banner
banner

راهنمای درک میانگین متحرک در تجزیه و تحلیل فنی

سرمایه گذاران معمولاً برای ارزیابی امنیت و ارزش ذاتی آن (و تجزیه و تحلیل پتانسیل آینده آن) به تجزیه و تحلیل بنیادی اعتماد می کنند ، در حالی که بازرگانان از تجزیه و تحلیل فنی برای به حداکثر رساندن بازده مستقیم. تجزیه و تحلیل فنی الگوها و شاخص های نمودار را برای شناسایی فرصت های معاملاتی و درآمد بالقوه بررسی می کند. متداول ترین ابزارهای این رشته شامل میانگین متحرک ، MACD ، شاخص قدرت نسبی ، باندهای بولینگر و سایر موارد است..

حضور در بازار پیچیده ارزهای رمزنگاری شده به ترکیبی از محاسبات فنی و دانش مالی نیاز دارد ، بنابراین یادگیری در مورد تکنیک های معاملاتی ضروری است.

به دلیل شخصیت منحصر به فرد افراد ، آنها از طرق مختلف تجارت می کنند – بعضی از آنها رویکرد پرخاشگرانه و پرخطر ترجیح می دهند ، دیگران سبک های آرام تر ، کندتر و ایمن تر را انتخاب می کنند. سبک های مختلف تجاری وجود دارد که تا حدودی با هم تداخل دارند. با این حال ، اینها چهار سبک محبوب ترین هستند معاملات موقعیت ، معاملات نوسان ، معاملات روزانه و معاملات سر.

تا آنجا که به ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی مفید مربوط می شود ، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین آنها میانگین متحرک است. این شاخصی است که داده های گذشته و اخیر (به ویژه قیمت) را با جمع بندی و به طور متوسط ​​در بازه های زمانی مختلف تجزیه و تحلیل می کند. این مقادیر متوسط ​​را نشان می دهد ، و به این دلیل که با دسترسی به داده های جدید بارها و بارها محاسبه می شود ، “در حال حرکت” نامیده می شود. با پیشرفت ، قدیمی ترین مقدار را کاهش داده و آخرین مقدار را اضافه می کند. این فرآیندی را توصیف می کند ، “صاف کردن” که با آن اثر نوسانات موقت داده ها را کاهش می دهد ، آن را به یک سطح مسطح می کند ، روند را با وضوح بیشتری نشان می دهد و مقادیر بالا و پایین را برجسته می کند.

میانگین های متحرک شاخص های پیروی کننده یا عقب مانده روند هستند ، زیرا وقایع قبلاً رخ داده را توصیف می کنند. آنها همچنین به عنوان پایه ای برای شاخص های دیگر مانند Moving Average Convergence Divergence (MACD) ، Bollinger Bands ، Percentage Price Oscillator و سایر موارد استفاده می شوند. استفاده از میانگین های متحرک شامل یک روند ، تعیین جهت آن یا تغییر شکل احتمالی آن و همچنین شناسایی یک بازار مسطح است..

پارامتر اصلی که برای محاسبه میانگین متحرک استفاده می شود یک دوره یا تعدادی دوره است. عمدتا ، میانگین متحرک بر اساس بسته شدن قیمت است.

انواع میانگین متحرک

میانگین متحرک ساده ابتدایی ترین و احتمالاً پرکاربردترین شکل میانگین متحرک است. این به عنوان میانگین بدون وزن (مجموع مقادیر ، تقسیم بر تعداد مقادیر) داده ها در مدت زمان مشخص تعیین می شود. وقتی مقدار جدیدی در دوره جدید وارد مجموعه می شود ، قدیمی ترین مقدار افت می کند و بنابراین محاسبه جدیدی لازم است.

میانگین متحرک نمایی

این از محاسبه پیچیده تری نسبت به میانگین متحرک ساده استفاده می کند ، زیرا وزن بیشتری برای آخرین داده ها در مجموعه مقادیر اعمال می کند و میانگین کل داده های تجزیه و تحلیل شده تاریخی را محاسبه می کند ، بدون اینکه ورودی های قبلی را در دسترس قرار دهید بدون حذف ورودی های قبلی وزن دهی برای هر مقدار قبلی به صورت نمایی کاهش می یابد (مرحله یک عدد ثابت نیست).

میانگین متحرک وزنی

این شاخصی است که بار دیگر ورودی های اخیر قیمت را برجسته می کند تا اطمینان حاصل کند که تأثیر قابل توجهی در نتیجه نسبت به ورودی های قدیمی دارند. وزن هر ورودی در یک پیشرفت حسابی کاهش می یابد ، این بدان معنی است که تفاوت بین نقاط داده ثابت است و 1 بیشترین تعداد مورد استفاده است.

نکاتی برای تفسیر میانگین متحرک

– طول دوره هایی را که استفاده می کنید در نظر بگیرید. برای محاسبه میانگین متحرک باید تعداد مشخصی قیمت بسته شدن داشته باشید. این ممکن است مسئله دارایی های کاملاً جدید باشد.

– میانگین های متحرک عقب مانده اند و شاخص های زیر روند دارند ، به این معنی که آنها همیشه یک قدم عقب هستند. در حالی که آنها اطمینان می دهند که شما با روند فعلی مطابقت دارید ، اما همچنان خطر تاخیر سیگنال ها وجود دارد. هرچه میانگین متحرک بیشتر باشد ، تأخیر بیشتر خواهد بود.

– میانگین های متحرک نه تنها با بسته شدن قیمت ها بلکه با قیمت های ماهانه ، قیمت هفتگی ، افتتاحیه یا حتی قیمت های داخل روز نیز قابل محاسبه است..

– به خاطر داشته باشید که هرچه نوسانات قیمت بیشتر باشد ، احتمال سیگنال های کاذب بیشتر خواهد بود. در حالی که میانگین متحرک برای شناسایی روندهای اصلی عالی است ، می توان چندین سیگنال کاذب یا از دست دادن موقعیت ها را قبل از وقوع دریافت کرد. میانگین متحرک برای ابزارهای دیگر ضروری است ، همیشه ابزارها را برای تأیید اضافی ترکیب کنید.

آیا می خواهید استراتژی های بیشتری را در تجزیه و تحلیل فنی یاد بگیرید؟ شما می توانید راهنمای ما در زمینه بازگرداندن سود با استفاده از RSI را در اینجا بخوانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me