banner
banner

ارز رمزپایه چیست (Ripple) (XRP)

اولین چیزی که باید در مورد Ripple بدانید این است که این یک سیستم عامل و یک ارز رمزپایه است. این پلت فرم یک پروتکل منبع باز است که برای امکان انجام معاملات سریع و ارزان ساخته شده است. 

Ripple دارایی دیجیتال خاص خود (XRP) را دارد ، اما هر کسی در شبکه می تواند از RippleNet برای ایجاد خود استفاده کند.

این مقاله توضیح می دهد که Ripple چیست ، مشکلاتی که حل می کند ، تفاوت Ripple و XRP ، فناوری ، رقابت ، تحولات ، مشارکت ها و پیش بینی قیمت XRP.

در این مقاله یاد می گیرید که چگونه از a استفاده کنید کیف پول کاغذی موج دار.

رابطه و تفاوت بین Ripple و XRP

برد گارلینگهاوس ، مدیر عامل فعلی Ripple و کریس لارسن ، رئیس فعلی ، مجبور شده اند که یکی بودن Ripple و XRP را تأیید کنند. این از طرف افراد مختلفی در بازار رمزنگاری در مورد این موضوع مطرح شد ، که آنها را مجبور کرد تا تأیید کنند که Ripple Inc و XRP موجودات مختلفی هستند.

Ripple Inc. یک شرکت فناوری است که راه حل ها و بسترهای کارآمد برای ارسال پول در سطح جهان به شرکت های مالی ارائه می دهد. این شرکت بعداً در اوایل سال 2012 تاسیس شد ، سیستم عامل ریپل ، سیستم تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی و شبکه حواله و مبادله ارز را منتشر کرد..

از طرف دیگر ، XRP یک ارز دیجیتالی است که روی دفتر XRP ایجاد می شود ، یک بلاکچین غیرمتمرکز و منبع باز. ارز رمزنگاری شده به عنوان یک دارایی مستقل در مبادلات رمزنگاری مختلف قابل معامله است.

توجه: XRP یک امنیت نیست ، به این ترتیب ، در اختیار داشتن دارایی دیجیتال به معنای اشتراک شما در Ripple Inc نیست مانند مورد سهام..

با این وجود ، هر دو موجودیت رابطه منحصر به فردی دارند. ابتدا Ripple حدود 60٪ توکن XRP در اختیار دارد. در حالی که اکثر شرکتهای رمزنگاری تعداد زیادی سکه خود را برای فروش خصوصی یا عمومی منتشر می کنند ، مدیر عامل سکه ، گارلینگهاوس اظهار داشت که آنها توکن ها را به عنوان هدیه به Ripple Inc..

این تیم ویژگی xRapid را روی پلتفرم توسعه دادند که XRP و دفتر XRP را ادغام می کند. این ویژگی به کاربران موجود در سیستم عامل اجازه می دهد تا هزینه نقدینگی خود را کاهش دهند و پرداخت در سراسر جهان را در زمان واقعی تسهیل کنند. این ویژگی در شکل زیر نشان داده شده است:

ریپل چیست

یک واقعیت مهم در مورد این ویژگی این است که این شرکت متعلق به سیستم عامل Ripple یا هیچ نهادی نیست ، و ادعای متمرکز بودن آن را به دلیل اتصال به Ripple Inc باطل می کند.

ریپل یک شرکت ثبت شده مستقر در ایالات متحده است و توسط هیئت مدیره ، بنیانگذاران و سهامداران دیگر هدایت می شود. مدیریت شرکت توسط اشخاصی انجام می شود که وظایف و عملکرد شرکت را کنترل و کنترل می کنند.

از طرف دیگر ، XRP توسط هیچ نهادی واحد مدیریت نمی شود. بلکه متعلق به جامعه ای از دارندگان XRP است که در موفقیت سکه نقش بسزایی دارند. علاوه بر این ، این انجمن به دلخواه راه حلهایی را در دفتر XRP توسعه می دهد.

Ripple Inc متعلق به برد گارلینگهاوس و کریس لارسن ، دو سهامدار عمده شرکت مستقر در سانفرانسیسکو است. لارسن 17٪ سهام و 5.19 میلیارد توکن XRP اضافی دارد. Garlinghouse صاحب 6.3٪ سهام است.

Ripple’s Opportunity

در حال حاضر ، وضعیت سیستم های پرداخت جهانی کاملا عقب مانده است. به عنوان مثال ، شما می توانید در دورترین مناطق ، فیلم های خود را روی تلفن خود پخش و بارگیری کنید ، اما ارسال پول اندک برای اقوام خود در کشوری دیگر ، زمان بر است و به هزینه پردازش نیاز دارد.

فناوری پرداخت های مناسب جهانی در حال حاضر وجود دارد ، اما چرا بخش پرداخت های جهانی تا این حد عقب مانده است?

هیچ رازی نیست که موسسات مالی میلیاردها دلار بابت هزینه های پرداختی بدست آورند و آنها سعی کرده اند سیستم هایی را ابداع کنند که همیشه پول در جیب آنها باشد. این یکی از دلایل اصلی است که Ripple سیستمی را توسعه داده است که هدف آن کار با سیستم مالی فعلی است.

این سیستم مبتنی بر پروتکل های اینترنتی است که اجازه پرداخت بین المللی و داخلی هر ارز را می دهد و اشخاص ثالث را از بین می برد.

این سیستم قبلاً توسط چندین بانک در ایالات متحده به تصویب رسیده است و این سیستم عامل به دنبال تصویب در مقیاس جهانی است. در اینجا لیستی از 6 بزرگترین بانک استفاده شده از Ripple وجود دارد. این سیستم در کنار سیستم مالی فعلی جهانی کار می کند. این سیستم عامل به طور یکپارچه این سیستم های مالی را به هم پیوند داده و آنها را قادر می سازد تا در یک شبکه جهانی واحد کارایی بیشتری داشته باشند.

به گفته Welly Sculley ، مدیر توسعه تجارت, “ریپل برای جایگزینی بانک های مرکزی یا بانک های خبرنگار طراحی نشده است.” این یک فناوری طبیعی است که آنها می توانند برای افزایش کارایی انتقال ارزش در داخل و خارج از مرز ، از آن استفاده کنند.

Ripple Net چیست

RippleNet از ارائه دهندگان پرداخت سازمانی تشکیل شده است که از راه حل های توسعه یافته توسط Ripple برای اطمینان از معاملات مالی جهانی بدون اصطکاک استفاده می کنند.

برای درک چگونگی عملکرد ، بیایید ابتدا در مورد RTGS و RTXP صحبت کنیم.

هنگام ارسال پول از طریق BTC ، مقدار مبلغ معامله در زمان واقعی تنظیم می شود. منظور از این است تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی.

Ripple از دروازه استفاده می کند ، این یک دفتر کل جهانی شامل بلاکچین های خصوصی است. دروازه های Ripple راهی را فراهم می کند که از طریق آن شرکت ها ، موسسات مالی و دولت ها می توانند بخشی از شبکه باشند. این پروتکل معامله Ripple (RTXP) شناخته می شود ، همچنین به عنوان شناخته می شود RippleNet.

پس از پیوستن به RippleNet ، یک شرکت یا هر دولت دیگر می تواند با سایر شرکت های درگاه سریعتر و در حالی که هزینه کمتری انجام می دهد تجارت کند. بعلاوه ، RippleNet شما را قادر می سازد که با پرداخت هر ارز دیجیتال یا ارز فیات پرداخت کنید.

توجه داشته باشید: RippleNet به عنوان مبادله ارز عمل می کند. با این وجود ، ابتدا باید نقدینگی را تضمین کند. اینجا XRP است ، نقدینگی مورد نیاز تأمین کنندگان پرداخت ، بانک ها و سازندگان بازار را تأمین می کند.

xCurrent ، xRapid و xVia

موج دار شدن

x فعلی راه حل نرم افزاری سازمانی Ripple است که بانک ها را قادر می سازد فوراً پرداخت های مرزی را با تجارت پایان به پایان تسویه کنند. با استفاده از این راه حل ، بانک ها می توانند برای تأیید جزئیات معامله ، قبل و بعد از شروع معامله ، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. هدف اصلی این نرم افزار اطمینان از سازگار بودن این معاملات و وضوح قانونی هر معامله است.

ما قبلاً توضیح دادیم xRapid در بالا.

xVia بخشی از RippleNet است و بانک ها و شرکت های دیگر را قادر می سازد تا از مزایای RippleNet برای ارسال و دریافت پرداخت از بازارهای نوظهور استفاده کنند. اساساً ، این توسعه فرصتی است تا بازارهای نوظهور با معامله با شرکت های مالی جهانی در مقیاس جهانی موفق شوند.

هر م institutionsسسه مالی در سراسر جهان می تواند تجارت خود را سریعتر رشد داده و خدمات خود را به گونه ای تنظیم کند که به دنبال تأمین نیازهای فردی مشتریان خود باشد. این به آنها فرصتی می دهد تا به سرعت مقیاس کسب و کار خود را تعیین کنند ، خدمات خود را از یکدیگر متمایز کرده و نیازهای منحصر به فرد مشتریان خود را برطرف کنند.

به همین ترتیب ، xVia راه حل های پیاده سازی سریع و آسان را برای موسسات مالی و بازارهای شرکتی ارائه می دهد که به دنبال گسترش کار خود هستند. این راه حل مانند پلی است که بازارهای کوچک و بزرگ را در معاملات پرداخت جهانی به هم متصل می کند. از آنجا که معاملات آسان تر و مقرون به صرفه تر شده اند ، ایجاد xVia رشد چشمگیری در بازارها به روشی مقرون به صرفه خواهد داشت..

الگوریتم اجماع پروتکل Ripple

موج دار شدن

برخلاف Ethereum یا Bitcoin ، Ripple بلاکچین ندارد. این خیلی عجیب به نظر می رسد ، درست است؟ چگونه یک ارز دیجیتال بدون بلاکچین می تواند معاملات را تأیید کند و مطمئن شود همه چیز خوب نیست?

اینجاست که RPCA وارد می شود.

کلمه “اجماع” در اختصار به این معنی است که اگر هر گره با بقیه موافق باشد ، هیچ مشکلی وجود ندارد. به عنوان مثال ، یک صحنه را با حدود 50 پیرمرد خردمند مثال بزنید و یک شهر برای تصمیم گیری در مورد چیزی نیاز به تصمیم وحدت نظر آنها دارد. اگر همه موافقت کنند که جنگ را شروع کنند ، در قلمرو دیگری حرکت کنند یا یک مجرم خاص را مجازات کنند ، این کار انجام می شود. با این حال ، اگر کسی با این تصمیم مخالف باشد ، آنگاه انجام نخواهد شد.

مشارکت های Ripple

گارلینگهاوس در مصاحبه ای با فورچون اظهار داشت, “چند ماه پیش ، رسانه ها می گفتند هیچ کس از XRP استفاده نمی کند ، که باعث ایجاد تیترهای خوب شکاکانه می شود. امروز نمی توانید بگویید که مردم شروع به استفاده از xRapid می کنند زیرا این بهتر ، سریع تر و ارزان تر است. “

برخی از شرکت های بزرگی که با Ripple همکاری کرده اند عبارتند از: MoneyGram ، SBI Remit ، Axis Bank ، MUFG Bank ، Standard Chartered ، BMO ، Cuallix ، Mercury FX ، IDT ، Euro Exim Bank ، SendFriend ، Western Union و لیست همچنان ادامه دارد.

رقابت

رقیب اصلی این پلتفرم Stellar است. در واقع ، بنیانگذار Stellar Jed McCaleb یکی از بنیانگذاران Ripple بود ، اما به دلیل اختلاف نظر با اعضای تیم در سال 2013 شرکت را ترک کرد.

هر دو سیستم عامل به طور خاص برای پرداخت بهتر مرزی کار می کنند و ساخت مشابهی دارند. با این وجود ، Ripple برای سود است ، در حالی که Stellar غیر انتفاعی است.

مأموریت کلی هر دو پروژه تا حدودی متفاوت است. در حالی که ریپل عمدتا بر موسسات مالی بزرگ متمرکز است ، استلار بر روی پسر کوچک تمرکز کرده است تا بتواند بانکداری را به بانک های غیر بانکی انجام دهد..

استراتژی تمرکز زدایی Ripple

Ripple استراتژی تمرکززدایی خود را در اواسط سال 2017 اعلام کرد. در این اطلاعیه ، این شرکت قصد دارد تا اواسط سال 2017 تعداد اعتبارسنجهای دفتر XRP را افزایش دهد و آنها را به 55 گره گسترش دهد..

در حال حاضر ، Ripple حدود 26 گره دارد. با این حال ، Ripple فقط 7 گره را کنترل می کند ، به این معنی که اکثریت توسط احزاب خارجی کنترل می شوند. این فشار به سمت گره های شخص ثالث اضافی گواه تلاش های سیستم عامل برای تمرکززدایی بیشتر است.

آیا XRP یک سرمایه گذاری خوب است?

توجه داشته باشید: هیچ چیز به عنوان 100٪ سرمایه گذاری با ریسک آزاد وجود ندارد. در هر صورت تصمیم گیری با خود شماست. با این وجود ، بیایید برخی از مزایا و معایب XRP را بررسی کنیم.

فواید

  1. بدیهی است که Ripple سازمانی قابل اعتماد است که با بسیاری از م institutionsسسات مالی کار می کند.
  2. برای XRP هیچ تورمی وجود ندارد زیرا آنها در ابتدا استخراج می شوند و از قبل وجود دارند.
  3. هرچه Ripple بیشترین فرزندخوانی را تجربه کند ، ارزش XRP بالاتر است. در صورتی که روزی همه بانک ها تصمیم بگیرند از آن به عنوان ارز بانکی واحد استفاده کنند ، ثروت خوبی برای همه سرمایه گذاران اولیه خواهد داشت.

اشکالاتی

  1. پلت فرم Ripple بسیار متمرکز است. ایده کامل ارز رمزنگاری شده پرهیز از کنترل مرکزی است. در این حالت ، توسعه دهندگان می توانند تصمیم بگیرند که چه مقدار را آزاد کنند و چه زمانی قیمت را کنترل کنند.
  2. آزمایشگاه های ریپل 60٪ مالکیت دارند ، بنابراین انحصار دارند.
  3. این یک منبع باز است ، اما هنوز هم قابل هک است.

آنچه کارشناسان درباره آینده Ripple فکر می کنند

به گفته مدیر عامل شرکت Pinnacle Brilliance Systems Inc. رومان گولفی-گیبس ، “Ripple مطمئناً توانایی بالارفتن در یک سطح صعودی را در سال 2018 دارد ، اما من فکر می کنم این احتمال در سال 2019 بیشتر باشد. همانطور که بازار مشاهده می کند پروژه های بیشتری در سایر کشورها کدگذاری می شوند الگوریتم هایی مانند XRP ، ETH به احتمال زیاد صندلی عقب را به سکه بزرگ بعدی می رساند. مدتی طول می کشد تا بازار این را هضم کند ، بنابراین من پیش بینی می کنم سال 2019 زمان احتمالی وقوع آن باشد. البته ، با رمزنگاری ، هر اتفاقی می افتد ، بنابراین از نزدیک تماشا کنید. “

XRP را از کجا می توانید خریداری و ذخیره کنید?

شما می توانید Ripple را در صرافی هایی مانند Kraken ، Binance و Bittrex خریداری یا بفروشید.

امروز XRP را با Binance خریداری کنید!

اگر قصد خرید ریپل را به مقدار زیاد دارید و آن را برای مدت طولانی نگه دارید ، توصیه می کنیم کیف پول سخت افزاری بخرید. از آنجا که آفلاین هستند کیف پول های سخت افزاری بسیار ایمن تر هستند.

در اینجا لیستی از بهترین کیف پول های XRP آورده شده است.

افکار نهایی در مورد موج دار شدن

ریپل یک دارایی پرداخت دیجیتالی منحصر به فرد است که هم به عنوان ارز و هم به عنوان یک پلت فرم عمل می کند. بسیاری از افراد مشهور همانطور که در آن نوآوری و فرصت می دیدند از Ripple پشتیبانی می کردند.

تصمیم به سرمایه گذاری در XRP دارید یا خیر ، باید مراقب پیشرفت های Platform Ripple باشید. ثابت شده است که این پلت فرم نیرویی برای حساب کردن در سیستم های پرداخت جهانی است و احتمالاً جایگزین سیستم مالی نگهبان قدیمی می شود.

این پلتفرم با وجود کمترین کاربردهایی که برای افراد متوسط ​​دارد ، راه حل های زیادی برای معاملات بهتر جهانی ایجاد کرده است. با این حال ، هنگام مشاهده Ripple ، آن را با لنزهای اکوسیستم پرداخت جهانی مشاهده کنید ، این ضرب المثل تثبیت شده Goliath در مقابل David high-technology است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me