banner
banner

سرمایه گذاری در CRISPR درمانی (NASDAQ: CRSP)

CRISPR درمانیs (NASDAQ: CRSP) یک شرکت بیوتکنولوژی است که در حال توسعه روش های درمانی با استفاده از یک روش جدید و جدید است. CRISPR Therapy از نام یک تکنیک ویرایش ژنتیکی ساخته شده توسط یکی از بنیانگذاران آن نامگذاری شده است. فناوری CRISPR که به طور غیررسمی به عنوان “قیچی ژنتیکی” شناخته می شود ، توانایی برش ، جایگزینی و ویرایش ژن ها را به جامعه تحقیقات علمی می آورد. با توسعه این تکنیک ، این شرکت در را به راهی کاملاً جدید در ایجاد گزینه های درمانی برای انواع بیماری ها گشوده است. این گزینه های جدید نحوه نگاه ما به بیماری ها را تغییر می دهد و پتانسیل از بین بردن کامل بیماری های ارثی اکنون به یک امکان واقعی تبدیل شده است.

CRISPR Therapy (CRSP) چیست

این شرکت به نام CRISPR نامگذاری شده است ، مخفف تکرارهای کوتاه پالیندرومیک متراکم و منظم خوشه ای. CRISPR نوعی توالی DNA است که باکتریوفاژ ، بخشی از ویروس ها را که مسئول تکثیر و آلوده سازی بدن هستند ، شناسایی و از بین می برد. این شرکت به دلیل CRISPR نامگذاری شده است زیرا یکی از بنیانگذاران آن ، امانوئل شارپنتیه ، پیشگام توسعه روش استفاده از CRISPR در یک محیط علمی برای ویرایش مواد ژنتیکی بود. شارپنتیه به همراه همکارش جنیفر دودنا توانست این رفتار مولکولی را در باکتری ها رمزگشایی کند و دروس آموخته شده از مشاهده را برای ایجاد یک ابزار ویرایش ژنتیکی به کار ببرد. با جداسازی این مکانیزم موجود در باکتری ها ، این دو دانشمند توانستند روشی ساده برای ایجاد برشهای DNA با سهولت ایجاد کنند و امکان افزودن یا جایگزینی بخشهای خاصی از مواد ژنتیکی را فراهم کنند. این یک کشف پیشگامانه بود که به محققان در سراسر دنیا اجازه می داد به راحتی روی موجودات تحقیق کنند و درک بسیار عمیق تری از نقشی که DNA در بیماری ها بازی می کند ، پیدا کنند. شارپنتیه و دودنا به خاطر مشارکتهایشان برنده جایزه شدند جایزه نوبل شیمی برای سال 2020.

دفتر مرکزی این شرکت در سوئیس است و همچنین دارای امکانات تحقیق و توسعه در ایالات متحده است. چند سال کوتاه پس از شروع کار Charpentier در CRISPR در سال 2011 ، وی در سال 2013 شرکت را تاسیس کرد. این شرکت علاقه قابل توجهی را در اوایل با Bayer ، یکی از بزرگترین شرکت های دارویی در جهان ، برای سرمایه گذاری در این شرکت دریافت کرد. از آن زمان ، این شرکت به بیش از 300 کارمند و IPO در سال 2016 رسیده است. این شرکت چندین روش درمانی را با استفاده از CRISPR توسعه داده است که در مراحل مختلف مراحل آزمایش بالینی هستند.

چرا CRISPR درمانی (CRSP) اهمیت دارد?

سکوی ویرایش ژن CRISPR روشی انقلابی است که توانایی پرداختن به تعدادی از بیماری های جدی را دارد. در حال حاضر چندین داروی مهم در حال آزمایش بالینی هستند. در طی مسیر تأیید نظارتی ، درمان وابسته به انتقال خون β-تالاسمی (TDT) و بیماری سلول داسی (SCD) شرکت است که به یک بیماری خونی جدی با میزان مرگ و میر بالا پرداخته است. هدف از این روش درمانی تقلید از یک تنوع ژنتیکی در افراد خاص است که منجر به کاهش یا عدم علائم در هنگام تشخیص می شود. با ایجاد این تنوع در بیمارانی که از SCD و β-تالاسمی رنج می برند ، کاهش علائم نشان داده شده است. این گروه از بیماری ها که در زیر چتر هموگلوبینوپاتی ها قرار می گیرند ، معمولاً به درمان مادام العمر از جمله انتقال خون و بستری مکرر در بیمارستان نیاز دارند. سالانه 360،000 با این بیماری ها متولد می شوند ، اگرچه همه موارد به حدی نیستند که بتوانند درمان مادام العمر را تأیید کنند. هدف از این روش درمانی توسعه یافته CRISPR کاهش میزان مرگ و میر و کنترل بیشتر بیماری برای بیماران است. در حالی که درمان های SCD و β-تالاسمی در آزمایشات بالینی در آخرین مرحله هستند ، این شرکت همچنین چندین نامزد آینده دار دیگر را نیز در دست ساخت دارد..

چشم اندازهای CRISPR درمانی (CRSP)

کار فعلی در مورد SCD و β-تالاسمی فقط یک روش بسیار کوچک اما امیدوار کننده است که می توان از فناوری CRISPR در پزشکی استفاده کرد. فقط در ایالات متحده آمریکا و اروپا که آزمایشات بالینی در حال انجام است ، تعداد بیماران بالقوه ای که در حال حاضر از این روش درمانی بهره مند می شوند بیش از 30000 نفر است. این موارد تنها شدیدترین موارد است و CRISPR Therapyics تخمین می زند که با ساده شدن رژیم درمانی ، افرادی که موارد خفیف تری دارند نیز به دنبال درمان می روند. این باعث می شود که تعداد کل بیماران فقط در ایالات متحده آمریکا و اروپا به بیش از 160،000 نفر برسد. در صورت تصویب مقررات در اتحادیه اروپا و ایالات متحده ، احتمالاً مصرف این دارو در سایر کشورها نیز وجود دارد. میزان این بیماری در جمعیت بسیار زیاد است در مناطقی مانند آفریقا بالاتر است, و توزیع گسترده تأثیر زیادی بر جمعیت در سراسر جهان خواهد داشت.

در حالی که این آمار چشمگیر است ، SCD و β-تالاسمی فقط یکی از بسیاری از بیماری هایی است که فناوری CRISPR توانایی درمان آن را دارد. در مراحل مختلف دیگر روند توسعه ، رژیم های مبتنی بر CRISPR برای درمان بیماری هایی مانند سرطان ، دیابت و فیبروز کیستیک وجود دارد. از آزمایش های در حال انجام ، نزدیک به نیمی از آنها همکاری با بایر و سایر شرکت های بزرگ است. این اجازه می دهد تا شرکت ریسک خود را کاهش دهد و همچنین دانش و تخصص CRISPR Therapyics را به وام می دهد. مشارکت های دیگر شامل شرکت های آمریکایی Viacyte و Vertex Pharmaceuticals است. در یک برهه ، حدس و گمان هایی وجود داشت که Vertex علاقه مند به ادغام با CRISPR بود, اخباری که منجر به افزایش قیمت سهام شد. با یک تیم علمی با استعداد و تحقیقات پیشرفته توسط CRISPR ، این شرکت توجه صنعت را به خود جلب کرده است و پتانسیل بلند مدت شرکت برای سرمایه گذاران بسیار امیدوار کننده است.

از کجا خرید CRISPR درمان (CRSP)?

Firstrade یک شرکت کارگزاری آنلاین پیشرو است که مجموعه کاملی از محصولات و ابزارهای سرمایه گذاری را برای کمک به سرمایه گذاران مانند شما در کنترل آینده مالی خود طراحی کرده است. از زمان تاسیس در سال 1985 ، Firstrade متعهد به ارائه خدمات با ارزش و با کیفیت است.

ترکیبی از فناوری تجارت اختصاصی ، رابط کاربری بسیار بصری ، خدمات برجسته مشتری و برنامه های تلفن همراه ، Firstrade یک راه حل جامع برای همه نیازهای سرمایه گذاری شما ارائه می دهد.  نفر اول عضو FINRA / SIPC است.

سرمایه گذاری در CRISPR درمانی (NASDAQ: CRSP) سرمایه گذاری در CRISPR درمانی (NASDAQ: CRSP) سرمایه گذاری در CRISPR درمانی (NASDAQ: CRSP)
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

خلاصه

فناوری CRISPR یکی از هیجان انگیزترین و امیدوار کننده ترین کشفیات علمی در حافظه اخیر است. با ایجاد روشی برای مطالعه و تغییر دقیق DNA ، توانایی درمان بیماری های ارثی نزدیک به واقعیت است. این شرکت با داشتن یک تیم علمی با استعداد بسیار در مراحل تولید دارو قرار دارد و چندین روش درمانی امیدوار کننده در مراحل آزمایش و تأیید دارد. CRISPR درمانگر همراه با ارتباط با شرکت های بزرگ دارویی ، تمام ابزارهای موجود را برای تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در فضا دارد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me