banner
banner

سرمایه گذاری در Ripple (XRP) – همه آنچه باید بدانید

چه تازه وارد فضای ارز رمزنگاری شده باشید و چه از سال 2009 اینجا باشید ، احتمال اینکه با Ripple و ارز رمزپایه XRP روبرو شده باشید بسیار خوب است. در حالی که در ابتدا ، اشتباه گرفتن Ripple و XRP به عنوان یک چیز آسان است ، اما به هیچ وجه اینطور نیست. در حقیقت ، بسیاری از اینکه می دانند عبارات XRP و Ripple قابل تعویض نیستند تعجب می کنند.

خبر مهم: در 22 دسامبر سال 2020 ، SEC شکایتی را علیه Ripple Labs Inc ثبت کرد ، ما این شکایت را بررسی کردیم و نظرات ما در اینجا موجود است.

ریپل چیست?

به عبارت ساده ، Ripple همان است شرکت که دفتر اجماع Ripple را ایجاد کرده است. به این ترتیب ، ریپل هم به عنوان یک پلتفرم و هم به عنوان ارز عمل می کند. توسعه دهندگان Ripple با استفاده از یک پروتکل منبع باز ، مزایای زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند. این مزایا شامل معاملات ایمن ، سریع و ارزان است.

با این حال ، منظور از ریپل این نیست که فقط به عنوان ارز مانند بیت کوین کار کند. از آنجایی که بیت کوین به عنوان ابزاری برای دور زدن سیستم مالی سنتی در نظر گرفته شده بود ، ریپل بازار کاملاً متفاوتی را تحقق بخشید. این پلت فرم برای پر کردن شکاف بین موسسات مالی سنتی و بخش بلاکچین طراحی شده است.

مهم این است که Ripple (XRP) به دلایل اساسی متفاوت از بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه محبوب است. در درجه اول ، با رقابت متفاوت است زیرا توسط یک شرکت خصوصی و انتفاعی ایجاد شده است. امروز ریپل در سانفرانسیسکو ، نیویورک ، لندن ، سیدنی ، لوکزامبورگ ، سنگاپور و بمبئی دفاتر دارد. این شرکت به بیش از 300 موسسه مالی در بیش از 40 کشور خدمات ارائه می دهد.

تاریخچه Ripple از سال 2013 آغاز شد ، زمانی که گروهی از توسعه دهندگان بصری تصمیم گرفتند برای ایجاد چیزی منحصر به فرد در بازار ، با یکدیگر متحد شوند. در آن زمان, جد مک کالیب, به عنوان خالق شبکه EDonkey, تیمی از سرمایه گذاران سودمند را به مشارکت در پروژه معروف به عنوان دعوت کرد آزمایشگاه های ریپل. نکته مهم ، مک کالب همچنین یکی از چهره های اصلی این بخش است. او در ایجاد استارت آپ های مبتنی بر رمزنگاری از جمله Ripple ، Stellar و Overnet محوری بود.

آزمایشگاه های ریپل

آزمایشگاه های Ripple نام رسمی شرکت فناوری است که پروتکل پرداخت Ripple را توسعه داده است. قابل ذکر است ، این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو به طور رسمی در سال 2012 تاسیس شد. در اصل ، آزمایشگاه های Ripple با نام Opencoin وارد بازار شدند. با این حال ، در سال 2015 ، این شرکت به نام فعلی خود تغییر نام داد.

آزمایشگاه های Ripple توسط یک سرمایه گذار معروف و فعال در زمینه حفظ حریم خصوصی تاسیس شد, کریس لارسن. لارسن شخصیتی کاریزماتیک است که بیشتر به دلیل تاسیس وام دهنده رهنی آنلاین شناخته می شود وام الکترونیکی دوباره در سال 1996. برنامه نویس و کارآفرین ، جد مک کالیب به او پیوست.

قابل ذکر است ، مک کالب بیشتر شناخته شده است زیرا یکی از بنیانگذاران تبادل بدنام Mt.Gox بود. Mt.Gox یکی از اولین صرافی های بیت کوین در جهان بود و برای مدت طولانی بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان بود. در یک زمان ، صرافی 70٪ از کل معاملات بیت کوین را انجام داد. مهمتر اینکه او سهام خود را فروخت و در ژوئن 2011 به صرافی وابسته نبود هک کردن که باعث شده قیمت بیت کوین ماهها به شدت سقوط کند.

RippleNet

RippleNet جامعه بانک ها ، موسسات مالی و متخصصانی است که جامعه تجاری Ripple را تشکیل می دهند. از زمان تاسیس ، ریپل سخت تلاش کرد تا این شبکه گسترده از متخصصان صنعت را تأمین کند. این شرکت ها از سیستم پیشرفته بلاکچین Ripple استفاده می کنند.

این شبکه بانک ها را قادر می سازد تا از تجربه بدون اصطکاک لذت ببرند زیرا در عرض چند ثانیه وجهی را به صورت جهانی ارسال می کنند. امروز ، RippleNet شامل برخی از شناخته شده ترین موسسات در این بخش است. در اینجا برخی از نقاط عطف مهم در طول گسترش RippleNet تاکنون ذکر شده است:

بانک آمریکا

در سال 2016 ، BOA اعلام کرد شراکت با ریپل. مشخص شد که این بانک ماه ها قبل از اعلامیه ، فناوری شرکت را به عنوان راهی برای بهبود زیرساخت های بین بانکی مخفیانه آزمایش کرده است..

منابع SBI

در سال 2016 ، SBI Holdings و Ripple توافق نامه ای را برای ادغام این بانک در RippleNet منعقد کردند. از نظر مدیران بانکی این روش راهی برای ساده سازی حواله ها و پرداخت های فوری مرزی است. جای تعجب نیست ، از زمان ظهور این مفهوم ، بیش از 47 بانک در پروژه امضا کرده اند.

بانک استاندارد Chartered (SCB)

در سال 2016 ، بانک استاندارد چارتر به تیم سرمایه گذاران دیگر پیوست تا 55 میلیون دلار برای توسعه بیشتر فناوری های Ripple تأمین کند. در کل ، سرمایه گذاری در مجموع بودجه Ripple’s Series B را تا 93 میلیون دلار افزایش داد.

سانتاندر و آمریکن اکسپرس

در سال 2017 ، Ripple شریک شد با شرکت کارت اعتباری American Express و شرکت بزرگ بانکی Santander. این همکاری استراتژیک به منظور ساده سازی بیشتر سیستم های پرداخت فرامرزی بود. قابل توجه است که این خبر به تقویت قیمت XRP در آن زمان کمک کرد. به طور خاص ، با انتشار اخبار ، ارزش بازار XRP بیش از 35 درصد افزایش یافت.

رویال بانک کانادا

در یک مانور شگفت آور ، بانک رویال کانادا گزارش مفصلی با عنوان “تصور کنید 2025” را منتشر کرد که در آن بانک جزئیات مربوط به آزمایش فن آوری های Ripple را بیان کرد. به طور خاص ، در این گزارش آمده است که RippleNet می تواند هزینه های بانکی را به طور متوسط ​​46٪ در ازای هر پرداخت کاهش دهد. علاوه بر این ، در گزارش RBC آمده است که زمان تسویه معاملات پردازش شده از طریق Ripple فقط 3-5 ثانیه است. این یک پیشرفت بزرگ نسبت به سیستم فعلی است که به طور متوسط ​​2-3 روز طول می کشد.

MoneyGram

در ژوئن 2019 ، Ripple امنیت یک شراکت با یکی از شناخته شده ترین اسامی در بخش حواله. MoneyGram باز هم ، هدف از این پروژه فراهم کردن دسترسی گرمی پول به فناوری پرداخت فرامرزی Ripple بود:

شرکای بیشتر

  • بانک ملی فجیره PJSC (NBF)
  • MoneyMatch
  • Westpac Institutional Bank و Bank of Australia
  • UniCredit ، Reisebank ، ATB ، بانک ملی ابوظبی ، UBS
  • بانک MUFG
  • DBS

با هم ، RippleNet به کار در زمینه توسعه چارچوبی جدید برای پیاده سازی در سراسر شبکه ادامه می دهد. به طور قابل توجهی ، این دستورالعمل ها جنبه های مهم عملکرد شبکه را پوشش می دهند. این موارد نگران کننده شامل انطباق قانونی ، حضانت عملیاتی و سایر استانداردهای عملکرد به عنوان واسطه است.

XRP چیست?

XRP در اکوسیستم Ripple یک هدف بسیار مهم را تأمین می کند. این رمز دارایی دیجیتالی است که استفاده از برنامه های کاربردی شبکه را تسهیل می کند. به این ترتیب ، XRP به عنوان یک ابزار کاربردی عمل می کند. این رمز انتقال ارزش را از طریق شبکه Ripple نشان می دهد.

شما می توانید XRP را واسطه مبادلات بدانید. این صرافی ها می توانند هم ارزهای رمزنگاری شده و هم ارزهای فیات را شامل شوند. در واقع ، XRP نوعی کارت وحشی است. این امکان را برای بانک های شرکت کننده فراهم می کند تا بتوانند انتقال پول جهانی را بدون نیاز به در نظر گرفتن نرخ ارز و موارد دیگر تسهیل کنند.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم یک بانک در ایالات متحده نیاز به ارسال 5 میلیون دلار به یک موسسه دیگر واقع در اتحادیه اروپا دارد. در شرایط عادی ، به بسیاری از دلایل ، این انتقال فرآیندی پرهزینه و وقت گیر خواهد بود. در وهله اول ، وجوه باید از طریق تعدادی از سیستم های تأیید شخص ثالث برای اطمینان از واقعی بودن در دسترس بودن و ارسال ایمن آنها ، لازم باشد..

هر یک از این طرفین به کل هزینه معاملات و همچنین مدت زمانی که برای انجام انتقال نیاز است اضافه می کنند. علاوه بر این هزینه ها ، بانک ها باید نرخ تبدیل پول بین المللی را در نظر بگیرند. در مثال ذکر شده ، بانک ایالات متحده در تبدیل به یورو برخی از دارایی های خود را از دست خواهد داد.

در اینجا مکانی است که XRP کاملاً هدف اصلی خود را انجام می دهد. مثال ذکر شده قبلاً از طریق اکوسیستم Ripple نرم تر خواهد بود. بانک آمریکایی می تواند وجوه خود را به XRP تبدیل کند. این فرآیند به سادگی انتخاب تعداد وجوهی که می خواهید تبدیل کنید و کلیک کردن روی یک دکمه است.

XRP از طریق CoinMarketCAp

CoinMarketCap – رمز XRP

اکنون که ارز فیات بانک به XRP تبدیل شده است ، ارسال وجوه به هر جای دنیا آسان تر است. از همه بهتر ، هزینه انتقال فقط بخشی از سیستم های سنتی موجود در حال حاضر است. برای اینکه پس انداز را در چشم انداز خود بفرستید ، ارسال پرداخت 1.000.000.000 دلار از طریق بانک بین المللی می تواند هزاران دلار برای شما هزینه داشته باشد. با استفاده از Ripple ، معامله دقیقاً دقیقاً یکسان هزینه ای معادل یک سنت دارد.

علاوه بر این ، از آنجا که هیچ محدودیتی در مورد میزان وجوه شما برای ارسال از طریق XRP وجود ندارد ، این بانک انعطاف پذیری بیشتری در بازار فراهم می کند. در حال حاضر ، ارسال بیش از 1 میلیون دلار در سطح جهان به بانک ها نیاز دارد تا تعداد بیشتری از مقررات نظارتی را برآورده کنند. این شرایط می تواند معاملات را تا 3 روز به تأخیر بیندازد. XRP این مسائل را در اکوسیستم Ripple از بین می برد.

الگوریتم اجماع پروتکل Ripple (RPCA) – ارز رمزنگاری شده بدون بلاکچین

اگرچه ممکن است بلاکچین ها را بخشی اصلی از همه ارزهای رمزپایه بدانید ، اما در مورد Ripple اینگونه نیست. Ripple از یک فناوری تمرکززدایی اختصاصی و سازوکار اجماع استفاده می کند – الگوریتم اجماع پروتکل Ripple (RPCA). الگوریتم اجماع پروتکل Ripple (RPCA) ، برای حفظ صحت و توافق شبکه ، هر چند ثانیه یکبار توسط همه گره ها اعمال می شود. در سیستم RPCA ، هر سرور لیستی از تراکنش های جدید را با نام “مجموعه نامزدها” در شبکه منتشر می کند.

سپس ، هر سرور لیست خود را با وضعیت فعلی شبکه و تغییرات پیشنهادی مقایسه می کند. هنگامی که مقایسه به پایان رسید ، سرورها در مورد وضعیت همه معاملات رای خواهند داد. در پایان ، 80٪ از گره ها باید در مورد معاملات جدید به توافق برسند تا به حالت تأیید برسند. این سیستم کلیه تراکنش های مطابق با این شرایط را به دفتر توزیع شده اضافه می کند. سپس سیستم دفتر را می بندد. این دفتر بسته یک نقطه مرجع را برای تأیید RPCA بعدی فراهم می کند.

محصولات Ripple

ریپل در حال حاضر دو محصول اصلی را به کاربران خود ارائه می دهد. اولین محصول به نام شناخته می شود x فعلی. xCurrent از اولین محصولاتی بود که آزمایشگاه های Ripple برای بازار تولید کردند. این سیستم تسویه حساب ناخالص جهانی در زمان واقعی برخی از قابلیت های بسیار چشمگیر را در اختیار کاربران قرار می دهد.

به عنوان مثال ، کاربران می توانند معاملات را در عرض چند دقیقه پاک و تسویه کنند. تکمیل سیستم های انتقال پول سنتی می تواند 2-5 روز طول بکشد. علاوه بر این ، کاربران به خدمات پیام رسان RippleNet دسترسی پیدا می کنند که به شبکه امکان می دهد ارتباطات فوری را حفظ کند.

xRapid xCurrent را یک قدم جلوتر می برد و اصلاً نیاز به حساب را برطرف می کند. این پروتکل قادر است نقدینگی را از بازار محلی برای تکمیل معاملات تأمین کند. به عنوان مثال ، وقتی ممکن است بانکی بخواهد 1 میلیون دلار به بانک دیگری در شبکه بفرستد ، سیستم xRapid XRP را با پول فرستنده خریداری می کند و سپس XRP را در کنار خریدار می فروشد تا معامله را انجام دهد.

این فرایند به بانک ها امکان می دهد مبالغ کمتری را در سطح بین المللی ارسال کنند زیرا در این صورت بسیاری از هزینه های اضافی را از بین می برد. علاوه بر این ، این بانک ها را قادر می سازد پول را به مکان هایی ارسال کنند که هزینه آنها بسیار بالاتر از نرخ متوسط ​​انتقال است. در نتیجه ، این محصولات Ripple را قادر به رقابت از روز اول در بازار کرد.

xRapid انقلابی است زیرا بانک ها نمی خواهند XRP یا هر ارز رمزنگاری شده را برای مدت طولانی نگه دارند. در عوض ، سیستم بودجه را در ثانیه به XRP مبادله می کند. این معامله سریع امکان پذیر است زیرا دفتر XRP می تواند 1500 تراکنش را در ثانیه انجام دهد.

سرمایه گذاری در Ripple (XRP)

امروزه سرمایه گذاری در Ripple آسان است. برای شروع سرمایه گذاری Ripple ، باید به یک صرافی معتبر مراجعه کنید. در حال حاضر ، Ripple در مبادلات عمده از جمله در دسترس است بینانس, Paybis, و پولونیکس. هنگامی که صرافی را برای کار انتخاب کردید ، آماده شروع سرمایه گذاری هستید.

ابتدا باید برای یک حساب کاربری وارد شوید. بسته به مکان شما و مبادله ای که در آن تصمیم گرفته اید ، این فرآیند می تواند شامل روش های مختلف تأیید باشد. مثلا, بینانس می تواند شما را ملزم به ارسال شناسه دولتی کند.

پس از آماده شدن یک حساب کاربری ، باید در مورد نحوه بارگیری حساب تصمیم بگیرید. اگر از قبل ارز رمزپایه ای دارید که می خواهید با XRP معامله کنید ، می توانید آن وجوه را به کیف پول مبادله خود ارسال کنید. فقط چند دقیقه طول می کشد تا این وجوه ظاهر شود. پس از ظاهر شدن آنها ، می توانید به سادگی به پنجره تجارت Bitcoin / XRP رفته و تجارت خود را انجام دهید.

سرمایه گذاری در Ripple (XRP) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در Ripple (XRP) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در Ripple (XRP) - همه آنچه باید بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی Paybis

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کریپتومات

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

بهترین برای

کاربران پیشرفته

بهترین برای

خرید فوری

بهترین برای

بازرگانان اروپایی

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

50 دلار

حداقل حساب

35 یورو

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

فیات به XRP

اگر قصد دارید با ارز فیات وارد بازار شوید این روند ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. در این سناریو ، باید حساب بانکی یا کارت اعتباری / اعتباری خود را به حساب صرافی خود متصل کنید. این فرآیند می تواند روزها طول بکشد زیرا برخی از سیستم عامل ها یک معامله تأیید را به بانک ارسال می کنند. این معامله معمولاً فقط چند سنت است. برای اثبات مالکیت حساب بانکی متصل به حساب صرافی خود ، باید مبلغ آن را تأیید کنید.

پس از اثبات این که حساب به شما تعلق دارد ، پس از آن باید یکی از ارزهای رمزپایه را خریداری کنید که دارای جفت شدن فیات هستند. اصولاً همه ارزهای رمزپایه برای خرید مستقیم با ارز فیات در دسترس نیستند. در بسیاری از مبادلات ابتدا باید بیت کوین یا Ethereum خریداری کنید. هنگامی که یکی از این رمزهای اصلی را در اختیار داشتید ، می توانید آنها را با هر جفت ارزی که صلاحیت آن را دارند معامله کنید.

سریعترین سرویس توسط Paybis زیرا پردازش کارت اعتباری فوق العاده سریع را ارائه می دهند.

نحوه ذخیره Ripple (XRP)

اگر می خواهید سرمایه گذاری بزرگی در XRP انجام دهید یا اگر می خواهید مدت زمان طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدهای آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از Ripple (XRP) پشتیبانی می کنند.

سرمایه گذاری در سهام ریپل

سهام Ripple راه دیگری است که می توانید در اکوسیستم در حال رشد Ripple شرکت کنید. برخلاف XRP ، سهام Ripple یک سرمایه گذاری مستقیم در Ripple است. برای خرید سهام Ripple شما باید کلیه قوانین فعلی اوراق بهادار موجود در ایالات متحده را رعایت کنید. به همین ترتیب ، سرمایه گذاری در سهام ریپل برای افرادی که با بازار سهام آشنا نیستند می تواند کمی دشوارتر باشد.

از آنجا که Ripple یک شرکت تجاری عمومی نیست ، تنها راه برای به دست آوردن سهام در این شرکت از طریق سرمایه گذاران خصوصی در بازار ثانویه است. برای خرید و معامله سهام Ripple باید به عنوان “یک سرمایه گذار پیشرفته” واجد شرایط شوید. در نتیجه ، شما باید یک سرمایه گذار معتبر برای خرید سهام Ripple Inc در این زمان باشید. برای واجد شرایط بودن به عنوان یک سرمایه گذار معتبر ، باید نشان دهید که در این زمان 1 میلیون دلار دارایی نقدینگی دارید یا برای 3 سال گذشته متوالی بیش از 200000 دلار در سال درآمد دارید..

هنگامی که توانستید صلاحیت سرمایه گذاری خود را اثبات کنید ، آماده سرمایه گذاری هستید. اولین کاری که باید انجام دهید سرپا گذاشتن به آن است shareposts.com یا برنامه Microventures. در اینجا شما باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. به محض کسب صلاحیت و تأیید ، سرمایه گذاری ساده یافتن Ripple Inc و تصمیم گیری در مورد تعداد سهام شما است.

ریپل همچنان شاهد رشد فزاینده در سراسر بخش و به دلایل خوبی است. این شرکت آینده نگر برای سالهای آتی به طور موثر جایگاه خود را در بازار تراشیده است. در نتیجه ، با گسترش حضور XRP و Ripple در بازارهای مالی سنتی ، انتظار می رود که چیزهای بیشتری از این جامعه بشنوید. در حال حاضر ، به نظر می رسد که Ripple آینده روشنی در پیش دارد زیرا م institutionsسسات مالی بیشتری تمایل به پیوستن به RippleNet را دارند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me