banner
banner

IOTA (MIOTA) چیست و چرا همه از آن دیوانه اند

IOTA (MIOTA) ، اختصار برنامه اینترنت اشیا ، بستری است که روشی انقلابی برای پردازش معاملات و انتقال داده ها بین دستگاه های اینترنت اشیا را پیشنهاد می کند..

IOTA چیست?

فناوری Blockchain توسط تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده و پروژه هایی که در صنعت فعالیت می کنند استفاده می شود. با این حال ، IOTA با رویکرد متفاوتی کار می کند که هدف آن حذف نیاز به بلوک ها است ، بنابراین مقیاس پذیری را بهبود می بخشد و ضرورت هزینه ها را از بین می برد. به عنوان مثال ، معاملات بیت کوین در حال حاضر توسط معدنچیان در گروههایی به نام بلاک پردازش می شوند و محدودیتی در تعداد تراکنشهای شبکه وجود دارد.

در واقع ، بیت کوین یک الگوریتم اجماع به نام Proof-of-Work (PoW) دارد ، که در آن ماینرها معاملات را با استفاده از رایانه های قدرتمند معروف به ASIC بررسی می کنند. انجام این فعالیت های استخراج بسیار گران است و مقادیر زیادی انرژی مصرف می کند ، که بسیاری از علاقه مندان و افراد را در سراسر جهان نگران کرده است. استخراج کنندگان بیت کوین برای این کار خود پاداش می گیرند. 

در همان زمان ، شبکه های بلاکچین دیگری نیز وجود دارند که با الگوریتمی اجماع معروف به Proof-of-Stake (PoS) کار می کنند. شبکه های PoS به جای امنیت شبکه با ماینرهای ASIC ، به کاربران امکان می دهند بخشی از سکه های خود را برای تأیید معاملات و کسب پاداش در آن شبکه قرار دهند..

برخلاف اکثر پروژه های مبتنی بر بلاکچین ، IOTA به هر کسی اجازه می دهد تا معامله ای را انجام دهد فقط به شرط تأیید دو معامله قبلی دیگر. این بدان معناست که هیچ دفتر مرکزی در IOTA وجود ندارد و بنابراین نیازی به ماینرها برای تأمین برق واقعی شبکه نیست. بنابراین ، نحوه فعالیت IOTA با عملکرد شبکه های سنتی بلاکچین در حال حاضر در بازار متفاوت است.

همه اینها به لطف فناوری موسوم به “Tangle” که در اصل یک DAG است ، مخفف Direct Acyclic Graph امکان پذیر است. این دفتر توزیع شده اطمینان می دهد که دستگاه های اینترنت اشیا on موجود در شبکه مسئول بررسی معاملات یکدیگر هستند.

گره خوردن

Tangle یکی از انقلابی ترین و جالب ترین ویژگی های IOTA است. همانطور که قبلاً اشاره شد ، Tangle مبتنی بر ساختار داده است که نمودار دائمی مستقیم (DAG) نامیده می شود. این بدان معناست که وقتی شخص یا شرکتی بخواهد معامله ای انجام دهد ، مجبور است دو معامله قبلی را در شبکه از طریق انرژی تأمین شده توسط دستگاه تأیید کند.. 

با استفاده از این سیستم جدید ، ممکن است شبکه بتواند هرچه بیشتر رشد کند گسترش یافته و مقیاس پذیرتر شود. هرچه تعداد افراد و شرکتهای بیشتری در اکوسیستم شرکت کنند ، شبکه سریعتر و مقیاس پذیرتر خواهد بود.

سایر شبکه های بلاکچین به ماینرها برای پردازش این معاملات و استفاده از انرژی زیاد احتیاج دارند. از طریق Tangle ، شرکت کنندگان خود قصد دارند یک PoW کوچک به شبکه ارائه دهند. در حالی که شبکه های دیگر با افزایش تعداد تراکنش ها و کاربران گرفتار می شوند ، IOTA بسیار رقابتی تر و سریعتر می شود.

این فقط به معاملات سریع منجر نمی شود ، زیرا Tangle همچنین قادر به پردازش پرداخت های خرد یا پرداخت های نانو بین دستگاه های اینترنت اشیا است..

شبکه های رمز ارز سنتی هنوز آماده پشتیبانی از برنامه های سطح سازمانی نیستند. سازندگان IOTA معتقدند که ایجاد یک شبکه رمزنگاری فراگیر و بدون مجوز که پاسخگوی خواسته های موجود در بازار باشد ضروری است..

از طریق Tangle ، دستگاه های اینترنت اشیا through از طریق شبکه های متناوب متصل می شوند که به آنها امکان می دهد تا به شیوه ای کارآمدتر و مقرون به صرفه ترابری کنند. آنها به جای استفاده از فناوری بلاکچین ، از طریق جریانی از تراکنش های منفرد که بهم پیوسته اند کار می کنند و کل شبکه را ایجاد می کنند.

گره خوردن

چگونه IOTA مقیاس پذیری را بهبود می بخشد

برای مبتدیان ، توجه به این نکته مهم است که IOTA مبتنی بر فناوری های بلاکچین نیست. تیم پشتیبان IOTA Tangle را ایجاد کرده اند ، سیستمی که مسئول اجماع است. این توافق بر اساس وب تأییدها حاصل می شود. به طور خلاصه ، هر معامله مستقیماً به دو معامله ای که قبلاً تأیید کرده است متصل است و در نهایت به عملیات بعدی که آن را تأیید می کند ، پیوند می خورد.

این سیستم نیاز به استخراج بلوک را برطرف می کند و در نتیجه ، مشکل مقیاس پذیری را که معمولاً در بیشتر سیستم های بلاکچین مرتبط است حل می کند..

چرا استفاده از IOTA رایگان است

غیبت هزینه ها یکی از مهمترین صفات IOTA است. این به دستگاه های اینترنت اشیا allows اجازه می دهد کسرهای کوچک ارز را با فرکانس بسیار بالا معامله کنند. هر کسی در شبکه به قدرت محاسباتی آن کمک می کند ، بنابراین هزینه استفاده از آن بسیار ناچیز است.

در واقع ، تنها هزینه ای است که برای تأمین برق دستگاه برای تأیید دو معامله دیگر لازم است. به لطف Tangle ، توزیع IOTA بیش از هر سیستم مبتنی بر بلاکچین است.

معاملات M2M

یکی از اهداف اصلی این تیم ایجاد بستر سازگار با معاملات ماشین به ماشین است. امروزه اینترنت اشیا چیز بزرگی است و مطمئناً در دوره بعد رشد بیشتری خواهد داشت. این تیم با داشتن تجربه گسترده در زمینه اینترنت اشیا ، اهمیت تخصیص منابع را درک می کنند.

با استفاده از IOTA ، دستگاه ها می توانند همه منابع مورد نیاز برای کار را تا حد ممکن کارآمد خریداری کنند و در صورت عدم نیاز آنها را بفروشند یا به اشتراک بگذارند.

تیم

همانطور که قبلا ذکر شد, تیم متشکل از چندین فرد با تجربه گسترده در زمینه اینترنت اشیا است. برجسته ترین نام آن بنیانگذار است, سرگئی پوپوف, استاد ریاضیات با تمرکز شدید در نظریه احتمالات.

سرگئی ایوانچگلو و دومنیک شینر دو نام بزرگ دیگر هستند ، زیرا آنها کسانی هستند که پروتکل IOTA را اجرا کرده اند. اولین گفته می شود که بنیانگذار NXT, شبکه پرداخت منبع باز دیگری مبتنی بر ارز رمزنگاری شده در ابتدا با نام مستعار BCNext راه اندازی شد.

این تیم کلیه توکن های IOTA را از طریق ICO استاندارد صنعت توزیع کرد. کل جمع آوری شده در حدود 584.000 دلار بود که بخشی از آن برای ایجاد هزینه استفاده شده است بنیاد یوتا در آلمان ، موسسه ای مسئول توسعه پروژه است.

تیم

در هر شرکت یا سازمان ، تیم پشت سر پروژه های اصلی یکی از با ارزش ترین دارایی ها است. کار در شرایط مختلف ، با تجربه در بازار و سایر صنایع ، آنها می توانند منجر به پذیرش ، افزایش آگاهی و کمک به پروژه ارز مجازی حتی بیشتر گسترش یابد.

نحوه خرید IOTA (MIOTA)

ارز رمزنگاری شده در 11 ژوئن 2016 راه اندازی شد و کل عرضه سکه 2.779.530.283 است. IOTA کوچکترین واحد ممکن رمز است و به دلیل تعداد بالای رمزها ، در بیشتر مبادلات با عنوان MIOTA ذکر شده است (1.000.000 IOTA).

IOTA را می توان در برخی از محبوب ترین مبادلات رمزنگاری خارج از کشور معامله کرد بینانس, Bitfinex, OKEx, کوینون, Exrates, و هووبی. اطلاعات بیشتر در اینجا موجود است CoinMarketCap.

یکی از بهترین سیستم عامل ها برای خرید این ارز دیجیتال Binance است. این صرافی ارز رمزنگاری شده یکی از بزرگترین مبادلات ارزی در جهان است و از سال 2017 در بازار ارزهای رمزنگاری شده فعالیت می کند. 

این صرافی ارز رمزنگاری شده به کاربران امکان می دهد طیف گسترده ای از دارایی های دیجیتال را خریداری کنند. این پلتفرم به داشتن یکی از بهترین نقدینگی برای آلت کوین در جهان مشهور است. Binance دومین نقدینگی بزرگ IOTA را در کل اکوسیستم دارد که بیش از 27.5٪ از کل حجم معاملات مربوط به این ارز رمزپایه را تشکیل می دهد.. 

جفت های تجاری موجود شامل IOTA / BNB ، IOTA / BTC ، IOTA / ETH و IOTA / USDT است. سریعترین راه برای به دست آوردن این ارز مجازی خرید BNB ، BTC یا ETH با استفاده از کارت اعتباری و مبادله وجوه دریافتی برای IOTA است. IOTA 0.2٪ از کل حجم معاملات Binance را تشکیل می دهد.

گذشته ، حال و آینده IOTA

همانند سایر پروژه های نوآورانه از این دست ، IOTA سهم نسبتاً کمی از مشکلات فنی و انتقادات را دیده است. یک تیم در MIT منتشر کرد مقاله که در آن آنها تحقیق کامل خود را در مورد IOTA توصیف کردند. بزرگترین مسئله کشف شده این واقعیت است که تیم IOTA عملکرد هش رمزنگاری خود را ایجاد کرده است ، اساساً یک سیستم رمزنگاری از ابتدا ایجاد می کند.

از آنجا که رمزنگاری کارآمد به یک دوره توسعه و آزمایش طولانی نیاز دارد ، این امر نگرانی های عمده ای را در این زمینه ایجاد کرده است آسیب پذیری های امنیتی IOTA. تیم از آن زمان این مسئله را برطرف کرده است. با این حال ، این وضعیت منجر به بی ثباتی قیمت رمز IOTA شده است.

IOTA با استفاده از فناوری که ممکن است روزی دنیای اینترنت اشیا و زندگی روزمره ما را در کنار آن تغییر دهد ، چیزهای زیادی را به هیجان می آورد. درست است که این فناوری نسبتاً جدید است و آزمایشات بیشتری نیز لازم است ، اما اگر تیم موفق شود حتی نیمی از آنچه را که برای گرفتن عکس گرفته اند به انجام برساند ، IOTA می تواند به پیشرفت بعدی قابل توجه در رمزنگاری تبدیل شود.

این واقعیت که IOTA مقیاس پذیر است و به کارمزدی نیاز ندارد باید برای جلب توجه سرمایه گذاران هوشمند کافی باشد. با این حال ، دقیقاً مانند اکثر تصمیمات این نوع ، سرمایه گذاری بالقوه باید مبتنی بر تحقیقات مناسب و درک اساسی از آنچه این پلتفرم ارائه می دهد باشد.

ویژگی

قیمت IOTA

در حال حاضر ارز رمزنگاری شده IOTA از نظر CoinMarketCap نوزدهمین ارز در بازار است. همچنین ارزآوری آن 731 میلیون دلار و قیمت هر سکه 0.26 دلار است. با این حال ، این ارز مجازی همیشه به یک شکل معامله نشده است. در واقع ، مانند سایر دارایی های دیجیتال ، IOTA نوساناتی را تجربه کرد. 

IOTA در دسامبر 2017 با عبور از 5.55 دلار به بالاترین قیمت خود رسید. از نظر BTC ، ارز مجازی در دسامبر همان سال به 0.00044686 BTC رسید. با این حال ، یک بازار خرس در سال 2018 دنبال شد ، چیزی که بیشتر دارایی های دیجیتال در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد. در واقع ، ارز مجازی در دسامبر 2018 به 0.2 دلار کاهش یافت که نشان دهنده کاهش قیمت 96.3 درصدی در یک سال است. از نظر BTC ، چند هفته پیش IOTA به پایین ترین حد خود رسید که در حدود 0.00002126 BTC برای هر سکه معامله شد. 

در مورد آینده ارز دیجیتال ، درک این نکته مهم است که چگونه تیم پشتیبان آن موارد استفاده خود را گسترش می دهد. علاوه بر این ، ممکن است بسیار صعودی باشد که ارز دیجیتال توسط شرکت های سراسر جهان که از راه حل Tangle استفاده می کنند ، پذیرفته شود.. 

قیمت آن با توجه به روند بازار ارزهای رمزنگاری کلان و با در نظر گرفتن تحولات مختلفی که بر این دارایی دیجیتال تأثیر خواهد گذاشت ، نوسان خواهد داشت. 

شراکت

IOTA همچنین در حال کار و همکاری با بسیاری از شرکت های مختلف در سراسر جهان است. بر اساس بایگانی IOTA, دانشگاه ها ، شرکت های هواپیمایی ، شرکت های انرژی ، بانک ها و شرکت های دیگر وجود دارند که مشغول کار یا علاقه به IOTA هستند. 

برخی از این شرکت ها شامل Accenture ، Audi ، American Airlines ، Banco Santander ، BBVA ، DZ Bank ، Infosys ، KPMG ، NVIDIA ، Refunite و بسیاری دیگر هستند.. 

به عنوان مثال ، Accessec ارایه شده IOTA CarWallet خود را در پنجمین کنفرانس VDI در زمینه امنیت سایبری برای وسایل نقلیه نشان می دهد که مورد روشنی برای استفاده از IOTA در صنعت خودرو وجود دارد. علاوه بر این ، آنها همچنین مقاله ای در مورد اینکه چگونه بیماران دیجیتال قادر به افزایش حریم خصوصی خود از طریق IOTA هستند ، منتشر کرده اند. 

از 5 بازدید کنید #VDI کنفرانس با موضوع #امنیت سایبری برای #وسایل نقلیه در # هیلتون که در # دوسلدورف. لطفاً اطلاعات بیشتر را در اینجا پیدا کنید: https://t.co/sqDLxkDVZW VDI_Tagungen

– accessec GmbH (AccessecG) 10 جولای 2019

علاوه بر آن, بانک دن نورس میزبان جلسه ای با شرکای خود ، از جمله Entra ، DNV GL Veracity ، بنیاد IOTA و بسیاری از سهامداران دیگر. علاوه بر این ، DNB ASA با همکاری بنیاد IOTA تفاهم نامه همکاری (MoU) را امضا کرده است تا در زمینه کشف نوآوری های جدید در زمینه فناوری همکاری کند.. 

سرانجام ، Deutsche Bahn همچنین به دنبال یک توسعه دهنده نرم افزار یا مهندس بازرگانی با تجربه عملی در IOTA بوده است. این شرکت یک تیم بلاکچین ایجاد کرده است که برای یافتن راه حل هایی برای چالش هایی که شرکت در حال حاضر با آن روبرو است کار می کند. 

برخی از این مشارکت ها تأثیر مهمی بر قیمت این دارایی دیجیتال داشتند. این امر باعث شده است که IOTA یکی از شناخته شده ترین شبکه ها در بازار رمزنگاری ها باشد.

نتیجه

در این مقاله ، شما توانستید ببینید که ویژگی ها و ویژگی های اصلی این شبکه رمزنگاری کدام است و تیم پشتیبان آن چگونه کار می کند تا IOTA را به یک پروژه انقلابی تبدیل کند..

اگرچه قیمت آن در مقایسه با سایر دارایی های دیجیتال عقب مانده است (IOTA در میان 10 ارز دیجیتال برتر قرار داشت و اکنون به جایگاه 20 رسیده است) ، اما این سازمان و جامعه توانایی آوردن IOTA را به بسیاری از شرکت های دیگر در سراسر جهان دارند.. 

در حال حاضر ، شرکت ها و م institutionsسسات زیادی وجود دارند که به IOTA علاقه نشان داده اند و در کنار هم با بنیاد IOTA همکاری می کنند تا بتوانند از مزایای Tangle و اکوسیستم IOTA استفاده کنند..

اطلاعات و اطلاعات اضافی PIOTA:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me