banner
banner

نیجریه SEC توضیحات مربوط به پیشنهادات توکن و طبقه بندی دارایی های دیجیتال را ارائه می دهد

سرمایه گذاران همچنان به سمت دارایی هایی مانند ارزهای رمزپایه و اوراق بهادار دیجیتال گرایش پیدا می کنند ، نه تنها شکل جدیدی از ارز بلکه برای جلوگیری از عدم اطمینان اقتصادی جهانی. در نتیجه ، نهادهای نظارتی در سراسر جهان مجبور شده اند که رویکردها را نسبت به این طبقات دارایی جایگزین تغییر دهند یا روشن کنند. آخرین کاری که انجام شده این است کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه.

پیش از آنکه به برخی از این رویکردها بپردازیم ، SEC نیجریه وقت گذاشت تا ترس از یک رویکرد سختگیرانه غیر ضروری را برطرف کند.

“ارائه دارایی های دیجیتال فرصت های سرمایه گذاری جایگزینی را برای عموم سرمایه گذاران فراهم می کند. بنابراین ضروری است اطمینان حاصل شود که این پیشنهادات به روشی منطبق با حمایت از سرمایه گذار ، منافع مردم ، یکپارچگی و شفافیت بازار است. هدف کلی این قانون جلوگیری از فناوری یا خفه کردن نوآوری نیست ، بلکه ایجاد استانداردهایی است که اقدامات اخلاقی را تشویق می کند و در نهایت یک بازار عادلانه و کارآمد ایجاد می کند.

طبقه بندی پیش فرض

در این آدرس اخیر برای عموم, SEC نیجریه در بیان روش خود در مورد دارایی های دیجیتال صریح بود,

“موضع کمیسیون این است که دارایی رمزنگاری مجازی اوراق بهادار است ، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.”

با اتخاذ این موضع ، حدس پیرامون برخورداری از دارایی های دیجیتال را برطرف می کند. اساساً ، مهم نیست که دارایی نتواند در تعریف اوراق بهادار متناسب باشد. برای اینکه چیز دیگری در نظر گرفته شود ، این باید به صورت موردی برای SEC نیجریه اثبات شود. فقط در این صورت است که با تأیید سازمان تنظیم مقررات ، می توان یک دارایی را دوباره طبقه بندی کرد.

آنجا که Onus دروغ می گوید

علاوه بر تعیین موقعیت خود مبنی بر اینکه کلیه دارایی های دیجیتال به عنوان پیش فرض به عنوان اوراق بهادار رفتار می شوند ، SEC نیجریه توضیح داد که مسئولیت افرادی که می خواهند طبقه بندی دارایی را تغییر دهند بر عهده آنها است..

“… بار اثبات اینکه دارایی های رمزنگاری پیشنهادی برای عرضه نیستند ، اوراق بهادار نیستند و بنابراین تحت صلاحیت SEC نیستند ، به عهده ناشر یا حامی دارایی های مذکور است.”

اساساً ، SEC نیجریه طبقه بندی هر دارایی را بر عهده نخواهد گرفت. اثبات مناسب ترین طبقه بندی به عهده یک ناشر توکن است.

کلیه پیشنهادات توکن تنظیم شده است

در حالی که دو نکته اول توضیحات تمرکز خود را بر سرمایه گذاران حفظ می کنند ، نکته سوم برای ارائه شفافیت به شرکت های میزبان رویدادهای تولید سرمایه.

این رویدادها که شامل ICO ، DSO و IEO می باشد ، همه تحت مقررات SEC نیجریه است. هیچ فرم یا تغییری وجود ندارد که پیرامون مقررات موجود “دامن” بزند. از آنجا که تمام دارایی های دیجیتال به طور پیش فرض اوراق بهادار تلقی می شوند ، این طبقه بندی به منظور تسهیل فروش / توزیع آنها به رویدادهایی می ریزد. بیان شده است,

“… همه پیشنهادات دارایی های دیجیتال (DATO) ، پیشنهادات اولیه سکه (ICO) ، ICO های Token امنیتی و سایر پیشنهادات مبتنی بر بلاکچین دارایی های دیجیتال در نیجریه یا توسط صادرکنندگان یا حامیان مالی یا صادر کنندگان نیجریه ای که سرمایه گذاران نیجریه ای را هدف قرار می دهند ، مشمول مقررات کمیسیون “

در رونق ICO سال 2017 ، شرکت های سراسر جهان در این ابزارهای محبوب جذب سرمایه شرکت کردند. در حالی که بسیاری از آنها کلاهبرداری بودند ، هنوز بسیاری از شرکتهای خوش فکر وجود داشتند که به درستی از اطلاعات کافی برخوردار نبودند. در نتیجه ، بسیاری از آنها میزبان ICO ها بودند ، تحت این تصور که قوانین اوراق بهادار درصورتی که به سادگی چنین نباشد ، اعمال نمی شوند.

این موضع گیری توسط SEC نیجریه در تلاش بود تا از پیشروی این سردرگمی جلوگیری کند. در حالی که ICO ها ممکن است مانند گذشته محبوب نباشند ، هنوز پیشنهادهای رمز به طور مرتب به صورت DSO و IEO ارائه می شود.

SEC نیجریه

SEC نیجریه به شکل فعلی خود در سال 1979 تاسیس شد. دقیقاً مانند نهادهای نظارتی مشابه ، این سازمان وظیفه دارد از طریق ایجاد و اجرای مقررات بازارهای سرمایه عادلانه و شفاف را تضمین کند..

رئیس ، اولفمی لیژادو ، به همراه یک هیئت مدیره 9 نفره ، در حال حاضر بر فعالیت ها نظارت می کنند.

در سایر خبرها

در ابتدای نگاه امروز به اقدامات SEC نیجریه ، ما به اتفاقات مشابهی در کشورهای مختلف اشاره کردیم. برخی از این وقایع شامل تغییر واقعی است ، در حالی که برخی دیگر به سادگی توضیح می دهند. موارد زیر چند نمونه از این موارد است.

  • آلمان
  • تایوان
  • ژاپن

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me