الکسا در 500 رتبه برتر جهانی استفاده کرد..

نحوه محاسبه ارزش بازار در رمزنگاری

محاسبه ارزش بازار در دنیای رمزنگاری نسبتاً ساده است. این فرآیند به روشی مشابه محاسبه ارزش بازار در سایر فضاها کار می کند.

بگذارید بگوییم شما در حال محاسبه ارزش بازار بیت کوین هستید. هر BTC 10 هزار دلار ارزش دارد و 18 میلیون BTC در گردش است. شما این دو عدد را با هم ضرب می کنید تا سقف فعلی بازار بیت کوین را بدست آورید ، که تقریبا 180 میلیارد دلار خواهد بود.

این فرایند برای همه ارزهای رمزپایه موجود امروز یکسان است. شما مقدار فعلی یک واحد را در مقدار فعلی یک واحد ضرب می کنید. خودشه.

CoinMarketCap چیست?

CoinMarketCap.com یک وب سایت اطلاعاتی است که به ردیابی حرکات بازار در فضای رمزنگاری اختصاص دارد. امروزه ، این وب سایت بزرگترین و شناخته شده ترین ردیاب قیمت رمزنگاری در اینترنت است و از دلاور مستقر است.

CoinMarketCap.com دارای چندین ویژگی جالب است که آن را برای معامله گران رمزنگاری ارزشمند می کند. به عنوان مثال می توانید کل بازار کل ارزهای رمزپایه را مشاهده کنید. همچنین می توانید تقسیمات جداگانه هر سکه ، عرضه در گردش هر سکه و کل عرضه هر سکه را از جمله سایر اطلاعات مشاهده کنید.

CoinMarketCap.com همچنین سکه هایی را لیست می کند که انتخاب می شود و قرار گرفتن در سایت CoinMarketCap.com یک معامله بزرگ برای پروژه های رمزنگاری جدید است. از سپتامبر 2019 ، CoinMarketCap.com به طور فعال بیش از 2870 ارز رمزنگاری شده را ردیابی می کند.

CoinMarketCap.com چگونه کار می کند?

CoinMarketCap.com هر 5 دقیقه آمار خود را به روز می کند. برای اطمینان از به روز بودن و دقیق بودن اطلاعات ، CoinMarketCap با انواع مبادلات مختلف شریک است.

CoinMarketCap پس از اتصال مستقیم با این صرافی ها ، قیمت را همگام سازی می کند و اطلاعات را به طور منظم تأمین می کند ، سپس قیمت متوسط ​​را در تمام مبادلات می گیرد تا از تأثیرگذاری هر ارز مبادله ای به میزان قابل توجهی جلوگیری کند.

در نهایت ، این به CoinMarketCap.com اطلاعات به روز در مورد همه ارزهای رمزپایه اصلی و جزئی را می دهد. با به روزرسانی های انجام شده هر 5 دقیقه ، شما به سختی می توانید یک وب سایت دقیق تر به دقیقه برای حرکات قیمت رمزنگاری پیدا کنید.

بازدید کنندگان می توانند همه این اطلاعات را در هر زمان به صورت رایگان مشاهده کنند. CoinMarketCap توسط تبلیغات پشتیبانی می شود ، و ممکن است در هنگام بازدید از CoinMarketCap.com اعلانی درخواست کنید که مسدود کننده تبلیغات خود را غیرفعال کنید..

چه چیزی می توانم از CoinMarketCap یاد بگیرم?

می توانید طیف گسترده ای از اطلاعات را از CoinMarketCap بیاموزید ، از جمله:

سرمایه بازار: سرمایه بازار یکی از بیش از 2800 ارز رمزپایه را مشاهده کنید که این قیمت در هر واحد ضرب در تعداد واحد است. به عنوان مثال اگر 10 هزار سکه ABC در گردش باشد و قیمت هر یک از آنها 2 دلار باشد ، قیمت کل سکه های ABC 20000 دلار خواهد بود. سرمایه بازار کل تأمین ارز را در نظر نمی گیرد – فقط سکه هایی که قبلا ضرب شده اند (صرف نظر از اینکه این سکه ها در گردش هستند یا قفل شده اند).

قیمت: قیمت متوسط ​​قیمت فعلی برای یک واحد خاص است. CoinMarketCap.com به مبادلات عمده در سراسر دنیا متصل می شود و اطلاعات قیمت را هر 5 دقیقه همگام سازی می کند. قیمت به طور متوسط ​​، وزنی برابر با حجم ، و سپس برای بازدید کنندگان نمایش داده می شود.

جلد: CoinMarketCap.com فهرست معاملات 24 ساعته تمام 2800+ ارز رمزنگاری شده ذکر شده را نشان می دهد ، که ارزش کل معامله شده در بازارهای سکه خاص طی 24 ساعت گذشته است. به عنوان مثال اگر مردم طی 24 ساعت گذشته 10 میلیارد دلار بیت کوین در یک صرافی و 25 میلیارد دلار در سایر صرافی ها معامله کرده باشند ، در این صورت حجم معاملات بیت کوین 35 میلیارد دلار خواهد بود.

عرضه: عرضه تعداد کل سکه هایی است که در حال حاضر از یک ارز رمزپایه خاص در گردش است. به عنوان مثال تقریباً 18 میلیون بیت کوین در گردش است. CoinMarketCap.com “Supply” را متفاوت از “Total Supply” می داند: “Supply” تعداد سکه های در گردش است ، در حالی که Total Supply تعداد بیت کوین هایی است که می توان در کل ایجاد کرد.

سلطه BTC: بیت کوین تا چه اندازه نسبت به سایر ارزهای رمزپایه غالب است؟ از زمان راه اندازی ، بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان بر فضای رمزنگاری تسلط دارد. طی پنج سال گذشته ، تسلط بیت کوین بین 50 تا 90 درصد نوسان داشته است. از سپتامبر 2019 ، سلطه BTC در حدود 68٪ است. این بدان معنی است که کل سرمایه رمزنگاری 280 میلیارد دلار ، تقریبا 68٪ از کل بازار BTC (یا حدود 184 میلیارد دلار) تشکیل شده است..

با ردیابی این اطلاعات در CoinMarketCap ، می توانید بینشی ارزشمند درباره یک ارز رمزنگاری شده خاص بدست آورید. شما می توانید ببینید آیا افراد زیادی به عنوان مثال سکه خاصی را خریداری می کنند یا می فروشند یا ارزش سکه به طور ناگهانی افزایش یافته یا سقوط کرده است.

درک صفحات سکه فردی در CoinMarketCap

CoinMarketCap دارای صفحات جداگانه برای هر یک از بیش از 2800 ارز رمزپایه موجود در وب سایت است. می توانید روی صفحه هر ارز رمزنگاری شده کلیک کنید تا از آن ارز رمزنگاری شده ، از جمله فعالیت های اخیر ، حجم معاملات و حتی پیوندهای مربوط به پروفایل های رسانه های اجتماعی رسمی پروژه ، بینشی ارزشمند درباره آن کسب کنید..

تحت بازارها برای مثال ، لیستی از مبادلات ارز رمزنگاری شده را مشاهده خواهید کرد. شما می توانید لیست را بر اساس حجم معاملات فعال در صرافی های ارز رمزنگاری کنید. می توانید بفهمید که مثلاً کدام مبادلات در 24 ساعت گذشته بیشترین حجم را دارند. همچنین می توانید درصد حجم معاملات مدیریت شده توسط آن صرافی طی 24 ساعت گذشته ، به عنوان مثال ، و همچنین جفت ارزهای رمزپایه شده در آن صرافی را مشاهده کنید. از این صفحه می توانید روی یک جفت ارز رمزنگاری شده خاص – مانند BTC / USD – کلیک کنید تا ببینید کدام صرافی ها بیشترین حجم معاملات را در آن جفت دارند.

CoinMarketCap.com همچنین دارای یک ابزارها زبانه ای که ویجت وب سایت و علامت گذاری API را نشان می دهد. شما می توانید این ابزارها را به وب سایت خود اضافه کنید ، داده ها را مستقیماً از CoinMarketCap.com همگام سازی کنید تا در سایت خود نمایش داده شوند. اگر می خواهید بازدید کنندگان از سایت خود قیمت فعلی و حجم معاملات ETH را ببینند ، به عنوان مثال ، می توانید از CoinMarketCap.com ابزار تهیه کنید.

داده های تاریخی در ضمن ، برگه به ​​شما امکان می دهد داده های تاریخی مربوط به ارز رمزنگاری شده خاص را بررسی کنید. شما می توانید قیمت و تاریخچه حجم معاملات را برای هر ارز رمزنگاری شده مشاهده کنید. آیا می خواهید برای BTC همه زمان های تاریخی را ببینید؟ می توانید از این صفحه پیدا کنید. CoinMarketCap قیمت بیت کوین را تا 28 آوریل 2013 که 1 BTC برابر با 135.30 دلار بود ردیابی می کند. متأسفانه CoinMarketCap بیش از آن تاریخ اطلاعات قابل اعتماد بیت کوین ندارد.

بررسی کنید اجتماعی برگه برای پیوند به پست های مختلف رسانه های اجتماعی در مورد ارز رمزنگاری شده خاص. به عنوان مثال زبانه Bitcoin Social ، پست های bitcoin.reddit.com (به عنوان مثال / r / bitcoin) را نمایش می دهد. به طور کلی ، برگه Social نسبتاً اساسی است ، اما به شما اجازه می دهد ببینید که بخش خاصی از جامعه آنلاین در حال فکر چیست.

سرانجام ، CoinMarketCap اکنون دارای یک رتبه بندی زبانه رتبه بندی توسط CoinMarketCap محاسبه نمی شود: توسط سازمان های شخص ثالث محاسبه می شود. به طور کلی ، CoinMarketCap امتیاز اصلی Crypto Asset (FCAS) را از این برگه نمایش می دهد که برخی از بزرگترین ارزهای رمزپایه جهان را براساس فعالیت کاربر ، رفتار توسعه دهنده و بلوغ دارایی رتبه بندی می کند. این صفحه همچنین با گذشت زمان امتیاز FCAS را نشان می دهد و به شما امکان می دهد ببینید که چگونه ارز رمزپایه افزایش یا کاهش یافته است. امروز ، ETH بالاترین امتیاز FCAS (با 944) را دارد ، در حالی که BTC با 882 قرار دارد.

هر صفحه رمزنگاری دارای یک آمار خلاصه ای که شامل قیمت فعلی ، ROI ، سقف بازار ، حجم 24 ساعته ، عرضه در گردش ، کل تأمین ، حداکثر تأمین ، همه زمان بالا ، تمام زمان کم ، 52 هفته بالا / پایین ، 90 روز بالا / پایین ، 30 روز بالا / پایین ، 7 روز کم / زیاد ، 24 ساعته کم / کم ، دیروز کم / زیاد ، دیروز باز / بسته ، دیروز تغییر و حجم دیروز.

وجود دارد ارزهای رمزپایه مرتبط بخشی که یک مشت ارز رمزنگاری شده را نمایش می دهد که ممکن است شبیه ارز رمزنگاری شده شما باشد. به عنوان مثال هنگام مشاهده ETH ، Crypto.com Coin (CRO) ، Maker (MKR) ، NEM (XEM) ، Bitcoin Cash (BCH) و UNUS SED LEO (LEO) را در بخش ارزهای رمزپایه مرتبط مشاهده خواهید کرد..

هر صفحه رمزنگاری نیز دارای یک پیوندها بخشی که به تمام منابع رسمی آنلاین شناخته شده برای آن پروژه پیوند دارد. بخش پیوندها شامل پیوندهایی به وب سایت رسمی پروژه ، موضوع اعلامیه (ANN) ، صفحه پیام ، چت ، کد منبع ، اسناد فنی ، صفحه Github و سایر پیوندهای مربوطه است ، به عنوان مثال.

سرانجام ، پایین هر صفحه رمزنگاری دارای یک بخش “درباره” است که شامل خلاصه ای کوتاه از آن ارز رمزنگاری شده است. CoinMarketCap.com خلاصه ای از حقایق اساسی در مورد ارز رمزنگاری شده را شامل می شود ، به عنوان مثال شامل هدف آن ، تاریخ راه اندازی ، ویژگی های منحصر به فرد و اهداف توسعه آینده است..

به طور کلی ، صفحات جداگانه ارز رمزنگاری شده CoinMarketCap.com کار خلاصه ای از جمع آوری اطلاعات مهم در مورد هر ارز رمزنگاری شده به روشی مینیمالیستی و آسان برای فهم.

درک نمودارهای CoinMarketCap.com

CoinMarketCap.com علاوه بر صفحه بازار و صفحه های سکه های جداگانه ، به نمودارهای خود معروف است. نمودارها اطلاعات ارزشمندی را از سراسر دنیای رمزنگاری نمایش می دهند.

می توانید نمودارها را از کل جامعه رمزنگاری مشاهده کنید. یا می توانید نمودارهای مربوط به یک ارز رمزنگاری شده را مشاهده کنید.

استفاده از نمودارها سرراست است. اگر قبلاً وب سایت های تجزیه و تحلیل مالی یا سایت های بررسی کننده قیمت سهام را بررسی کرده اید ، در استفاده از نمودارها مشکلی نخواهید داشت.

برای مثال می توانید برای مدت زمان مشخصی برای ارز رمزنگاری شده ، بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنید یا طیف وسیعی از تاریخ ها را برای کاوش تنظیم کنید. همچنین می توانید کل حجم معاملات از یک تاریخ خاص ، قیمت بالا و پایین از یک تاریخ خاص و سایر اطلاعات را مشاهده کنید.

نمودار را با پنجره مورد نظر خود سفارشی کنید. برای مثال می توانید اطلاعات را در 1 روز ، 7 روز ، 1 ماه ، 3 ماه ، 1 سال ، YTD یا “همه” نمایش دهید..

چگونه می توان در CoinMarketCap لیست کرد

CoinMarketCap.com یک وب سایت خصوصی است. وب سایت تصمیم می گیرد که کدام سکه ها را در سایت قرار دهد.

همانطور که در بالا ذکر شد ، قرار گرفتن یک پروژه رمزنگاری جدید در CoinMarketCap یک معامله بزرگ است. درجه ای از مشروعیت را به یک پروژه اضافه می کند. همچنین یادگیری بیشتر درباره یک پروژه را برای کاربران جدید و علاقه مند آسان می کند.

CoinMarketCap به صورت جداگانه هر سکه را تأیید یا رد می کند. این معیارها می توانند بین هر سکه اندکی متفاوت باشند. با این حال ، سه مورد اصلی که باید در CoinMarketCap ذکر شود عبارتند از:

 • سکه باید یک ارز رمزنگاری شده باشد ، به عنوان یک رمز مبتنی بر بلاکچین که با رمزنگاری تأمین می شود ، تعریف شود
 • سکه باید در مبادلات عمومی معامله شود و مبادله عمومی باید بیش از 30 روز باشد. این صرافی همچنین باید یک API برای ردیابی ارائه دهد
 • سکه باید دارای یک آدرس اینترنتی عمومی باشد که میزان کل موجود در گردش ارز رمزنگاری شده را نشان می دهد

این موارد اصلی است که باید در CoinMarketCap ذکر شود. با این حال ، چندین مورد نیاز فنی دیگر نیز وجود دارد. در ژوئیه 2019 ، CoinMarketCap.com سیاست های خود را با سایر شرایط خاص لیست به روز کرد. اکنون ، CoinMarketCap نیاز به مجموعه های رمزنگاری دارای یک وب سایت کاربردی و کاوشگر بلوک دارد ، به عنوان مثال ، همراه با اطلاعات تماس برای یک نماینده رسمی آن شرکت ، از جمله سایر شرایط. می توانید لیست کامل نیازها را مشاهده کنید اینجا.

CoinMarketCap برای افشای لیست کامل سکه های جدید ، نیازی به سکه های جدید ندارد. بعضی از سکه ها کل عرضه ثابت دارند ، اما بعضی دیگر سکه ندارند. کل عرضه ثابت بیت کوین 21 میلیون است ، در حالی که Ethereum محدودیت عرضه کامل ثابت ندارد.

CoinMarketCap برای محاسبه ارزش بازار ارز رمزنگاری شده از عرضه در گردش – نه از عرضه کل – استفاده می کند. بدیهی است که اگر این پروژه تنها یک میلیون دلار سکه منتشر کرده باشد ، 999 میلیون دلار باقی مانده که قفل آن باز نمی شود ، منصفانه نیست که یک سکه دارای سقف بازار 1 میلیارد دلار باشد..

گاهی CoinMarketCap چهارمین نیاز را نیز اعمال می کند: سکه باید حجم معاملات بیشتر از صفر داشته باشد. این چهارمین شرط ممکن است برای حذف لیست سکه های قدیمی اجرا شود. به عنوان مثال یک سکه قدیمی ممکن است تمام الزامات بالا را برآورده کند ، اما از CoinMarketCap حذف خواهد شد زیرا دیگر کسی از سکه استفاده نمی کند.

وقتی CoinMarketCap درخواست لیست دریافت کرد ، وب سایت یا این درخواست را تأیید می کند یا آن را رد می کند. در صورت تأیید ، پروژه به عنوان یک لیست غیرفعال ، لیست تأیید شده ، لیست بدون رهگیری یا لیست پیگیری شده به CoinMarketCap اضافه می شود.

چه تفاوتی بین عرضه در گردش و عرضه کل وجود دارد?

CoinMarketCap.com و سایر وب سایت های ردیابی رمزنگاری بین عرضه در گردش و میزان عرضه متفاوت هستند. تفاوت این دو معیار چیست؟ چرا ما برای محاسبه کل سقف بازار از عرضه در گردش استفاده می کنیم اما از کل عرضه استفاده نمی کنیم?

در اینجا یک شکست اساسی وجود دارد:

گردش در گردش: این تعداد سکه هایی است که هم اکنون در بازار در دسترس عموم مردم است.

کل تأمین: این تعداد سکه های موجود در حال حاضر است. این تعداد شامل هیچ سکه ای نیست که به طور قابل اطمینان سوزانده شده باشد. کل عرضه شامل سکه هایی است که قفل شده اند ، رزرو شده اند یا برای فروش در صرافی های عمومی در دسترس نیستند.

حداکثر تأمین: این حداکثر تعداد سکه هایی است که می تواند در طول عمر ارز رمزنگاری شده وجود داشته باشد. بعضی از سکه ها – مانند بیت کوین – حداکثر عرضه ثابت دارند که نمی توان از آن فراتر رفت. سکه های دیگر – مانند Ethereum – حداکثر عرضه ثابت ندارند ، اما هر ساله سکه های جدید بر اساس قوانین از پیش تعیین شده به کل عرضه اضافه می شوند.

CoinMarketCap برای محاسبه محدودیت بازار ارزهای رمزپایه از عرضه در گردش استفاده می کند. این یک تفاوت مهم است زیرا (از نظر تئوریک) نگاه دقیق تری به ارزش کل یک سکه خاص می کند.

با استفاده از عرضه در گردش برای محاسبه سقف بازار ، این شبیه تحلیل گران مالی سنتی است که از “شناور عمومی” برای تعیین سرمایه بازار شرکت ها استفاده می کنند.

چه تفاوتی بین سکه ها و نشانه ها وجود دارد?

ما در این صفحه به جای یکدیگر از سکه ، رمز و ارزهای رمزپایه استفاده کرده ایم.

با این حال ، ممکن است CoinMarketCap و سایر وب سایت های بازار رمزنگاری بین این اصطلاحات تفاوت قائل شوند. به عنوان مثال ، در اینجا چگونگی تفکیک CoinMarketCap.com از این دو مورد آورده شده است:

 • سکه یک ارز رمزنگاری شده است که می تواند به طور مستقل کار کند
 • توکن یک ارز رمزپایه است که به رمزپایه دیگر به عنوان بستری برای عملکرد متکی است

به عنوان مثال Ethereum دارای نشانه های ERC-20 است. ERC-20 یک استاندارد پروتکل رمز است. شخصی می تواند نشانه های ERC-20 را در بستر Ethereum ایجاد کند ، سپس از این نشانه ها به عنوان بخشی از برنامه غیرمتمرکز Ethereum (DApp) خود استفاده کند. این متفاوت از یک سکه است که می تواند بر روی سیستم عامل خود ساخته شود.

چگونه زمان در وب سایت های Crypto Market Cap کار می کند?

ممکن است از خود بپرسید که زمان در وب سایت های بازار رمزنگاری مانند CoinMarketCap چگونه کار می کند.

اگر بازارهای رمزنگاری هرگز بسته نشوند و اگر رمز ارزها در سراسر جهان 24/7 معامله شود ، پس چگونه وب سایت ها اطلاعات قیمت و تاریخ را ردیابی می کنند؟ چه موقع آمار معاملات 24 ساعته رو به عقب می رود?

این پاسخ ها به طرز شگفت آوری واضح است:

 • بیشتر وب سایت های کلاهبرداری بازار رمزنگاری (از جمله CoinMarketCap.com) زمان را با UTC گزارش می دهند مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد
 • حجم معاملات 24 ساعته به صورت نورد اندازه گیری می شود. هرگز در یک زمان خاص تنظیم مجدد نمی شود

CoinMarketCap.com از کجا داده های خود را می گیرد?

CoinMarketCap.com و سایر وب سایت های تجزیه و تحلیل رمزنگاری معمولاً داده های خود را از تعداد زیادی مبادله عمده دریافت می کنند. تعداد کمی از وب سایت های معتبر فقط از یک تبادل استفاده می کنند.

CoinMarketCap.com روش خود را منتشر می کند اینجا. این وب سایت با خوشحالی نحوه محاسبه قیمت ، حجم و سایر نقاط داده از جمله فرمول های خاص استفاده شده را توضیح می دهد.

به طور کلی ، CoinMarketCap اطلاعات را از هر مبادله معتبری با یک API شفاف دریافت می کند. با این حال ، CoinMarketCap مبادلات خاصی را که استفاده می کند فاش نمی کند.

CoinMarketCap چگونه تصمیم می گیرد که کدام صرافی ها را لیست کند?

صرافی ها باید مجموعه ای دقیق از شرایط را داشته باشند تا در CoinMarketCap ذکر شود. این وب سایت برای محاسبه اطلاعات قیمت و معاملات از تعداد معاملات عمده عمده ای استفاده می کند ، اما در کل صدها مبادله را لیست می کند (CoinMarketCap داده های قیمت گذاری را از همه مبادلات نمی گیرد).

برخی از شرایط لازم برای مبادله در CoinMarketCap ذکر شده است:

 • صرافی باید دارای یک وب سایت کاربردی با حجم معاملات متناسب با داده های API آن باشد
 • صرافی باید خلاصه ای از API را منتشر کند که در آن آخرین قیمت و حجم معاملات 24 ساعته هر مجموعه رمزنگاری شده در بورس را نشان می دهد
 • صرافی باید حداقل 60 روز در حال کار باشد
 • صرافی باید به معامله گران اجازه دهد سفارشات خرید و فروش را در یک دفترچه سفارش ثبت کنند
 • این تبادل باید به کاربران اجازه دهد بدون نیاز به ورود به وب سایت ، همه جفت های بازار را مشاهده کرده و کتاب سفارش دهند
 • صرافی باید دارای یک صفحه وضعیت سیستم باشد که تمام لیست ها و جزئیات سکه ، از جمله نام کامل ، آرم ، URL پروژه و کاوشگر بلوک برای یک سکه خاص را نشان دهد.
 • صرافی باید اطلاعات تماس نمایندگی را که می تواند توسط CoinMarketCap برای ارتباطات آزاد به آن دسترسی پیدا کند ، لیست کند

حتی اگر صرافی همه این موارد را لیست کند ، موقعیت لیست در CoinMarketCap تضمین نمی شود.

همچنین لازم به ذکر است که CoinMarketCap مبادلاتی را که بدون کارمزد هستند ردیابی نمی کند. دلیل این است که کلاهبرداری از داده های معاملاتی در این صرافی ها آسان است. به عنوان مثال هیچ چیزی مانع خرید و فروش بورس با خود برای ایجاد حجم معاملات بزرگ گزارش شده نیست.

چه تفاوتی بین میزان تنظیم شده و میزان گزارش شده وجود دارد?

CoinMarketCap.com و سایر وب سایت های تجزیه و تحلیل کلاهبرداری بازار رمزگذاری بین حجم تنظیم شده و حجم گزارش شده تفاوت قائل می شوند.

برای برخی مبادلات ، این دو عدد یکسان هستند. برای سایر مبادلات ، فاصله قابل توجهی وجود دارد و حجم گزارش شده می تواند تقریباً دو برابر حجم تنظیم شده باشد.

چه تفاوتی وجود دارد?

خوب ، بسیاری از گزارش های رمزنگاری دریافتند که بسیاری از مبادلات رمزنگاری – حتی بزرگترین مبادلات – داده های معاملاتی را دستکاری می کنند تا به نظر برسد که مبادله شلوغتر از آن است. این کار جعل نامیده می شود و برای افزایش نقدینگی ، کتابهای سفارش صرافی را با سفارشات خرید و فروش پر می کند.

اساساً ، مبادله با خود تجارت خواهد کرد تا نقدینگی قابل قبول ارز را افزایش دهد. صرافی همه این حجم را گزارش می کند ، در حالی که حجم تنظیم شده فقط شامل حجم معاملات واقعی است:

دوره گزارش شده: ارزش کل کلیه فعالیتهای تجاری گزارش شده توسط صرافی با استفاده از API آن به CoinMarketCap.

میزان تنظیم شده: حجم واقعی معاملات تخمینی در بورس.

حرف آخر

سقف کل بازار ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر بین 220 تا 250 میلیارد دلار است که از بالاترین رقم نزدیک به 830 میلیارد دلار در بالاترین سطح بازار بین دسامبر 2017 تا ژانویه 2018 ، کاسته شده است..

این اعداد ممکن است چشمگیر به نظر برسند ، اما در مقایسه با محدودیت بازار سایر دارایی های اصلی کم رنگ هستند.

به عنوان مثال ، قیمت کل طلا در کل حدود 7.5 تریلیون دلار است. ثروت جهانی حدود 317 تریلیون دلار تخمین زده می شود.

ما نمی دانیم که محدودیت بازار ارزهای رمزپایه در کدام قسمت قرار دارد – اما وب سایت هایی مانند CoinMarketCap.com می توانند ما را در هر شرایط بازار مطلع کنند. ما همچنین در مورد آخرین اطلاعات به روز شده کاربر Coin Market Cap (CMC) در مورد آخرین به روزرسانی های آنها مانند “محصول علاقه” و همچنین برنامه تلفن همراه جدید خود ، به روز می کنیم..

مهم نیست که شما یک تاجر هستید یا یک سرمایه گذار ، ما در Master The Crypto امیدواریم که از این راهنمای بررسی CoinMarketCap برای همه کاربران لذت برده باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me