banner
banner

جمع بندی AMA: Alysa Xu & DASH – شروع با Dash Swap Trading – قسمت دوم

به دنبال جلسه پرسش از هر چیز (AMA) قسمت 1 با CSO خود Alysa Xu و مدیر عامل شرکت Dash فرناندو ، ما قسمت 10 را در تلگرام OKEx با 10،695 عضو میزبانی کردیم (). در طول 2.5 ساعت گفتگوی زنده ، آنها توضیح دادند که Dash چیست ، نحوه داد و ستد Dash Perpetual Swap در OKEx ، مزایای تجارت Dash در OKEx ، برنامه های آینده آنها و موارد دیگر!

س belowال زیر را بررسی کنید&همانطور که ما برای شما آماده کرده ایم ، با تمام سوالات Alysa در گپ پاسخ داده است.

Contents

قسمت 1. آشنایی با Dash

فرناندو ، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم – آیا می توانید لطفاً به من بگویید رمز ارزهای دش چیست؟ چه مشکلی را حل می کند?

فرناندو: مطمئن! Dash یک ارز دیجیتالی است که روی مورد استفاده از پرداخت متمرکز شده است.

Dash به کاربران خود این آزادی را می دهد تا پول خود را به هر کجا ، بلافاصله و با کسری یک درصد ، به هر کسی منتقل کنند. از آنجا که معاملات فوری هستند ، این ارز تنها رمز ارزهای مناسب برای استفاده در صندوق فروشگاه یا سایر معاملات حساس به زمان است..

همچنین Dash بسیار ایمن است ، زیرا وقتی فناوری را با نام ChainLocks معرفی کردیم 51٪ حملات را از بین برد. علاوه بر این ، ویژگی هایی از جمله معاملات فوری ، هزینه های خرد ، امنیت بی اعتماد و حاکمیت همه Dash را قادر می سازد تا امن ترین و قابل استفاده ترین بلاکچین تا به امروز را فراهم کند

دش بسیاری از چالش های موجود در سیستم های پرداخت قدیمی را برطرف می کند.

به عنوان مثال ، در ونزوئلا ، Dash به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که تورم بیش از حد بولیوار مطمئناً عامل محرکه است ، اما چالشهای دیگری نیز در رابطه با روشهای پرداخت محلی وجود دارد.

دلار شروع به معمول شدن می کند ، اما عدم تغییر و اسکناس های کوچکتر باعث اصطکاک قابل توجه معاملات کوچک می شود. انتقال ارزش از مرزها نیز از طریق حواله های سنتی به دلیل تفاوت در نرخ ارز رسمی و بازار سیاه یک چالش قابل توجه است.

سیستم های پرداخت و آب و برق اغلب غیر قابل اعتماد هستند. با تعداد زیادی از تجار و بازرگانان پذیرنده Dash ، کاربران می توانند بسیاری از این مسائل را حل کنند.

آنها می توانند در داش حواله دریافت کنند ، در بازرگانان محلی هزینه کنند و حتی در صورت عدم استفاده از زیرساخت های پرداخت سنتی ، این کار نیز انجام می شود.

Dash همچنین بازپرداخت برای صنایع با هدف تقلب ، سرعت پایین معاملات و کارمزد بالای حواله ها را از بین می برد. ما همیشه به دنبال موارد استفاده جدید با Dash هستیم و با انتشار Dash Platform ، راه حل هایی که می توانیم حل کنیم به طور گسترده گسترش یافته است.

در مورد تجارت ، Dash Core Group روی چه کاری کار می کند تا سود معامله گران را بدست آورد?

فرناندو: داش یک نوع پرداخت است و همیشه خواهد بود. استراتژی ها و فناوری ما همیشه بر حل مسائل مربوط به پرداخت در چندین صنعت متمرکز بوده است. با این حال ، صرافی ها و کاربران آنها ، متشکل از بسیاری از بازرگانان ، بخشی ارزشمند از اکوسیستم هستند.

بنابراین برای ما مهم بود که یک استراتژی متمرکز بر مبادلات ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل شود:

– دسترسی به Dash آسان است (به عنوان مثال جفت های فیات در کشورهای استراتژیک که Dash در آنها یک جامعه رو به رشد دارد)

– ثبات قیمت Dash برای اطمینان از پایداری فعالیت و استفاده از Dash.

– نگهداری کاربر – غیر واقعی است که تصور کنیم هر کاربر رمزنگاری به دنبال استفاده از ارز رمزپایه فقط برای پرداخت است. تمام تحقیقات نشان می دهد که بیشتر حجم معاملات ارزهای رمزپایه از طریق معاملات نهادی اتفاق می افتد. تاجران از بسیاری از خدمات برای دستیابی به اهداف سودآوری خود استفاده می کنند ، بنابراین منطقی است که اطمینان حاصل کنیم این خدمات برای معامله گران در Dash فعال هستند.

تیم توسعه مشاغل گروه Dash Core یک استراتژی قوی برای دستیابی به همه این اهداف ایجاد کرده است. همکاری طولانی مدت ما با OKEx یک بخش اصلی از این امر است.

با گذشت زمان ، با اضافه شدن مبادلات بیشتر به خدمات (مانند مشتقات) و ویژگی ها (مانند InstantSend) ، سرعت و امنیت Dash به معامله گران این امکان را می دهد تا از Dash برای تمام نیازهای تجاری خود در بزرگترین و معتبرترین صرافی ها استفاده کنند..

علاوه بر این ، ما با میزهای OTC کار می کنیم تا به کاربران خود به صورت فردی و سازمانی اجازه دهیم ، یک تجربه کاربر پسند عالی هنگام برخورد با مقدار زیادی Dash.

ما در مورد مشتقات صعودی داریم زیرا این جایی است که صنعت در حال حرکت است ، بنابراین با شرکای ما در حال کار هستیم تا این خدمات را برای استفاده اضافه کنیم.

به طور خلاصه ، ما در حال ادغام ویژگی های خود و مشارکت با معتبرترین مشاغل در سراسر اکوسیستم هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که سرویس های مورد نظر کاربران برای استفاده در صورت نیاز در دسترس هستند. از نظر تجاری ، شرکای پرداخت ما برای نیازهای fiat و Dash خود به این خدمات اعتماد می کنند.

فرناندو ، دش چگونه رشد مشتقات را در بازار ارزهای رمزنگاری شده مشاهده می کند?

فرناندو: پاسخ کوتاه این است که ما معتقدیم این اتفاق برای زمانی در صنعت رخ خواهد داد. با درج معاملات نهادی ، این احتمال را دیدیم که بسیاری از محصولات موجود در بازارهای قدیمی در صنعت ارزهای رمزپایه زیاد باشد. این یک چیز خوب است زیرا به استاندارد و بالغ شدن صنعت نوپای ما کمک کرده است.

علاوه بر این ، این قراردادها معامله گران سازمانی بیشتری را به ارمغان آوردند که منجر به علاقه بیشتر به ارز رمزپایه می شود.

از همه مهمتر ، معرفی مشتقات به دلیل نوسانات بازار رمزنگاری اجتناب ناپذیر بود. من می توانم بیشتر تصور کنم اگر همه کاربران این AMA نتوانند به سرعت تغییر موقعیت های شخص از یک لحظه به لحظه دیگر ارتباط برقرار کنند.

مزایای مشتقات و انواع مختلف مشتقات (مبادله ، اختیارات ، معاملات آتی ، دائمی در مقابل غیر دائمی و غیره) را می توان در برابر ریسک های ناپایداری پوشش داد. از آنجا که صنعت ارز رمزپایه در بیشتر موارد در همان جهتی مانند بیت کوین حرکت می کند ، استفاده از ارزهای رمزپایه دیگر برای جلوگیری از سرمایه گذاری های شما دشوار است..

به عنوان مثال ، در بازارهای قدیمی ، بدون استفاده از مشتقات می توانید در دارایی های غیر دوره ای یا جایگزین سرمایه گذاری کنید که با افزایش بازار ارزش آنها را کاهش می دهد یا ارزش آنها را حفظ می کند و بالعکس.

در ارز رمزنگاری شده ، این توانایی به راحتی در دسترس نبود و بیشتر سود و زیان هم در معرض نیروهای بازار قرار داشت. موسسات مانند مشتریان خود با علاقه بازار ارزهای رمزنگاری شده را تماشا می کردند ، با این حال ، با نوسان قیمت به همان اندازه که در صنعت ما وجود دارد ، موسسات برای به حداکثر رساندن بازده به راهی برای کاهش خطرات و مدیریت قیمت های تجارت نیاز داشتند..

مسئله اخیر از طریق میزهای فرابورس حل شد ، با این حال ، م componentلفه کاهش خطر فقط برای موسسات با معرفی مشتقات در صنعت ارزهای رمزپایه در دسترس بود.

فایده ای که برای هر کاربر خاص در نظر گرفته شده این است که اکنون می تواند از این روش های کاهش خطر نیز بهره ببرد. ما اعتقاد داریم مشتقات یکی از اجزای مهم اکوسیستم معاملات ارزهای رمزنگاری شده خواهد بود و OKEx را بخاطر برداشتن مراحل معرفی این خدمات به کاربران خود تحسین می کنیم..

قسمت 2. معاملات مبادله دائمی Dash در OKEx

آلیسا – چند نوع از محصولات مشتق شده Dash اکنون OKEx ذکر شده و چه مزایایی دارند?

آلیسا: این یک پاسخ طولانی خواهد بود ، و من سعی می کنم آن را کوتاه کنم!

OKEx از 2 نوع محصول مشتق DASH پشتیبانی می کند: مبادله DASH حاشیه سکه و مبادله DASH حاشیه USDT

معاملات آتی / معامله با سکه (معکوس) در ارز رمزپایه اساسی انجام می شود ، یعنی واحد پول افتتاحیه و تسویه یک ارز مشخص است. به عنوان مثال ، سرمایه گذاران می خواهند معاملات قرارداد BTC و موقعیت های باز را با BTC به عنوان حاشیه انجام دهند ، سود و زیان نهایی نیز در BTC خواهد بود. اگر سرمایه گذاران بخواهند معاملات قرارداد DASH را انجام دهند و موقعیت های باز را با DASH به عنوان حاشیه باز کنند ، سود و زیان نهایی نیز در DASH خواهد بود.

مزایای معاملات آتی / مبادله حاشیه سکه: معاملات آتی / مبادله حاشیه سکه برای کاربرانی مناسب است که برای هدف طولانی مدت نیاز به نگه داشتن یک ارز خاص با هدف پوشش دادن دارند و آنها می توانند از سود حاصل از افزایش قیمت و نگه داشتن آن لذت ببرند موقعیت های طولانی قراردادهای حاشیه ای سکه

از طرف دیگر ، قرارداد حاشیه شده USDT را عقد قراردادی می نامند. حاشیه و تسویه قرارداد حاشیه ای USDT هر دو USDT است ، یعنی: با استفاده از USDT به عنوان یک حاشیه برای باز کردن یک موقعیت ، درآمد نیز به USDT خواهد بود. ارزش حاشیه USDT پایدار است و می تواند خطر کوچک شدن حاشیه موقعیت کاربر در بازار غوطه وری را کاهش دهد. شما می توانید معاملات قراردادی چند ارزی را فقط با نگه داشتن USDT انجام دهید ، که همچنین باعث کاهش هزینه تجارت برای تغییر موقعیت می شود قرارداد حاشیه USDT به راحتی قابل تغییر و محاسبه سود و زیان است که برای مبتدیان مناسب است. اگر کاربر جدیدی هستید که هرگز معامله قراردادی نداشته اید ، برای شروع قرارداد با حاشیه USDT توصیه می شود.

مثال زیر تفاوت بین درآمد این دو قرارداد را در هنگام صعود و نزول بازار نشان می دهد. پس از درک نحوه کار آنها ، می توانید نوع قرارداد مناسب را در بازارهای مختلف انتخاب کنید.

سناریو با فروش کوتاه:

با فرض اینکه 1USDT ارزش 1 دلار داشته باشد وقتی قیمت DASH 50 دلار باشد:

حاشیه سکه (قرارداد معکوس): شما یک قرارداد کوتاه به ارزش 10 DASH با 1 DASH و 10 برابر اهرم می فروشید ، با این فرض که بعد از 10٪ کاهش قیمت DASH بسته شوید (ارزش DASH از 50 دلار به 45 دلار کاهش می یابد) ، در این صورت درآمد شما کاهش می یابد 1.1 DASH باشد و مانده حساب 95 USDT خواهد بود.

قرارداد حاشیه ای USDT (قرارداد رو به جلو): شما یک قرارداد کوتاه به ارزش 10 DASH با 50 USDT و اهرم x10 می فروشید ، با این فرض که بعد از 10٪ کاهش قیمت DASH بسته شوید (ارزش DASH از 50 دلار به 45 دلار کاهش می یابد) ، سپس درآمد شما 50 USDT خواهد بود و مانده حساب شما 100 USDT خواهد بود.

به طور خلاصه ، قرارداد کوتاه هر دو قرارداد حاشیه USDT و حاشیه سکه می تواند سود حاصل کند که قیمت BTC کاهش یابد ، اما به دلیل کاهش حاشیه فیات در قرارداد حاشیه سکه ، درآمد نهایی حاشیه سکه کمتر است نسبت به قرارداد حاشیه ای USDT. کاهش درآمد مربوط به کاهش قیمت DASH است.

سناریو با خرید طولانی:

با فرض اینکه 1 USDT ارزش 1 دلار داشته باشد وقتی قیمت DASH 50 دلار باشد:

حاشیه سکه (قرارداد معکوس): شما یک قرارداد طولانی به ارزش 10 DASH با 1 DASH و 10 برابر اهرم خریداری می کنید ، با این فرض که بعد از 10 درصد افزایش قیمت DASH بسته شوید (ارزش DASH از 50 دلار به 55 دلار افزایش می یابد) ، پس درآمد شما 0.91 DASH باشد و مانده حساب 105 USDT باشد.

قرارداد حاشیه ای USDT (قرارداد رو به جلو): شما یک قرارداد طولانی به ارزش 10 DASH با 50 USDT و 10 برابر اهرم خریداری می کنید ، با این فرض که پس از افزایش 10 درصدی قیمت DASH بسته شوید (ارزش DASH از 50 دلار به 55 دلار افزایش می یابد) ، سپس درآمد شما 50 USDT خواهد بود و مانده حساب شما 100 USDT خواهد بود.

به طور خلاصه: قرارداد طولانی قرارداد حاشیه USDT و حاشیه سکه هنگام افزایش قیمت BTC می تواند سود کسب کند ، اما به دلیل افزایش حاشیه فیات در قرارداد حاشیه سکه ، درآمد نهایی حاشیه سکه بیشتر است نسبت به قرارداد حاشیه ای USDT. افزایش درآمد مربوط به افزایش قیمت DASH است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، برای کسب اطلاعات بیشتر به آکادمی ما مراجعه کنید – https://www.okex.com/academy/fa/category/trading-ideas-en/quant-strategies-en

بگویید اگر من فقط یک معامله گر رمزنگاری رایج هستم ، چه چیزهایی می توانند محصولات مشتق شده را خارج از محدوده تجارت محلی انجام دهند?

آلیسا: اول ، اهرم نیرو.

در معاملات قراردادی ، کاربران می توانند درآمد خود را با تنظیم اهرم افزایش دهند. مثالی برای کمک به شما در درک بهتر اهرم در اینجا آورده شده است: وقتی قیمت DASH 50 دلار باشد ، کاربر A قراردادی به ارزش 10 DASH با حاشیه 50 دلار و اهرم 10 برابر می گیرد. اگر قیمت DASH 10٪ افزایش یابد (از 50 دلار به 55 دلار) ، سود این قرارداد 10 * 50 * 10٪ = 50 دلار خواهد بود. بنابراین کاربر A با افزایش 10 درصدی قیمت DASH ، 50 دلار با 10 برابر اهرم کسب می کند. لازم به ذکر است که وقتی درآمد با اهرم دو برابر می شود ، خطر نیز دو برابر می شود. بنابراین لطفاً از اهرم نیرو استفاده منطقی کنید.

دوم ، مصون سازی.

کاربرانی که دارایی های دیجیتالی دارند ، می توانند از آینده برای دستیابی به ریسک استفاده کنند ، به ویژه هنگامی که بازار رو به زوال است. پرچین به نوسانات قیمت ارز رمزنگاری شده هدف قرارداد برای جلوگیری از خطرات ناشی از نوسانات در این دوره اشاره دارد. یعنی مشتری یک موقعیت معکوس قرارداد ایجاد می کند ، به طوری که سود و زیان تولید شده توسط ارز رمزنگاری شده دقیقاً در مقابل سود و زیان حاصل از قرارداد در صورت نوسان قیمت و سود و زیان کلی ارز رمزنگاری شده است ، و قرارداد ثابت می ماند.

آن را دوباره در یک سناریو قرار دهید. با فرض اینکه قیمت فعلی DASH 50 دلار باشد ، کاربر A 10 DASH را نگه می دارد و انتظار دارد که قیمت DASH در آینده کاهش یابد. بنابراین کاربر A برای جلوگیری از ضرر ناشی از افت DASH ، قراردادی به ارزش 10 DASH می فروشد. فرض کنید که بعد از 1 ماه ، قیمت واقعی DASH به 40 دلار کاهش یابد ، در این صورت درآمد قرارداد 2.5 DASH ، معادل 100 دلار است. DASH اصلی 100 دلار ضرر می کند و کاربر A شکست می خورد. با ایجاد موقعیت قرارداد معکوس از قبل ، می توانید درآمد نهایی USD خود را قفل کنید.

چگونه می توانم با Dash شروع کنم؟ آیا می توانم از طریق OKEx ثبت نام کنم?

آلیسا: می توانید از طریق OKEx راه اندازی کنید ، مراحل KYC را طی کنید و برای خرید مستقیم Dash در OKEx ثبت نام کنید.

برای شروع استفاده از Dash ، Dash Wallet را در Apple یا GooglePlay بارگیری کنید ، سپس هنگامی که Dash خود را از طریق OKEx خریداری کردید ، به Dash.org/ کجا-هزینه کنید / برای پیدا کردن یک تاجر در نزدیکی خود برای خرید کالا و خدمات با Dash.

فرناندو: ما همچنین در حال ساختن صفحه ای نهادی در وب سایت خود هستیم که فروشگاهی یک طرفه برای کلیه خدمات مورد نیاز یک موسسه فراهم می کند.

قسمت 3. درک Dash به عنوان یک دارایی دیجیتالی پیچیده

فرناندو ، می توانید درباره نکات برجسته فنی و توسعه Dash بیشتر بگویید؟ به عنوان مثال ، Dash در خارج از Platform و Trading روی چه چیز دیگری کار می کند?

فرناندو: البته!

علاوه بر تمرکز ما بر مبادلات و بازرگانان ، کشورهایی داریم که دچار تورم بیش از حد هستند و حواله ها به عنوان اصلی ترین زمینه های استراتژیک تمرکز برای ما هستند. ما شاهد رشد سریع استفاده و استفاده از آن هستیم.

برای کشورهای فوق تورم ، ما بی وقفه در ونزوئلا کار کرده ایم. با همکاری تیم های ما در زمین ، ارنستو کنتراس ، که همچنین در Dash Core Group کار می کند و یک ونزوئلایی بومی است ، کار قابل توجهی در این کشور انجام داده است.

ما در زمینه های پرداخت ، فروشگاه های بزرگ خرده فروشی ، مراکز خرید ، تلفن های همراه ، رستوران ها ، داروخانه ها مشارکت داریم … همه آنها Dash را به عنوان نوعی پرداخت مفید می کنند.

برای به دست آوردن دش به دست مردم ، ما در حال کار با تیم ها برای برگزاری رویدادهای آموزشی ، ایجاد تبلیغات تشویقی برای استفاده از Dash برای پرداخت ها و ارائه دهندگان حقوق و دستمزد برای پرداخت بخشی از ونزوئلایی ها / کل حقوق خود در Dash هستیم ، این کار را آسان می کند استفاده از Dash برای خرید کالا و خدمات.

ما تلاش می کنیم تا Dash یک ارز جایگزین برای پول ملی باشد. از ثبات ، امنیت بیشتری برخوردار است (کاربر برای خرید کیسه های نقدی حمل نمی کند) و راحت تر است.

در همین راستا ، همه ما می دانیم که مورد استفاده آشکار ارز رمزنگاری شده حواله و پرداخت های مرزی است.

در حالی که ونزوئلایی ها برای فرصت های اقتصادی بهتر به خارج از کشور نقل مکان می کنند ، به چند دلیل ارسال پول برای عزیزانشان دشوار و هزینه بر است. بنابراین ما برای ایجاد این نیازها به ایجاد کانال های حواله به ونزوئلا و از آن متمرکز شده ایم.

علاوه بر این ، ما در حال ایجاد کانال های حواله Dash هستیم که در آنها هزینه های سنتی برای حواله های قدیمی از جمله در صحرای آفریقا ، مکزیک ایالات متحده و بسیاری دیگر زیاد است.

این استراتژی ها البته فرضیه هایی هستند که ما در حال آزمایش آنها هستیم و ، همانطور که قبلاً انجام داده ایم ، بسته به یادگیری های جدید ، استراتژی موجود را اصلاح خواهیم کرد یا تمرکز بیشتری اضافه خواهیم کرد. با این حال ، ما مراقب هستیم که روی اهداف قابل اندازه گیری تمرکز کنیم و مجموعه ای قوی از فرآیندها و معیارها را برای کمک به تعیین موفقیت در هر استراتژی مشخص در اختیار داریم..

شنیده اید که پروژه ها و سازمان های DAO در حال ساخت روی پشته Dash هستند. آنها چه هستند?

فرناندو: ما پروژه های زیادی در سراسر جهان داریم که بر اساس Dash از طریق DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) بنا شده و یا Dash را به عنوان نوعی پرداخت ادغام کرده اند. مربوط به مورد اول ، Dash DAO ابتکارات بسیاری را برای رشد اکوسیستم Dash تأمین می کند. لیست کامل تیم هایی که در حال حاضر به دنبال بودجه هستند می توانید در dashnexus.org پیدا کنید.

یکی از بزرگترین تمرکز تیمها و تلاشهای ما در آمریکای لاتین است. در برزیل ، Dash Brazil در حال توسعه برنامه های آموزشی و ایجاد مشارکت با شرکت های بزرگ منطقه است. این موارد شامل مبادلات و مواردی مانند پرداخت قبض آب و برق در سایر موارد است. در ونزوئلا ، ما چندین تیم داریم که برای رشد Dash تلاش می کنند.

یکی از این موارد ، داش راهنما ، سازمانی است که کاربران را در مورد نحوه دستیابی و استفاده از دش آموزش می دهد. یکی دیگر از آنها ، Dash Mall ، با امکان دادن به پارکینگ ها و سایر بازرگانان برای پذیرش Dash ، مراکز خرید محلی را به اکوسیستم Dash تبدیل می کند..

این امر در مقایسه با سیستمی که به استفاده از کارت یا پول نقد نیاز دارد ، به طور قابل توجهی باعث بهبود کارایی ساختار پارکینگ در این مراکز خرید شده است. Dash Text ، یک تیم دیگر در ونزوئلا فناوری را توسعه داده است که به کاربران امکان می دهد تا Dash را از طریق تلفن دارای پیام کوتاه (تلفن غیر هوشمند) ارسال و دریافت کنند تا از Dash برای پرداخت به طور کامل استفاده کنند. تیم ما ، Dash Core Group ، با ایجاد مشارکت و ادغام در منطقه ، بر اساس این ابتکارات کار می کند. در اروپا ، آسیا اقیانوسیه ، ایالات متحده آمریکا / کانادا و جنوب صحرای آفریقا ، شما می توانید بسیاری از ناکارآمدی ها را از طریق سازمان های DAO جامعه ما و تیم Dash Core Group با Dash برطرف کنید..

بسیاری از شرکت ها در تعدادی از موارد استفاده ، صنایع و مناطق از Dash به عنوان نوعی پرداخت استفاده می کنند. اگر شما علاقه مند به دیدن مشاغل نزدیک خود هستید که داش را قبول می کنند: Dash.org/ کجا-هزینه کنید /. برای شروع با Dash ، Dash Wallet را از فروشگاه Apple یا Google Play بارگیری کنید. می توانید پیوندهای مربوط به هر دو کیف پول را در اینجا پیدا کنید dash.org/ بارگیری ها یا می توانید کیف پول داش را در داخل فروشگاه ها جستجو کنید.

بیایید سراغ masternodes برویم. آنها چه هستند و در شبکه Dash چه نقشی دارند?

فرناندو: Masternodes سرورهای قدرتمندی هستند که توسط وثیقه های موجود در Dash پشتیبانی می شوند و برای ارائه خدمات پیشرفته و حاکمیت در بلاکچین طراحی شده اند. از زمانی که بلافاصله پس از آغاز اجرای پروژه در سال 2014 ، داش مفهوم masternodes را ابداع کرد ، Masternodes بخشی مهم در شبکه Dash بوده است..

Masternodes نسخه های کامل بلاکچین را میزبانی می کند و یک لایه دوم منحصر به فرد از خدمات را به شبکه ارائه می دهد و عملکردهای پیشرفته مانند InstantSend ، ChainLocks و نام های کاربری موجود در بلاکچین را تسهیل می کند. در حال حاضر ، Masternodes باید با وثیقه 1000 Dash پشتیبانی شود و در ازای خدماتی که به شبکه ارائه می دهند ، پرداخت های منظم را از شبکه دریافت می کنند.

به عنوان بخشی از شبکه Dash’s DAO ، در سال 2015 سیستم رأی دهی به منظور اجازه رأی دادن به طرح های استراتژیک و کمک های بلاعوض برای طرح های ارسالی توسط اشخاص و مشاغل در دسترس قرار گرفت..

اپراتورهای Masternode هر ماه برای تأمین اعتبار این ابتکارات حداکثر تا 10٪ از پاداش بلوک رای می دهند.

می توانید درباره سیستم رأی گیری Dash بیشتر بگویید؟ همچنین خزانه داری چیست و چگونه کار می کند?

فرناندو: من قبلاً در پایان س previousال قبلی کمی توضیح دادم. بیایید عمیق تر.

نحوه کار این است ، بگذارید بگوییم شما ایده خوبی در مورد مورد استفاده ، فعالیت ، فناوری و غیره دارید که در نهایت به سود شبکه Dash خواهد بود. با این حال ، به مبلغ X دلار نیاز دارید تا ایده خود را از صحنه خارج کنید. سپس می توانید یک پیشنهاد (در واقع یک پیشنهاد تجاری) با مبلغی که برای تحقق این امر نیاز دارید ، تنظیم کنید ، با برخی از نقاط عطف / ​​قابل تحویل ، قول می دهید به جامعه ای که در مقاطع زمانی خاص یا توسعه ارائه می دهید.

سپس این پیشنهاد به ارسال می شود Dashcentral.org یا app.Dashnexus.org با هزینه 5 داش. این 5 داش برای اطمینان از اینکه کاربر قبل از ارسال از طریق طرح و ایده فکر می کند (در صورت تصویب پیشنهاد ، کاربر می تواند 5 داش هزینه شده برای ارسال پیشنهاد را جبران کند).

صاحبان Masternode سپس به پیشنهاد شما رأی می دهند. اگر آرا net خالص (بله منهای بدون رأی) به 10٪ از آرایه ها یا بیشتر برسد ، پیشنهاد شما تصویب می شود و بودجه درخواستی خود را دریافت خواهید کرد.

این سیستم رأی گیری منبع بزرگی برای رشد ما بوده است ، در بسیاری از جاها امکان تأمین بودجه تیم ها را فراهم می کند و همچنین به ما کمک می کند هنگام استفاده از آن برای نظرسنجی از صاحبان تابلوها تصمیمات مهمی بگیریم. بزرگترین مثال زمانی بود که Dash در اواخر سال 2017 رای داد که بلاک را به 2 مگابایت از 1 مگابایت ارتقا دهید. این تصمیم ظرف 24 ساعت حاصل شد. بیت کوین قسمت بهتری از 2-3 سال را صرف بحث در مورد افزایش بلاک شدن خود کرد و در نهایت در چنگال قرار گرفت.

بودجه سیستم رأی گیری فوق از محل پاداش بلوکی تأمین می شود. بیشتر ارزهای رمزپایه برای توزیع 100٪ پاداش بلوک به ماینرها تولید شده اند. داش رویکرد دیگری داشت. جوایز بلاک به سه طریق تقسیم می شود: 45٪ به استخراج کنندگان معدن، 45٪ به صاحبان masternode و 10٪ به خزانه تعلق می گیرد که هزینه ابتکاراتی را که من توضیح دادم می پردازد. بودجه خزانه داری شرکتی که من در آن کار می کنم ، Dash Core Group و همچنین سازمانهای محلی در سراسر جهان است. همه ما برای وجوه برابر برابر هستیم و صاحبان masternode کسانی هستند که در مورد تخصیص بودجه موجود تصمیم می گیرند.

و ما اخیراً چیزهای زیادی در مورد InstantSend و ChainLocks شنیده ایم ، چه چیزی می توانید در مورد آن به اشتراک بگذارید?

فرناندو: می خواهم ابتدا بگویم که صنعت بدهی زیادی به بیت کوین دارد.

Dash همانطور که می دانیم فقط به دلیل بیت کوین وجود دارد (Dash یک چنگال بیت کوین است ، به این معنی که ما از کد آنها به عنوان پایه خود استفاده کردیم). با این حال ، هنگامی که ما بر پرداخت تمرکز می کنیم ، روش های زیادی پیدا کردیم که می توانیم تجربه کاربر پسندتری داشته باشیم و امنیت بیشتری را ایجاد کنیم که باعث می شود Dash برای پرداخت بهتر از بیت کوین باشد.

Dash با InstantSend امکان معاملات تقریباً فوری ، از جمله تسویه حساب را با هزینه کسری از سنت آمریکا فراهم می کند. این سرعت معامله از طریق شبکه masternode به صورت زنجیره ای اتفاق می افتد که قبل از استخراج بلوک ، تراکنش را تأیید می کنند.

شما با سرعت و راحتی می توانید معامله را در بلاک چین تأیید کنید.

بیت کوین به خودی خود سرعت معامله بسیار کندتری دارد ، گرچه این سرعت بسته به عوامل مختلفی کاملاً متفاوت است. هزینه معاملات بیت کوین نیز بسیار بیشتر از Dash است ، و آن را به یک راه حل بدتر برای پرداخت های خرد تبدیل کرده است.

بسیاری بحث خواهند کرد که شبکه رعد و برق بسیاری از این مسائل را حل می کند. اما ممکن است این کار را به شکلی غیر ظریف انجام دهد. این نیاز به باز کردن کانال هایی با گره های متمرکز دارد و برخلاف Dash ، تراکنش ها خارج از زنجیره انجام می شوند.

این امر برای مبادلات در بسیاری از بازارها که برای گزارش در مورد معاملات با عناصر حریم خصوصی مورد نیاز هستند ، پیامدهایی دارد. بیت کوین همچنین به عنوان استاندارد بسیاری از تنظیم کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد ، با این وجود شبکه رعد و برق مستقیماً با دلایل پذیرش بیت کوین توسط ناظران تناقض دارد.

همچنین دش به شدت بر روی آسان ساختن استفاده از همه تمرکز کرده است ، که قطعاً LN چنین نیست. اگرچه LN از طریق سیستم عامل های شخص ثالث در حال بهبود است ، استفاده از آن برای کاربران جدید رمزنگاری شده بسیار دشوار است.

Dash و Bitcoin هم ایمن هستند ، اما از راه های مختلف به آن می رسند. بیت کوین از نظر اندازه بزرگ خود ایمن است (انجام یک حمله 51 درصدی به شبکه BTC بسیار پرهزینه است). امنیت Dash از یک نسخه ویژگی ابتکاری فناوری به نام ChainLocks ناشی می شود.

همانطور که از نام این ویژگی پیداست ، این ویژگی با استفاده از مودرهای زنجیره ای قفل می کند ، از ایجاد مجدد زنجیره جلوگیری می کند ، این چیزی است که می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که کسی 51٪ ماینرها را کنترل کند و منجر به معاملات برگشتی شود. این اتفاق در برخی از بلاکچین های Proof of Work رخ داده است که فاقد ChainLocks هستند یا به اندازه بیت کوین نیستند. موارد قابل توجه این نوع حملات علیه Bitcoin Cash یا Ethereum Classic اتفاق افتاد.

ChainLocks و InstantSend همچنین می توانند با هم ادغام شوند تا امکان تأیید 0 و معاملات 51٪ ضد حمله را داشته باشند. در واقع ، این موارد به هر حال در شبکه اتفاق می افتد ، بنابراین ادغام ویژگی ها به این معنی است که آنها توانایی شناسایی این تراکنش ها را دارند و زمان تأیید آنها را برای Dash پایین می آورند و به 0 می رسانند..

قسمت 4. برنامه های آینده & ترویج

سلام فرناندو ، برنامه های آینده برای داش چیست؟ آیا در زیر خط لوله چیزهای هیجان انگیزی داریم که بتوانیم آنها را به اشتراک بگذاریم?

فرناندو: هیجان انگیزترین راه اندازی فناوری آینده ، Platform Platform است.

Dash Platform قابلیت های جدید بسیاری به شبکه اضافه خواهد کرد. به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های بومی Dash را به روشی آسان بسازند که از Dash به عنوان روش پرداخت در عین فراهم کردن تجربه کاربری که مصرف کنندگان انتظار دارند از برنامه های پرداخت سنتی استفاده کنند ، از Dash استفاده می کنند..

Dash Platform شبکه را به عنوان یک سرویس به عنوان یک پایگاه داده غیرمتمرکز و با پشتیبانی همفکری تبدیل می کند. ما لایه داده از دست رفته را در چشم انداز یک وب غیرمتمرکز ارائه می دهیم..

برای توسعه دهندگان خارج از کشور ، محصول ما مشابه نسخه غیرمتمرکز Cloud Firestore از Firebase است. با ثبت قرارداد داده با این سیستم عامل ، کاربران می توانند در هنگام ارسال و بازیابی اطلاعات از شبکه ، از اجماع Dash در برابر وضعیت داده های شما بهره مند شوند. یکی از اولین موارد استفاده برای پلتفرم ، سرویس ناممتمرکز نام ماست ، که نام های کاربری قابل خواندن توسط انسان را فراهم می کند و جایگزین نیاز به مبادله آدرس رمزنگاری برای پرداخت می شود..

Dash Platform برای به روزرسانی های عمده ای که در کیف پول های خود انجام می دهیم ، بسیار مهم است که به شما امکان می دهد مخاطبین ، پرداخت با نام کاربری و به طور کلی تجربه کاربری را با سایر برنامه های پرداخت عمده برابری کنید. همه اینها بدون از بین بردن امنیت و حریم خصوصی که باعث ارزشمندی شبکه های غیرمتمرکز شده است ، حاصل خواهد شد.

شما در مورد آلیسا چطور؟ درباره برنامه آینده OKEx بیشتر بگویید.

آلیسا: همان آخرین AMA ، من و هم تیمی ام قول می دهیم که بیشترین کاربر پس انداز دارایی دیجیتال و ساخت بهترین اکوسیستم رمزنگاری را به کاربران خود ارائه دهیم

با این حال ، در حال حاضر می خواهم مدتی را صرف فشار بر روی تبلیغات خود کنیم – یک پاداش ویژه برای معامله گران Dash: از 29 آوریل تا 6 مه ، معامله گران می توانند با تجارت قراردادهای Dash تا 20،000 USD به اشتراک بگذارند. ابتدا بیایید خدمت کنید لطفاً اطلاعات بیشتر را در وب سایت یا برنامه های تلفن همراه ما بررسی کنید.

تصویر

قسمت 5: س&آ

در اینجا از @ Wak33letal برای فرناندو: آیا می توانید در مورد پویایی سهام در اکوسیستم خط تیره توضیح دهید و اینکه عملکرد ارسال سریع “چه تاثیری بر زمان و سرعت معامله دارد؟?

فرناندو: من این س loveال را دوست دارم زیرا مردم به طور مکرر این س thisالات را با هم مخلوط می کنند. Dash به معنای سنتی این اصطلاح چسبیده نیست. آنچه که Dash دارد همانطور که در بالا ذکر کردم یک لایه masternode است..

Masternodes برای انجام برخی از کارهای شبکه پول دریافت می کند. از آنجا که آنها همچنین باید ثابت کنند که 1000 داش دارند ، می تواند کمی شبیه به staking باشد. با وجود این ، سرویس هایی وجود دارند که Dash را ارائه می دهند "گیر کردن".

کاری که آنها انجام می دهند جمع آوری وجوه بسیاری از کاربران برای رسیدن به نیاز 1000 Dash ، راه اندازی یک راه حل و سپس توزیع این پرداخت ها بین آنها است. بنابراین به نظر می رسد شبیه به staking است ، اما اینطور نیست. استکرها معمولاً بلوک ها را ایجاد می کنند ، اما در Dash این کار توسط ماینرها انجام می شود و سایر کارها کارهای دیگری انجام می دهند.

InstantSend یکی از کارهایی است که masternodes انجام می دهد. 50 masternode انتخاب می شوند و اعتبار معامله را به محض ارسال بررسی می کنند. وقتی 60٪ آنها در این مورد به توافق رسیدند ، معدنچیان نمی توانند هر چیزی را که با آن مغایرت داشته باشد استخراج کنند. پس اندکی بیشتر از یک ثانیه معامله کاملاً نهایی است. این امر بدون masternodes امکان پذیر نیست و برای یک تجربه خوب پرداخت بسیار مهم است.

Alysa ، @ Samet68756998 می خواست بداند, "COVID-19 اخیر چه تاثیری بر پروژه شما گذاشته است؟ اگر این COVID-19 یک سال بیشتر دوام بیاورد ، چگونه زنده خواهید ماند?"

آلیسا: از آنجا که مقیاس مشتریان ، دفاتر و کار ما همیشه جهانی است ، کار از راه دور برای بسیاری از همکاران ما مدت طولانی عادت بوده است. بزرگنمایی برای تماس ، تلگرام یا WeChat برای ارتباطات ، Google Drive یا OneDrive برای پرونده ها … برای یک تیم جهانی مانند ما بسیار رایج است و ما نمی توانیم به عنوان یک تبادل دارایی دیجیتال حرفه ای و کلاس جهانی ، قوام و کارایی خود را حفظ کنیم.

البته ، COVID-19 ما را نسبت به چند ماه پیش بسیار شلوغ کرده است – اکنون افراد بیشتری در حال خرید بیت کوین و رمزنگاری هستند. می بینید که قیمت بیت کوین امروز دوباره از 9000 دلار گذشته است 🙂

س Anotherال دیگری از فرناندو “چرا داش تصمیم گرفت OKEX را به عنوان شریک اصلی معاملات تعویض دائمی انتخاب کند؟ چه مزایایی دارد و آیا ارزش سکه DASH را در طولانی مدت افزایش می دهد؟ ” از @ nillerfect310

فرناندو: مشتقات پیچیده هستند و خطرات زیادی را به همراه دارند ، بنابراین شما فقط می خواهید آنها را در صرافی های بسیار محترم ، ایمن و دارای

مشتقات پیچیده ای هستند و خطرات زیادی با آنها در ارتباط است (همانطور که آلیسا در بالا توضیح داد) ، بنابراین شما فقط می خواهید آنها را در صرافی هایی که بسیار مورد احترام ، امنیت و قابلیت های فنی بالایی هستند معامله کنید..

شکی نیست که OKEx یکی از برترین مبادلات در جهان است و همه این موارد را دارد ، بنابراین ما واقعاً خوشحالیم که با هم کار می کنیم. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، مشتقات برای پروژه مفید هستند زیرا باعث افزایش معاملات در معامله گران و در نهایت افزایش نقدینگی می شوند که برای همه مفید است. بنابراین در درازمدت ، بدون هیچ تردیدی ارزش برای Dash ایجاد می کند.

حالا آلیسا نوبت شماست! "یکی از مهمترین معایب این است که کاربران نمی توانند به طور مستقیم وجوه خود را به پول واریز کنند $ برای کار با OKEx ، شما باید بیت کوین را در مبادله دیگری خریداری کنید و سپس وجوه خود را منتقل کنید. توافق نامه ها با یک سیستم عامل دیگر?" ازDiegoanAntonio

آلیسا: از میان محصولات ما ، بازارهای Crypto و C2C آنهایی هستند که در کاربرانی که تازه وارد بازارهای رمزنگاری شده اند و می خواهند سوار شوند ، هستند..

OKEx با 7 شریک دروازه فیات برای ارائه 8 نوع ارز رمزپایه (به عنوان مثال بیت کوین ، Litecoin ، Ethereum ، Ripple ، Bitcoin Cash ، Tether ، EOS و TRON) برای خرید مستقیم و آسان خرید رمز ارز با ارزهای فیات به کاربران امکان می دهد تا مستقیماً و به راحتی خرید کنند. با استفاده از کارت های اعتباری می توانید این رمزنگاری را با بیش از 30 ارز فیات خریداری کنید. بیشتر اینجا ببینید: https://www.okex.com/buy-crypto/usd

شما همچنین می توانید رمزنگاری را با ارزهای فیات در بازارهای C2C ما خریداری کنید ، جایی که کاربران می توانند بین ارزهای فیات و رمزنگاری با یکدیگر معامله کنند.

سوال نهایی از توییتر @ Trung34566 ، فرناندو. بیشتر سرمایه گذاران در کوتاه مدت به جای ارزش واقعی پروژه فقط روی قیمت رمز تمرکز می کنند. آیا DASH می تواند به من فواید سرمایه گذاران دارنده DASH در بلند مدت را بگوید?

فرناندو: ما معتقدیم ارزش واقعی از سودمندی ناشی می شود.

بسیاری از توکرها با طرح های متمرکز وجود دارند که بر قیمت دارایی و هیچ چیز دیگری تمرکز دارند ، اما Dash بر استفاده متمرکز است. اگر توکن برای بسیاری از کاربران مفید باشد ، مهم نیست که مهم باشد.

علاوه بر این ، Dash سابقه طولانی در تحویل دارد. ما بیش از شش سال است که حضور داریم و تیم مدام به جلو فشار می آورد. این یک پروژه درخشان جدید نیست که قول هایی بدهد که آنها نمی دانند آیا می توانند به نتیجه برسانند. ما در بحران مانند دیگران ناپدید نخواهیم شد ، ما قبلاً تعدادی از آنها را پشت سر گذاشته ایم و به نوآوری ادامه می دهیم.

@ MIVQ_3:

سلام انجمنfernandogutierrez Dash یکی از قدیمی ترین انشعابات BTC است ، اجرای یک مدل اصلی برای یک عضو جدید انجمن چقدر آسان است؟ چه شرایطی لازم است?

فرناندو: شما باید 1000 داش داشته باشید. دلیل این امر این است که masternodes وظایف حیاتی را برای شبکه انجام می دهند و ما نمی خواهیم بسیاری از آنها را تنظیم کنیم و به روشی مخرب عمل کنیم..

این 1000 داش ، همیشه در کیف پول شما باقی می مانند ، بنابراین خطری وجود ندارد. هنگامی که به شبکه ثابت کردید که 1000 داش دارید ، یک سرور راه اندازی می کنید که باید 24×7 آنلاین باشد تا بتواند آنچه را که باید انجام دهد کار کند. سپس شبکه به طور منظم پرداخت می کند. راه اندازی سرور بی اهمیت نیست ، شما باید بتوانید کارهای فنی را انجام دهید. راهنماهای زیادی وجود دارد ، اما اگر آن را ترجیح می دهید ، می توانید دیگران را نیز برای حفظ سرور خود استخدام کنید. آنها در ازای آن بخشی از پاداش شما را می گیرند. بنابراین هرکسی بخواهد و به اندازه کافی Dash داشته باشد می تواند یک راه حل را راه اندازی کند.

DeTuAnhButDepTrai:

مزایای پس از معامله Dash Swap چیست؟ و عواقب آن?

آلیسا: سوال دوست داشتنی.

اهرم پیش نیاز بوده است. از نظر معاملات ، کاربران می توانند با تنظیم اهرم درآمد خود را افزایش دهند. وقتی درآمد از طریق اهرم دو برابر می شود ، خطر نیز دو برابر می شود. لطفاً به دقت از آن استفاده کنید!

پرچین سازی مورد علاقه من است! کاربرانی که رمزنگاری دارند می توانند از معاملات آتی برای دستیابی به پوشش اقتصادی استفاده کنند ، به ویژه هنگامی که بازار رو به زوال است. این به جبران نوسانات قیمت ارز رمزنگاری شده در قرارداد اشاره دارد تا از خطرات ناشی از نوسانات در این دوره جلوگیری کند. به این معنی که مشتری موقعیت قرارداد معکوس ایجاد می کند ، به طوری که سود و زیان تولید شده توسط ارز رمزنگاری شده کاملاً مخالف سود و زیان حاصل از قرارداد در صورت نوسان قیمت و سود و زیان کلی ارز رمزنگاری شده است ، و قرارداد ثابت می ماند.

bountycatcher:

ارزهای رمزپایه زیادی برای خدمات پرداخت در دسترس است. بنابراین ، چه چیزی Dash را منحصر به فرد و متفاوت می کند?

فرناندو: Dash به همان سرعتی که می رود سریع و مطمئن است و هزینه ها تقریباً صفر است. ما همچنین بسیار آسان برای استفاده و حتی آسان تر است. علاوه بر این ، ما به طور فعال بر روی فرزندخواندگی کار می کنیم. بسیاری دیگر چیزهایی را طراحی می کنند ، اما اگر در این زمینه گام برنید ، با کاربران و بازرگانان صحبت نکنید و با آنچه آنها نیاز دارند سازگار شوید ، به هیچ چیز دست نخواهید یافت.

CryptoZaratustra:

یکی از جذاب ترین ویژگی های جدید DASHPAY امکان دریافت و ارسال DASH با نام کاربری است ، می توانید کمی در مورد نحوه عملکرد توضیح دهید?

فرناندو: موافقم! در حال حاضر در شبکه اصلی در دسترس نیست ، اما به زودی و پس از پایان آزمایش ، آزمایش به زودی انجام می شود (آزمایش عمومی است ، اگر می خواهید عمیق تر شوید ، بررسی کنید dash.org/d developers).

نحوه عملکرد این است که کاربران می توانند نامی را در بلاکچین ثبت کنند. وقتی این کار را انجام دادند ، می توانند آن را به مخاطبین بدهند و برای پرداخت آنها فقط باید آن را در کیف پول معرفی کنند. نیازی به کپی / جایگذاری آدرس های طولانی نیست. این کاملا غیرمتمرکز است و از آدرس ها در پس زمینه استفاده می کند ، بنابراین حریم خصوصی حفظ می شود.

Maksyrn:

چرا تجارت Dash در OKEx Swap بهتر از سایر معاملات است?

آلیسا: اول ، تجارت در سیستم عامل ما بسیار ایمن است. ما یک سیستم مدیریت ریسک کامل داریم ، مانند طراحی قیمت های مشخص شده و قوانین حاشیه شیب ، که همه برای محافظت از کاربران در برابر نوسانات غیر عادی بازار خوب است..

دوم ، سرعت تطبیق سیستم معاملاتی ما بهترین صنعت است که بهترین تجربه تجارت را به شما می دهد.

سرانجام ، هنگامی که با ما Dash معامله می کنید ، می توانید از 0٪ برای سفارشات معوق و حداکثر 0.035٪ تخفیف کمیسیون بهره مند شوید.

zaferce:

چگونه ردیابی منابع را برای Evonet بدست می آورید؟ نحوه نظارت بر حافظه ، دیسک ، IO ، CPU و سایر معیارهای منبع برای زنده و پایدار نگه داشتن سیستم و نحوه شناسایی مشکلات?

فرناندو: این برای من بیش از حد فنی است ، اما توصیه می کنم حتماً از dash.org/developers دیدن کنید. در آنجا اطلاعات و حتی پیوندی به یک سرور Discord که در آن Evonet مورد بحث است ، دارید.

@ MIVQ_3:

نظر شما در مورد یک زنجیره عمومی با ویژگی های حفظ حریم خصوصی چیست؟ بسیاری از زنجیره های عمومی در حال بررسی ویژگی های حفظ حریم خصوصی هستند ، مانند افزودن اثبات دانش صفر ، Dash در این زمینه توسعه می یابد?

فرناندو: Dash از قبل حریم خصوصی را افزایش داده است ، اما ما آن را اختیاری قرار می دهیم. PrivateSend نامیده می شود و براساس CoinJoin بنا شده است. در کیف پول رومیزی موجود است. ما معتقدیم که حفظ حریم خصوصی برای یک کاربر عادی محافظت است ، بنابراین دستیابی به آن را آسان می کنیم. با این حال ، شفافیت برای سایر موارد استفاده نیز بسیار مهم است. به همین دلیل آن را اختیاری می کنیم.

AMA بیشتر برای آمدن

هر موضوعی را که می خواهید پوشش دهید ، با ما در میان بگذارید!

هر وقت AMA را به پایان می رسانیم ، از اینکه چقدر مشتاقانه انجمن های ما می خواهند بیشتر در مورد ما بیاموزند ، احساس شگفتی و احساسات می کنیم. همانطور که قبلاً گفته شد ، جلسات بیشتر AMA ادامه خواهد داشت. اگر ایده خوبی درباره موضوعی که می توانیم پوشش دهیم ، دارید ، لطفا در صورت تمایل به ما در کانال های رسانه های اجتماعی ما اطلاع دهید تا دفعه بعد ، تجارت خوشحال!

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me