banner
banner

چگونه گزینه های رمزنگاری را در OKEx معامله کنیم

یک آموزش گام به گام برای تجارت گزینه های ارز رمزنگاری شده در OKEx

گزینه ها ، مانند معاملات آتی ، مشتقه ای هستند که قیمت یک دارایی اساسی را ردیابی می کنند. با این وجود ، برخلاف معاملات آتی ، اختیارات به خریدار این حق را می دهد ، اما نه تعهدی را برای خرید (یعنی گزینه های تماس) یا فروش (یعنی قرار دادن اختیارات) دارایی پایه با قیمت مشخص در یک تاریخ خاص یا قبل از آن ، به نام انقضا . برای معامله گران ، گزینه ها می توانند به عنوان ابزاری م toثر برای تحقق اهداف مختلف سرمایه گذاری در نمونه کارها خود مانند:

  • ضررهای نزولی را در بازار رو به کاهش محدود کنید.
  • در دوره های ناپایداری بالا سود کسب کنید.
  • حرکات قیمت را با ریسک نسبتاً کم در نظر بگیرید.

در حالی که معاملات آتی محبوب تر هستند ، گزینه های ارز رمزنگاری شده نیز مورد توجه قرار گرفته و توسط صرافی های برجسته رمز ارز مانند OKEx ارائه می شوند. اگر می خواهید گزینه های رمزنگاری را معامله کنید ، این آموزش به شما کمک می کند تا شروع کنید.

ویژگی های گزینه های رمزنگاری در OKEx

OKEx از تجارت قراردادهای گزینه با سه ارز رمزپایه – بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) و EOS – به عنوان دارایی های اصلی پشتیبانی می کند. نکاتی که باید از نظر گزینه های رمزنگاری در OKEx به آن توجه کنید به شرح زیر است:

  1. قراردادهای تماس و گزینه های گزینه برای تجارت در دسترس هستند.
  2. قراردادها در یک روز ، دو روز ، هفتگی ، دو بار در هفته ، ماهانه ، سه ماهه و دو سه ماهه به پایان می رسند.
  3. قراردادها از سبک اروپایی پیروی می کنند و فقط در تاریخ انقضا (و نه قبل از آن) قابل اجرا هستند.
  4. روز جمعه هفته انقضا در ساعت 8:00 صبح UTC تنظیم شده است.
  5. قراردادها 24/7 روزانه معامله می شوند.

نمودار زیر جزئیات اضافی را ارائه می دهد که می تواند برای کاربران تازه وارد در تجارت گزینه ها در OKEx مفید باشد.

مشخصات قرارداد گزینه ها در OKEx. منبع: OKEx

مرحله 1: به قسمت گزینه ها بروید

به صفحه اصلی OKEx بروید و به آن بروید تجارت در منوی بالا برای دیدن بازارهای موجود سپس ، بر روی کلیک کنید پایه ای در زیر برچسب “گزینه ها” برای باز کردن بخش گزینه ها. نسخه اصلی یک نقطه شروع خوب برای مبتدیان در معاملات گزینه ها ارائه می دهد ، اما اگر یک تاجر باتجربه هستید ، می توانید انتخاب کنید پیشرفته برای یک داشبورد جامع تر.

معاملات حاشیه ای OKEx

گزینه Discovery Tool

معامله گران جدید اغلب هنگام معامله مشتقات با منحنی یادگیری تند روبرو می شوند. به منظور کمک به کاربران در آشنایی با گزینه های ارز رمزنگاری شده ، OKEx ویژگی Options Discovery را توسعه داده است که شما را در روند خرید گزینه ها راهنمایی می کند.

هنگامی که یک کاربر به قسمت گزینه ها می رود ، به طور پیش فرض ابزار کشف را مشاهده می کند. اگر می خواهید از این ابزار استفاده کنید ، فیلم آموزشی و دستورالعمل های گام به گام Options Discovery را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

برای اهداف این راهنما در مورد نحوه معامله گزینه های ارز رمزنگاری شده ، ما از داشبورد اصلی به عنوان مرجعی برای تجارت گزینه های رمزنگاری در OKEx استفاده خواهیم کرد که با کلیک بر روی همه گزینه ها زبانه.

تجارت گزینه ها - OKEx

مرحله 2: تجارت گزینه ها را فعال کنید

مبتدیان در معاملات گزینه ها باید خطرات موجود را درک و تأیید کنند و فقط پس از علامت زدن جعبه امکان پذیر است تجارت را فعال کنید همانطور که در صفحه زیر نشان داده شده است ، از مشتقات در OKEx استفاده می شود.

فعال کردن معاملات گزینه ها

مرحله 3: وجوه را به حساب گزینه های خود منتقل کنید

قبل از شروع معامله ، اعتبار حساب گزینه های شما باید تأمین شود. اگر هیچ موجودی در حساب گزینه های خود ندارید ، بر روی کلیک کنید منتقل کردن (یا در صفحه “گزینه های معاملاتی” یا در لیست کشویی “دارایی ها” در فهرست بالا) برای جابجایی وجوه بین حساب ها.

اگر هیچ دارایی رمزنگاری در حساب OKEx خود ندارید ، می توانید رمزنگاری خریداری کنید یا نحوه واریز رمزگذاری در OKEx را با راهنمای مبتدی ما برای تجارت رمزنگاری بیاموزید.

وقتی حساب شما دارایی رمزنگاری دارد ، می توانید از آن استفاده کنید "منتقل کردن" همانطور که در زیر نشان داده شده است ، آنها را از قسمت خود منتقل کنید "حساب بودجه" به شما "حساب گزینه ها" به منظور شروع تجارت. هنگامی که مبلغ مورد نظر خود را برای انتقال پر کردید ، کلیک کنید تایید.

مرحله 4: قرارداد تجارت را برای معامله انتخاب کنید

اکنون می توانید نوع قرارداد مورد نظر خود را از نوار سمت چپ داشبورد معاملات گزینه ها انتخاب کنید. در حال حاضر ، گزینه های موجود هستند BTCUSD, ETHUSD و EOSUSD, که هستند "گزینه های حاشیه ای سکه," به این معنی که آنها در ارزهای دیجیتال اساسی مستقر می شوند.

بعد ، بر روی کلیک کنید همه گزینه ها برگه را انتخاب کنید و مدت زمان مورد نظر برای انقضا قرارداد را از طریق "همه" لیست کشویی گزینه های موجود یک روزه ، دو روزه ، هفتگی ، دو هفته ای ، ماهانه ، سه ماهه و دو سه ماهه است.

گزینه های دو هفته ای هر جمعه تولید می شوند ، در حالی که گزینه های ماهانه و دو سه ماهه به ترتیب هر جمعه تا جمعه آخر ماه و جمعه آخر سه ماهه تولید می شوند.

BTCUSD - مثال معاملات گزینه ها

در این آموزش معاملات گزینه ها ، ما قرارداد گزینه های هفتگی با عنوان “BTCUSD-20200828-12000-C” را به عنوان مثال انتخاب خواهیم کرد.

کنوانسیون نامگذاری و به دنبال آن قراردادهای اختیارات به شرح زیر است: نوع اعتصاب اساسی-انقضا.

بر اساس نام آن ، BTCUSD-20200828-12000-C ، می توانیم بگوییم که BTC دارایی اساسی است ، در حالی که 20200828 به تاریخ انقضا 28 آگوست 2020 اشاره دارد ، در حالی که 12000 به قیمت اعتصاب به دلار آمریکا اشاره دارد. حرف C نشان می دهد که این یک گزینه تماس است ، که به بازرگانان این حق را می دهد که دارایی اساسی را با انقضا در قیمت اعتصاب خریداری کنند. متناوباً ، حرف P بیانگر گزینه هایی است که به معامله گران این حق را می دهد که دارایی اساسی را پس از انقضا بفروشند.

مرحله 5: جزئیات سفارش را وارد کنید و اجرا کنید

پس از انتخاب قرارداد مورد نظر خود ، می توانید “قیمت” و “مقدار” را برای تجارت وارد کنید. برای گزینه های معاملاتی در OKEx ، محدودیت سفارش تنها نوع در دسترس معامله گران است. اگر می خواهید در اسرع وقت سفارش خود را اجرا کنید ، می توانید بر روی آن کلیک کنید BBO (به عنوان مثال ، بهترین پیشنهاد پیشنهاد) ، که سفارش شما را با بهترین پیشنهادات بازار مطابقت می دهد.

پس از وارد کردن جزئیات سفارش ، می توانید بر روی کلیک کنید خرید یا فروش قرارداد خرید یا فروش. در مثال ما از BTCUSD-20200828-12000-C ، طولانی بودن به معنای خرید گزینه تماس است ، در حالی که با خرید گزینه put می توان به موقعیت کوتاه پی برد. قرارداد های گزینه های فروش یک کار پیشرفته است و به دلیل خطر بالایی که در آن وجود دارد ، برای مبتدیان توصیه نمی شود.

تاجران برای ثبت سفارش خود با موفقیت باید حداقل یک قرارداد معامله کنند. در مثال BTC / USD ، هر قرارداد نشان دهنده 0.1 BTC است.

گزینه های تجارت نمونه

به عنوان مثال ، شما می توانید یک سفارش محدود با قیمت اعتصاب 0.024 BTC برای هر قرارداد تنظیم کنید و یک موقعیت طولانی را برای آن باز کنید "BTCUSD-20200828-12000-C" با یک قرارداد ، یا "ادامه."

داشبورد معاملات همچنین اطلاعات اساسی مربوط به قرارداد اختیارات مانند "شاخص (دلار آمریکا)," "علامت گذاری کنید قیمت" و "علاقه باز." شاخص (USD) میانگین قیمت BTC / USD را با استفاده از پنج صرافی رمزنگاری پیگیری می کند ، در حالی که Mark Mark (BTC) قیمت مرجع محاسبه شده از شاخص زمینه (BTC / USD) است. بهره باز در اینجا به تعداد کل قراردادهای گزینه های برجسته اشاره دارد.

مرحله ششم: سفارش اجرا شده خود را مرور کنید

پس از ارسال تجارت ، سفارش شما قبل از اجرا معلق است و می توانید با کلیک بر روی وضعیت موقعیت خود را بررسی کنید سفارشات را باز کنید در پایین صفحه اصلی معاملات گزینه کلیک کنید. این بخش اطلاعات مربوط به معاملات را از قبیل تعداد قراردادهای سفارش یا “اندازه (ادامه)” ، “حاشیه (BTC) به شما نشان می دهد.," “وضعیت” و غیره مارجین پولی است که از صرافی رمزنگاری برای کاربران برای سرمایه گذاری قرض گرفته شده است.

مرحله 7: (اختیاری) سفارش خود را لغو کنید

اگر می خواهید سفارش باز خود را لغو کنید ، می توانید با کلیک کردن این کار را انجام دهید لغو در برگه «باز کردن سفارشات» کلیک کنید.

سفارشات باز سفارشات انجام نشده در بازار هستند که منتظر اجرا هستند. از طرف دیگر ، موقعیت های آزاد معاملات تثبیت شده ای هستند که هنوز با معامله مخالف بسته نشده اند. اگر موقعیت کوتاهی در BTC دارید ، می توانید با خرید مجدد BTC موقعیت را ببندید. اگر در BTC موقعیت بلند باز دارید ، می توانید با فروش موقعیت طولانی آن را ببندید.

هزینه های معاملات گزینه های رمزنگاری در OKEx

برای گزینه های معاملاتی در OKEx ، نرخ حق تمرینی گزینه ها 0.02٪ است و مستقل از ردیف کاربر است. علاوه بر این ، گزینه های یک روزه و دو روزه از هزینه ورزش معاف هستند.

هزینه سازنده ، گیرنده ، تصفیه و تصفیه جزئی نیز بسته به موقعیت تجاری کاربر اعمال می شود. این هزینه ها برای طبقات مختلف متفاوت است و جزئیات بیشتر را می توانید در صفحه اطلاعات هزینه ها مشاهده کنید.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید.

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me