banner
banner

نصف پاداش ممکن است سود استخراج را کاهش دهد اما تأثیر محدودی بر استخرها دارد

بررسی اجمالی

قیمت بیت کوین کاملاً بالاتر از 9500 سطح ایستاده است زیرا بازارها کمتر از 100 روز از رویداد نصف پاداش بیت کوین انتظار دارند. در حالی که معامله گران می توانستند با نزدیک شدن به نصف انتظار یک مسیر مثبت قیمت را داشته باشند ، معدن کاران می توانند خود را در یک داستان کاملاً متفاوت ببینند ، زیرا نصف کردن می تواند سود آنها را کاهش دهد و باعث افزایش نرخ هش شود. با این حال ، یک مطالعه جدید از OKEx نشان می دهد که تأثیر نصف شدن پاداش در استخرهای استخراج معدن ممکن است به اندازه قبل نباشد.

حرکت مثبت

نصف پاداش بیت کوین بدون شک پربیننده ترین رویداد فضای رمزنگاری امسال خواهد بود. احساس مثبت در برابر نصف شدن ، منعکس کننده حرکت اخیر قیمت رمزنگاری پیشرو است. بیت کوین در ماه ژانویه حدود 30 درصد سود کسب کرده است و آن را به یکی از بهترین کلاسهای دارایی در سراسر جهان تبدیل کرده است. احساس صعودی در اوایل فوریه به بازار منتقل شد. فقط در شش روز اول فوریه ، بیت کوین 5 درصد دیگر از ارزش را اضافه کرده است ، و ظاهرا در مسیر 10000 است.

شکل 1: Bitcoin در مسیر رسیدن به سطح 10000 USD (منبع: OKEx؛ Tradingview)

دروس تاریخ: نصف کردن مورد صعودی BTC را تقویت کرد

هیچ گوی بلوری وجود ندارد که بتواند به بازارها بگوید که پس از نصف شدن بیت کوین آینده چه اتفاقی می افتد. با این حال ، دو نصف قبلی بیت کوین می تواند سرنخی از آنچه ممکن است پس از وقوع این رویداد رخ دهد ، به ما ارائه دهد.

اولین نصف پاداش بیت کوین در 28 نوامبر 2012 اتفاق افتاد ، با پس زمینه یک بازار نزولی عمیق. با شروع قیمت گذاری در نصف ، BTC در شش ماه قبل از نیمه اول از کمتر از 5 دلار به بیش از 10 دلار رسیده است. قیمت در شش ماه پس از نصف شدن حتی به حدود 200 دلار رسید.

در بازارها شاهد کاهش مشابه گاو نر در طول دومین نصف شدن بیت کوین در سال 2016 نیز بوده ایم. قیمت های BTC در شش ماه قبل از نصف دوم به شدت از 400 دلار به بیش از 640 دلار رسیده و قیمت ها در شش ماه بعدی به 1075 دلار رسیده است که 66٪ افزایش را نشان می دهد..

در حالی که بازارها در مورد عملکرد بیت کوین پس از نصف شدن آینده در ماه مه ناشناخته بودند ، اما احساس مثبت در بیت کوین و بازار گسترده ارزهای رمزپایه به طور فزاینده ای مشهود است. این شتاب صعودی می تواند بیشتر تثبیت شود زیرا بازار با نزدیک شدن به انتظارات انتظارات بیشتری را در مورد نصف شدن خواهد داشت.

چرا پرهای بهم ریخته نصف شده است?

نصف پیش رو ممکن است در قیمت بیت کوین صعودی باشد. با این حال ، استخراج کنندگان می توانند دیدگاه بسیار متفاوتی داشته باشند.

در جلسه اخیر AMA با آلینا یائو ، معاون تجاری و رئیس OKEx Pool اعتراف کرد که “نصف کردن می تواند خطر کاهش سودآوری استخراج معادن و افزایش نرخ هش را همزمان افزایش دهد.” با این حال ، یائو همچنین افزود که ممکن است به دلیل بهبود سریع بخش ، تأثیر نصف شدن در استخرهای معدن محدود شود.

استخر معدن یک صنعت کاملاً رقابتی بوده است. برای ماندن در این بازی ، اپراتورهای استخر زیرساخت ها و فناوری های آن را بهبود بخشیده و اثربخشی آن را در برابر شوک های بازار تقویت کرده اند. علاوه بر این ، داده ها نشان می دهد که نصف شدن ممکن است منجر به افزایش شکل در نرخ هش نشود.

نرخ هش بیت کوین در اولین رویداد نصف شدن در نوامبر 2012 در حدود 27.6T برای حدود 80 روز حفظ شده است. این تعداد تا اواسط فوریه 2013 از 30T شکست. بنابراین ، نصف کردن ممکن است عامل اصلی افزایش نرخ هش حتی در طول دوره نصف سازی نباشد.

نتیجه

ما چگونگی بروز احساسات مثبت را در حالی که بازارها به رویداد نصف نزدیک شدن نزدیک شده اند ، بررسی کرده ایم و استخرهای استخراج معادن ممکن است در زمان کاهش نصف پاداش های استخراج ، انعطاف پذیری نشان دهند. شتاب افزایش قیمت که حول و حوش نصف شدن ایجاد شده است ، حداقل برای چشم انداز میان مدت می تواند دست نخورده باقی بماند. علاوه بر این ، عدم اطمینان جهانی ، مانند شیوع ویروس کرونا و سایر تنش های ژئوپلیتیکی ، می تواند اشتهای ریسک پذیری را در سطح جهانی افزایش دهد ، و این می تواند عامل دیگری برای ارز رمزپایه پیشرو باشد.

پایان

درباره OKEx

OKEx بزرگترین و متنوع ترین بازار ارزهای رمزنگاری شده در جهان است که معامله گران رمزپایه جهانی ، معدن کاران و سرمایه گذاران نهادی برای مدیریت دارایی های رمزنگاری ، افزایش فرصت های سرمایه گذاری و ریسک های محافظت می آیند. ما تجارت ارز و معاملات مشتقه ، از جمله معاملات آتی ، تعویض همیشگی و گزینه های ارزهای رمزپایه اصلی را ارائه می دهیم ، و انعطاف پذیری زیادی را در سرمایه گذاران برای تدوین استراتژی های خود برای به حداکثر رساندن سود و کاهش خطرات ارائه می دهیم..

تماس با رسانه:

ویوین چوی

ایمیل: [email protected]

vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me