banner
banner

SEC هشدار درباره “پیشنهادات اولیه مبادله (IEO)” را ارائه می دهد

Fair Warning

رویدادهای تولید سرمایه می تواند به اشکال مختلف باشد. برای کسانی که درگیر دنیای بلاکچین هستند ، اصطلاحات ICO ، STO و DSO به احتمال زیاد اصطلاحات رایجی شده اند. نوع دیگر این نوع رویدادها به عنوان IEO یا “پیشنهاد اولیه مبادله” شناخته می شود.

از زمان جلب توجه سرمایه گذاران در اوایل سال 2019 ، IEO ها تا حد زیادی جایگزین ICO شده اند ، زیرا معمولاً به عنوان یک روش ایمن تر برای تمرینات شناخته می شوند. این احساس امنیت غالباً به دلیل اعتقاد به قانونی بودن پروژه ها است ، زیرا از طریق بورس برگزار می شوند و نشان دهنده فرصت های سرمایه گذاری بهتر است..

با این حال ، آنها هیچ خطری ندارند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اخیراً اخطار / هشدار را برای کسانی که در IEO شرکت کرده اند یا در حال فکر هستند ، منتشر کرده است..

در اطلاعیه خود ، SEC به وضوح تکرار می کند که “چیزی به عنوان IEO مورد تأیید SEC وجود ندارد”. حتی اگر این ادعا را انجام ندهید ، SEC هشدار می دهد که بسیاری از IEO ها ممکن است اوراق بهادار مبدل شده به نشانه های ابزار (عمدا یا غیر) را بفروشند.

تفاوت در چیست?

هنگامی که IEO برای اولین بار در حال افزایش محبوبیت بود ، ما خوشبختانه با همکاری مهمان ، لیزا Aizupiete (مدیر عامل در Fintelum) ، نظرات خود را به اشتراک گذاشتیم. Aizupiete در مشارکت خود به تفاوت بین آنچه ICO و IEO تشکیل می دهد اشاره می کند.

STO در مقابل Crowdfunding ، ICOs & IEO ها

آیا آنها ارزش وقت شما را دارند?

آنتوان تاردیف ، مدیرعامل Sec Securio.io ، خود ما نیز وقت گذاشت تا نظرات خود را در مورد عملکرد اخیر IEOs بنویسد. یافته های وی وی را به این نتیجه رساند که “آنچه در حال حاضر مهمتر از پروژه واقعی درج شده است ، جایی است كه پروژه در آن فهرست شده است. ما پیش بینی می کنیم که به محض افزایش محبوبیت رمزهای امنیتی تنظیم شده ، IEO ها ممکن است یک گزینه فریبنده برای لیست این نشانه های امنیتی در مبادلات تنظیم شده باشند. این می تواند شبیه عملکرد بورس سهام باشد. “

IEO های Binance از پروژه های IEO رقابتی بهتر عمل می کنند

تفسیر

در حالی که SEC در اطلاعیه خود به نکات مختلفی می پردازد ، به ویژه دو بیانیه وجود دارد که موضع آنها را روشن می کند. موارد زیر گزیده ای از توجه آنهاست ، که این را نشان می دهد.

  1. آیا IEO یک پیشنهاد اوراق بهادار است?

“موارد مهمی وجود دارد که سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری در IEO باید از آنها آگاه باشند. همانطور که در مورد ICO ، بسته به حقایق و شرایط ارائه ، ممکن است این پیشنهاد شامل پیشنهاد و فروش اوراق بهادار باشد. این بدان معناست که IEO ممکن است تحت این موضوع باشد ثبت الزاماتی که بر اساس پیشنهادات فدرال اوراق بهادار اعمال می شود. از جمله ، ثبت نام به این معنی است که شرکتی که دارایی دیجیتال را ارائه می دهد باید افشای اطلاعات مهم در مورد خود ، تجارت خود ، دارایی دیجیتال ارائه شده و شرایط ارائه به سرمایه گذاران ارائه دهد. ” 

  1. آیا این سیستم عامل بورس اوراق بهادار است?

“علاوه بر این ، اگر IEO شامل اوراق بهادار باشد ، پلت فرم تجارت آنلاین که IEO در آن ارائه می شود ممکن است لازم باشد به طور جداگانه به عنوان یک بورس اوراق بهادار ملی در SEC ثبت نام کند یا طبق یک معافیت مانند سیستم تجارت جایگزین (ATS) کار کند. ATS برای کار قانونی در ایالات متحده باید یک کارگزار فروشنده ثبت شده باشد و از شرایط لازم پیروی کند.

قوانین و مقررات فدرال حاکم بر بورس اوراق بهادار ملی ثبت شده و ATS برای محافظت از سرمایه گذاران و جلوگیری از اقدامات تجارت متقلبانه و دستکاری شده طراحی شده است. بسیاری از بسترهای معاملاتی آنلاین ممکن است از سرمایه گذاران این سوression برداشت را داشته باشند که ثبت شده اند یا شرایط مقررات مربوط به بورس اوراق بهادار ملی یا ATS را برآورده می کنند و بنابراین ممکن است فاقد حمایت های سرمایه گذار باشد که بورس اوراق بهادار ملی یا ATS از سرمایه گذاران ارائه می دهد. “

SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک نهاد نظارتی مستقر در ایالات متحده است که وظیفه آن ایجاد و اجرای قوانینی است که مربوط به دارایی های اوراق بهادار تلقی می شود. هدف از این امر تقویت رشد یک بازار منصفانه و شفاف برای همه شرکت کنندگان است.

رئیس هیئت مدیره ، جی کلیتون ، در حال حاضر بر فعالیت های SEC نظارت می کند.

در سایر خبرها

فراتر از تکرار موضع خود درمورد آنچه که امنیت را به همراه دارد و هشدارهای بعدی در مورد احتمالاً نقض مقررات ، SEC کار سختی کرده است. یک نمونه از تلاشهای دیگر آنها ، پیشنهاد اخیر ارائه شده است که اصلاحات مختلفی را در تعریف “سرمایه گذار معتبر” انجام می دهد.

SEC پیشنهاد اصلاحیه ضوابط پیرامون “سرمایه گذاران معتبر”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me