banner
banner

قیمت BTC وارد یکپارچه سازی می شود و ارزش گذاری DeFi به بالاترین قیمت می رسد

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

با نگاهی به هفته گذشته ، قیمت بیت کوین پس از سقوط روز دوشنبه بهبودی تدریجی را تجربه کرد. ارز رمزپایه پیشرو تحت تأثیر بازارهای سنتی ، در ابتدای هفته گذشته تا حدود 20٪ سقوط کرد. اگرچه بیت کوین پس از آن بهبود یافت ، قیمت بسیار ناپایدار باقی ماند – طبق قیمت شاخص OKEx BTC – بین 35 تا 40 هزار دلار معامله شد و هفته 3.3 با قرمز بسته شد.

به نظر می رسد بیت کوین چیزی در حدود 35000 دلار پیدا کرده است. منبع: OKEx 

نوسانات ضمنی احساس بلند مدت صعودی را نشان می دهد

نمودارهای نوسان ضمنی زیر نشان می دهد که چگونه منحنی گزینه های کوتاه مدت ، که در 29 ژانویه منقضی می شود ، انحنای چپ دارد ، که نشان دهنده پیش بینی های نزولی است ، در حالی که منحنی گزینه های بلند مدت ، که در 31 دسامبر منقضی می شود ، راست است ، منعکس کننده احساسات صعودی.

چهارم گزینه های منقضی شده در پایان ماه در مقابل پایان سال. منبع: gvol.io

آلت کوین های منتخب از بیت کوین بهتر عمل کردند

Altcoins در طی ادغام بیت کوین حرکت های خوبی را مشاهده کرده است. شاخص فصل Altcoin از 25 به 37 افزایش یافت در حالی که تسلط بیت کوین 2 درصد کاهش می یابد ، طبق داده ها از CoinMarketCap

شاخص فصل Altcoin در ژانویه افزایش یافت. منبع: blockchaincenter.net

در بخش عمده altcoins ، Polkadot (DOT) در هفته گذشته تقریباً دو برابر شده است و با عبور از XRP به مکان چهارم در لیست سرمایه بازار رسیده است. Chainlink (LINK) یکی دیگر از بهترین عملکردها بود که 46٪ بازدهی هفتگی داشت. LINK از Bitcoin Cash (BCH) پیشی گرفت و از نظر سرمایه بازار به رتبه هشتم رسید و فقط 300 میلیون دلار از معاملات Litecoin (LTC) فاصله دارد ، طبق اطلاعات CoinGecko.

سکه هایی که از نظر تاریخی با عملکرد بیت کوین گره خورده اند طی هفته گذشته خیلی خوب نبوده اند ، LTC ، Bitcoin SV (BSV) و BCH همگی ضررهای 14٪ یا بیشتر را متحمل شده اند. در حالی که اتر (ETH) از بیت کوین بهتر عمل کرد ، تنها سود 2٪ حاشیه ای را تجربه کرد. 

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 1/11 تا 17/1. منبع: TradingView

DeFi به رونق خود ادامه می دهد

بخش DeFi به سرعت بهبود یافت ، و بسیاری از نشانه ها پس از ارسال معکوس های V شکل ، به بالاترین سطح خود رسیدند. به نظر می رسد که بازار بسیاری از نشانه های DeFi را مجدداً قیمت گذاری کرده و بر اساس اصول جامد ارزش بالاتری به آنها داده است. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi نیز از الگوی V پیروی می کند و طبق اطلاعات بدست آمده در روز یکشنبه به بالاترین رقم 34 میلیارد دلار رسیده است. دبانک

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

کل حجم معاملات مبادلات غیرمتمرکز این ماه در حال حاضر از بالاترین حجم ماهانه قبلی فراتر رفته و به 33 میلیارد دلار رسیده است. Dune Analytics. Uniswap (UNI) در حال حاضر با حدود 45 درصد از کل حجم ژانویه در رتبه اول قرار دارد ، در حالی که SushiSwap (SUSHI) و Curve (CRV) در مکان های دوم و سوم قرار دارند. 

حجم معاملات DEX براساس ماه. منبع: Dune Analytics

از نظر بازده ، CRV با بازدهی 130 درصدی هفتگی ، بخش DeFi را رهبری می کند. در همین حال ، 1inch و SUSHI نیز سودهای حدود 70٪ را به دست آوردند. علاوه بر این ، AAVE هفته گذشته با دستیابی به بازده 57 درصدی ، اکنون از نظر سرمایه بازار در بین 20 لیست برتر قرار دارد و احتمالاً از EOS که رتبه شانزدهم است ، پیشی خواهد گرفت. Synthetic (SNX) و UNI به ترتیب در رده های 21 و 24 قرار دارند و در هفته گذشته 13٪ و 48٪ سود کسب کرده اند. 

بازده هفتگی رمزهای اصلی DeFi ، 1/1 تا 1/17. منبع: TradingView

موسسات با عقب نشینی BTC بی عیب و نقص هستند

با بازگشت به بیت کوین ، CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین خود را (از 12 ژانویه) به روز کرد داده های موقعیت در 16 ژانویه. در این دوره گزارش ، بیت کوین دستیابی به موفقیت تاریخی تا مرز 40000 دلار انجام داد اما پس از آن به شدت عقب رفت. در آخرین دوره گزارش ، سود باز بیشتر افزایش یافت و از 11296 به 12399 رسید ، و بازپس گیری موسسات را مجبور به فروش نکرد. 

در این مدت ، وجوه اهرمی در هر دو جهت افزایش یافتند. موقعیت های بلند از 3544 به 4107 بازگشت و موقعیت های کوتاه از 9،058 به 9602 افزایش یافت. با نگاهی به داده های تاریخی ، این حرکت نشان می دهد که وجوه اهرمی در حال افزایش قیمت هستند. در همین حال ، حساب های مدیران دارایی موقعیت های طولانی را از 733 به 793 افزایش داد ، در حالی که موقعیت های کوتاه همه بسته بودند.

سایر گزارش های گزارش شده حساسیت به خطرات را نشان می دهند ، موقعیت های طولانی خود را از 2،672 به 2،522 کاهش می دهند ، در حالی که 112 موقعیت کوتاه دیگر را نیز اضافه می کنند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد دیگر بلندهای قابل گزارش در مقابل شورت ها. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده اعلام کرد که به زودی پس از تحلیف خود در 20 ژانویه بسته محرک اقتصادی جدید را راه اندازی می کند. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که بازار منتظر اعلامیه های رسمی در مورد این اقدامات جدید باشد.

فعالان بازار همچنین باید در کوتاه مدت به جهت شاخص دلار آمریکا و شاخص وحشت (VIX) توجه زیادی نشان دهند. شاخص دلار به طور موقت از سطح نزولی تقریباً پنج ساله خود متوقف شده است و در صورت ادامه روند صعودی ، فشار رو به پایین بر دارایی های پر خطر از جمله بیت کوین وارد خواهد کرد..

نمودار شاخص دلار آمریکا 1M – 18/1. منبع: TradingView

علاوه بر این ، VIX از نوامبر به صورت مثلثی در حال اجرا است و جمعه بسیار نزدیک به لبه بالایی محدوده بود. بیت کوین تحت فشار قرار خواهد گرفت تا VIX به سمت بالا برود ، خراب شود ، زیرا داده های تاریخی نشان می دهد که وقتی VIX کم است بیت کوین سریعتر افزایش می یابد.

نمودار Panic 1D – 18/1 منبع: TradingView

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me