banner
banner

آیا الان باید بیت کوین بخرم؟

در روزهای اخیر بیت کوین چه هیاهو به پا کرده است! تعداد زیادی مقاله ، بررسی و نظرسنجی تنها با یک هدف ارائه می شود – پیش بینی اینکه آیا سقوط متوقف می شود و برای رسیدن به سقف جدید بالا می رود یا اینکه عمق جدیدی را در نمودارهای BTC مشاهده خواهیم کرد. به سختی یک متخصص ارز رمزنگاری وجود دارد که درگیر این بحث نبوده است. امسال ، وقتی بیت کوین به همراه همه پرستش ها دهمین سالگرد تولد خود را جشن می گیرند ، بهترین زمان برای به دست آوردن همه اردک های متوالی شما است. من می خواهم به شما بگویم که من در مورد آخرین روندها و آینده نزدیک اولین رمزنگاری چه فکر می کنم. امیدوارم ، این به شما کمک کند تا به سوال اصلی – خرید یا عدم خرید – پاسخ دهید.

بیایید ببینیم آیا چیزی در فناوری و ماهیت بیت کوین تغییر کرده است یا خیر. هنوز کاملاً مستقل ، غیرمتمرکز و دیجیتالی است. این بدان معناست که توسط بانکها ، یا اقتصاد ملی پشتیبانی نمی شود. این کالا ناشناس ، ایمن ، جهانی است و کل عرضه هنوز هم ادامه دارد محدود به 21 میلیون. این به کاربران متوسط ​​چه می گوید؟ رمزنگاری همچنان کمیاب ، مفید و متفاوت از پول فیات است. ممکن است بگویید – چیزهایی که تقاضا دارند و می توانند آنچه را دیگران نمی توانند انجام دهند ، هرگز ارزش خود را از دست نمی دهند. چرا پس بیت کوین نمی تواند ته آن را پیدا کند و هنوز در حال غرق شدن است?

خوب ، اگر وضعیت بازار فناوری در آغاز قرن را به یاد بیاورید ، می توانید شباهت های BTC با فناوری بالا را ببینید. حباب های اینترنت ، خرابی ها و صعودهای گیجی: اخیراً این مورد را مشاهده کرده ایم و اکنون به نظر می رسد اوضاع با ثبات تر است. در مورد ارزهای رمزپایه اصلی هم همینطور – آنها بسیار جوان هستند و مد هستند. این منجر به افزایش سریع و فرو رفتن می شود ، زیرا وقتی توجه بیش از حد به دارایی معطوف شود ، یک حرکت ناچیز قیمت باعث امیدهای زیادی یا وحشت مانند بهمن می شود.

وضعیت با ارز رمزنگاری اصلی

تصویر 2

بیایید ببینیم بیت کوین در حال حاضر کجاست و چگونه به آنجا رسیده است. من از هیجان بزرگی که در هفدهم دسامبر 2017 مشاهده کردیم ، شروع می کنم ، زمانی که قیمت BTC تا 19000 دلار و بیشتر افزایش یافت. این سقف تمام زمان رمزنگاری اصلی بود ، اما حتی یک روز نیز این رکورد را نگه نداشت. در آستانه سال جدید 2018 ، قیمت بیت کوین تقریباً هفت هزار دلار کمتر بود. سپس ، در یک هفته ، سه هزار افزایش یافت ، سپس حتی بیشتر از دست داد ، و این ماشین های غلتکی BTC را برای چندین ماه بالا و پایین می کشیدند ، تا اینکه در ژوئن-ژوئیه کف را پیدا کرد و تقریباً در حد شش تا هفت هزار ایستاد دلار به ازای هر بیت کوین.

این صلح و ثبات کوتاه مدت بود. 13 نوامبر 2018 ، “سه شنبه سیاه” بیت کوین بود ، زمانی که قیمت به زیر 4000 دلار رسید و ممکن است حتی بیشتر شود. بلومبرگ یک پیش بینی بسیار بدبینانه ارائه می دهد: تحلیلگر رمزنگاری آن ادعا می کند که بیت کوین مجذوب احساسات منفی در بازار می شود و فروش ادامه خواهد داشت ، که به وضوح از بالاترین سطح ADX دیده می شود. ADX شاخص ویژه ای است که در مواقعی که روند نامناسب باشد ، زیاد است. مایک مک گلون ، متخصص بلومبرگ ، قیمت را حدود 1500 دلار پیش بینی می کند.

دلیل دیگر این افت ممکن است چنگال اخیر Bitcoin Cash باشد که در ماه نوامبر اتفاق افتاد. این اولین شکاف در فرزندان BTC نبود ، با این حال ، این بار دو گروه از برنامه نویسان نتوانستند در مورد چگونگی توسعه پروژه خود به توافق برسند. این اختلاف مستقیماً روی بیت کوین کلاسیک تأثیر نگذاشت ، اما هنوز هم سرمایه گذاران بزرگ خود را ناامن می دانستند ، زیرا این مورد به وضوح نشان می دهد که دارایی دیجیتال تا چه حد نوپا است. بنابراین ، آنها به سمت خروج هجوم آورده اند. علاوه بر این ، بسیاری از کاربران رمزنگاری در پایان سال منابع خود را برای پرداخت مالیات ، خرید هدایا و غیره به فروش می رسانند.

آنچه در مورد نوسانات بیت کوین فکر می کنم در اینجا است:

  • احتمال حدس و گمان بسیار زیاد است ، زیرا تخمین زده شد که 40٪ از کل بیت کوین متعلق به تقریبا 1000 دارندگان است.
  • این اندازه بازار کوچکتر است ، به همین دلیل کاهش یا فشار آوردن روی قیمت آسان تر است.
  • نمودارهای بیت کوین در برابر مطبوعات منفی و شایعات بسیار آسیب پذیر هستند.
  • مقررات جدید ، به ویژه ممنوعیت ها و محدودیت ها ، از سوی دولت های ملی ، اوضاع را بهتر نمی کند.

ترس از دستکاری های مخرب ، اخبار ناخوشایند تلویزیون و تغییرات جزئی در میزان عرضه و تقاضا ، ممکن است باعث ایجاد نوسانات چشمگیری در بازار شود. سرمایه گذاران بیت کوین شروع به دفع توکن های خود می کنند که منجر به وحشت بیشتر می شود و اوضاع به یک دور باطل تبدیل می شود. اما قیمت هرگز بی وقفه پایین نمی آید ، درست است؟ دلایل زیادی برای خرید در بازار خرس وجود دارد.

دلایل سرمایه گذاری وقتی Bitcoin کاهش می یابد

تصویر 1

به یک چیز فکر کنید – اگر اخیراً این همه بیت کوین فروخته می شود ، باید خریدار وجود داشته باشد ، درست است؟ چه عاملی باعث می شود آنها در چیزی سقوط کنند که بسیار خطرناک به نظر برسد؟ به سادگی آگاهی از چیزی که به آن توجه نکرده اید:

  • این اولین سقوط بیت کوین نیست و قبلاً از فروپاشی اساسی بهبود یافته است. می توانم یادآوری کنم که در سال 2011 ، هنگامی که آوریل کمتر از یک دلار بود ، در ژوئن تقریبا 30 دلار رسید و سپس تا ماه نوامبر بیش از 90 درصد قیمت خود را از دست داد. زنده یا مرده؟ در آوریل 2013 ، این قیمت بیش از 260 دلار افزایش یافت ، به 50 دلار سقوط کرد و در نوامبر 2013 معامله گران بیش از 1000 دلار برای هر بیت کوین دادند. این همیشه برمی گردد ، تا به یک بالاترین سطح جدید در تاریخ برسد.
  • بیت کوین بر اساس پروتکل از سیستم ساطع می شود ، بنابراین خطر تورم مصنوعی وجود ندارد.
  • رمزنگاری ها به هیچ دولتی وابسته نیستند. در این زمان بسیار نامشخص ، مردم همیشه به دنبال ثبات چیزی هستند که در آتش هسته ای نسوزد یا به دلیل بحران اقتصادی جهانی فقط ارزش آن را کم کند.
  • کاربران BTC برای خرید آنلاین ناشناس به آن نیاز دارند که با پول فیات غیرممکن است. علاوه بر این ، شرکت های تجارت الکترونیکی بیشتری که بیت کوین را بپذیرید هر سال؛
  • فناوری Blockchain وارد زندگی ما می شود: شرکت های نوپا از آن برای حسابداری (Auditchain) ، کشف داروهای جعلی (FarmaTrust) ، کمک به پناهندگان (ExsulCoin) و غیره استفاده می کنند. علاوه بر این ، شرکت های بزرگ مالی شروع به تجارت و سرمایه گذاری در رمزنگاری ها می کنند ، به عنوان مثال. جی پی مورگان و گلدمن ساکس ؛
  • یک شاخص وجود دارد ، چند برابر مایر ، که براساس آن قیمت فعلی بیت کوین کمتر از ارزش تاریخی متوسط ​​آن است.

همه اینها می گوید که حتی در کوتاه مدت بیت کوین هم اکنون که ارزان تر است خرید خوبی است. قانون اساسی بازی در بازار را بخاطر بسپارید – وقتی همه می فروشند خرید کنید و وقتی همه خرید می کنند ، بفروشید.

بعد از بازار خرس

در زمان نگارش این مقاله ، بیت کوین هنوز در بازار خرس به سر می برد و همه چیز درباره آنچه ممکن است با محبوب ترین دارایی دیجیتال اتفاق بیفتد روشن نیست. اکنون که به 2020 نزدیک تر از 2018 هستیم ، می توانیم کمی بیشتر در مورد آنچه که با دارایی دیجیتال رخ داده و آنچه در آینده می تواند اتفاق بیفتد ، درک کنیم.. 

در طی این ماه ها ، بیت کوین توانست از 3700 دلار در ابتدای سال به 13750 دلار در چند ماه قبل رشد کند. این نشان می دهد که علاقه واقعی به محبوب ترین دارایی دیجیتال وجود دارد و بسیاری از خریداران و علاقه مندان دوباره وارد بازار می شوند. 

در چند هفته گذشته بیت کوین بین 9500 تا 11000 دلار معامله شد. به نظر می رسد که ارز رمزنگاری شده پس از گاو نر به 13700 دلار در یک دوره انباشت قرار دارد. همه چیز در حال آماده شدن است تا ارز دیجیتال دوباره افزایش یابد و روند صعودی خود را ادامه دهد. 

چندین تحلیلگر وجود دارد که فکر می کنند ارز مجازی می تواند از بالاترین رقم قبلی خود یعنی 20،000 دلار عبور کند. اگرچه تنها چند تحلیلگر هدف قیمتی مشخصی را تعیین می کنند ، اما همه آنها فکر می کنند که ارز مجازی وارد یک چرخه رشد جدید می شود. 

یکی از دلایلی که باعث خرسندی کاربران ، سرمایه گذاران و کارشناسان در مورد این ارز مجازی می شود ، نصف شدن آن در ماه مه سال آینده است. استخراج کنندگان نیمی از پاداش هایی را که در حال حاضر دریافت می کنند دریافت خواهند کرد. این بدان معنی است که آنها 6.25 BTC برای هر بلوک کسب می کنند. 

این مورد برای بیت کوین صعودی است زیرا انتشار جدید بیت کوین هر چهار سال یکبار کاهش می یابد. در همان زمان ، 85٪ از کل بیت کوین قبلاً استخراج شده است ، به این معنی که فقط کمتر از 15٪ از بیت کوین برای استخراج وجود دارد. 

به عنوان مثال مایکل نووگراتز ، یک سرمایه گذار شناخته شده و مدیر سابق صندوق پرچین ، در طی گفتگو با بلومبرگ این ارز دیجیتال می تواند تا سال 2020 به 40000 دلار برسد. این نشان می دهد که ، به گفته وی ، زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است ، حتی زمانی که در زمان نوشتن این مقاله حدود 10،800 دلار معامله می شود. 

جان مک آفی و بسیاری دیگر از کارشناسان پیش بینی های خود را در مورد قیمت ارز مجازی در آینده اعلام کرده اند. همه آنها فکر می کنند که بیت کوین از بالاترین حد خود عبور می کند و به مقادیر بیشتری می رسد. 

ایالات متحده و منطقه یورو نیز انگیزه پولی برای بهبود اقتصاد متبوع خود را تجربه می کنند. بانک مرکزی هر یک از این حوزه ها اقداماتی را انجام داد که دلار و یورو را به بازار تزریق می کند و پس انداز پول را برای افراد گران می کند. 

جروم پاول ، رئیس FED ، اطلاع داد که آنها برای جلوگیری از مشکلات آینده در اقتصاد ، چهارشنبه نرخ معیار خود را کاهش دادند. در همان زمان ، بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیم گرفت با توجه به نتایج بسیار بد نشان داده شده توسط PMI در بخش تولید ، محرک اقتصاد را حفظ کند. نرخ تورم نیز در حال کاهش است ، که مقامات را وادار به ادامه توسعه اقتصاد کرد. 

در حالی که ارز دیجیتال در کمتر از یک سال نصف شده و با سیاست های پولی انعطاف پذیر ، بیت کوین می تواند به سرمایه گذاری بسیار خوبی برای آینده تبدیل شود. در واقع ، بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک دارایی بسیار ارزشمند در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار است. همانطور که توسط CoinMarketCap گزارش شده ، بیت کوین همان تسلطی را دارد که در سال 2017 داشت. 

در حالی که بازار در حال گسترش است ، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده نشان می دهد که چقدر در برابر نوسانات موجود در فضا مقاوم است و چگونه از آلت کوین بهتر عمل می کند. 

اگر می خواهید درباره پیش بینی های بیت کوین اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید اینجا را بررسی کنید.

نتیجه گیری

در پایان ، می خواهم بگویم که بیت کوین بیشتر یک ابزار سرمایه گذاری بلند مدت است. هنگام خرید رمزنگاری ، باید به خاطر داشته باشید که در یک چیز جدید ، هنوز ناشناخته و با پتانسیل عظیم شرکت می کنید. این فناوری در مورد پیشرفت کل دنیای تجارت الکترونیکی ، آماری ، مالی و غیره است. به همین دلیل بیت کوین برای بازیکنان صبور مفید است. بله ، این برای بسیاری از تجار به یک فاجعه تبدیل شده است ، تصور کنید آن هموطنان بیچاره ای که به قیمت 19000 دلار سکه خریداری کرده اند. خوب ، معامله با رمزنگاری مانند قمار است: باید عاقل باشید و بسیار مراقب باشید ، زیرا همه چیز را می توانید از دست بدهید.

با این وجود دارندگان BTC وجود دارند که چندین سال پیش آنها را خریداری کرده اند. در سال 2013 ، آنها می توانند پنج سکه به قیمت 100 پوند دلار خریداری کنند. با وجود تمام تصادفات از آن روزها ، اکنون آنها با هزینه تقریبی 19000 مالک دارایی هستند. شاید بگویید که فروش هر زمانی که هر نشانه ارزش این پول را داشت عاقلانه تر بود ، اما چه کسی می داند که اجرای گاو نر بعدی کجا قیمت BTC را افزایش می دهد؟ و همانطور که تاریخ نشان می دهد ، یکی وجود خواهد داشت و خیلی زود.

چرا اینقدر مطمئن هستم؟ من دلایل خود را دارم ، و ما در مورد آنها در بالا صحبت کردیم. اول – بیت کوین همانطور که برای بسیاری از افراد ضروری است ، تقاضا می کند. دوم – تعداد آنها محدود است و عرضه فقط با گذشت سال کاهش می یابد ، زیرا استخراج بیت کوین کمتری به همراه خواهد داشت ، زیرا سیستم به این ترتیب کار می کند. به همین دلیل است که من به شما می گویم – منتظر بمانید تا BTC بالا بیاید و نمودارها دهان پر شوند. پیش بینی ها از آقای McGlone ممکن است هرگز تحقق یابد. من شخصاً به نظر متخصصانی مانند الیور ایزاک ، سرمایه گذار بلاکچین ، دونالد بولرز از الاستوس یا ماتی گرینسپن از eTorro اعتماد می کنم. همه آنها می گویند که رمزنگاری ها از بین رفته اند و این زمان خوبی برای سرمایه گذاری است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me