banner
banner

مبانی شاخص های معاملاتی برای مبتدیان رمزنگاری

شاید شنیده باشید که بازارهای ارزهای رمزپایه بهترین محیط برای معامله گران کوتاه مدت است. از نوسانات باورنکردنی بازارها می توان برای به دست آوردن سودهای بزرگ استفاده کرد. در این مقاله ، می خواهم در مورد مبانی شاخص های معاملاتی صحبت کنم.

اما اول ، شاخص های معاملاتی چیست? شاخص های معاملاتی ابزاری است که در اختیار تحلیلگران و بازرگانان قرار دارد برای شناسایی فرصت ها در بازارها. این ابزارها به ما ، معامله گران ، این امکان را می دهد تا بازارها را تا حدی درک کرده و از این درک برای موقعیت یابی خود در جهت اقدام در آینده قیمت استفاده کنیم.

قبل از ادامه کار ، می خواهم تأکید کنم که من به اصول کامل معاملات ارزهای رمزنگاری شده و شاخص های مهم در این مقاله پایبند خواهم بود. 

بنیاد تحلیل بازار

در تجربه من ، من یاد گرفته ام که مهمترین چیزی که شما ، به عنوان یک تاجر ، باید یاد بگیرید ، ساختار بازار و نحوه رفتار قیمت است. به نظر من ، این اساس تجزیه و تحلیل نمودار است که بقیه دانش شما روی آن جمع می شود و می سازد.

تجربه اولیه من

اجازه دهید این نکته را با یک تشبیه حکایتی شخصی شرح دهم. وقتی به بازارها علاقه مند شدم ، به طور طبیعی به سمت تجارت گرایش پیدا کردم. پس از انجام چند معامله تصادفی ، مشخص شد كه من كاملاً در مورد پیش بینی ، معاملات یا تجزیه و تحلیل بازار چیزی نمی دانم.

بنابراین من سعی کردم چند کتاب در زمینه تجزیه و تحلیل فنی را بدست آورم. از میان دو کتاب اول که خواندم ، بود تجزیه و تحلیل فنی بازارهای مالی توسط جان جی مورفی و تحلیل تکنیکی: منبع کامل تکنسین بازار مالی.

من از طریق این کتاب ها تمام ابزارهای متداولی را که در اختیار یک تحلیلگر فنی است ، فرا گرفتم. من که به دانش جدیدم مجهز شده بودم ، آماده تسلط بر بازارها و میلیونر شدن بودم. اما همانطور که حدس می زنید ، معلوم شد که توانایی استفاده از این شاخص های معاملاتی بدون هیچ زمینه ای هیچ معنی نداشت.

احساس گیجی بیشتری کردم. اینجا فکر کردم می دانم چگونه بازارها را بخوانم و درک کنم ، اما به همان اندازه بی ادب بودم. من می توانم از ابزارها برای نتیجه گیری استفاده کنم ، اما هیچ کاری نکرد تا زمینه لازم برای درک بازارها را به من ارائه دهد. و از آنجا که من واقعاً بازارها را درک نمی کردم, من واقعاً نمی توانستم تجارت کنم ، حداقل نه با سود.

نمی دانستم ، این ابزارها به طور جداگانه معنایی ندارند. شما می توانید استفاده از چکش را بیاموزید ، اما به احتمال زیاد شما نمی توانید یک سوله بسازید فقط به این دلیل که متوجه شدید چکش کار می کند.

درک جامع از بازارها

شاید شما هم در مورد ابزار اصلاح فیبوناچی چیزی شنیده باشید. این یک ابزار اندازه گیری است که توسط تحلیل گران نمودار استفاده می شود. این یک ابزار بسیار مهم است ، اما شما فقط نمی توانید از آن برای تجارت استفاده کنید. می توانید از آن برای اندازه گیری جنبه های خاصی از عملکرد قیمت استفاده کنید ، اما مگر اینکه زمینه آنچه را که اندازه گیری می کنید و معنای آن برای استراتژی تجارت خود را بفهمید ، در مورد تجارت بی فایده خواهد بود.

نگران نباشید ما در مورد شاخص های معاملاتی از جمله اصلاح فیبوناچی و پسوندها صحبت خواهیم کرد اما ابتدا اجازه دهید ساختار بازار را بررسی کنیم.

ساختار بازار

ساختار بازار چیست؟ وقتی نمودار شناسان و معامله گران به ساختار بازار مراجعه می کنند ، معمولاً در مورد آن صحبت می کنند شرایط فعلی بازار از نظر اقدام قبلی. اساساً رفتار یک بازار چگونه بوده است.

توانایی درک ساختار بازار به این معنی است که شما می توانید وضعیت بازار را استنباط کنید و فقط به اقدامات قبلی نگاه کنید. بعد از اینکه زمینه ای راجع به بازار در کدام زمینه پیدا کردید ، می توانید شاخص های تجاری خود را بیرون بکشید تا بر اساس آن نمای کلان بنا شوید. برای تأیید بیشتر دید می توانید اندازه گیری های دقیقی انجام دهید.

در سطح خرد ، این توانایی شماست که به یک نمودار و در یک لحظه نگاه کنید و تمام مناطق پشتیبانی و مقاومت را دریابید. این توانایی برای تشخیص مکان اصلی مناطق تلاقی است. مهمتر از همه ، این توانایی این است که بدانید چه موقع سرمایه خود را در هنگام ثابت ماندن به خطر بیندازید.

من شک دارم کتابی برای یادگیری در مورد ساختار بازار وجود داشته باشد. این مجموعه قوانینی نیست که شما یاد می گیرید بلکه درکی است که از طریق شرطی سازی ایجاد می کنید. شما به طور منظم بازارها را مطالعه می کنید و بعد از مدتی نمودارها کاملاً منطقی هستند. مثل خواندن است. شما آگاهانه نمی خوانید ، نه؟ اگر نگاهی به برخی از متن ها بیندازید ، ذهن شما آن را به طور خودکار می خواند.

شاخص های معاملاتی – تحلیل روند و دامنه

حال بیایید برخی از شاخص های تجاری را که معمولاً استفاده می شود مرور کنیم. شاخص هایی که در مورد آنها بحث خواهیم کرد ، به اعتقاد من ، هر معامله تازه ای باید از آنها آگاه باشد و نحوه استفاده را بداند. علاوه بر این ، من همچنین می خواهم بهترین ترکیب شاخص ها را برای معاملات روزانه مطرح کنم.

روندها و خطوط ترند

درک روندهای بازار یک مفهوم کاملاً ساده است ، اما در عمل ممکن است بسیار دشوار باشد ، به خصوص وقتی پول روی خط است. تجارت با روند ساده ترین راه برای کسب درآمد است. به شما این امکان را می دهد که وقت خود را در بازار از دست داده و همچنان درآمد کسب کنید. به عنوان مثال ، اگر در طول سال 2017 در هر زمان و هر زمان اتر خریداری کرده باشید ، به احتمال زیاد پول در آورده اید.

ما از خطوط روند برای جداسازی روندها استفاده می کنیم اما آنها فقط از نظر عقاید آشکار می شوند. چرا کسی در تشخیص اینکه آیا تغییر قیمت بازار اتفاق افتاده است ، دچار مشکل می شود؟ ساده ترین راه برای تعیین روند ، مشاهده قله ها و فرورفتگی ها است.

اگر بازار همچنان به بالاترین و پایین ترین میزان خود برسد, می توانید از پایین ترین قسمت ها برای ترسیم خط روند استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که این خطوط چیزی جز دستیارهای بصری نیستند و هیچ گونه تأثیر واقعی در بازار ندارند. ممکن است مجبور شوید خطوط را بدون تغییر روند تغییر دهید.

دامنه های معاملاتی – پشتیبانی و مقاومت

نمودار روند نزولی بیت کوین در coinbase pro

تجارت با روند. روند دوست شما است.

وقتی بازارها روندی نداشته باشند ، معمولاً در یک دامنه معاملات معاملات انجام می دهند. این دوره ها می توانند حرکات پهلو باشند ، به این معنی که هیچ اوج یا فرود دیگری رخ نخواهد داد. آنها بین روندها ظاهر می شوند و اگر می خواهید یک معامله گر روند باشید درک آنها مهم است.

بنابراین مناطق پشتیبانی و مقاومت چیست؟ از بالاترین سطح بازار معمولاً مقاومت و از پایین بازار به عنوان پشتوانه یاد می شود. وقتی قیمت به اندازه کافی بالا می رود ، فروشندگان را به بازار جذب می کند. چارتيست ها از سطوح قيمتي به عنوان مقاومت نام مي برند. به همین ترتیب ، وقتی قیمت فراتر از یک نقطه می شود ، خریداران با مجبور کردن قیمت وارد بازار می شوند ، به این پشتیبانی می گویند.

مناطق پشتیبانی و مقاومت را در بازارهای رو به رشد یا بازارهای گسترده پیدا خواهید کرد. توانایی شما در شناسایی و انتظار سطح حمایت و مقاومت برای توسعه یک استراتژی تجارت مناسب مهم است.

میانگین متحرک (MA)

اگر با یک نشانگر دیگر برای تأیید سیگنال ها استفاده شود ، کارشناسی ارشد می تواند بسیار مفید باشد.

اگر با یک نشانگر دیگر برای تأیید سیگنال ها استفاده شود ، کارشناسی ارشد می تواند بسیار مفید باشد.

میانگین متحرک یکی دیگر از شاخص های بسیار محبوب است. این یکی از شاخص هایی است که تقریباً هر تاجر از آن استفاده می کند. MA برای صاف کردن داده های قیمت استفاده می شود ، در اصل ، یک خط یکنواخت ایجاد می کند ، که میانگین قیمت را نشان می دهد.

چندین روش برای استفاده معامله گران از میانگین متحرک در استراتژی های تجاری خود وجود دارد. اساسی ترین کاربرد آن تعیین است اگر بازاری رو به روند یا دامنه است. اگر میانگین متحرک بیشتر به صورت افقی در حال حرکت است ، قیمت به احتمال زیاد در محدوده مختلف است.

روش دیگر استفاده از کارشناسی ارشد از طریق کراس اوور است که برای تعیین ورودی های خرید یا فروش استفاده می شود. شما با رسم دو MA در نمودار خود شروع می کنید. تعدادی از ترکیبات وجود دارد که می توانید انتخاب کنید اما بیشترین استفاده از آنها میانگین متحرک 200 روزه و 50 روزه است.

یک سیگنال خرید زمانی اتفاق می افتد که میانگین متحرک سریع ، MA 50 روزه از MA 200 روز عبور کند. هنگامی که MA 50 روز به زیر میانگین متحرک 200 روز کاهش یابد ، یک سیگنال فروش اتفاق می افتد. شما همچنین می توانید معیارهای دیگری مانند قیمت را نیز در نظر بگیرید از MA عبور کنید و سپس برای آزمایش مجدد MA به عقب برگردید, که در آن MA به عنوان یک حمایت یا مقاومت عمل می کند.

شاخص های معاملاتی – تحلیل حجم

تحلیل قیمت و حجم پایه

حجم می تواند به ما کمک کند قدرت و دوام یک شکست یا یک روند موجود را بسنجید. هنگامی که قیمت ها در حال افزایش هستند ، باید شاهد افزایش حجم همراه با افزایش قیمت ها نیز باشید. اگر قیمت در حال افزایش است اما حجم کل در حال کاهش است ، شما می توانید انتظار داشته باشید که روند از دست خواهد رفت ، زیرا خریداران کمتر از آن وجود دارد.

اگر قیمت از محدوده معاملات خارج شد ، باید به دنبال افزایش مربوط به حجم معاملات باشید. به طور کلی, شکست در حجم ضعیف معکوس می شود و دوباره به محدوده معاملات برگردید.

نکته مهم دیگری که درباره تجزیه و تحلیل حجم مورد توجه شما قرار می گیرد ، نحوه افزایش حجم در نقاط عطف اصلی است. بازارها تقریباً در مواقع افراطی قیمت ، جهش زیادی در حجم را تجربه می کنند ، این بدان معنی است که قبل از تغییر قیمت در کم یا زیاد باشد. به نمودار بالا نگاه کنید تا تصویری از سنبله های حجم را در نقاط عطف اصلی بدست آورید.

میزان تعادل (OBV)

OBV ، یکی از معدود شاخص های برجسته ای است که می توانیم به آن اعتماد کنیم.

On Balance Volume یا OBV محبوب ترین شاخص تجارت مبتنی بر حجم است. با افزایش و کاهش ارزش ، شاخص افزایش می یابد یا به سمت بالا حرکت می کند و یا با کاهش قیمت ها به سمت پایین حرکت می کند.

OBV بیشترین است زمانی مفید است که یک بازار در یک الگوی تلفیقی قرار دارد یا در محدوده معاملات تجارت می کند. این می تواند به ما کمک کند جهت جهش بالقوه قیمت را تشخیص دهیم. اگر OBV حمایت یا مقاومت خود را بشکند ، جهت شکست نشان دهنده جهت حرکت بعدی قیمت است.

علاوه بر این ، OBV همچنین می تواند به عنوان تأیید اقدام قیمت در آینده استفاده شود. اگر وقفه ای رخ دهد ، می خواهید تغییر مربوطه را در OBV مشاهده کنید که حرکت را توجیه می کند. به عنوان مثال ، اگر قیمت ها در حال افزایش هستند ، شما می خواهید OBV در حال افزایش باشد و همچنین به اوج های جدید برسد.

جلد مشخصات

مشخصات حجم می تواند به شما کمک کند مناطق بالقوه پشتیبانی و مقاومت را شناسایی کنید.

بیشتر معامله گران عادت دارند که حجم را به عنوان هیستوگرام رسم شده در زیر نمودار قیمت تجزیه و تحلیل کنند. نمایه حجم رویکرد کمی متفاوت در تحلیل حجم است. به جای مشاهده حجم از نظر زمان ، به ما امکان می دهد تا حجم را از نظر قیمت مشاهده کنیم. بنابراین به جای دیدن اینکه چند بیت کوین در یک ساعت معامله می شود ، می بینید که چه تعداد بیت کوین در یک محدوده قیمت معامله شده اند..

تجزیه و تحلیل مشخصات حجم ، ابعاد دیگری به تجزیه و تحلیل ما می بخشد و می تواند به ما در دستیابی به سود مورد نیاز در بازارها کمک کند. نمایه حجم به ما امکان می دهد دامنه قیمتی را که ممکن است مورد توجه ما باشد جدا کنیم. مثلا, بیشتر حجم معاملات با چه قیمتی انجام شد?

چنین اطلاعاتی می تواند به ما کمک کند تا حمایت و مقاومت را بر اساس سطح خریداران یا فروشندگان در چه سطح قیمتی شناسایی کنیم. یک نکته کلیدی که هنگام استفاده از نمایه حجم به خاطر بسپارید این است که حجم زیاد با دامنه معاملات مرتبط است و حجم کم نشان دهنده روند است.

شاخص های معاملاتی – تحرک و تحلیل روند

شاخص مقاومت نسبی (RSI)

RSI مانند چاقوی ارتش سوئیس از همه شاخص ها است. همه استفاده از آن را بیاموزید و به شما کمک خوبی می کند.

RSI یک شاخص مبتنی بر اسیلاتور است ، به این معنی که بین محدوده صفر تا صد نوسان دارد. RSI یک شاخص بسیار محبوب است و می تواند به روشهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. اول از همه ، به عنوان a استفاده می شود به معنای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته شده است.

طبق RSI ، بسته به پارامترهای شاخص ، شاخص بیش از 70 یا 80 باشد ، بازار بیش از حد خریداری می شود. بازار خرید بیش از حد ، بازاری است که اگر اصلاح نشود ، تصحیح می شود. اگر شاخص زیر 30 یا 20 باشد ، می توان بازار را بیش از حد فروخته شده و دلیل آن را تصحیح صعودی دانست.

نکته بسیار مهمی که باید هنگام استفاده از RSI بخاطر بسپارید شرایط بازار است. هنگامی که بازار در یک روند قوی قرار دارد, غیر معمول نیست که RSI به 70 یا 30 برسد و برای مدت طولانی در آنجا بماند. به عنوان مثال ، در طول بازار بول کوین در طول سال 2017 ، بازار بیش از حد خریداری شد اما به هر حال بالاتر ادامه یافت.

روش محبوب دیگر برای استفاده از RSI و احتمالاً موثرتر ، اندازه گیری حرکت بازار است. اگر قیمت یک بالاترین قیمت را به وجود آورد ، شما می خواهید RSI نیز یک بالاترین قیمت را داشته باشد. عدم انجام آن نشان دهنده واگرایی بین قیمت و RSI است که به معنای تضعیف حرکت بازار است.

میانگین واگرایی همگرایی متحرک (MACD)

MACD یکی از معدود شاخص هایی است که می تواند به عنوان شاخص پیشرو و عقب مانده مورد استفاده قرار گیرد.

eth btc MACD روزانه

MACD یکی دیگر از شاخص های بسیار محبوب مبتنی بر اسیلاتور است. این از هر دو به عنوان یک شاخص حرکت و روند به کار می رود. اساسی ترین استراتژی MACD این است که به کجا خطوط نشانگر نگاه کنید. اگر خطوط برای مدت زمانی طولانی بیش از صفر باشند ، احتمالاً روند صعودی است. اگر خطوط زیر صفر باشد ، احتمال دارد روند نزولی باشد.

جدا از شناسایی روند ، این شاخص همچنین می تواند به تعیین سیگنال های ورود کمک کند. روی نشانگر دو خط وجود دارد ، MA سریع ، و MA آرام. هنگامی که خط سریع از بالای خط آهسته عبور می کند ، سیگنال خرید آغاز می شود. وقتی خط سریع از زیر خط آهسته عبور می کند ، سیگنال فروش ایجاد می شود. بعد از کراس اوور ، اگر خطوط از علامت صفر عبور کنند ، می توان آن را به عنوان یک سیگنال تأیید در نظر گرفت.

در آخر اینکه ، MACD ، دقیقاً مانند RSI ، برای تعیین حرکت یک روند نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای ارزیابی اینکه آیا حرکت در حال افزایش یا کاهش است ، شما پیش می روید به دنبال واگرایی بین قیمت و MACD باشید. اگر همراه با RSI استفاده شود ، می تواند ابزاری بسیار قدرتمند برای کمک به شما در تعیین حرکت بازار با سیگنالهای کاذب کمتر باشد.

شاخص های معاملاتی – متفرقه

گروههای بولینگر

بولینگر باند بهترین دوست معامله گر معکوس است.

برخلاف اکثر شاخص هایی که تاکنون تحت پوشش قرار داده ایم ، گروههای بولینگر متفاوت هستند. این نوارها نوارهای نوسانی هستند که به ما کمک می کنند تا انحرافات استاندارد مختلف عملکرد قیمت را تعیین کنیم. این شاخص روشی عالی برای سنجش دارد که نوسانات در حال افزایش یا کاهش است.

وقتی نوسانات در بازار افزایش می یابد ، نوارهای اطراف قیمت گسترش می یابند و هنگامی که نوسانات کاهش می یابد ، باند منقبض می شود. هیچ روش صحیحی برای استفاده از این شاخص وجود ندارد. در عوض ، اگر آن را با تکنیک دیگری ترکیب کنید و یک سیستم تجارت ایجاد کنید ، بهترین عملکرد را خواهد داشت.

بگذارید مثالی بزنم که چگونه می توانید از باندهای بولینگر استفاده کنید. با فرض روند نزولی در بازار. شما می توانید برای خرید سریع سود کوتاه مدت با بازگشت مجدد قیمت به متوسط ​​، از باندها استفاده کنید. برای تصویری از مثال به نمودار نگاه کنید.

بازآفرینی ها و برنامه های افزودنی فیبوناچی

نوع معامله گر مهم نیست ، همیشه از نسبت های فیبوناچی استفاده می شود.

برخلاف بسیاری از شاخص هایی که تاکنون بررسی کرده ایم ، فیبوناچی به خودی خود شاخص نیست. این بیشتر یک ابزار اندازه گیری بر اساس است نسبت های یافت شده در توالی فیبوناچی. بیشتر برای تعیین میزان اصلاح در یک روند استفاده می شود.

واقعاً نمی توانید به تنهایی از یک ابزار فیبوناچی استفاده کنید. این به این دلیل است که فقط یک ابزار اندازه گیری است. اما تعدادی از سیستم ها و استراتژی های معاملاتی وجود دارد که از نسبت های فیبوناچی استفاده می کنند ، که آن را بسیار مفید می کند. مثلا, الگوهای هارمونیک اسکات کارنی همه براساس ترکیبی از نسبت های فیبوناچی ساخته شده اند.

برای تعیین میزان حرکت از ابزار فیبوناچی نیز استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر بخواهم از یک موقعیت مقیاس بندی کنم ، وقتی قیمت به 1.27 سطح قبل از حرکت قبلی برسد ، یعنی 127٪ از حرکت قبلی ، می توانم سود جزئی از موقعیت کسب کنم. این کمی پیشرفته است و من مطمئن هستم که در مقاله های بعدی به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت ، اما اکنون می توانید برای مثال به نمودار نگاه کنید.

تجارت روز

ما در مورد تعدادی از شاخص های معاملاتی صحبت کرده ایم اما نمی توانم مقاله را بدون لمس موضوع تجارت روز به پایان برسانم. من می دانم که افراد زیادی می خواهند وارد معاملات روزانه شوند و دوست دارند در مورد بهترین ترکیب شاخص ها برای معاملات روزانه بدانند.

چیزی که من می خواهم شما درک کنید این است که وقتی تجارت می کنید هیچ چیز اساساً تغییر نمی کند در مقابل گرفتن معاملات ممکن است یک هفته یا چند روز طول بکشد. تنها چیزی که تغییر می کند ، بازه زمانی است.

اگر روز معامله می کنید ، در کمترین زمان ممکن فعالیت می کنید. به جای مشاهده نمودارهای روزانه ، 4 ساعته یا ساعتی. شما از نمودارهای 15 دقیقه ای به عنوان چارچوب زمانی تجزیه و تحلیل خود استفاده خواهید کرد نمودارهای 5 و 1 دقیقه ای به عنوان چارچوب معاملات یا زمان ورود شما.

بنابراین اساساً ، شما باید سریع تصمیم بگیرید. شاخص ها با توجه به بازه زمانی شما تنظیم می شوند اما مسئله این است که شرایط به سرعت تغییر می کنند. می توانید یک تنظیم خرید داشته باشید که ممکن است بعد از یک دقیقه یا حتی چند ثانیه وجود نداشته باشد.

استراتژی تجارت یک روزه

اگر نوسانات به اندازه کافی بالا باشد ، یک بازار خرید بیش از حد طبق RSI می تواند فقط چند دقیقه بعد از آن فروخته شود. شما باید این بیت را درک کنید. در بازه های زمانی کوتاه ، اتفاقات خیلی سریع می افتد. من سعی نمی کنم شما را دلسرد کنم. من فقط می خواهم که آماده باشی تا هیچ غافلگیر کننده ای پیش نیاید.

به هر حال ، به نظر من ، بهترین ترکیب شاخص برای معاملات روزانه ، این است RSI همراه با بولینگر باند استفاده می شود. می توانید به دنبال شرایط خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد باشید و وقتی قیمت از باندهای بولینگر فراتر رفت ، وارد آن شوید. بدیهی است که شما مجبورید سود بسیار سریعی کسب کنید زیرا معاملات شما خیلی طولانی نخواهد بود.

بدیهی است که شما از بازیابی فیبوناچی استفاده نخواهید کرد. یا به شاخص های حساسی نیاز دارید که به سرعت به شرایط بازار سریع پاسخ می دهند. همچنین می توانید سیستم های کامل دیگری مانند DMI ، SAR سهموی یا Ichimoku Cloud را انتخاب کنید.

نرم افزار شاخص تجارت

مطمئناً برای اینکه بتوانید از همه این شاخص ها و ابزارها استفاده کنید و بازارها را تجزیه و تحلیل کنید ، به یک بستر مناسب نیاز دارید. در اینجا چند توصیه وجود دارد. می توانید آنها را بررسی کنید و ببینید کدام نرم افزار شاخص معاملات را بیشتر دوست دارید.

TradingView

نمودار سهام رایگان ، قیمت سهام و ایده های تجاری - TradingView

TradingView یک نرم افزار بسیار عالی مبتنی بر وب است. این ابزار اجتماعی خاص خود و جامعه پر جنب و جوش از تجار و تحلیلگران را دارد. نه تنها می توانید از ابزارهای اجتماعی آن بیاموزید ، بلکه حتی بررسی می کنید که برخی از معامله گران این سیستم عامل در طی سالهای گذشته چگونه بوده اند. شما می توانید ایده های خود را در بازارها منتشر کنید و از بازرگانان دیگر بازخورد بگیرید.

سکه ای

اعلام Coinigy Mobile: معاملات چند باره ارز رمزنگاری شده از طریق دستگاه های iOS و Android | سیم تجاری

Coinigy یک پلتفرم نمودار است که به طور خاص برای ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. تقریباً از همه صرافی های معروف رمزنگاری می توانید به داده های قیمت دسترسی پیدا کنید. حتی می توانید مستقیماً از نمودارها معامله کنید ، که این یک ویژگی مهم برای معامله گران روز است ، جایی که سرعت یک فاکتور مهم است. در کل ، Coinigy یک نرم افزار عالی برای نمودار است و قطعاً باید آن را بررسی کنید.

خلاصه

در پایان ، مهم است که به یاد داشته باشید که همه این شاخص ها فقط ابزار هستند. نحوه استفاده از این ابزارها بسیار مهمتر از خود ابزارها است. آخرین چیزی که می خواهم بگویم این است که ، فقط نحوه استفاده از این ابزارها را یاد نگیرید. معنای اطلاعاتی را که با استفاده از این ابزار به دست می آورید درک کنید.

به عنوان مثال ، شما می دانید که خرید و فروش بیش از حد در زمینه RSI چیست. اما چه اتفاقی می افتد در بازار بعد از اینکه شاخص به شما می گوید بیش از حد خریداری شده است؟ آیا بازار کاملا معکوس است؟ یا فقط یک عقبگرد وجود دارد؟ چه مدت می تواند روند ادامه یابد در حالی که در حالت خرید بیش از حد قرار دارد?

توانایی شما در پاسخ به این س questionsالات بسیار مهمتر از توانایی شما در استفاده ساده از این ابزارها است. امیدوارم ، مقاله دیگری در مورد چگونگی پاسخ به این سوالات انجام دهم. بنابراین تا آن زمان ، مراقب مقالات بیشتر باشید.

خواندن: بهترین 12 ابزار برای هر معامله گر جدی رمزنگاری (یا دارنده)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me