banner
banner

بحث مدیر عامل OKEx: پس از نصف کردن – نحوه ارزیابی بازار بیت کوین

بیت کوین سرانجام برای سومین بار نصف شد. من می دانم که بسیاری از شما مشتاقانه می دانید که آیا قیمت BTC به سمت بالا حرکت می کند یا به سمت پایین. با قضاوت در روایت های قبلی ، در اواسط تا بلند مدت افزایش خواهد یافت ، اما اندکی پس از نصف شدن ، سقوط خواهد کرد. امروز می خواهم نظرات خود را با توجه به داده های اصلی زنجیره ای و بازار برای ارزیابی احساسات بازار و پیامدهای قیمت به اشتراک بگذارم..

بیایید غواصی کنیم.

1. آدرسهای فعال منحصر به فرد

یکی از موثرترین شاخص های زنجیره ای برای ارزیابی سطح کلی فعالیت شبکه و ارزیابی بیت کوین آدرس های منحصر به فرد است. این نشان می دهد که چند آدرس در ارسال یا دریافت فعالیت های بلاکچین شرکت کرده اند.

در دوره پس از نصف شدن ، افزایش مداوم آدرس منحصر به فرد برای حفظ رالی BTC حیاتی است. تعداد بالاتری می تواند بیانگر این باشد که کاربران بیشتری در شبکه معامله می کنند ، بنابراین منجر به ارزیابی بالاتر و قیمت BTC بالاتر می شود. با این وجود پس از سقوط در تاریخ 10 مه ، افزایش قابل توجهی در تعداد آدرس های فعال منحصر به فرد مشاهده نشد ، که ممکن است توضیح دهد که چرا قیمت BTC اکنون در حدود 8000 دلار معلق است.

2. نرخ هش و مشکل شبکه

سرنخ دیگری که باید بعد از نصف کردن به دنبال آن باشید ، میزان هش و دشواری است. با کاهش نصف پاداش استخراج کنندگان از 12.5 BTC به 6.25 BTC ، انتظار می رود فشار رو به پایین سودآوری استخراج معدن افزایش یابد ، با وجود سرعت هش و دشواری تقریباً قبل از نصف شدن به بالاترین حد خود رسیده است. این که آیا ماینرها مایل به تخصیص توان محاسباتی خود به شبکه هستند ، یک شاخص مهم قیمت BTC است. اگر آنها اعتماد به نفس داشته باشند ، قیمت بالا می رود ، یا بالعکس.

جای تعجب نیست که میزان هش اکنون 12 ساعت پس از نصف شدن به دلیل خاموش شدن برخی از ماشین های استخراج قدیمی (احتمالاً Antminer S9) 15٪ کاهش یافته است. در مورد اینکه چه مدت زمان لازم است تا به سطح فعلی برگردید ، این به تغییر قیمت بستگی دارد. اگر به سرعت افزایش یابد ، سرعت هش کل شبکه نیز به سرعت برمی گردد.

3. تغییر موقعیت خالص HODLer

من HODLers را بسیار تحسین می کنم – آنها معتقدین واقعی بیت کوین هستند ، وقتی کسی این کار را نمی کند به رمزنگاری اعتقاد دارند. بنابراین موضع آنها در مورد قیمت BTC احتمالاً شاخص اصلی دیگری برای سرمایه گذاران برای ارزیابی بازار پس از نصف شدن است ، به ویژه از منظر میان مدت زیرا تجمع و کاهش BTC می تواند بازتاب مستقیم احساسات HODLers و نهنگ ها باشد..

داده های Glassnode نشان می دهد که موقعیت خالص BTC HODLer برای هشت هفته متوالی قبل از نصف شدن مثبت مانده است. با ادامه این روند ، فکر می کنم HODLers پس از نصف شدن نیز برای مدت کوتاهی سرسخت باقی بماند.

4. حجم تجارت مبادله ای

عنصر اجتماعی بخشی منحصر به فرد از بازار رمزنگاری است ، این نشان دهنده چگونگی مشاهده جامعه بیت کوین در دوره پس از نصف شدن است. این چشم انداز اطلاعاتی کوچک می تواند تمایل سرمایه گذاران به تصمیم گیری تجاری براساس احساسات آنها را تقویت کند.

هنگامی که بازار BTC به عنوان یک بازار صعودی پیش بینی شود ، سرمایه گذاران بیشتری از صرافی ها وارد بازار می شوند. تعادل BTC در مبادلات به کمترین حد 6 ماه گذشته رسیده است و انتظار نداریم که در آینده نزدیک حجم زیادی (دقیقاً مانند FOMO در سال 2017 اتفاق افتاده باشد). همانطور که در قیمت BTC منعکس شده است ، معامله گران در کوتاه مدت آنطور که انتظار می رود مثبت نیستند.

5. نسبت MVRV & سیگنال NVT

نسبت MVRV از طریق تقسیم ارزش بازار (MV) به مقدار تحقق یافته (RV) ، به ما می گوید که دارایی بیش از حد ارزش گذاری شده یا از ارزش فعلی سقف بازار کم شده است ، به پیش بینی قیمت BTC کمک می کند. اگر MVRV بین 0 و 1 باشد ، به طور متوسط ​​بازار کم ارزش است.

فقط 4 روز قبل از نصف کردن ، داده های Santiment نشان داد که نسبت MVRV BTC روی 0.99 است. امروز چطور؟ نسبت MVRV بیت کوین با وجود روند نزولی پس از نصف کردن ، بیش از 1 است ، که کمی بیش از حد اضافه شده و بیش از حد تخمین زده می شود.

شاخص دیگر همچنین نشان می دهد که بازار بیت کوین اکنون بیش از حد تخمین زده شده است. سیگنال NVT با مقدار کل معاملات به دلار آمریکا طی 24 ساعت گذشته به مقدار شبکه اشاره دارد. برای معامله گرانی که قصد خرید کوتاه مدت را دارند ، این مدل پیشنهاد می کند که بر اساس قیمت تحقق یافته و میانگین 200 هفته ای ، فرصتی برای سود سریع وجود دارد..

در حال حاضر ، NVTS روند نزولی دارد.

خب چی فکر می کنی؟ نظرات خود را در مورد قیمت BTC در دوره پس از نصف سازی با ما در میان بگذارید!

OKEx را روشن کنید:

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me