banner
banner

فهرست و راهنمای مشارکتهای IOTA

IOTA یک دفتر توزیع شده است که برای تسهیل ارتباط و معاملات بین ماشین های متصل به اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT) ایجاد شده است. در زیر لیستی از مشارکتهای IOTA آورده شده است که از طریق استفاده ابتکاری از فناوری Tangle به پیشبرد ارز رمزنگاری شده و این شرکتها کمک می کند..

1. مایکروسافت

IOTA ، در نوامبر 2017 ، اعلام کرد که اولین بازار اطلاعات عمومی جهان را در اینترنت با اشیا (IoT) دفتر توزیع شده همراه با مایکروسافت.

ایده کسب درآمد از داده ها بود که منبع اصلی اقتصاد اینترنت اشیا است. این سهامداران را قادر می سازد تا داده های خود را به صورت ایمن به اشتراک بگذارند و از آن درآمد کسب کنند. دیوید استونبو ، بنیانگذار IOTA ، گفت: “از هر نوع داده می توان درآمدزایی کرد.” “به عنوان مثال اگر شما ایستگاه هواشناسی دارید که داده های باد ، دما ، رطوبت و فشارسنجی را جمع آوری می کند ، می توانید این موارد را به موجودی بفروشید که در حال انجام تحقیقات اقلیمی است.”

اما بعداً در دسامبر 2017 ، IOTA اظهار داشت که در حال حاضر هیچ مشارکت رسمی با مایکروسافت ندارد. هنگامی که Omkar Naik متخصص زنجیره بلوک مایکروسافت از طریق نامه نگاری از طریق ایمیل با IOTA اظهار داشت:

“ما از همکاری با بنیاد IOTA بسیار خوشحال هستیم و از اینکه در ابتکار جدید بازار داده آن شرکت می کنیم ، افتخار می کنیم. این فناوری نسل بعدی ، دنیای متصل و هوشمند را تسریع می کند و فراتر از زنجیره بلوکی است که باعث ایجاد نوآوری در راه حل ها ، برنامه ها و خلبانان دنیای واقعی برای مشتریان ما می شود. “.

این خبر منجر به افزایش قابل توجه قیمت ارز رمزنگاری شده MIOTA شد و 500٪ از حدود 1 دلار به بیش از 5 دلار در بالاترین ارزش خود در دسامبر 2017 دست یافت..

حتی اگر هیچ مشارکت رسمی وجود ندارد ، این دو شرکت به کار مشترک روی یک سری برنامه های نوآوری در فناوری با شبکه Tangle IOTA ادامه می دهند.

مایکروسافت

منبع: www.microsoft.com

2. فولکس واگن

دنیای اتومبیل هرچه بیشتر شاهد پیشرفتهای فنی است و IOTA نیز دستی به این فرآیند می بخشد. فناوری بدون راننده کاربردی در بازار داده های IOTA است ، زیرا در سراسر جهان اتومبیل ها با شرایط رانندگی مختلفی روبرو هستند. داده های حسی را می توان برای بهبود کیفیت محصولات آینده سازنده در پایگاه داده وارد کرد.

با دیدن مدیر ارشد دیجیتال (CDO) فولکس واگن ، یوهان یونگ ویرث ، به هیئت نظارت بنیاد IOTA پیوسته است ، می توان نتیجه گرفت که این دو شرکت همکاری نزدیک دارند.

فولکس واگنمشارکت با IOTA در ژانویه 2018 به اطلاع عموم رسید. یونگ ورث مسئولیت هدایت فولکس واگن را از طریق روند پیاده سازی فناوری دیجیتال بر عهده دارد..

پیش از این توسط فولکس واگن اثبات مفهوم مربوط به آزمایش زنده شبکه IOTA ارائه شده است.

“فولکس واگن به همراهiotatoken در # cebit18 اثبات این مفهوم را نشان می دهند که چگونه انتقال قابل اعتماد نرم افزار از طریق هوا به وسایل نقلیه با استفاده از # پیچیده به طور ایمن مستند می شود. مثالی عالی که چگونه می توان از فناوری دفتر توزیع شده در آینده استفاده کرد. “

گروه فولکس واگن از 12 مارک موتور شامل لامبورگینی ، پورشه ، بنتلی ، آئودی تشکیل شده است. & بوگاتی.

IOTA در حال حاضر با پورشه در پروژه Program 4 همکاری می کند که مورد حمایت پلتفرم Startup Autobahn است. IOTA و Porsche در کنار دیگر استارت آپ ها در برنامه ای کار می کنند که تحرک هوشمند را تلفیق می کند.

“Startup Autobahn آخرین پلت فرم نوآوری است که شرکت های فناوری را با تخصص فناوری سیلیکون ولی متحد می کند & بهترین مهندسی آلمان “، اظهار داشت IOTA در یک توییت.

3. DnB

در ابتدای ماه ژوئن ، IOTA اعلام کرد که با بزرگترین گروه مالی نروژ توافق نامه ای امضا کرده است – DnB. قبل از ورود به این مشارکت ، DnB علاقه خود را به فناوری مبتنی بر بلاکچین و دارایی های رمزنگاری شده ابراز داشت.

این مشارکت بر روی تدوین مدل های جدید تجاری ، سیستم های مدیریت حریم خصوصی داده ها و هکتارهای جمعی متقابل سیلو متمرکز خواهد بود.

  “از آنجا که به نظر می رسد ارتباطات اینترنت اشیا (IoT) و ماشین به ماشین (M2M) و پرداخت برای خدمات خرد در آینده تشدید می شود ، ما فکر می کنیم که درگیر شدن در یک فناوری مبتنی بر Ledger توزیع شده مانند IOTA به ما تجربه و دانش ارزشمندی در مورد درآمد آینده می دهد و مدل های تجاری. ما مشتاقانه منتظر غواصی در فضای IOTA هستیم. “- اظهار داشت لاسه مهولم ، رئیس DLT در DNB.

DnB

منبع: slush.org

4. BOSCH

بوش یک شرکت مهندسی و الکترونیک چند ملیتی مستقر در آلمان است که در حال حاضر بزرگترین تامین کننده قطعات خودرو در کل جهان است. بوش فناوری IOTA را ابزاری ساده می داند که از طریق آن می توانند پرداخت های خرد و اطلاعات را جمع آوری کنند.

در حال حاضر شرکت بوش در فضای اینترنت اشیا مشارکت زیادی دارد و تا سال 2020 تعداد تقریبی 15.6 میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهد شد.

این شرکت آلمانی همکاری خود را با پروژه IOTA در هفدهم اکتبر 2017 اعلام کرد.

“پتانسیل بزرگی از طریق فناوری های توزیع شده لجر وجود دارد که هر پروژه اینترنت اشیا را ایمن تر ، کارآمدتر کرده و شفافیت بیشتری را برای مصرف کنندگان راه حل های اینترنت اشیا فراهم می کند. هدف ما افزایش استفاده از فناوری Ledger توزیع شده در سراسر منطقه غرب میانه است ، زیرا راه حل های اینترنت اشیا and و مدل های تجاری همچنان رشد می کنند. “اظهار داشت دنیس بوکر ، رئیس نوآوری جهانی IT بوش در اتصالات شیکاگو.

دیوید Sønsteber ، بنیانگذار IOTA ، اظهار داشت: “IOTA و بوش از اواخر سال 2015 در مورد همگرایی بین اینترنت و اشیا I IOTA و توزیع Ledger گفتگو کرده اند و یک رابطه قوی ایجاد کردند.” “همکاری رسمی ما در این آزمایشگاه برای کاوش در این همپوشانی هدف هر دو نهاد را برای ایجاد یک اکوسیستم اینترنت اشیا open باز و ایمن مشخص می کند.”

5. فوجیتسو

در ماه سپتامبر ، بنیاد IOTA با یک همکاری همکاری کرد فوجیتسو, ارائه دهنده پیشرو محصولات و خدمات فناوری اطلاعات. فوجیتسو مزایای فناوری IOTA را در بزرگترین نمایشگاه تجارت صنعتی در هانوفر مسی ، آلمان نشان داد. تظاهرات زنده در تاریخ 23 آوریل برگزار شد.

سیستم فوجیتسو به نمایش درآمده در هانوفر یک سیستم مبتنی بر Tangle است که در کارخانه هوشمند فوجیتسو آگسبورگ راه اندازی می شود. IOTA به عنوان “یک استاندارد پروتکل جدید در مورد محصولات و خدمات فناوری اطلاعات” توصیف شد.

رولف ورنر ، رئیس فوجیتسو ، رئیس تجارت اروپای مرکزی ، گفت که Tangle این شرکت قادر به غلبه بر محدودیت های سنتی فن آوری دفتر توزیع شده است.

“این فناوری جدید از نظر انرژی کارآمد است ، معاملات و مقیاس های بسیار خوبی را ارائه نمی دهد ، و این امر برای تبدیل شدن به استاندارد صنعت سیستم های خودکار و اقتصاد گسترده تر از ماشین به ماشین مناسب تر است.” – توضیح داد ورنر.

فوجیتسو

منبع: wikipedia.org

آئودی

به منظور ساختن یک اکوسیستم تحرک بدون اجازه ، بنیاد IOTA با آئودی Denkwerkstatt ، اتاق فکر آئودی همکاری خود را آغاز کرد. هدف این است که موارد مختلف استفاده از فناوری Tangle را کشف کنید ، یک نمونه اولیه سطح پایین بسازید و نظرات مشتری را جمع آوری کنید. اطلاعات بود منتشر شد در یک پست وبلاگ توسط رئیس تحرک و خودرو در بنیاد IOTA آلیسا مااس در جولای 2018. 

این نشان می دهد که بسیاری از خودروسازان علاقه مند به استفاده از ایده های ابتکاری در پروژه های خود و ارائه راه حل های جدید تحرک هستند. پروتکل منبع باز IOTA به عنوان تسریع کننده ایده های تجاری کار می کند که نیاز به اعتماد به داده ها ، مقیاس پذیری و ارتباطات و تراکنش های ماشین به ماشین دارد. 

از طریق IOTA ، آئودی می تواند راه حل های جدید DLT را از طریق IOTA Tangle استاندارد و توسعه دهد. 

SinoPac

SinoPac و بنیاد IOTA هر دو مورد را دارند امضاء شده یک یادداشت تفاهم در ژوئن 2018 که در آن دو شرکت در حال بررسی فضای نوآوری دیجیتال جدید هستند که با راه حل IOTA’s Tangle امکان پذیر شده است. 

به گفته هولگر كاتر ، مدیر مشاركت های بنیاد IOTA ، IOTA Tangle اولین دفتر كتاب منبع باز و توزیع شده ای است كه در حال ساخت است تا آینده اینترنت اشیا را تأمین كند. SinoPac یکی از بزرگترین شرکتهای هلدینگ مالی است که در تایوان فعالیت می کند و در منطقه آسیا و اقیانوسیه فعالیت می کند. 

از طریق این تفاهم نامه (MoU) ، این دو شرکت در حال جستجو در بلاکچین و توزیع فناوری های دفتر از طریق IOTA Tangle هستند. SinoPac همچنین در حال کار بر روی یک راه حل اسناد رسمی به نام iCertificate است که از IOTA’s Tangle و قابلیت تغییرناپذیری داده های آن استفاده می کند. این سرویس صدور گواهینامه اسناد رسمی برای اسناد دیجیتالی مختلف برای شرکت های خصوصی و دولتی اعمال می شود. 

ویلفرید پیمنتا دو میراندا ، رئیس توسعه تجارت در بنیاد IOTA نروژ ، در مورد آن اظهار نظر کرد:

“IOTA از دیدن SinoPac برای انتقال پلت فرم صدور گواهینامه اسناد رسمی خود به سطح بعدی بسیار هیجان زده است. این نه تنها پتانسیل IOTA برای استفاده از Tangle در طیف گسترده ای از محصولات و خدمات شرکتی را نشان می دهد ، بلکه نشان دهنده استفاده روزافزون کاربرد عملی و واقعی دنیای فناوری دفتر کل توزیع شده در بخش مالی است. “

آزمایشگاه ENGIE CRIGEN

ENGIE Lab CRIGEN ، مرکز تحقیقات شرکتی گروه ENGIE ، با همکاری IOTA تفاهم نامه همکاری (IU) را امضا کرد تا در آزمایش با IOTA Tangle در حوزه های انرژی و IoT مرتبط همکاری کند. اطلاعات بود منتشر شد در یک پست وبلاگ توسط ویلفرد پیمنتا ، مدیر توسعه تجارت در بنیاد IOTA ، در تاریخ 6 سپتامبر 2019. 

آزمایشگاه ENGIE CRIGEN موارد استفاده IOTA را کاوش کرده و اقدامات ابتکاری نوآوری را همراه با سایر شرکت ها و احزاب مرتبط با اکوسیستم IOTA آغاز کرده است. این شرکت اثبات مفهوم بازار داده را اجرا کرده و با IOTA Tangle آزمایش داخلی کرده است. 

IOTA همچنین در حال بررسی و آزمایش استفاده احتمالی از فناوری Tangle و نحوه بهبود فرایندهای تجاری ENGIE است. فیلیپ کالوز ، مدیر آزمایشگاه تحقیقات ، آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی در آزمایشگاه ENGIE CRIGEN ، گفت که آنها با تقویت پیوندهای خود با بنیاد IOTA به همکاری پرثمر خود با IOTA ادامه خواهند داد..

همانطور که آقای کالوز توضیح داد ، بسیاری از کارهای اثبات مفهوم در آزمایشگاه محقق شده است و آنها مایلند در پروژه های بزرگتر در کشورهای دیگر از جمله فرانسه شرکت کنند.. 

ENGIE Lab CRIGEN مرکز شرکت تحقیق و توسعه و تخصص سطح بالایی است که به منابع انرژی جدید ، از جمله هیدروژن ، بیوگاز و همچنین LNG اختصاص یافته است.. 

جگوار لندرور 

جگوار لندرور همچنین با بنیاد IOTA همکاری کرده است تا به رانندگان اجازه دهد ارز رمزنگاری شده را از طریق اجرای “کیف پول هوشمند” ابتکاری کسب کنند. کاربران می توانند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد ترافیک ، چاله ها و موارد دیگر اعتبار کسب کنند. از این وجوه می توان به طور خودکار برای پرداخت عوارض ، پارکینگ و همچنین شارژ برق استفاده کرد. این بوده است گزارش شده توسط کارا هاربر ، رئیس کمیساریای بنیاد IOTA در تاریخ 29 آوریل 2019. 

هدف اصلی دستیابی به چشم انداز Jaguar Land Rover’s Destination Zero ، از جمله تصادفات صفر ، ازدحام صفر و انتشار صفر است. کاربران می توانند با گزارش خودکار داده های وضعیت جاده ، از جمله ازدحام ترافیک به ارائه دهندگان ناوبری و مقامات محلی ، اعتبار کسب کنند. از این اعتبارات می توان برای پرداخت قهوه ، عوارض و یا هزینه پارکینگ برای شارژ هوشمند وسایل نقلیه برقی استفاده کرد. 

برای انجام این کار ، “کیف پول هوشمند” از جدیدترین فناوری رمزنگاری استفاده می کند که توسط بنیاد IOTA ارائه شده است. 

نیک راجرز ، مدیر اجرایی مهندسی محصولات ، جگوار لندرور ، گفت که مرکز توسعه نرم افزار آنها در شانون در حال کار با ارزهای رمزپایه برای بهبود زندگی مردم است. رانندگان می توانند داده ها را به اشتراک بگذارند و از طریق فن آوری های متصل پرداخت کنند. 

در مورد موضوع ، وی اظهار داشت:

“جگوار لندرور در حالی که تلاش می کنیم اتومبیل را برای همه ایمن تر ، تمیزتر و هوشمندتر کنیم ، از فناوری تحرک مستقل ، متصل ، برق دار و مشترک بهره می برد.”

راه حل های بلاکچین AKITA

شرکت بلاکچین AKITA سه عامل مختلف ماشین هوشمند (SMA) ایجاد کرده است که از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) تغذیه می کنند. در این حالت ، این دستگاه ها توسط شبکه IOTA Tangle تغذیه می شوند که متناسب با نیازهای اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است.. 

با استفاده از شبکه Tangle ، می توان تراکنش های خرد و بی موقع را که مبتنی بر میلی ثانیه و بلوتوث RSSI هستند ، به طور خودکار انجام داد. سه راه حل SMA ایجاد شده توسط AKITA شامل یک ماشین ، یک سیستم پارکینگ در حال نزدیک شدن و یک نهاد مالیاتی دولتی مجازی است. 

به محض رسیدن ماشین به موقعیت پارک ، یک تایمر از SMA شروع می کند تا مدت زمان دقیق پارکینگ را اندازه گیری کند. پس از رفتن ماشین ، تایمر متوقف می شود. سپس ماشین وجوه را به طور خودکار به دستگاه پارکینگ منتقل می کند. در مثالی که آنها استفاده کردند ، ماشین 2 ساعت و 47 دقیقه و 23 ثانیه پارک شد و 10043 IOTA را به ماشین پارکینگ فرستاد که در آن 1 ثانیه برابر با 1 IOTA بود.  

نهاد مالیاتی دولت مجازی اجازه معامله فوری پول از یک دستگاه به دستگاه دیگر را می دهد. در این حالت ، معامله قبلی شامل 5٪ مالیات بود که بدون استفاده از کاغذ از دستگاه پارکینگ به دولت منتقل می شد. 

پست وبلاگ منتشر شده توسط AKITA Blockchain Solutions به شرح زیر است:

“این سناریو تنها آغاز اقتصاد مستقیم ماشین به ماشین در آینده را نشان می دهد. امروزه فن آوری های مورد نیاز وجود دارد و اثبات مفهوم (PoC) ما با نمونه های سخت افزاری زنده و یکپارچه در شبکه اصلی IOTA نشان می دهد که این امکان وجود دارد. “

آلیاندر

Alliander ، یک اپراتور شبکه انرژی هلندی اثبات مفهومی را ایجاد کرد که در آن می توان داده های کنتور هوشمند را با استفاده از Raspberry Pi بدست آورد و با استفاده از IOTA Masked Authenticated Messaging منتشر کرد. این روند اشتراک می تواند به انتقال انرژی کمک کند. در بسیاری از مکان ها ، هنگامی که افراد امکان دسترسی به داده های استفاده از انرژی را در زمان واقعی دارند ، می تواند به تعادل شبکه کمک کند. 

با این وجود ، اشتراک داده های انرژی بدون رعایت آنها امکان پذیر نیست. مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) از 25 مه 2018 به اجرا درآمد و از شهروندان اروپایی و داده های آنها محافظت می کند. 

IOTA’s Tangle دارای یک ویژگی به نام Masked Authenticated Messaging (MAM) است که امکان انتشار و همچنین واکشی پیام های رمزگذاری شده را فراهم می کند. از MAM می توان برای دسترسی و کنترل یکپارچگی داده ها استفاده کرد. 

طبق یک پست وبلاگ که توسط مهندس نرم افزار اروین رویاژکرز منتشر شده است ، داده های انرژی می تواند توسط همه کاربران مورد استفاده قرار گیرد. این می تواند به مالکان کمک کند تا اطلاعات خود را کنترل کنند و همه می توانند در اطراف آن خدمات ایجاد کنند. 

با استفاده از IOTA می توان سرعت اثبات کار (PoW) را برای انتشار پیام های داده MAM بهبود بخشید. علاوه بر آن ، امکان استاندارد سازی تبادل کلید و چرخش کلید وجود دارد. 

اوری دنیسون

اوری دنیسون و IOTA با هم همکاری می کنند تا با استفاده از شبکه درهم و برهم IOTA شفافیت زنجیره تامین را به جلو سوق دهند. از طریق برچسبی که به راحتی می توان با تلفن هوشمند آن را اسکن کرد ، مشتریان می توانند درک کنند که چگونه یک محصول از زمان تولید تا زمان رسیدن به خریدار حرکت کرده است. 

این فراهم می کند مصرف کنندگان با امکان داشتن اطلاعات در مورد کل زنجیره تامین ، از جمله اصالت محصول و اعتبار پایداری آن. علاوه بر این ، مارک ها در طول زنجیره تأمین دید کاملی از سفر محصول خود خواهند داشت. 

راه حل های زیادی در بازار وجود دارد و IOTA به طور واضح یکی از رهبران بازار است.

بیشتر بدانید

در مورد راهنمای مبتدیان ، جزئیات تاریخچه پروژه و استفاده از رمزها و موارد دیگر درباره پروژه IOTA بیشتر بدانید!

علاقه مند به سرمایه گذاری در IOTA هستید؟ قبل از هر چیز مراقبت لازم را انجام دهید. مقاله پیش بینی قیمت IOTA و همچنین چگونگی مشارکت می تواند قیمت MIOTA را افزایش دهد.

می توانید MIOTA را در Binance با اطلاعات موجود در این راهنما خریداری کنید و MIOTA را در Ledger ذخیره کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me