banner
banner

IRISnet و OKExChain برای توسعه برنامه DeFi و همچنین اکوسیستم Interchain همکاری می کنند

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در حال شکل گیری است که یکی از امیدوار کننده ترین موارد استفاده از بلاکچین است و IRISnet به طور فعال در پیشبرد توسعه کل اکوسیستم نقش دارد. از سال گذشته ، IRISnet و OKExChain برای توسعه بلاک چین برنامه DeFi و همچنین اکوسیستم بین زنجیره ای همکاری کردند.

Cosmos بدون شک یکی از ابتکاری ترین پروژه های میان زنجیره ای است. این سه سهم مهم حیاتی در صنعت بلاکچین به وجود آورده است: Tendermint ، Cosmos SDK و IBC (ارتباط بین بلاکچین). IBC در حال حاضر در Game of Zones (GoZ) در حال آزمایش است. Cosmos SDK از ساخت بلاک چین های مخصوص برنامه های کاربردی با استفاده از Tendermint به عنوان یک موتور اجماع پشتیبانی می کند. سپس IBC از این برنامه های زنجیره بلوکی برای همکاری و شکل گیری اینترنت بلاکچین ها پشتیبانی می کند.

از سال 2017 ، تیم توسعه اصلی IRISnet ، Bianjie ، شرکت در توسعه منبع باز Cosmos SDK را آغاز کرد. سهم این تیم در اکوسیستم Cosmos بوده است مورد توجه بسیاری از همكاران مختلف قرار گرفت. IRISnet (mainnet IRIS Hub) اولین بلاک چین برنامه خارجی است که با استفاده از Cosmos SDK ساخته شد و اولین شبکه اصلی در اکوسیستم Cosmos بود. IRISnet یک مرکز خدمات بین زنجیره ای است که پایه و اساس برنامه های توزیع شده نسل بعدی را فراهم می کند. زیرساخت خدمات (iService) نه تنها از انتقال متقابل زنجیره ای رمزها پشتیبانی می کند ، بلکه داده ها و محاسبات پیچیده ای را نیز می توان در سیستم های ناهمگن فراخوانی کرد. علاوه بر این ، از قابلیت همکاری زنجیره های عمومی ، زنجیره های کنسرسیوم و حتی سیستم های سنتی نیز پشتیبانی می کند.

DeFi یکی از موارد مورد انتظار برای فناوری بلاکچین است. IRIS Hub به عنوان یک مرکز خدمات بین زنجیره ای از برنامه های پیچیده توزیع شده پشتیبانی می کند بسیاری از عملکردهای اصلی که می توانند DeFi را تقویت کنند سال گذشته اخیراً ، این قابلیت همچنین شامل a نسخه آزمایشی Coinswap (تبادل فلش درون زنجیره ای) که می تواند با IBC کار کند. در حال حرکت به جلو با توسعه اکوسیستم DeFi ، IRISnet و OKExChain همچنین به منظور حمایت بیشتر از توسعه برنامه های DeFi در اکوسیستم Cosmos ، متعهد شده اند که همکاری عمیق تری داشته باشند..

ما به عنوان مشارکت کننده توسعه دهندگان Cosmos SDK و IRISnet ، بسیار خوشحالیم که ببینیم چگونه Cosmos SDK OKExChain را با موفقیت وارد مرحله testnet کرده است و معتقدیم OpenDEX در OKExChain ارزش جدیدی برای اکوسیستم میان زنجیره ای فراهم می کند. ما مفتخریم که از ما دعوت می شود OKExChain شوید اولین شریک اکوسیستم و منتظر آینده ای بهم پیوسته تر خواهیم بود که توسط پروتکل IBC امکان پذیر است. هم اکنون ، IRISnet و OKExChain قبلاً در زمینه های زیر کار کرده اند:

1. تیم IRISnet برای پشتیبانی فنی برای توسعه OKExChain دعوت شد:

OKExChain همچنین با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده و از مکانیزم اجماع بیزانس Tendermint استفاده می کند. در سال 2019 ، از تیم اصلی IRISnet برای ارائه آموزش های فنی Cosmos برای تیم OKExChain دعوت شد – از جمله توسعه بلاکچین ، آزمایش استرس ، عملکرد گره و نگهداری و غیره. چالشها در طی فرایند توسعه.

2. تیم OKExChain و IRISnet برای Game of Zones همکاری می کنند

چالش Game of Zones به منظور تأیید پروتکل میان زنجیره ای IBC Cosmos در مقیاس بزرگ قبل از راه اندازی است. این بازی اکنون در مرحله سوم است و هر دو تیم IRISnet و تیم OKExChain با هم همکاری می کنند. از هم اکنون ، تیم IRISnet با مشارکت در طراحی انگیزه Relayer در رقابت ، به کشف چندین اشکال کمک کرده و مرورگر وضعیت شبکه GoZ و کیف پول cross-chain کیف پول Rainbow-GoZ.

مرورگر وضعیت شبکه GoZ[مرورگر وضعیت شبکه GoZ]

کیف پول Rainbow-GoZ یک عملکرد انتقال متقابل را با Coinswap (تبادل فلش درون زنجیره ای) ادغام می کند و اتصال را با OKExChain کامل می کند. کیف پول Rainbow-GoZ اکنون برای بارگیری در دسترس است و کاربران می توانند انتقال زنجیره ای IRIS Hub و OKExChain را در محیط GoZ testnet تجربه کنند. از طریق تبادل فلش روی زنجیره ، نشانه های موجود در OKExChain را می توان با نشانه محلی IRIShub ، IRIS Token و همچنین نشانه های سایر مناطق متصل به IRIShub مبادله کرد. پیش بینی می شود وقتی IBC به طور رسمی راه اندازی شود ، این معاملات در محیط اصلی شبکه منعکس شود.

منتظر همکاری بیشتر اکوسیستم بین زنجیره ای هستیم

1. iService می تواند خدمات محاسباتی و داده های بین زنجیره ای را برای برنامه های DeFi در OKExChain ارائه دهد

IRIS Hub به عنوان پایه و اساس برنامه های توزیع شده نسل بعدی طراحی شده است و iService آن می تواند به راحتی از ادغام منابع خارج از زنجیره یا زنجیره ای از جمله محاسبات و داده ها پشتیبانی کند. iService می تواند از سیستم متمرکز و بلاکچین ناهمگن (حتی از جمله بلاک چین هایی که مبتنی بر Tendermint نیستند) پشتیبانی کند تا قابلیت همکاری داشته باشد.

به تازگی ، تیم IRISnet با Chainlink مشارکت کرده و کد ادغام IRIS iService و Chainlink را در Github با منبع آزاد باز کرده است. از طریق این ادغام ، برنامه های کاربردی در سایر بلاکچین ها / سیستم های قدیمی می توانند به راحتی از خدمات داده های اوراکل استفاده کنند. در آینده ، این امکان وجود دارد که برنامه های موجود در OKExChain از داده ها و خدمات محاسباتی ارائه شده توسط IRIS Hub استفاده کنند ، مثالهای دیگر شامل خدمات محرمانه محرمانه ارائه شده توسط زنجیره بلوکی مانند PlatON در اکوسیستم IRISnet ، خدمات استخراج داده بدون زنجیره به عوامل خطر خاص بازار و غیره را محاسبه کنید.

2. هنگامی که کیف پول دیجیتال رنگین کمان با OKExChain ادغام می شود

رنگین کمان دیجیتال کیف پول (www.rainbow.one) توسط تیم اصلی IRISnet ساخته شده است و همچنین از انتخاب و اعتبار سنجی از طریق انتخاب اعتبار سنج های شبکه معتبر بر اساس مدیریت کلید و رمزهای کیف پول دیجیتال رمزنگاری شده سنتی ، حفظ ثبات شبکه و پاداش دادن به نشانه های بلوک پشتیبانی می کند. کاربران همچنین می توانند از طریق Rainbow به زنجیره رأی دهند ، این منجر به فرآیند توسعه غیرمتمرکز شبکه و نیازهای مختلف کاربران مختلف می شود. کیف پول دیجیتال Rainbow همچنین از قابلیت هدیه دادن “پاکت قرمز” مبتنی بر بلاکچین پشتیبانی می کند. همچنین امنیت محافظت از کلیدها از طریق کیف پول / کیف پول سرد افزایش یافته است. Rainbow ID مبتنی بر کیف پول HD مدیریت مدیریت آدرس های چند زنجیره ای را برای کاربران آسان تر می کند.

علاوه بر کیف پول شبکه اصلی ، کیف پول Rainbow testnet نیز به طور مکرر ویژگی های جدید و ابتکاری را ارائه می دهد. Rainbow-IBC در سال 2019 و Rainbow-GoZ در سال 2020 اولین کسانی هستند که IBC انتقال زنجیره ای متقابل و تبادل فلش درون زنجیره ای را به صورت کیف پول چند زنجیره ای به اکوسیستم جهانی Cosmos ارائه می دهند.

کیف پول دیجیتال Rainbow در حال حاضر هم از IRIS Hub و هم از Cosmos Hub پشتیبانی می کند. در آینده ، وقتی OKExChain در Rainbow ادغام شود ، کاربران می توانند به راحتی عملیات فوق را روی OKExChain انجام دهند.

3. وقتی مرورگر IRISplorer OKExChain را ادغام می کند

مرورگر IRISplorer (irisplorer.io) توسط تیم هسته ای IRISnet Bianjie ساخته شده است ، و در حال حاضر از پرس و جو در مورد وضعیت بلاک چین IRISnet ، حاکمیت زنجیره ای و سایر اطلاعات پشتیبانی می کند. IRISplorer که به روشی واضح و دقیق تجسم شده است ، امکان ایجاد تغییرات بصورت همزمان در زنجیره را فراهم می کند تا به صورت تصویری به کاربران منتقل شود.

در آینده ، هنگامی که OKExChain در مرورگر IRISplorer ادغام می شود ، کاربران می توانند: وضعیت بلاک چین OKExChain را در زمان واقعی مشاهده کنند ، به جستجوی اطلاعات بلوک ، داده های معامله ، اطلاعات گره تأیید کنند ، ارتفاع بلوک OKExChain ، هش معامله ، اطلاعات آدرس ، جستجوهای مربوطه را انجام دهید ، صفحات مربوط به رتبه بندی دارایی ها و لیستی از 100 آدرس برتر را با استفاده از OKExChain ببینید.

کاربران همچنین می توانند از پیشنهادهای حاکمیت OKExChain ، فرایندهای حاکمیت رأی گیری و سایر پارامترهای حاکمیت سال کنند..

[تجسم اطلاعات حاکم بر زنجیره ای] [تجسم اطلاعات حاکم بر زنجیره ای (نسخه جدید به زودی ارائه می شود)]

منبع: IRISnet

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me