banner
banner

Bitcoin’s Price کاهش یافته است این هفته توسط معامله گران خوشبین خرده فروشی خریداری شده است

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

بیت کوین (BTC) طی هفت روز گذشته دو افت سریع را تجربه کرد. از جمعه گذشته ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) از بالای 12،000 دلار به 11،500 دلار سقوط کرد و در آخر هفته پایین نیامد و به سمت بالا حرکت کند. با این حال ، قیمت در روز سه شنبه پس از رد شدن از سطح 12000 دلار ، بار دیگر شدید سقوط کرد. از آن زمان به بعد ، بیت کوین کمترین قیمت هفته را با 11172 دلار تعیین کرد و در محدوده 11200 تا 11،600 دلار در حال تحکیم بود..

قابل توجه است ، حرکتهای بیت کوین در هفته گذشته با طلا گره خورده است ، اما عقب نشینی آن بطور قابل توجهی بیشتر بود. در مقایسه با قیمت افتتاحیه جمعه گذشته ، طلا در حال حاضر کمی کمتر از 0.5 درصد است. با این وجود بیت کوین در مدت مشابه 4٪ کاهش یافته است.

علاوه بر این ، خرس ها در این هفته عمدتاً بر بازار بیت کوین تسلط داشته اند ، حتی تا حدودی شیدایی DeFi را کاهش داده اند ، جایی که در روز سه شنبه شاهد کاهش توکن های مرتبط با بیت کوین بودیم.

با مشاهده داده های معاملات OKEx ، سود باز روز دوشنبه با افزایش قیمت به اوج خود رسید و با بسته شدن موقعیت های طولانی مدت BTC ، قیمت BTC به سمت پایین حرکت کرد. پس از رسیدن قیمت در نیمه دوم هفته به حدود 11200 دلار ، شاهد افزایش سریع نسبت کوتاه / کوتاه بودیم ، که نشان می دهد تاجران خرده فروشی در سطوح پایین تری خرید می کردند. 

با این حال ، سطح حق بیمه در بازارهای آتی سه ماهه همچنان در این هفته روند نزولی را نشان می دهد ، این نشان می دهد که اگرچه بازار همچنان خوش بین است ، اما انتظار افزایش قیمت را ندارد.

نمودار 1 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) – 8/28. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

حرکت این هفته در نسبت بلند / کوتاه ارتباط نزدیکی با قیمت دارد – یعنی نسبت طولانی / کوتاه پس از پایین آمدن قیمت به سرعت افزایش یافت و با افزایش قیمت کاهش یافت. به طور کلی ، این نسبت در محدوده 1.0 تا 1.3 در حال اجرا بود و به سرعت در حال نوسان است.

روز دوشنبه ، دیدیم که نسبت بلند / کوتاه به 1.0 به پایین ترین سطح هفته می رسد که با بالاترین میزان هفتگی بیت کوین مطابقت دارد. در همین حال ، این نسبت در حدود 1.3 در پنجشنبه و جمعه شب به بالاترین نقطه هفته خود رسید ، زمانی که قیمت نیز دو بار پایین را لمس کرد. این نشان می دهد که تاجران خرده فروشی خرید کرده اند و از افت قیمت ترس نداشته اند.

نسبت بلند مدت / کوتاه فعلی در 1.25 قرار دارد ، که همچنین نشان می دهد تاجران خرده فروشی نسبت به بازار کوتاه مدت خوش بین هستند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/21 4:00 صبح UTC تا 8/28 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه سه ماهه آتی OKEx از جمعه گذشته به 180 دلار به 110 دلار فعلی کاهش یافت. این تعداد دو هفته پیش در بالاترین قیمت 350 دلار بود که نشان دهنده تغییر احساسات از آن زمان است.

از آنجا که قرارداد سه ماهه فعلی در پایان ماه سپتامبر منقضی می شود ، کاهش حق بیمه نیز تحت تأثیر پوسیدگی زمان قرار می گیرد ، اما هنوز هم نشان می دهد که بازار مانند اوایل این ماه خوش بین نیست.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/21 4:00 صبح UTC تا 8/28 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز روز دوشنبه بعد از ظهر به 1.16 میلیارد دلار رسید و قبل از آنکه با کاهش قیمت به 1.02 میلیارد دلار برسد ، به اوج خود رسید.

در حالی که شاهد انحلال مداوم موقعیت های طولانی هستیم ، کاهش شدید OI دلیل بر این باور است که موقعیت های کوتاه مدت نیز در نیمه دوم هفته بسته شده اند.

علاوه بر این ، افزایش حجم معاملات منجر به افزایش OI نمی شود ، که همچنین نشان می دهد در حال حاضر مبادله دست در بازار انجام می شود و جهت مشخص نیست.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/21 4:00 صبح UTC تا 8/28 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

در مقایسه با نسبت بلند / کوتاه ، نسبت وام حاشیه BTC در این هفته نسبتاً اندک تغییر کرده است. در طی افزایش قیمت بیت کوین در روز شنبه به بالاترین سطح 16.6 رسید و سپس به تدریج کاهش یافت.

با این حال ، این نسبت در طی سقوط روز پنجشنبه به سرعت به 11.3 کاهش یافت ، که نشان می دهد بسیاری از معامله گران برای باز کردن شورت در آن زمان بیت کوین قرض می کردند. با این حال ، این اسلاید کوتاه مدت بود و با افزایش قیمت ، این نسبت به سرعت به حدود 15.0 رسید.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/21 4:00 صبح UTC تا 8/28 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

ما شاهد طولانی مدت بسته شدن و کاهش سریع OI در طی کاهش اواسط هفته بیت کوین به 11200 دلار بودیم. در حالی که سرمایه گذاران خرده فروشی مدت ها پس از تهییج کردن شروع به کار کردند ، احساسات کلی هنوز به طور قابل توجهی بهبود نیافته است و ما می توانیم دوره دیگری از ادغام کناری را انتظار داشته باشیم.

روند کوتاه مدت روند برگشت W شکل است و با توجه به اینکه روند نسبت کوتاه / کوتاه همچنان ادامه دارد ، احساس صعودی همچنان زنده است. اگر قیمت بتواند بالاتر از سطح مقاومت 11،600 دلار باقی بماند ، ممکن است در حال حاضر یک پای دیگر را برای آزمایش 12000 دلار ، که سقف است ، ببینیم.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me