banner
banner

DCEP جایگزین فیات نخواهد شد ، هنگ کنگ مجوز تجارت دارایی مجازی را اعطا می کند

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ

تصویر دیده بان بازار چین

سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال چین – معروف به DCEP – همچنان این هفته اخبار را به خود اختصاص می دهد. ژو شیائوچائون ، رئیس سابق بانک خلق چین ، عقیده خود را مبنی بر اینکه DCEP برای جایگزینی ارزهای فیات موجود ، مانند دلار ایالات متحده در نظر گرفته نشده است ، به اشتراک گذاشت..

هفته گذشته نیز DCEP در طی جشنواره خرید Double 12 ، جایی که تقریباً 20،000 معامله انجام شد ، اولین بار در سایت JD.com به صورت آنلاین حضور یافت. در همین حال ، کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار هنگ کنگ اولین مجوز تجارت دارایی مجازی را به OSL Digital Securities اعطا کرد.

در این هفته همه چیزهایی را که ممکن است در مورد این داستان ها و موارد دیگر از دست داده باشید ، در این هفته از Watch Market China Watch OKEx Insights آورده است..

رئیس سابق PBoC می گوید DCEP به معنای جایگزینی ارزهای فیات نیست

ژو شیائوچوان ، فرماندار سابق PBoC و رئیس انجمن دارایی چین, ادعا کرد که چین به دنبال جایگزینی ارزهای فیات با DCEP نیست. ژو در سخنرانی خود در مجمع مالی شانگهای ادعا کرد که چین در حال متقاعد کردن مصرف کنندگان و بازرگانان خارج از کشور است که به تدریج پرداخت در DCEP را بپذیرند..

غذاهای کلیدی

  • چین از درسی که از حماسه Diem آموخته است آگاه است – که قبلاً به آن ترازو می گفتند. سیاست گذاران رویکرد محتاطانه ای نسبت به Diem و پتانسیل آن برای برهم زدن سیستم های مالی و در عین حال به چالش کشیدن حاکمیت پولی داشتند..
  • در حالی که چین فعالانه به سمت توسعه DCEP در حال پیشرفت است ، کنجو اوکامورا ، معاون وزیر دارایی ژاپن در امور بین الملل ، نگران در مورد از دست دادن اولین مزیت ملتش در توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی. دیگر کشورها احتمالاً نگرانی های مشابهی راجع به عقب ماندن از مسابقه جهانی CBDC دارند.

DCEP در تقریباً 20،000 تراکنش در JD.com هزینه کرد

JD Digits ، بازوی فین تک غول تجارت الکترونیکی JD.com, گزارش شده که DCEP از زمان شروع جشنواره خرید 12 12 در شنژن در هفته گذشته در تقریباً 20،000 معامله مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت اظهار داشت که اولین معامله DCEP توسط مشتری در سوژو انجام شده و پرداخت در 0.5 ثانیه انجام شده است.

غذای آماده کلیدی

  • تاکنون DCEP عمدتا توسط اعضای نسل های جوان استفاده می شود. JD Digits اظهار داشت که نزدیک به 80٪ معاملات DCEP توسط متولدین دهه 1980 یا 1990 انجام شده است. بیشترین پرداخت آنلاین بیش از 10000 CNY – معادل بیش از 1500 دلار است.

هنگ کنگ مجوز رسمی فروش دارایی مجازی را اعطا می کند

اوراق بهادار دیجیتال OSL ، بازوی دیجیتالی گروه BC تحت حمایت Fidelity, اخذ شده مجوز رسمی از کمیسیون اوراق بهادار و معاملات آینده هنگ کنگ برای انجام فعالیت های تنظیم شده نوع 1 و نوع 7 – به ترتیب معاملات در اوراق بهادار و ارائه خدمات تجارت خودکار – در 15 دسامبر.

OSL در ماه اوت تاییدیه اولیه را از تنظیم کننده دریافت کرد. هنگامی که فعال می شود ، OSL به مشتریان امکان دسترسی سازگار با تجارت به BTC ، ETH و انتخاب پیشنهادات رمز امنیتی را می دهد.

غذاهای کلیدی

  • مجوزهای تجارت دارایی مجازی که توسط HKSFC اعطا شده بدان معنی است که OSL با موفقیت شرایط سختگیرانه تنظیم کننده را رد کرده است. پیشنهادات دارایی مجازی توسط OSL همان سطح بالایی از نظارت نظارتی را که برای اوراق بهادار سنتی اعمال می شود ، دریافت می کنند.
  • تصویب در هنگ کنگ تلاش OSL برای گسترش تجارت خود به سنگاپور را تقویت می کند. این شرکت تحت قانون خدمات پرداخت درخواست مجوز دارایی دیجیتال را داده و در حال حاضر توسط سازمان پول سنگاپور در حال بررسی است.

بهبود اقتصادی در چین پیش از سال 2021 شتاب می گیرد

یک هفته راکد برای بازارهای سهام در هنگ کنگ و چین بوده است. از زمان پرس ، Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر با 3،368 و 4،952 معامله می شوند – با از دست دادن هفتگی 0.12٪ و سود 0.19٪. در هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng این هفته 0.2٪ افت کرد و در حال حاضر به 26456 رسیده است.

شاخص SZSE blockchain 50 در این هفته 1.44٪ افت کرد. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

چین انتظارات خود را از a بهبود اقتصادی سالم پیش از 2021. تولید صنعتی و خرده فروشی در ماه نوامبر به ترتیب 7 و 5 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. علاوه بر این ، سرمایه گذاری در دارایی های ثابت در چین 2.6٪ رشد کرد.

تولید صنعتی و خرده فروشی سال به سال در چین رشد کرد. منبع: اداره ملی آمار

غذاهای کلیدی

  • تولید صنعتی سریعتر از خرده فروشی در چین بهبود می یابد. در حالی که از آغاز ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 هم تولیدات صنعتی و هم فروش خرده فروشی رشد منفی داشته اند ، تولیدات صنعتی در ماه آوریل سیر مثبت خود را بدست آوردند. خرده فروشی فقط در ماه آگوست این کار را کرد.
  • موسسات دانشگاهی بر اساس آخرین داده های ماه نوامبر تخمین داده های اقتصادی خود را به روز کرده اند. به عنوان مثال ، اقتصاد آکسفورد برنامه ریزی شده، پیش بینی شده رشد اقتصادی 2021 چین نسبت به برآورد قبلی 7.8 درصدی 8.1٪ خواهد بود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me