banner
banner

101

راهنمای مبتدی برای تجزیه و تحلیل فنی در بازار ارزهای رمزنگاری شده

اگرچه ممکن است تحلیل تکنیکی در بازار ارزهای رمزنگاری کننده دلهره آور باشد ، این اصطلاح به سادگی به مطالعه داده های بازار گذشته در تلاش برای پیش بینی حرکت های آینده قیمت اشاره دارد. در اصل ، این اجازه می دهد تا ما را بسازیم حدس های تحصیل کرده در مورد اینکه آیا قیمت دارایی دیجیتال در آینده افزایش یا کاهش می یابد.

در این مقاله ، ما به طور خلاصه اساسی ترین ابزارها را برای انجام تجزیه و تحلیل فنی اساسی توضیح می دهیم تا تلاش شما را برای شروع سفر به نمودار BTC و سایر ارزهای رمزپایه و بازی معاملات رمزنگاری آغاز کنیم..

نمودارهای شمعدان

گرچه انواع مختلفی از نمودارها وجود دارد – مانند نمودارهای خطی و نمودارهای میله ای – نمودارهای شمعدان یکی از موثرترین نمودارها است.

نمودارهای شمعدان که از بیش از یک قرن پیش در ژاپن به وجود آمده اند ، اندازه حرکت قیمت را در رنگ های مختلف بصورت تصویری نشان می دهند – اغلب برای شمع مثبت سبز و قرمز برای شمع منفی.

هر شمعدان چهار جز critical حیاتی را برای بازه زمانی مورد نظر نشان می دهد:

  • قیمت باز
  • قیمت بالا
  • قیمت پایین
  • بستن قیمت

هر شمعدان چهار اطلاعات مهم را با یک نمایش می دهد "توخالی" شمع نشانگر افزایش قیمت است

این م componentsلفه ها نه تنها انبوهی از اطلاعات مفید را در قالبی آسان برای خواندن و مختصر فراهم می کنند ، بلکه امکان شناسایی الگوهای مختلف شمعدان را نیز فراهم می کنند. در حالی که الگوهای شمعدانی زیادی وجود دارد که در اینجا جزئیات آنها را شرح نخواهیم داد ، برخی از الگوهای ساده شامل الگوهای بلعنده و نزولی است.

یک الگوی شمعدان بلعنده صعودی ، که نشان دهنده بدن شمع مثبت است "غرق شدن" یک یا چند شمع منفی قبلی

حمایت و مقاومت

یکی از ساده ترین و م methodsثرترین روش ها برای انجام تجزیه و تحلیل فنی ، شناسایی مناطق پشتیبانی و مقاومت است – جایی که انتظار می رود قیمت دارایی دیجیتال به ترتیب کاهش یا متوقف شود ،.

از آنجا که بازار ارزهای رمزپایه صرفاً مبادله ای بین خریداران و فروشندگان است ، دلیل بر این است که تقاضا برای دارایی دیجیتال با کاهش قیمت آن افزایش می یابد و بالعکس – حداقل از لحاظ تئوری. این اصل اساسی عمدتاً مسئول ایجاد هر دو سطح حمایت و مقاومت است. به بیان ساده ، بازار اغلب علاقه مند به خرید یا فروش با قیمت مشخص است ، که سطحهایی را ایجاد می کند که به سختی قابل عبور است.

قیمت BTC از اواخر سال 2017 تا اواخر 2018 تقریباً شش برابر از سطح پشتیبانی افقی پیش رفت تا در نهایت سقوط کند

شناسایی سطح کلیدی حمایت و مقاومت ممکن است در برنامه ریزی معاملات مفید باشد. به عنوان مثال ، هرچه سطح پشتیبانی یا مقاومت بیشتر آزمایش شود ، ضعیف تر می شود. یک مثال برجسته در بالا در بالا نشان داده شده است – هنگامی که قیمت BTC در نهایت از طریق سطح پشتیبانی تقریباً 6000 دلاری در سال 2018 سقوط کرد.

خطوط ترند

یکی دیگر از ابزارهای اصلی تجزیه و تحلیل فنی که از اهمیت اساسی برخوردار است ، خط روند است – که همانطور که از نام آن مشخص است ، خطی است که برای شناسایی روند استفاده می شود.

با ردیابی رأس یا پایین الگوهای شمعدان ، یک تحلیلگر فنی ممکن است روند صعودی یا نزولی قیمت ارز رمزنگاری شده را شناسایی کند و استراتژی معاملات خود را بر این اساس تنظیم کند.

قبل از عبور قاطعانه از خط شیب دار نزولی – BTC برای مدت زمان طولانی در نیمه دوم 2019 روند نزولی داشت ، که در حین سقوط بازار ناشی از COVID در مارس 2020 بازیافت شد

میانگین متحرک

میانگین متحرک یک شاخص محبوب و آسان برای تأخیر است که نوسان قیمت را هموارتر می کند و تصویری واضح تر از قیمت متوسط ​​دارایی دیجیتال در یک بازه زمانی مشخص ارائه می دهد.

میانگین متحرک دو نوع اصلی دارد:

  • میانگین های متحرک ساده
  • میانگین متحرک نمایی

میانگین های متحرک ساده از میانگین محاسباتی مجموعه قیمت ها استفاده می کنند ، در حالی که میانگین های متحرک نمایی وزن بیشتری به اقدام اخیر می دهند.

از میانگین های متحرک ممکن است به تنهایی یا در ارتباط با یکدیگر استفاده شود. به عنوان مثال ، ما در تجزیه و تحلیل Crypto Market Daily از روبان میانگین متحرک نمایی در نمودار شمع چهار ساعته استفاده می کنیم. این روبان متشکل از هشت EMA است که از 20 تا 55 افزایش 5 درصدی را نشان می دهد – به این معنی که به طور متوسط ​​20 تا 55 شمعدان گذشته طول می کشد در حالی که بر فعالیت اخیر قیمت بیشتر می شود.

روبان چهار ساعته EMA برای BTC در اواخر سال 2020 بارها به عنوان پشتیبانی عمل کرده و روند گاو نر را به وضوح مشخص کرده است

در بازارهای پرطرفدار ، نوار EMA ممکن است مفید واقع شود ، زیرا به وضوح نشان می دهد که یک بازار در کدام مسیر رو به پیشرفت است و در چه مواردی می توان مناطق حمایت یا مقاومت را یافت..

شاخص مقاومت نسبی

آخرین ابزاری که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت ، شاخص مقاومت نسبی است که یک شاخص حرکت است که در درجه اول برای شناسایی خرید یا فروش بیش از حد ارز رمزنگاری شده استفاده می شود. به طور سنتی ، مقادیر RSI بیش از 70 نشان می دهد که دارایی دیجیتال بیش از حد خریداری شده است و مقادیر کمتر از 30 نشان می دهد که بیش از حد فروخته شده است.

با این حال ، وقتی صحبت از BTC و سایر ارزهای رمزپایه می شود ، RSI مطمئن ترین شاخص نیست. BTC ثابت کرده است که مستعد اجرای طولانی گاو نر است که قیمت آن را مکرراً می بیند و اغلب اوقات بیش از حد خریداری می شود. با این وجود ، ممکن است برای تشخیص زمان بازگشت در افق مفید باشد.

در طول گاو نر BTC تا 2016-2017 ، رمز ارزهای پیشرو در بازار بارها و بارها در بازه زمانی هفتگی خرید بیش از حد کردند

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me