banner
banner

بازارهای رمزنگاری هراسان می شوند ، احتمال اصلاح افزایش می یابد: بازار رمزنگاری روزانه

بازارهای رمزنگاری از روز پنجشنبه ، 12 مارس ، با افتهای ویرانگری روبرو شدند و یک شبه ادامه یافتند.

قیمت بیت کوین (BTC) در حدود یک ساعت در روز پنجشنبه از حدود 7300 دلار به زیر 6000 دلار کاهش یافت و در ساعات اولیه 13 مارس به زیر 4000 دلار سقوط کرد.

از صبح جمعه ، BTC تا حدودی در محدوده 5000 دلار تثبیت شده است ، که در طی 24 ساعت گذشته تقریباً 15 درصد کاهش یافته است.

دیروز Ether (ETH) نیز با افت ناگهانی در مرز 200 دلار مواجه شد و یک شبه به زیر 100 دلار سقوط کرد. در زمان پرس ، دومین ارز رمزنگاری شده تا حدودی برگشت و با 6 درصد نسبتاً ملایم نزولی است و در حدود 130 دلار معامله می کند. 

مبادله همیشگی BTC / USD

نمودار 1H داده های مبادله همیشگی BTC / USD. سس: okex.com

دیشب پس از دامپینگ به 3800 دلار – افت 50 درصدی ارزش از ابتدای هفته – بالاخره قیمت بیت کوین تثبیت شد و دوباره به محدوده 5000 دلار بازگشت. اکنون ، مقاومت های کوتاه مدت مقاومت در برابر 5،570 و 6،680 دلار است.

از نظر تئوری ، این روند باید پس از یک افت عمده کوتاه مدت اصلاح شود. اگرچه شرایط فعلی بیش از حد فروخته شده است ، اما اگر وحشت بازار در آخر هفته هضم نشود ، می تواند همچنان پایدار باشد.

نمودار حجم بیت کوین کاهش فروش وجوه را نشان می دهد. با این حال ، روند می تواند به طور غیرمنتظره ای معکوس شود – مانند تخلیه شب گذشته. اکنون مهم است که صبر کنید تا یک دوره طولانی تر بتوانید قضاوت کنید که آیا روند به ثبات می رسد یا خیر.

قبل از اینکه دو خط MACD (Moving Average Convergence Divergence) از خط صفر عبور کنند ، خطر کاهش بیشتر قیمت همیشه وجود خواهد داشت. 

معامله گران بدبینی نشان می دهند ، قیمت پایین ممکن است حتی پایین تر باشد

نمودار 1D داده های مبادله همیشگی BTC / USD. سس: okex.com

دیروز BTC تحت تأثیر ادامه تضعیف اصول اساسی قرار گرفت. هنگامی که سکه به زیر سطح پشتیبانی 7000 دلار رسید ، متوقف نشد و به انتشار حجم فروش خود ادامه داد. در عرض چند ساعت ، قیمت به حدود 4000 دلار کاهش یافت و اکنون برای مدت کوتاهی در 5000 دلار تثبیت شده است.

تحلیلگران OKEx معتقدند اگرچه قیمت این هفته پس از عدم آزمایش مقاومت 8000 دلار الگوی ضعیفی را نشان داد ، اما به ندرت شاهد کاهش تقریبا 40٪ در یک روز هستیم.

این کاهش آبشار کوتاه مدت اغلب به دلیل وحشت ناشی از شیوع است. تا آنجا که به وضعیت فعلی مربوط می شود ، نشانه توقف کاهش هنوز مشخص نیست. وجوه “پایین” در سطح ساعت محدود است ، که ثابت می کند بیشتر سرمایه گذاران هنوز انتظار بدتری در آینده دارند و تمایل آنها برای خرید زیاد نیست.

در کوتاه مدت ، توصیه می کنیم توجه داشته باشید که آیا قیمت می تواند به پایین ترین سطح خود برسد. اگر به زیر 3800 دلار برسد ، ممکن است در اوایل سال 2019 به آزمایش سطح پایین ادامه دهد. طرف پایدار که در سطح روزانه ظاهر می شود ، ممکن است یک پایین باشد و سپس دوباره برگشت کند. از آنجا که احساسات بازار هنوز تثبیت نشده است ، هنوز خطر قابل توجهی وجود دارد.

سطح مقاومت و پشتیبانی

 • مقاومت کوتاه مدت: 5،570 دلار       
 • مقاومت میان مدت: 6،680 دلار
 • پشتیبانی کوتاه مدت: 4590 دلار
 • پشتیبانی میان مدت: 3800 دلار

مبادله همیشگی ETH / USD

1H ETH / USD داده های مبادله همیشگی. منبع: okex.com

ETH روز گذشته به زیر 100 دلار رسید و به پایین ترین سطح تاریخی 80 دلار نزدیک بود. گاوها به سرعت دوباره پر کردند و قیمت را به بالای 120 دلار رساندند. در زمان پرس ، سکه روند صعودی را طی می کند و درست بالای 130 دلار معامله می شود.

مقاومت زیادی در حدود 145 دلار وجود دارد. فروش فعال انقباض واضحی را نشان داد. اگر قیمت زیر 100 دلار شکسته نشود ، احتمال ورود به روند ادغام زیاد است.

تحلیلگران OKEx به سرمایه گذاران یادآوری می کنند که اگر فعالیت های تجاری بتوانند طی چند روز آینده در سطح پایین نگه داشته شوند ، این سیگنال متوقف شدن دامپ است – فقط برای چند ساعت یا حتی یک روز تثبیت نمی تواند اطمینان حاصل کند که دوره نزولی به پایان رسیده است.

اگر قیمت در تست 145 دلار ادامه پیدا نکند ، در حالی که توقف ضرر در حدود 150 دلار تعیین می شود ، فرصت خوبی برای ورود به موقعیت کوتاه است. شکستن 145 دلار می تواند به معنای ورود به یک موقعیت طولانی باشد اگر اولین تماس روی آن تثبیت شود.

سطح مقاومت و پشتیبانی

 • مقاومت کوتاه مدت: 150 دلار
 • مقاومت میان مدت: 145 دلار
 • پشتیبانی کوتاه مدت: 94 دلار
 • پشتیبانی میان مدت: 86 دلار

انتخاب معامله گر: مبادله همیشگی TRX / USD

داده های مبادله همیشگی 4H TRX / USD. منبع: okex.com

TRX پایین ترین نرخ خود را در حدود 0.006 دلار ایجاد کرد و اکنون به طور موقت به 0.01 دلار برمی گردد.

اولین سطح مقاومت موثر نزدیک به 0.01080 دلار است زیرا نسبتاً ضعیف است شکستن این موقعیت نمی تواند چیزی را تضمین کند ، اما افزایش مجدد تا 0.01200 دلار یک سیگنال تثبیت کننده است.

با کاهش حجم معاملات ، پایین آمدن از پایین قبلی دشوار است. بودجه بیشتری احتمالاً در اینجا ایجاد موقعیت می کند زیرا پایین ترین قیمت مناسب قیمت ذهنیت خواهد بود.

MACD نشان می دهد که a صلیب طلایی قرار است طی چند ساعت آینده تشکیل شود. این یک سیگنال خوب برای گاو نر است ، با این حال سرمایه گذاران باید بیشتر روی مقاومت بالا تمرکز کنند – در صورت شکستن قیمت مهم خطر سقوط همچنان وجود خواهد داشت.

سطح مقاومت و پشتیبانی

 • مقاومت کوتاه مدت: 0.01080 دلار
 • مقاومت میان مدت: 0.01200 دلار
 • پشتیبانی کوتاه مدت: 0.0081 دلار
 • پشتیبانی میان مدت: 0.068 دلار

OKEx را روشن کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me