banner
banner

نحوه معامله ارز رمزنگاری شده با مارجین در OKEx

یک آموزش گام به گام برای معامله ارز رمزنگاری شده با حاشیه در OKEx

معامله ارزهای رمزپایه در OKEx به گونه ای ساده و شهودی برای معامله گران مبتدی و باتجربه طراحی شده است. ما به منظور تسهیل استراتژی های پیچیده تجارت ، از در دسترس بودن ویژگی های پیشرفته تجارت برای کاربران پیشرفته اطمینان حاصل می کنیم. یکی از این ویژگی ها تجارت مارجین است و این آموزش به شما کمک می کند تا با آن شروع کنید.

مارجین ، در امور مالی سنتی ، پولی است که برای انجام سرمایه گذاری از یک کارگزار قرض گرفته شده و تفاوت بین ارزش کل سرمایه گذاری و مبلغ وام است. در مورد ارزهای رمزپایه ، معاملات حاشیه ای به روال استفاده از وجوه قرض گرفته شده برای تجارت رمزنگاری اشاره دارد.

معامله گران برای افزایش سود یا زیان بالقوه از مارجین با انتخاب مضرب اهرم استفاده می کنند. اهرم اجازه می دهد تا کاربران برای باز کردن موقعیت های تجاری بزرگتر از مانده اولیه حساب تجاری خود (با استفاده از حاشیه).

به عنوان مثال ، اگر یک معامله گر 0.2 BTC داشته باشد ، اهرم 5 برابر به این معنی است که معامله گر می تواند 0.8 BTC اضافی وام بگیرد و با 1 BTC وارد موقعیت بلند یا کوتاه شود. اگر معامله گر موقعیت را برای بازده 20٪ ببندد ، 0.2 BTC (1.2 BTC – 1 BTC) به دست می آورند. در همان ورق ، همان معامله بدون اهرم تنها معامله گر 0.04 BTC (20٪ از 0.2 BTC) است.

با این حال ، همین امر در مورد ضررها نیز صدق می کند ، جایی که اگر معامله گر برای کاهش 20٪ موقعیت اهرم (1 BTC) را ببندد ، 0.2 BTC را از دست می دهد – در مقایسه با از دست دادن 0.04 BTC بدون اهرم فشار.

استفاده از اهرم فقط در افزایش ریسک و پاداش است و هیچ یک از شرایط مرتبط با یک مشتقه را تغییر نمی دهد ، مانند معاملات آتی یا اختیارات.

با استفاده از دستورالعمل های گام به گام زیر می توانید معاملات ارز رمزنگاری شده را با مارجین در OKEx آغاز کنید.

مرحله 1: به قسمت معاملات مارجین بروید

به صفحه اصلی OKEx بروید و به آن بروید تجارت در منوی بالا برای دیدن بازارهای موجود سپس ، بر روی کلیک کنید پایه ای تحت "بازرگانی مارجین" برچسب برای باز کردن بخش تجارت حاشیه. نسخه اصلی یک نقطه شروع خوب برای مبتدیان ارائه می دهد ، اما اگر یک تاجر باتجربه هستید ، می توانید انتخاب کنید پیشرفته برای یک داشبورد جامع تر.

برای اهداف این راهنما در مورد نحوه معامله ارز رمزنگاری شده با مارجین ، ما از داشبورد اصلی به عنوان مرجع تجارت حاشیه در OKEx استفاده خواهیم کرد.

مرحله 2: معاملات مارجین را فعال کنید

مبتدیان برای معاملات حاشیه ای باید خطرات موجود را درک و تأیید کنند و این تنها پس از علامت زدن جعبه و کلیک کردن است ارسال آیا می توان معاملات ارز رمزنگاری شده را با مارجین در OKEx شروع کرد ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

مرحله 3: وجوه را به حساب حاشیه خود منتقل کنید

قبل از شروع معامله ، حساب مارجین شما باید تأمین شود. اگر هیچ موجودی در حساب حاشیه خود ندارید ، بر روی کلیک کنید منتقل کردن (یا در صفحه “Margin Trading” یا در لیست کشویی “دارایی ها” در فهرست بالا) برای جابجایی وجوه بین حساب ها.

اگر هیچ دارایی رمزنگاری در حساب OKEx خود ندارید ، می توانید رمزنگاری را خریداری کنید یا نحوه واریز رمزگذاری در OKEx را با راهنمای مبتدی ما برای تجارت رمزنگاری بیاموزید.

وقتی حساب شما دارایی رمزنگاری دارد ، می توانید به قسمت "منتقل کردن" همانطور که در زیر نشان داده شده است ، آنها را از قسمت خود منتقل کنید "حساب بودجه" به جفت تجاری تحت خود "حساب مارجین" به منظور شروع تجارت.

در این مثال ، ما 0.002 BTC را به ETH / BTC جفت شدن در حساب حاشیه.

مرحله 4: جفت معاملات مارجین را انتخاب کنید

اکنون می توانید جفت معاملاتی مورد نظر خود را از نوار سمت چپ داشبورد معاملات حاشیه انتخاب کنید. انتخاب کنید USDT برای جفت های تجاری حاشیه شده USDT یا کلیک کنید CRYPTO برای جفت های تجاری حاشیه ای بیت کوین. یک ضریب حداکثر اهرم نیز در کنار هر جفت معاملاتی حاشیه نشان داده می شود. برای این مثال ، ما را انتخاب می کنیم ETH / BTC جفت شدن زیر "CRYPTO."

مرحله 5: میزان اهرم را انتخاب کنید

بعد از اینکه جفت معاملات مارجین را انتخاب کردید ، می توانید با کلیک روی گزینه ، میزان اهرم را انتخاب کنید جعبه آبی دارای برچسب "قدرت نفوذ," که در سمت راست بالای داشبورد معاملات حاشیه قرار دارد. اگر در تصمیم گیری در مورد میزان اهرم نیرو به کمک نیاز دارید ، می توانید محدودیت وام را با نرخ فعلی و حاشیه نگهداری مورد نیاز را بررسی کنید. اگر اهرم انتخابی بالاتر از حد توصیه شده باشد ، پیام هشدار دهنده زیر نمایش داده می شود: "قدرت شما نسبتاً زیاد است ، لطفاً از خطرات آگاه باشید."

کلیک ارسال بعد از اینکه نسبت اهرم مورد نظر را انتخاب کردید.

پس از انتخاب نسبت اهرم ، می توانید بر روی کلیک کنید امانت گرفتن از سمت راست نوار دارایی وام های اضافی را برای افزایش موقعیت حاشیه خود وام بگیرید.

در مثال ما ، 0.002 BTC به عنوان مانده اولیه حساب تجارت مارجین داریم. انتخاب اهرم 5 برابر به این معنی است که می توانیم موقعیتی را به 0.01 BTC باز کنیم ، به این معنی که می توانیم 0.008 BTC اضافی وام بگیریم.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، می توانید نسبت اهرم و مبلغی را که می خواهید وام بگیرید ، انتخاب کنید. کلیک ارسال برای تأیید وام گرفتن.

مبلغ موجود در BTC اکنون به 0.01 می رسد ، این نشان می دهد که شما با موفقیت 0.008 BTC وام گرفته اید.

مرحله ششم: جزئیات معامله حاشیه را وارد کنید

در مثال ما از ETH / BTC ، بر روی کلیک کنید خرید ETH برای خرید اتر تب کنید یا روی آن کلیک کنید فروش ETH اگر می خواهید اتر بفروشید ، برگه بزنید.

می توانید ورودی را وارد کنید "نوع سفارش," "قیمت در BTC" و "مقدار ETH" پس از انتخاب نسبت اهرم برای خرید / فروش. در مورد ETH / BTC ، شما باید حداقل مقدار 0.001 ETH را خریداری کنید.

کلیک خرید (طولانی) ETH برای شروع یک موقعیت طولانی یا فروش (کوتاه) ETH برای شروع یک موقعیت کوتاه.

مرحله 7: معامله خود را مرور کنید

بعد از اینکه تجارت شما ارسال و اجرا شد ، می توانید با کلیک بر روی وضعیت موقعیت خود را بررسی کنید تاریخ سفارشات در پایین صفحه اصلی معاملات کلیک کنید. این بخش اطلاعات مفیدی مانند “مقدار پر شده و سفارش” ، “میانگین” را به شما نشان می دهد. قیمت پر شده و قیمت سفارش," “وضعیت” و غیره.

اگر سفارش شما اجرا نشده است ، می توانید وضعیت سفارش را در زیر بررسی کنید سفارشات را باز کنید.

مرحله 8: (اختیاری) سفارش خود را لغو کنید

اگر می خواهید موقعیت باز خود را لغو کنید ، می توانید با کلیک کردن این کار را انجام دهید لغو در برگه «باز کردن سفارشات» کلیک کنید.

مرحله 9: (اختیاری) مبلغ وام گرفته شده خود را بازپرداخت کنید

اگر می خواهید مبلغ وام خود را بازپرداخت کنید ، کلیک کنید بازپرداخت در سمت راست داشبورد معاملات. واحد ارز رمزنگاری شده را انتخاب کرده و مبلغ بازپرداخت را وارد کنید ، سپس کلیک کنید ارسال.

قوانین انحلال در OKEx

هنگام معامله ارز رمزنگاری شده با مارجین ، اگر مقدار حساب حاشیه کاربر به زیر حاشیه نگهداری برسد ، این امر باعث ایجاد تماس حاشیه می شود. در این حالت ، سرمایه گذاران برای تأمین حاشیه نگهداری تعیین شده توسط صرافی ارز رمزنگاری شده باید وجوه اضافی واریز کنند. عدم انجام این کار منجر به تصفیه اجباری جزئی یا کامل موقعیت حاشیه کاربر در OKEx می شود.

برای جزئیات تصفیه اجباری جزئی یا کامل ، به این مقاله مراجعه کنید.

برای جزئیات قوانین تجارت حاشیه در OKEx ، به این مقاله مراجعه کنید.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید.

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me