banner
banner

آلمان جدیدترین کشور برای تهیه لایحه در مورد مقررات اوراق بهادار دیجیتال

از زمان ظهور اوراق بهادار دیجیتال ، شرکت هایی از سراسر جهان خواستار وضوح بیشتر نظارتی در مورد استفاده از آنها هستند. در حالی که به نظر می رسد پیشرفت کند پیش می رود ، کشورهای مختلفی مانند آلمان به این فراخوان توجه کرده و اکنون گام های قابل توجهی به جلو برداشته اند.

اوراق بهادار دیجیتال

قبل از اینکه نگاهی به برخی از کشورها بیندازیم / ایجاد چارچوب پیرامون این دارایی ها کنیم ، دقیقاً امنیت دیجیتالی چیست?

به زبان ساده ، یک امنیت دیجیتال رمز ارز مبتنی بر بلاکچین است ، نماینده یک سرمایه گذاری اساسی. سرمایه گذاری های اساسی می تواند اشکال و اشکال مختلف داشته باشد. این بدان معنی است که یک اوراق بهادار دیجیتال ممکن است نشان دهنده مالکیت در یک وصول ، ارزش ویژه در یک شرکت ، مالکیت بدهی و موارد دیگر باشد.

این توکن ها از پروتکل های دارای قرارداد هوشمند استفاده می کنند که ویژگی های آنها را برای اطمینان از انطباق آنها با قوانین سنتی پیرامون اوراق بهادار آغشته می کند..

با این حال ، به دلیل استفاده از فناوری جدید و اغلب کم فهم ، این دارایی ها اغلب در مقررات سنتی اعمال شده بر اوراق بهادار جای نمی گیرند. گرچه ممکن است آنها کیفیت کافی را با اوراق بهادار سنتی داشته باشند تا در همان طبقه دارایی قرار گیرند ، اما اوراق بهادار دیجیتال اغلب برای روشن کردن زمینه های فعلی تنظیم خاکستری به چارچوب جدیدی نیاز دارند. این عدم شفافیت منجر به نمونه های مختلفی از سکوت حقوقی شده است ، زیرا شرکت ها سعی در پیمایش در آبهای ثبت نشده دارند.

چارچوب آلمانی

تنها چند روز پیش ، آلمان آخرین کشور معرفی شده بود پیش نویس لایحه پیرامون درمان اوراق بهادار دیجیتال.

به نظر می رسد این لایحه جدید به چندین موضوع پرداخته است.

از چه برنامه مناسبی برای جایگزینی روشهای فعلی ثبت اسناد استفاده خواهد شد?

در حال حاضر ، صدور هرگونه ضمانت نامه در داخل آلمان مستلزم تهیه سند اوراق بهادار است. این ممکن است برای اوراق بهادار سنتی مفید باشد ، اما در مورد همتایان جدید دیجیتال و مبتنی بر بلاکچین آنها چه می کنید؟ در این لایحه پیشنهاد شده است که یک سیستم جدید دیجیتال دفتر به عنوان ابزاری برای ثبت چنین اطلاعاتی ایجاد شود – و چه فناوری بهتر از این ، بلاکچین دوباره ، تسهیل این امر است?

چه کسی مسئول تنظیم اوراق بهادار دیجیتال برای حرکت به جلو خواهد بود?

اگر بلاکچین به عنوان دفتر ثبت اطلاعات فوق الذکر مورد استفاده قرار گیرد ، باید نهادی شناخته شده و مسئول مدیریت آن باشد. در این حالت ، این نقش به عهده اداره نظارت بر امور مالی فدرال خواهد بود

به زبان ساده ، این لایحه شاهد اعمال اسناد و مدارک کاغذی است که توسط دفتر نظارت بر امور مالی فدرال جایگزین دفتر بزرگ مبتنی بر بلاک چین می شود..

جالب اینجاست که به نظر می رسد توانایی تبدیل اوراق بهادار موجود به اوراق بهادار دیجیتال پیشنهاد شده است. چنین توانایی بالقوه منجر به سطح بالاتری از نقدینگی برای اوراق بهادار دیجیتال می شود و سرعت تصویب را افزایش می دهد.

اگرچه هنوز کار بیشتری باید انجام شود ، صورتحسابهایی مانند آنچه در اینجا توضیح داده شده است اولین گامهای مهم در جهت تنظیم واضح اوراق بهادار دیجیتال هستند.

چارچوب روسی

آلمان تنها کشور در تلاش برای تنظیم مناسب اوراق بهادار دیجیتال نیست. روسیه به همین ترتیب ، پس از سالها بررسی وضعیت ، در سال 2019 توسعه چارچوب خود را آغاز کرد. در حالی که ماه ها به طول انجامید ، سرانجام این اتفاق فقط چند هفته پیش رخ داد.

این قانون جدید به ارزهای رمزپایه و همچنین تعریف اوراق بهادار دیجیتال پرداخته است. این قانون با عنوان “دارایی های مالی دیجیتال” یا “DFAs” شناخته می شود ، چارچوبی را توصیف می کند که در آن چنین دارایی ها به طور کامل تنظیم می شوند. این امر به معنی نظارت همه جانبه از فروش ، صدور و تجارت DFA است.

در حالی که روسیه ممکن است ایده اوراق بهادار دیجیتال / DFA ها را گرم کند ، ارزهای رمزپایه کاملاً یکسان برخورد نکرده اند. بله ، درست است که محدودیت ها در مورد ارزهای رمزپایه کاهش یافته است ، با این حال ، لایحه مورد بحث در اینجا همچنین استفاده از آنها را به عنوان نوعی پرداخت – از جمله خرید اوراق بهادار دیجیتال – منع می کند. برای انجام این کار ، نیاز به پرداخت در FIAT است.

دقیقاً مانند آلمان ، این پیشرفت قطعی است و کارهای بیشتری باید انجام شود.

چارچوب ژاپنی

این کشور جزیره با فن آوری یکی از اولین کسانی است که رسماً مقررات مربوط به اوراق بهادار دیجیتال را تصویب کرد. در این نمونه ، ژاپن چارچوب جدیدی را برای رسیدگی به رویدادهای تولید سرمایه مانند پیشنهادات اوراق بهادار دیجیتال (DSO) ایجاد کرد..

نمونه ای از موضوعات روشن شده در این چارچوب شامل موارد زیر است,

  • اصطلاحات صنعت
  • استانداردهای بانکی ، از جمله الزامات حضانت
  • مسئولیت مبادله (تفکیک وجوه)
  • جریمه و مجازات «اخبار جعلی»

ژاپن خوش شانس است که از دو سازمان خودتنظیم بهره مند است که وظیفه آنها ایجاد استانداردهای صنعت و یکنواختی در اوراق بهادار دیجیتال است. این سازمان ها هستند,

انجمن پیشنهادات امنیتی ژاپن (JSTOA)

انجمن امنیت ژاپن (JSTA)

بدون شک ، محبوبیت تلاش های مبتنی بر بلاکچین در میان شرکت های ژاپنی ، دولت ها را مجبور به تهیه مقررات جدید و مناسب تر کرد. با ادامه این روند ، انتظار می رود كه كشورهای بیشتری این الگو را دنبال كنند ، زیرا آنها با صنایع در حال توسعه در مرزهای مربوطه سازگار می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me