banner
banner

جدول زمانی اطلاعیه ها و احکام ارز رمزنگاری شده SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در سال 1929 به عنوان اولین مرجع نظارتی فدرال در بازار اوراق بهادار تاسیس شد که وظیفه آن “محافظت از سرمایه گذاران ، حفظ بازارهای عادلانه ، منظم و کارآمد و تسهیل تشکیل سرمایه” بود.

آنها در وهله اول به معامله با پیشنهادات و فروش اوراق بهادار ، تنظیم بورس هایی که در آن معامله می شوند ، می پردازند ، اطمینان حاصل می کنند که شرکت ها اطلاعات گمراه کننده درباره عملکرد خود یا چشم انداز آینده را افشا نمی کنند و سرمایه گذاران از تقلب محافظت می شوند.

SEC

منبع: wikipedia.org

با توجه به اینکه در سال های اخیر توکن های دیجیتال به طور فزاینده ای گسترده و محبوب شده اند ، به نظر می رسد اقدامات SEC بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. SEC به عنوان موضوعی معمول در چرخه اخبار رمزنگاری روزانه مطرح شده است.

تصمیمات SEC چه تعیین وضعیت ارزهای دیجیتال ، تنظیم محصولات جدید یا صرافی ها باشد ، تأثیر قابل توجهی بر نحوه عملکرد فضای رمزنگاری دارد..

در مقاله امروز ، برخی از مهمترین تصمیمات و اقدامات اخیر ارز رمزنگاری شده SEC در مورد بازار ارزهای رمزپایه را شرح خواهیم داد.

اتر و بیت کوین نه اوراق بهادار

در جلسه استماع در آوریل قبل از کمیته اعتبارات مجلس ، رئیس SEC ، جی کلایتون ، موضع کمیسیون در مورد وضعیت بیت کوین.

“این یک منطقه پیچیده است. زیرا همانطور که گفتید مجموعه های رمزنگاری انواع مختلفی دارند. بگذارید سعی کنم آنها را به دو قسمت تقسیم کنم. یک وسیله تبادل خالص ، موردی که بیشتر مورد استناد قرار می گیرد ، بیت کوین است. به عنوان جایگزینی برای ارز ، توسط اکثر مردم تعیین شده است که یک امنیت نیست.

سپس نشانه هایی وجود دارد که از آنها برای تأمین اعتبار پروژه ها استفاده می شود. من سابقه داشته ام که می گویم تعداد بسیار کمی وجود دارد ، هیچ علامتی وجود ندارد که من دیده باشم ، نشانه هایی که اوراق بهادار نیستند. تا حدی که چیزی به عنوان یک امنیت است ، ما باید آن را به عنوان یک اوراق بهادار تنظیم کنیم و مقررات اوراق بهادار ما مبتنی بر افشای اطلاعات است و افراد باید این موارد را دنبال کنند و اطلاعات مورد نیاز ما را ارائه دهند. “

از گفته های وی ، مشخص می شود که بیت کوین هنوز یک امنیت محسوب نمی شود.

در ماه ژوئن ، دومین ارز رمزنگاری شده محبوب دنیا رسما اعلام شد که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک وسیله سرمایه گذاری نیست. ویلیام هینمن ، مدیر بخش مالی شرکت ، آژانس اظهار داشت که اتر– نشانه ای که از طریق آن سیستم عامل Ethereum تغذیه می شود – همانند سهام و اوراق قرضه تنظیم نخواهد شد.

نشانه های DAO به عنوان اوراق بهادار غیرقانونی

در ژوئیه سال 2017 ، SEC اعلام کرد که نشانه های DAO ، که در یک نسخه ارائه شده است ICO که بیش از 150 میلیون دلار در سال 2016 جمع آوری کرده است ، از این پس به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته خواهد شد. به دنبال این بیانیه ، جلسه استماع که در ماه فوریه در سنا برگزار شد ، جایی كه رئیس SEC ، جی كلیتون ، گفت: “من معتقدم هر ICO كه دیده ام امنیت است.”

پیشنهاد اولیه سکه مغایر قانون بود زیرا این علائم قبل از فروش توکن در SEC ثبت نشده بودند. این تصمیم نه تنها DAO را تحت تأثیر قرار داد. پیامدهای این تصمیم نشان می دهد که بسیاری از ICO ها همچنین می توانند در آینده دارای مشکلات حقوقی باشند.

SEC در زمان تصمیم گیری هیچ گونه اتهامی را تحمیل نکرد ، اما به طور موثر نحوه گسترش صحنه ICO را تغییر داد ، که تا آن زمان بدون هیچ گونه مقررات برای ماه ها مجاز به کار بود.

حتی اگر جامعه ارزهای رمزپایه واکنش منفی نسبت به اعلامیه نشان داد ، اما تأثیر کلی آن بر بازار بسیار ناچیز بود. به گفته منابع ، پنج سکه برتر در روز اعلام کاهش قیمت تجربه کردند اما پس از آن خیلی سریع برگشتند.

Winklevoss ETF رد شد

در جولای 2018 ، SEC دومین تلاش برادران Winklevoss برای راه اندازی ETF بیت کوین را رد کرد. در تاریخ 26 ژوئیه ، SEC تصمیم گرفت که ادعای برادران مبنی بر اینکه بازارهای بیت کوین “ذاتاً در برابر دستکاری مقاوم هستند” صحیح نبود ، باعث شد آنها به همین دلیل و دلایل دیگر پیشنهادات خود را در مورد ETF رد کنند.

این امر باعث شد تا بازارهای ارزهای رمزنگاری شده به سرعت و به روشی منفی پاسخ دهند. ارزش BTC فقط در مدت 3 ساعت بیش از 400 دلار از دست داد. و طبق معمول ، اگر بیت کوین سقوط کند سکه های دیگر نیز از این روند پیروی می کنند. با این حال ، ارز رمزنگاری شماره یک توسط کلاه بازار در عرض 24 ساعت ارزش خود را بازیافت.

در 7 آگوست ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که تصمیم خود را در مورد تصویب یا عدم تأیید تغییر قانون پیشنهادی که اجازه می دهد Cboe BZX Exchange صندوق قابل معامله با بیت کوین (ETF) را لیست کنید.

در همان بازه زمانی ، آژانس هر 9 پیشنهاد ETF بیت کوین را که توسط ProShares ، Direxion و GraniteShares ارسال شده بود ، در سه دستور جداگانه رد کرد.

اکنون ، مهلت بعدی برای تصویب ETF دوباره به اواخر دسامبر منتقل شد ، هرچند ، در نهایت ، همه انتظار دارند که این حکم در سال 2019 اتفاق بیفتد.

وینکلوس

منبع: forbes.com

VanEck SolidX ETF تکذیب شد

بازگشت به ژوئن 2018, VanEck و SolidX درخواست یک بیت کوین ETF با پشتیبانی جسمی را داد تا در CBOE’s BZX Equities Exchange لیست شود و منتظر تصمیم گیری در ماه آگوست بود. مانند سایر ETF ها ، SEC نیز اعلامیه خود را درباره پیشنهادات VanEck و SolidX ETF به تعویق انداخت.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تصمیم SEC تأثیر عمیقی بر بازار می گذارد ، ریپل بیش از 20٪ ارزش خود را از دست می دهد.

جالب اینجاست که این خبر نه مثبت بوده و نه منفی. بر خلاف مورد Winklevoss ETF ، این یک رد برای محصول آنها نبود. در عوض ، فقط اعلام کرد که تصمیم به تأخیر می افتد. هنوز هم این واکنش شدید بازارها را به همراه داشت.

SEC و CFTC به طور مشترک ارزهای رمزپایه را تشخیص می دهند

در حالی که به نظر می رسد بیشتر اقدامات SEC منجر به سقوط قیمت رمزنگاری می شود ، مثالی وجود دارد که به روند پایبند نیست. در فوریه سال 2018 ، جلسه استماع مشترک مشترک SEC و کمیسیون تجارت کالا و آینده (CFTC) برگزار شد که در آن موضوع ارزهای رمزپایه ، ICO و بلاکچین مورد بررسی قرار گرفت..

نمایندگان اذعان داشتند که این صنعت جدید از اهمیت بالایی برخوردار است و تأکید کردند که برای اطمینان از موفقیت درازمدت آن به چارچوب های نظارتی عادلانه ای نیاز است. ناظران همچنین اشاره کردند که “اگر بیت کوین وجود نداشت ، هیچ بلاکچینی وجود نخواهد داشت.”

واکنش بازار به این بیانیه به یک روند صعودی قوی تبدیل شد. این اعلامیه زمان بسیار خوبی داشت ، زیرا چین و هند برای سرکوب ارزهای رمزنگاری شده در حال بسیج بودند و بازارها در یک مسیر نزولی پیش می رفتند. در روزهای بعد از رسیدگی ، هر دو BTC و ETH حدود 20٪ سود کسب کردند.

نتیجه

بدیهی است که SEC نقش مهم اداری در صنعت رمزنگاری را بازی می کند ، و مقررات و اطلاعیه هایی که آنها می آورند تأثیر فوری دارند ، که فراتر از مرزهای ایالات متحده و بازارهای جهانی رمزنگاری می رسد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me