banner
banner

نحوه معامله سوآپ های همیشگی در OKEx

یک آموزش گام به گام برای معامله سوآپ های همیشگی ارزهای رمزنگاری شده در OKEx

مبادله های دائمی ، مانند معاملات آتی و اختیارات ، مشتقه هایی هستند که قیمت یک دارایی اساسی را ردیابی می کنند. در حالی که مبادله های همیشگی مانند آینده کار می کنند ، هیچ تاریخ انقضا ای ندارند ، این بدان معنی است که خریداران و فروشندگان از نظر فرضی مجاز به باز نگه داشتن موقعیت های خود هستند "همیشه" به شرطی که حساب آنها حاشیه کافی برای پوشش آنها داشته باشد.

مکانیسم همگرایی قیمت یکی دیگر از تفاوتهای اصلی بین مبادله های دائمی و قراردادهای آتی است. بدون تاریخ تسویه حساب قبلی ، از مکانیزم نرخ بودجه برای اجرای همگرایی قیمت در فواصل منظم (هر هشت ساعت) استفاده می شود. نرخ بودجه کارمزدی است که بین طرفین بلند مدت و کوتاه یک قرارداد مبادله می شود ، بسته به حرکت بازار ، با هدف همگام سازی قیمت قرارداد با قیمت لحظه ای دارایی اساسی.

مبادله همیشگی OKEx یک محصول مشتق شده مجازی است که ارزش قرارداد هر معامله 100 دلار است و در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و USDT تسویه می شود (به ترتیب برای مبادله های حاشیه سکه و حاشیه USDT). اگر می خواهید مبادله های همیشگی ارز رمزنگاری شده را در OKEx معامله کنید ، این آموزش به شما کمک می کند تا شروع کنید.

مرحله 1: به قسمت مبادله همیشگی بروید

به صفحه اصلی OKEx بروید و به آن بروید تجارت در منوی بالا برای دیدن بازارهای موجود شناور بیش از "همیشگی" و کلیک کنید پایه ای برای باز کردن داشبورد مبادلات دائمی اساسی. نسخه اصلی یک نقطه شروع خوب برای مبتدیان ارائه می دهد ، اما اگر یک تاجر باتجربه هستید ، می توانید بر روی آن کلیک کنید پیشرفته برای یک داشبورد جامع تر.

مرحله 2: وجوه را به حساب مبادله خود منتقل کنید

قبل از شروع معامله ، حساب swap همیشگی شما باید تأمین شود. اگر در حساب تعویض همیشگی خود موجودی ندارید ، روی کلیک کنید منتقل کردن (یا از داشبورد معاملات سوآپ یا از لیست کشویی “دارایی ها” در فهرست بالا) برای جابجایی وجوه بین حساب ها.

اگر هیچ دارایی رمزنگاری در حساب OKEx خود ندارید ، می توانید رمزنگاری خریداری کنید یا نحوه واریز رمزگذاری در OKEx را با راهنمای مبتدی ما برای تجارت رمزنگاری بیاموزید.

وقتی حساب شما دارایی رمزنگاری دارد ، می توانید از آن استفاده کنید "منتقل کردن" عملکرد ، همانطور که در زیر نشان داده شده است ، برای انتقال سکه ها یا نشانه ها از خود "حساب بودجه" به شما "حساب تعویض دائمی" به منظور شروع تجارت. هنگامی که سکه یا نشانه ای را انتخاب کردید و مبلغ مورد نظر خود را برای انتقال وارد کردید ، کلیک کنید تایید.

مرحله 3: قرارداد مبادله دائمی را برای تجارت انتخاب کنید

پس از باز کردن یا "پایه ای" یا "پیشرفته" داشبورد معاملات سوآپ دائمی ، ابتدا باید نوع حاشیه واقع در بالای صفحه را انتخاب کنید – یعنی., سکه حاشیه ماندگار برای مبادله هایی که در ارز دیجیتال اساسی تسویه حساب می شوند یا USDT حاشیه ماندگار برای مبادلات مستقر در USDT.

پس از انتخاب نوع حاشیه ، می توانید جفت معاملاتی را با استفاده از فیلترهای واقع در بالای صفحه (به عنوان مثال) انتخاب کنید., همه برای همه جفت های تجاری موجود, بالا برای محبوب ترین جفت های معاملاتی, DeFi برای تجارت جفت با رمزهای DeFi, ذخیره سازی برای جفتهایی با سکه های ذخیره سازی غیرمتمرکز ، یا آلت برای تجارت جفت با altcoins).

در این آموزش ، قرارداد مبادله همیشگی حاشیه سکه را با برچسب انتخاب خواهیم کرد "BTCUSD PERP" به عنوان مثال. در این قرارداد مبادله دائمی ، BTC واحد پول تسویه حساب و دلار آمریکا واحد قیمت قرارداد مبادله است.

مرحله 4: نوع اهرم را برای معامله مبادله انتخاب کنید

پس از تأمین اعتبار حساب swap خود ، می توانید حالت حاشیه (یا یکی را انتخاب کنید) درست شد یا صلیب) و ضریب اهرم مورد نظر را انتخاب کنید. اگر حالت حاشیه ثابت را انتخاب کنید ، بدون توجه به نوسانات قیمت ، حاشیه ثابت می ماند ، در حالی که اگر حالت ضربدری را انتخاب کنید ، با قیمت متفاوت است..

یک حاشیه ثابت مقدار مشخصی از حاشیه را به تجارت اختصاص می دهد و شما هرگز نمی توانید بیش از این ضرر کنید ، در حالی که حالت ضربدر تلاشی سعی می کند از هر حاشیه رایگان در حساب شما استفاده کند و تغییر می کند.

با مطالعه راهنمای ما در مورد معاملات حاشیه ای در OKEx می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مرحله 5: جزئیات سفارش را وارد کنید و اجرا کنید

پس از انتخاب نوع حاشیه و ضریب اهرم ، می توانید مورد نظر خود را وارد کنید "نوع سفارش," "قیمت" و "میزان" برای تجارت اگر می خواهید در اسرع وقت سفارش خود را اجرا کنید ، می توانید بر روی آن کلیک کنید BBO (به عنوان مثال ، بهترین پیشنهاد پیشنهاد).

پس از وارد کردن جزئیات سفارش ، می توانید بر روی کلیک کنید طولانی باز کنید برای عقد قرارداد طولانی (به عنوان مثال ، خرید BTC) یا کلیک بر روی کوتاه را باز کنید اگر می خواهید موقعیت کوتاهی را شروع کنید (یعنی فروش BTC).

به عنوان مثال ، شما می توانید یک سفارش محدوده 11،030 USD تنظیم کنید و یک موقعیت طولانی را برای آن باز کنید "BTCUSD PERP" با مقدار BTC مورد نظر شما.

مرحله 6: (اختیاری) سفارش را با TP / SL تنظیم کنید

قبل از کلیک کردن طولانی باز کنید برای شروع موقعیت طولانی خود ، می توانید یک "نوع سفارش" از گزینه های موجود. یکی از انواع سفارش های پیچیده تر ، سفارش متوقف با پارامترهای شرطی است.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، هنگام استفاده از این نوع سفارش ، این گزینه را دارید که شرایط سود و توقف ضرر را وارد کنید. هنگامی که پارامترهای مورد نظر خود را وارد کردید ، کلیک کنید خوب برای ادامه.

برای جزئیات بیشتر ، می توانید به راهنمای ما در مورد نحوه کار با دستورات توقف مراجعه کنید.

مرحله 7: موقعیت باز خود را مرور کنید

پس از اینکه تجارت شما انجام شد ، می توانید وضعیت موقعیت خود را با کلیک بر روی بررسی کنید موقعیت های باز در پایین صفحه اصلی معاملات کلیک کنید. این بخش اطلاعات مفیدی مانند "میانگین قیمت," "قیمت انحلال," "تحقق نیافته P&ل" و غیره.

مرحله 8: (اختیاری) موقعیت خود را ببندید

اگر می خواهید موقعیت باز خود را جبران یا بسته کنید ، می توانید با کلیک کردن این کار را انجام دهید نزدیک در "موقعیت های باز" زبانه.

سفارشات باز سفارشات انجام نشده در بازار هستند که منتظر اجرا هستند. از طرف دیگر ، موقعیت های باز معاملات انجام شده است. اگر موقعیت کوتاهی در BTC دارید ، می توانید با خرید مجدد BTC موقعیت را ببندید. اگر در BTC موقعیت بلند باز دارید ، می توانید با فروش موقعیت طولانی آن را ببندید.

داده ها و راهنماهای معاملات مبادله دائمی در OKEx

OKEx منابع مختلفی را برای درک سوآپ های دائمی در اختیار کاربران قرار می دهد. شما می توانید بر روی کلیک کنید اطلاعات در گوشه بالا سمت چپ داشبورد معاملات مبادله دائمی و مشاهده راهنمای ردیف موقعیت ها ، تاریخ تصفیه ، نرخ بودجه و موارد دیگر.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید.

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me