banner
banner

بازگرداندن قیمت BTC باعث می شود شرکت کنندگان بیش از حد گسترده بازار با ضررهای سنگین روبرو شوند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

بیت کوین پس از چهار هفته متوالی افزایش سریع و به چالش کشیدن سطح قیمت روانشناختی 40000 دلاری ، سرانجام عصر یکشنبه دچار فروش شدیدی شد و روند نزولی همچنان به دوشنبه ادامه یافت. در 24 ساعت گذشته ، قیمت بیت کوین بیش از 20 درصد سقوط کرد ، از 41000 دلار به پایین ترین سطح 32،250 دلار ، طبق قیمت شاخص OKEx BTC ، و تا حد زیادی سودهای هفته قبل را از بین برد. آخرین بازپرداخت منحل شده است 2.68 میلیارد دلار ارزش موقعیت در بورس مشتقات. 

قبل از این ، حتی اگر بیت کوین 40000 دلار شکسته بود ، اما مدت طولانی اختلافات اشباع شده و نزولی در شاخص RSI در بازه های زمانی کمتر دیده می شد. در همین حال ، کاهش حجم معاملات نتوانست قیمت ها را به بالاترین حد برساند.

آخرین باری که شاهد بازپرداخت 20 درصدی بودیم آخر هفته آخر ژانویه بود که خرید قوی به سرعت قیمت ها را به 30 هزار دلار برگرداند. با این حال ، طی 24 ساعت گذشته ، قیمت همچنان پایین تر است و قدرت خرید به اندازه آخرین بار نبوده است. با این حال ، با توجه به احساسات اخیر بازار ، این می تواند یک اصلاح موقت دیگر باشد قبل از اینکه قیمت دوباره به 40000 دلار برسد.

بیت کوین در یک هفته دو تجربه 20٪ + عقبگرد را تجربه کرد. منبع: TradingView

برخی از م institutionsسسات این خطر را که نزدیک می شود ، تصرف کردند

ما همچنین متذکر شدیم که سقوط در بیت کوین تا حدودی همبستگی با بازارهای سنتی را نشان می دهد. تا حدودی ، ماهیت معاملاتی 24 ساعته بیت کوین آن را به یک شاخص اصلی تبدیل می کند که قبل از بازارهای معمول پاسخ می دهد. قیمت معاملات آتی طلا و S&معاملات آتی P 500 پس از افتتاح عصر یکشنبه عصر UTC به ترتیب 1.5 و 0.8 درصد کاهش یافت. دلیل این وضعیت می تواند انتظار بازار از نرخ بهره بالاتر باشد که در جهش معاملات آتی شاخص دلار پس از زنگ آغازین در صبح امروز منعکس شد. به طور کلی افزایش نرخ بهره به قیمت دارایی های پرخطر و همچنین دارایی های بدون بهره مانند طلا ضربه می زند.

این عامل ریسک کلان ممکن است توسط برخی از سرمایه گذاران نهادی سرمایه گذاری شده باشد. CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین خود را (از 5 ژانویه) به روز کرد داده های موقعیت در 9 ژانویه. این دوره گزارش ، شکست تاریخی بیت کوین را بالای مرز 30،000 دلار پوشش می دهد ، اما شامل بازپرداخت عمیق حدود 7،000 دلار در 4 ژانویه است..

در این مدت ، وجوه اهرمی موقعیت های کوتاه خود را از 8،466 به 9،058 افزایش داده و موقعیت های بلند خود را از 3،679 به 3،544 کاهش دادند. این بدان معناست که وجوه اهرمی نگرش آشکاری نسبت به کوتاه مدت نشان می دهند.

برعکس ، سایر حساب های قابل گزارش همچنان طولانی ادامه داشتند ، با موقعیت های طولانی از 2،123 به 2،672 ، و موقعیت های کوتاه از 235 به 261 افزایش یافت. حساب های غیر گزارش پذیر همان حرکت را انجام دادند ، با موقعیت های بلند از 3،165 به 3،343 در حالی که کوتاه بودند موقعیت فقط 54.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

سودهای ناگهانی اواسط هفته جبران کننده ضررهای آخر هفته بود

با توجه به افت قیمت در روز دوشنبه ، ما بازده عمده altcoins را از نیمه شب دوشنبه گذشته تا 6:00 صبح UTC این دوشنبه محاسبه کرده ایم. علی رغم افت عمده ، هنوز هم بسیاری از آلت کوین ها وجود دارند که به دلیل افزایش سریع در نیمه اول هفته گذشته بازده مثبتی داشته اند.

Stellar’s ​​Lumen (XLM) در سه روز ابتدایی معاملات هفته گذشته 180٪ رشد کرد و پس از آن اصلاحات چشمگیری را آغاز کرد ، اما هنوز هم با رشد 66.77٪ همراه است. Bitcoin Cash (BCH) و Bitcoin SV (BSV) نیز به ترتیب 11.40٪ و 5.47٪ بازده مثبت داشتند. در همان زمان ، اتر (ETH) قبل از اینکه کمی بهبود یابد در چند ساعت گذشته ، به 1000 دلار کاهش یافت و در هفته 5.23 درصد متوسط ​​را تجربه کرد. 

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 1/4 تا 6:00 صبح UTC 1/11. منبع: TradingView

تأمین کنندگان نقدینگی بودجه زیادی را از استخرها برداشت کردند

Maker (MKR) بدون شک چشمگیرترین رمز DeFi در هفته گذشته بود ، زیرا در روز شنبه پیش از آنکه به دنبال بازار گسترده تر به 1.300 دلار سقوط کند ، قیمت آن به 1900 دلار رسید ، اما هنوز هم قادر به حفظ 88٪ است. علاوه بر این ، مصنوعی (SNX) و Loopring (LRC) در طول اصلاح بزرگ انعطاف پذیر تر بودند ، به ترتیب بازده هفتگی 20.51٪ و 14.45 ap. 

بازدهی هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 1/4 تا 6:00 صبح UTC 1/11. منبع: TradingView

در روز شنبه ، ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به بالاترین سطح تاریخی 32.8 میلیارد دلار رسیده بود ، اما حرکت رو به پایین قیمت توکن ، طبق داده های DeBank ، آن را به حدود 28.5 میلیارد دلار رسانده است. برداشت سریع تأمین کنندگان نقدینگی از استخرها همچنین باعث افزایش هزینه گاز در Ethereum شد.

سه نام برتر کنونی از نظر TVL ، توکن WBTC متصل به BTC ، سازنده پروتکل وام و تبادل غیرمتمرکز Uniswap (UNI) است. و پنج پروتکل برتر DeFi در 24 ساعت گذشته بیش از 10٪ کاهش TVL داشته اند.

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

با نگاه به جلو در این هفته

با موفقیت حزب دموکرات در ایالات متحده در کنترل مجلس و سنا ، انتظار می رود که دور دوم بسته محرک تریلیون دلاری به جلو پیش رود. فعالان بازار هنوز باید تأثیر چرخش احتمالی شاخص دلار بر بورس و همچنین بیت کوین را مشاهده کنند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me