banner
banner

سرپرستان اوراق بهادار کانادا (CSA) دارایی های رمزنگاری شده را در چارچوب تنظیم مقررات آدرس می دهند

توجه داشته باشید 21-327

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) اخیراً این کار را کرده اند صادر شده اطلاعیه 21-327 – “راهنمایی در مورد اعمال قانون اوراق بهادار برای اشخاصی که تجارت تجارت دارایی های رمزنگاری را تسهیل می کنند”.

این عنوان ممکن است دهان به دهان باشد ، اما هدف ساده است – به سیستم عامل های معاملاتی و عموم مردم ، نحوه ارتباط مقررات اوراق بهادار با فعالیت های آنها را آموزش دهید..

برای اهداف آموزش ، درک مواردی که قوانین اوراق بهادار اعمال نمی شود ، آسان تر از موارد زیادی است که در آنها اعمال می شود. CSA موارد زیر را نشان می دهد:

“اگر هر یک از موارد زیر اعمال شود ، سیستم عامل ها معمولاً مشمول قانون اوراق بهادار نخواهند بود:

 • دارایی رمزنگاری اساسی خود یک امنیت یا مشتق نیست. و
 • قرارداد یا ابزار خرید ، فروش یا تحویل دارایی رمزنگاری شده
 • منجر به الزام به تحویل فوری دارایی رمزنگاری می شود ، و
 • با تحویل فوری دارایی رمزنگاری به کاربر پلتفرم مطابق با روال معمول تجاری پلت فرم تسویه می شود. “

همانطور که از نکات بالا مشخص شد ، در واقع موارد زیادی وجود ندارد که فعالیت مبتنی بر مبادله در حوزه قوانین موجود در مورد اوراق بهادار قرار نگیرد..

خواه از طریق سو mis تفاهم از مقررات فعلی ، یا بی توجهی به عمد ، بسیاری از مبادلات فعال در داخل کانادا در حال نقض مقررات مختلف مبتنی بر اوراق بهادار هستند. برای کاربران این صرافی ها و خود شرکت ها ، CSA تمام تلاش خود را می کند تا توضیح دهد که دقیقاً مقررات اوراق بهادار در مورد فعالیت آنها چگونه اعمال می شود. برای کسانی که نگران این برنامه هستند یا به سادگی کنجکاو هستند ، حتماً اخطار را بخوانید اینجا.

خفه کردن یک صنعت?

در حالی که برخی ممکن است این اعلان را به عنوان یک تاکتیک ترس تلقی کنند و به دنبال خفه کردن صنعتی هستند که به سرعت در حال رشد است ، CSA تلاش خود را برای خنثی کردن این ایده انجام می دهد. این سازمان می خواهد مردم بدانند كه آنها واقعاً از رشد فناوری و سازگاری خود با زمان پشتیبانی می كنند.

CSA وقت خود را صرف می کند تا اخطار خود را با بیانیه زیر اعلام کند,

“ما از نوآوری استقبال می کنیم و تشخیص می دهیم که مشاغل جدید فین تک ممکن است به طور دقیق در چارچوب موجود نباشد. CSA Regulator Sandbox ابتکاری CSA برای حمایت از مشاغل fintech است که به دنبال ارائه محصولات ، خدمات و برنامه های نوآورانه در کانادا هستند. این اجازه می دهد تا شرکت ها برای ثبت نام و یا معافیت معافیت از الزامات قانون اوراق بهادار ، تحت یک فرآیند سریع تر و انعطاف پذیرتر از یک برنامه استاندارد ، به منظور آزمایش محصولات ، خدمات و برنامه های خود را در سراسر بازار کانادا ، به طور کلی در یک محدودیت زمانی. مبنا.

چندین شرکت دارای مشاغل یا پروژه هایی که دارای دارایی های رمزنگاری هستند ثبت شده اند یا از مقررات قانون اوراق بهادار تخفیف معاف گرفته اند “

بازی در Sandbox

در حالی که بسیاری از بازیگران در بخش ممکن است طبق قوانین خودشان بازی کنند ، شرکت های مختلف تلاش کرده اند تا با نهادهای نظارتی کار کنند. لیست زیر شامل مواردی است که تا کنون در CSA Sandbox فوق الذکر پذیرفته شده اند ، و به دلیل داشتن برخی معافیت ها از قوانین موجود ،.

 • شبکه ZED Inc.
 • TokenGX Inc.
 • Majestic Asset Management LLC
 • شرکت سرمایه گذاری Rivemont.
 • 3iQ محصول.
 • Token Funder Inc.
 • Ross Smith Asset Management ULC
 • شرکت بلوک سرمایه اول.
 • Impak Finance Inc.
 • Angel List LLC و AngelList Advisors LLC

هدف استراتژیک 6

صدور اطلاعیه 21-327 جای تعجب ندارد. CSA مدت طولانی است که در مورد پیشرفت های انجام شده در دنیای بلاکچین محرمانه است. تا آنجا که CSA به طور خاص صنعت را در برنامه تجاری خود که اخیراً منتشر شده است ، جدا کرد.

این طرح تجاری در اواسط سال 2019 منتشر شد ، اهداف مختلف استراتژیک را در یک بازه زمانی 3 ساله مورد بررسی قرار می دهد. ورود به شماره 6 قصد آنها برای “پاسخ دادن به مسائل نظارتی در حال ظهور مربوط به فناوری” بود.

از 4 ابتکار عمل مشتمل بر “هدف استراتژیک 6” ، 3 مورد مربوط به دارایی های رمزنگاری شده و جایگاه آنها در مقررات اوراق بهادار است. این 3 طرح به شرح زیر است:

 • یک رژیم نظارتی برای سیستم عامل های تجارت دارایی رمزنگاری پیشنهاد دهید
 • الزامات نگهداری در رابطه با دارایی های رمزنگاری را در نظر بگیرید
 • افزایش سرمایه و موضوعاتی را که ممکن است مختص جنبه های اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین باشد ، در نظر بگیرید

CSA با بیان عقلانیت پشت این تمرکز افزایش یافته بر فناوری های بلاکچین و DLT خلاصه می کند,

“DLT این امکان را دارد که چشم انداز صنعت مالی را متحول کند. دارایی های رمزنگاری احتمالاً شناخته شده ترین و گسترده ترین کاربرد بلاکچین است. CSA تغییرات احتمالی را برای انطباق با چارچوب نظارتی فعلی در نظر می گیرد تا چالشهای منحصر به فردی را که دارایی های رمزنگاری شده تحت صلاحیت CSA دارند ، برطرف کند. این هدف استراتژیک شامل (i) شناسایی مسائل نظارتی در حال ظهور مربوط به فن آوری است که نیاز به اقدام نظارتی یا وضوح دارند و (2) ایجاد پاسخ نظارتی متناسب و موثر برای موارد مهم شناسایی شده. “

این موضع ، علاوه بر موضع اخیر توصیف شده در اطلاعیه 21-327 در بالا ، برای بخش بلاکچین نوپای مثبت است ، زیرا CSA به طور واضح نیازهای منحصر به فرد را تشخیص می دهد و آماده است تا رویکرد آنها را برای تنظیم تنظیم کند. برای مطالعه کامل برنامه تجاری ، حتماً سند زیر را مطالعه کنید.

برنامه تجاری CSA – 2019-2022

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA)

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) به عنوان “یک سازمان چتر” توصیف می شود. با اجرای قوانین اوراق بهادار کانادا در سطح استانی ، CSA به عنوان یک میانجی کار می کند ، وظیفه دارد وحدت نهادهای نظارتی مختلف را در سراسر کشور متحد کند..

این سازمان ابتکارات کلی آنها را به عنوان ارائه دهنده ذکر می کند,

 • حمایت از سرمایه گذاران
 • پرورش بازارهای منصفانه و شفاف
 • تلاش برای کاهش خطر سیستم

عملیات در CSA تحت نظارت کمیته ای متشکل از متخصصان انجام می شود که هر یک نماینده یک قلمرو یا استان مربوطه هستند.

در سایر خبرها

کانادا تنها کشوری نیست که سعی در تعیین بهترین روش برای خدمت و تنظیم فین تک دارد. در حالی که هنوز یک وسیله جوان برای تولید سرمایه است ، سرمایه گذاری جمعی سهام چند سال است که تلاش های مبتنی بر بلاکچین را آغاز می کند. شاید نگاه به اقدامات گذشته در جهت تنظیم سرمایه گذاری جمعی در آمریکای شمالی ، روش درمان فناوری های جدید مانند DLT و بلاکچین را روشن کند..

سرمایه گذاری جمعی سهام در آمریکای شمالی

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me