banner
banner

Futures Friday: مارس 2020 بدترین ماه بیت کوین از نوامبر 2018 بود

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در OKEx است – بالاترین حجم محصول ما.

با نزدیک شدن به پایان ماه و سه ماهه اخیر ، شایان ذکر است که بیت کوین (BTC) شاهد آن بوده است بدترین عملکرد ماهانه از نوامبر 2018. مارس 2020 همچنین بدترین عملکرد ماه مارس بیت کوین در دو سال گذشته است.

ارز رمزپایه پیشرو 26.56 درصد در ماه نسبت به ماه آتی BTE سه ماهه OKEx کاهش یافته است ، که سومین ضرر سه ماهه متوالی سکه است.

طی چند روز گذشته ، بیت کوین ابتدا به بالاترین سطح $ 6،932 دلار رسید ، سپس شروع به عقب نشینی کرد ، و در 30 مارس کمترین قیمت 7 روزه را به 5802 دلار تنظیم کرد ، قبل از این که صبح امروز ، 3 آوریل ، به بالاترین قیمت 7327 دلار برسد ، در حال حاضر معامله می شود در زمان پرس حدود 6900 دلار.

نمودار ساعتی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

طی هفت روز گذشته ، نسبت بلند / کوتاه در محدوده 0.67 تا 0.97 باقی مانده است که به تدریج از بالاترین سطح جمعه سقوط می کند و اکنون در حدود 0.96 در حال اجرا است ، به این معنی که فروشندگان شلوارک هنوز خیلی زودتر از مدتها هستند. در مقایسه با داده های تاریخی ، تعداد فعلی کم است.

زمان جمع آوری داده ها: 3/27 8:00 صبح تا 4/3 8:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه مدت در یک بازه زمانی باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

طی هفته گذشته ، معاملات آتی سه ماهه تا روز پنجشنبه ، 2 آوریل دائماً منفی بوده است. حق بیمه منفی در آخر هفته گذشته به بیش از 80 دلار افزایش یافته است. مدت زمانی است که ما آخرین بار در قراردادهای سه ماهه که در حال حاضر حق بیمه مثبت 20 دلاری دارند ، حق بیمه مثبت نمی بینیم. این واقعیت نشان دهنده بهبود اعتماد به نفس در بازار است.

زمان جمع آوری داده ها: 3/27 8:00 تا 4/3 8:00 (UTC)

این شاخص قیمت سه ماهه آینده ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی منعکس کننده انتظارات معامله گران از قیمت دارایی اساسی ، در این مورد بیت کوین است. وقتی مبنای آن مثبت باشد ، نشانگر خوش بین بودن بازار است. وقتی مبنا منفی باشد ، این نشان می دهد که بازار کلی بدبین است. اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

Open بهره (OI) در روز شنبه 28 مارس به بالاترین سطح به 4.5 میلیارد رسید و قبل از آن به 4 میلیارد برسد. OI در زمان مطبوعات در پایین ترین سطح 4.06 میلیارد نفر باقی مانده است ، تقریباً در همان سطح جمعه گذشته. دوره های معاملات سنگین در روزهای پنجشنبه و جمعه همراه با افت نرخ بهره بود. در مقایسه با داده های تاریخی ، میزان بهره وری فعلی پایین است.

زمان جمع آوری داده ها: 3/27 8:00 صبح تا 4/3 8:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / سوآپ برجسته است. حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

خرید / فروش حجم Taker

طی هفت روز گذشته ، حجم فروش (Sell Taker Volume) در دو روز اول کمی بیشتر بود و روز پنجشنبه میزان خرید فعال ظهور کرد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، امروز نیز می توانیم شاهد حجم خرید فعال باشیم.

زمان جمع آوری داده ها: 3/27 8:00 صبح تا 4/3 8:00 صبح (UTC)

Taker به معامله هایی گفته می شود که بلافاصله پر می شوند ، همچنین به آنها بازاریابی می گویند. این وقتی که معامله ای با قیمت مشخصی وارد دفتر سفارش می شود و منتظر تطبیق آن است ، این سازنده با Maker مخالف است.. 

Buy Taker Volume حجم خرید فعال در یک بازه زمانی خاص است که نشان دهنده جریان ورودی است. حجم فروشنده فروش: حجم فروش فعال در یک بازه زمانی خاص ، نشان دهنده جریان خروجی.

وقتی حجم خرید زیاد است ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی حجم فروش زیاد است ، نشانگر نزولی بودن بازار است. به طور کلی ، بازرگانان خرده فروشی تمایل دارند سفارش های بیشتری بگیرند. خرید و فروش حجم می تواند به عنوان شاخص پیش بینی بازار از معامله گران خرده فروشی تلقی شود.

بینش معامله گران

ژوانهایموئر, نویسنده TradingView

امروز ، 3 آوریل ، همچنان که قیمت بیت کوین افزایش می یابد ، من همچنان تهاجمی گاوها را می بینم. دیروز ، منطقه 6،950 دلاری احتمالاً وقتی گاوها سعی کردند از حد دور شوند ، رد کرد. واکنش خرس ها بلافاصله قیمت بیت کوین را به 6،650 دلار رساند.

حتی در این صورت ، سیگنالهای موجود روی قابهای بزرگ همچنان از گاوها پشتیبانی می کنند و امروز آنها همچنان تلاش می کنند تا از منطقه روانشناختی 7000 دلار بالا بروند..

اگر بیت کوین از منطقه 7000 دلار به طور کامل و کامل عبور کند ، قیمت به هدف 7500- 7900 دلار نزدیک می شود. اما ، اگر خرس ها گاو نر را سرکوب کنند ، به احتمال زیاد ما شاهد بیت کوین با قیمت 5800 تا 6100 دلار خواهیم بود..

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت بیت کوین روز پنجشنبه به بالای 7000 دلار افزایش یافت ، اما نتوانست سطح مقاومت قوی 7200 دلار را بشکند. با فشار فروش بالای 7000 دلار ، ساخت جعل شکست آسان است. قیمت بیت کوین 7000 دلار سه بار پشت سر هم آزمایش کرده است ، اما موفق به شکستن نشده است ، بنابراین ما باید از تعقیب کورکورانه به سمت بالا جلوگیری کنیم.

اما الگوی صعودی در چرخه کوچک به پایان نرسیده است. هنگامی که نشانه های واضحی از واگرایی نزولی در حدود 7200 دلار وجود دارد ، فروش کوتاه یک گزینه است.

با نگاهی به گذشته ، آوریل تمایل دارد که ماه بازگشت مثبتی برای BTC باشد ، در 9 سال گذشته هفت از 9 بار افزایش داشته است. واقعاً جالب است که ببینید آیا بیت کوین امسال نیز از آن الگو پیروی می کند یا خیر.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me