banner
banner

نرخ Bitcoin Hash که احتمال افت و کاهش آن وجود دارد ، با کوتاه شدن فشار کوتاه مدت مواجه می شود: تجزیه و تحلیل

هفته گذشته دو سکه بزرگ مبتنی بر شبکه Bitcoin (BTC) نصف پاداش بلوک خود را به پایان رساندند. مطابق با داده های OKLink, Bitcoin Cash (BCH) – یک چنگال سخت بیت کوین – در 8 آوریل در 12:20 UTC به ارتفاع 630،000 بلوک رسید و باعث وقوع نصف شد که جوایز استخراج شبکه را از 12.5 BCH به 6.25 BCH در هر بلوک استخراج شده کاهش داد..

نصف شدن Bitcoin SV (BSV) – یک چنگال سخت Bitcoin Cash – فقط اندکی پس از BCH و تقریباً رسید یک ماه قبل از Bitcoin’s. در تاریخ 10 آوریل 00:48 UTC ، BSV تکمیل شده رویداد کاهش پاداش 50 درصدی.

افت میزان هش بعد از نصف کردن

داده های سایت Bitinfocharts.com نشان می دهد که BCH و BSV هر دو مورد قابل توجهی را تجربه کرده اند نرخ هش – سرعت دستگاه های استخراج رمزنگاری – یک روز پس از نصف شدن آنها غوطه ور شوید. نرخ هش BCH در حدود 50 درصد ، از 3.58EH / S به 1.85EH / S کاهش یافت ، و BSV 70 درصد از 3.01EH / S به 0.92EH / S کاهش یافت.

نمودار تاریخی BCH vs BSV hash rate. منبع: bitinfocharts.com & OKEx

غوطه وری به دو قسمت تقسیم شد. اول ، نرخ هش BCH پس از نصف شدن در 8 آوریل ضرر کرد ، در حالی که نرخ هش BSV افزایش یافت. دوم ، پس از نصف شدن BSV در 10 آوریل ، میزان هش BSV به طور قابل توجهی کاهش یافت و بخشی از توان محاسباتی آن شبکه به BTC منتقل شد.

این پدیده را می توان با این واقعیت توضیح داد که پس از نصف کردن ، اگر قیمت سکه و هزینه های ثابت استخراج بدون تغییر بمانند ، درآمد معدنچیان تقریباً به نصف کاهش می یابد. این بدان معناست که ادامه استخراج در زنجیرهای پس از نصف سود کمتری خواهد داشت. هرچه میزان هش بیشتر باشد ، رقابت استخراج شدیدتر است و بالعکس.

کاهش شدید نرخ هش نشان می دهد که بسیاری از معدنچیان دکل های استخراج خود را تعطیل کرده اند یا توان خود را به سکه های دیگر منتقل کرده اند.

تحلیلگران OKEx در مقاله قبلی Market Watch Weekly این وضعیت را پیش بینی کردند و خاطرنشان کردند که “در فاصله بین دو نصف شدن ، شاهد خواهیم بود که بسیاری از استخراج کنندگان به شبکه BTC مهاجرت می کنند تا با سودآوری بیشتری استخراج کنند ، و همین امر باعث می شود هش ریت شبکه بالاتر برود و هزینه متوسط ​​آن افزایش یابد. استخراج گران تر است. ”

نرخ هش فعلی BTC به طور تهاجمی به 119EH / S رسیده است ، از 14 آوریل ، تقریباً 20 درصد افزایش نسبت به نصف شدن روز BSV (10 آوریل) ، بر اساس داده های Bitcinforcharts.com. علاوه بر این ، با توجه به داده های دریافت شده از زنجیره BTC اکنون بیش از 95 درصد از توزیع میزان هش در میان هر سه بلاکچین را کنترل می کند. رقص سکه.

نمودار تاریخی نرخ هش BTC. منبع: bitinfocharts.com

آخرین جنگ قدرت محاسباتی قابل توجه در رمزنگاری در اواخر سال 2018 بود ، زمانی که BCH هارد فورک بود و BSV بود ایجاد شده. در آن زمان ، جنگ هش بین BCH و BSV تقریباً به استخراج منجر شد مارپیچ مرگ برای بیت کوین ، از آنجا که هر دو زنجیره چنگال قدرت محاسبه را از شبکه بیت کوین می کشند. آن زمان همچنین دوره پایین آمدن قیمت بیت کوین بود ، زمانی که به حدود 3800 دلار رسید. 

قیمت ها با تغییرات نرخ هش سازگار است

در سمت قیمت ، افت قیمت هر سه سکه با پایان نصف شدن BSV همزمان شد. بیت کوین در 24 ساعت پس از نصف شدن BSV حدود 7 درصد کاهش یافت ، BSV خود در مدت مشابه 15 درصد کاهش یافت ، و BCH تقریبا 10 درصد افت کرد.

از طرف دیگر ، هر دو BCH و BSV طی هفت روز منتهی به نیمه شدن سریع افزایش سریع را تجربه کردند. BCH طی هفت روز در کل نزدیک به 20 درصد رشد داشت و BSV در همان مدت بیش از 30 درصد تجمع کرد. BTC در آن هفته فقط 10 درصد افزایش داشت.

نمودار BCH vs BSV vs BTC 1H. منبع: TradingView

پس از نصف شدن قیمت بیت کوین

وقایع نصف شدن هفته گذشته را می توان شبیه سازی نصف شدن بیت کوین در ماه مه دانست. قیمت BSV حدود دو ماه قبل از نصف شدن و BCH در همان بازه زمانی به اوج خود رسید.

بر اساس این الگو ، یک پیش بینی منطقی این است که BTC یا در اواسط فوریه – زمانی که سکه بیش از 10،000 دلار معامله می کرد – به اوج اخیر خود رسیده است یا دو هفته قبل از نصف شدن روند صعودی جدیدی را آغاز خواهد کرد. پس از نصف شدن ، نرخ هش بیت کوین احتمالاً کاهش می یابد و قیمت تحت فشار قرار می گیرد.

نمودار BCH vs BSV vs BTC 1D. منبع: TradingView

آنچه تحلیلگران دیگر می گویند

محققان شرکت تجزیه و تحلیل داده و هوش Xangle’s در a گزارش در 9 آوریل منتشر شد که علی رغم افزایش قیمت عمده و نرخ هش BTC قبلاً پس از هر نصف شدن شاهد بوده است ، آنها هشدار می دهند که نصف سوم ممکن است متفاوت باشد. این گزارش همچنین خاطر نشان می کند که از بین تمام فعالان بازار درگیر ، معدن کاران “بیشترین آسیب را” دیده اند BTCنصف کردن.

اما برخی از کارگران معدن خوش بین هستند. به گفته دیگری گزارش تحقیق بیش از نیمی از پاسخ دهندگان نظرسنجی فکر می کنند قیمت BTC پس از کاهش پاداش در 7 آوریل منتشر شده است..

تحلیلگران دیگری از انجمن رمزنگاری ها این نظر را دارند زیر سوال رفته آیا اثر نصف شدن در آینده قبلاً قیمت گذاری شده است یا خیر. برخی دیگر – با نگاه طولانی مدت تر به دنبال روندهای تقسیم قبلی بیت کوین هستند – ضمنی که این ارز رمزنگاری شده در برخی از مقاطع پس از نصف کردن ، به یک قیمت تمام شده جدید تبدیل خواهد شد.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me