banner
banner

PayPal “BitLicense مشروط” اعطا شده است – برای حمایت از هزینه و تجارت Bitcoin ، Litecoin ، Ethereum و Bitcoin Cash

پی پال به زودی پشتیبانی ارزهای رمزنگاری شده مختلفی که روی سیستم عامل خود قرار دارد ، زیرا به نظر می رسد یک جامعه دیجیتالی است که به طور فزاینده ای گسترش یابد و مورد توجه قرار گیرد. این پشتیبانی نه تنها به تجارت بلکه به صرف دارایی های پشتیبانی شده در میان شبکه بازرگانان آن در سراسر جهان می پردازد.

جزئیات

PayPal به عنوان یکی از بزرگترین پردازنده های پرداخت در جهان ، یک غول بزرگ در FinTech است. تا به امروز ، PayPal یک پایگاه مشتری جمع آوری کرده است که بالغ بر 350،000،000 نفر است – هر یک از این سرویس ها از طریق شبکه ای متشکل از بیش از 27،000،000 بازرگان خدمات ارائه می شود.

وقتی پشتیبانی از ارزهای رمزپایه رسماً فعال شود ، PayPal با سرویس دهی به مشتریان مستقر در ایالات متحده آغاز می شود. انتظار می رود این پشتیبانی در هفته های آینده آغاز شود ، در حالی که گسترش خدمات فراتر از مرزهای ایالات متحده در اوایل سال 2021 اتفاق می افتد.

دارایی هایی که انتظار می رود هنگام راه اندازی پشتیبانی شوند ، بیت کوین (BTC) ، Litecoin (LTC) ، Ethereum (ETH) و بیت کوین کش (BCH) هستند. هیچ خبری از گسترش آینده نبوده است ، اگرچه انتظار به موقع دارایی های پشتیبانی شده بیشتر منطقی خواهد بود.

طولانی حدس زده

اگرچه ممکن است بسیاری تعجب کنند که پی پال به زودی از ارزهای رمزپایه پشتیبانی خواهد کرد ، اما آنهایی که این صنعت را دنبال می کنند ، چنین نخواهند شد.

ما پی پال و اهداف آن را قبلاً لمس کرده ایم – اکنون سرانجام باید به جای واقعه ای که مدتهاست حدس می زنیم ، درباره این واقعه بحث کنیم..

با آمدن سرانجام روز ، مدیر عامل پی پال ، دن شولمن ، گفته های زیر را داشت,

“تغییر به اشکال دیجیتال ارز اجتناب ناپذیر است ، و مزایای واضحی را از لحاظ ورود مالی و دسترسی به آن به ارمغان می آورد. کارایی ، سرعت و انعطاف پذیری سیستم پرداخت ها ؛ و توانایی دولتها برای پرداخت سریع وجوه به شهروندان از این ابزارهای جدید مبادله ما مشتاقانه مشتاق همکاری با بانکهای مرکزی و نهادهای نظارتی در سراسر جهان برای ارائه پشتیبانی خود هستیم و به طور معنی داری در شکل گیری نقشی که ارزهای دیجیتال در آینده مالی و تجارت جهانی بازی می کنند ، مشارکت می کنیم. “

مجوز مشروط

همراهی اعلامیه PayPal برای پشتیبانی ارزهای رمزپایه ، خبر موفقیت برنامه آن برای اعطای “مشروط BitLicense” بود.

BitLicense ، که توسط وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) صادر شده است ، دستیابی به آن بسیار دشوار است – از زمان ایجاد آن در سال 2015, فقط تعداد معدودی از شرکت ها موفق بوده اند.  این اخیراً ناظران در ایالت را به تهیه نسخه مشروط ترغیب کرده است که به عنوان یک سنگ پیموده در مسیر دستیابی به مجوز کامل عمل می کند. PayPal اکنون اولین شرکتی است که این مجوز مشروط را دریافت کرده است.

یکی از پیش شرط های اعطای Bitlicense مشروط ، شرط شرکت برای همکاری مشترک با شرکتی است که دارای مجوز کامل است. در این مثال ، فناوری ایجاد این سرویس های جدید توسط PayPal توسط دارنده Bitlicense ، شرکت اعتماد Paxos ارائه می شود. با رفتن در این مسیر ، پی پال می تواند به عنوان یک شرکت ارزی مجازی در نیویورک شروع به کار کند ، خیلی زودتر از آنکه منتظر اعطای مجوز کامل باشد.

لازم به ذکر است که BitLicense مشروط فقط به عنوان یک معیار موقتی منظور شده است. پیش بینی می شود که PayPal با کوشش زیادی قبل از تأیید یک Bitlicense کامل ، یا هنگامی که Bitlicense مشروط طی دو سال منقضی شود ، کار خواهد کرد.

Caveats

در نگاه اول ، اخبار امروز برای ادامه استفاده از ارزهای رمزپایه فوق العاده است. برخی از جزئیات مهم وجود دارد که می تواند درک مفید بودن سرویس جدید PayPal را منحرف کند.

یعنی آیا این یک “سیستم حلقه بسته” ، مشابه سیستمی است که اخیراً توسط WealthSimple راه اندازی شده است؟ در چنین سیستمی ، اگرچه خرید / فروش ارزهای رمزپایه پشتیبانی می شود ، اما سطح شیب دار خاموش و روشن به سیستم عامل فقط به کاربران FIAT محدود می شود. بر اساس اوایلسالات متداول‘توسط PayPal ایجاد شده است ، به نظر می رسد که در واقع این چنین است.

“آیا PayPal از معاملات رمزنگاری همتا به همتا (P2P) پشتیبانی می کند?  اینبار نه. PayPal فقط از خرید و فروش Cryptocurrency با استفاده از حساب PayPal شما پشتیبانی می کند. برای تکمیل معاملات P2P با PayPal ، تمام دارایی های Crypto که در PayPal نگهداری می شوند باید فروخته شوند و بنابراین به USD تبدیل شوند. “

با طراحی یک سیستم به چنین روشی ، خطر فعالیت غیرقانونی را کاهش می دهد. این همچنین بدان معنی است که سیستم در درجه اول به کاربران جدید و اولین بار خریداران ارزهای رمزپایه پاسخ خواهد داد. این امر تا حدی از کاربران فعلی ارزهای رمزپایه پرهیز می کند ، زیرا آنها مجبورند دارایی های خود را به FIAT تبدیل کرده و به سیستم عامل منتقل کنند و سپس به دارایی مورد نظر خود برگردانند. با این کار ، کاربران موجود مجبورند چندین مرحله اضافی را انجام دهند ، در حالی که چندین رویداد مشمول مالیات را ایجاد می کنند.

بعلاوه ، در حالی که PayPal همچنان از کاربر در برابر تقلب و فعالیت حساب غیرمجاز محافظت می کند ، معاملات قابل برگشت نیستند ، به دلیل ماهیت تغییرناپذیر ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده.

واکنش بازار

صرف نظر از محدودیت های پیش بینی شده برای پشتیبانی PayPal از ارزهای رمزپایه ، بازار کل با واکنشی کاملا مثبت واکنش نشان داده است.

چهار دارایی ذکر شده برای پشتیبانی سرویس ، حرکت زیر را مشاهده می کنند *.

BTC – در 24 ساعت 7.0٪ افزایش می یابد

LTC – در 24 ساعته 11.5 درصد افزایش دارد

ETH – در 24 ساعته 6.5٪ افزایش دارد

BCH – در 24 ساعت 5.3٪ افزایش

علاوه بر افزایش ارزش دارایی های فوق الذکر ، PayPal در 24 ساعت گذشته نیز جهش 4.75٪ را تجربه کرده است.

* اطلاعات در زمان نوشتن از CoinMarketCap بازیابی شده است. *

رقبا

اگرچه PayPal ممکن است یکی از بزرگترین پردازنده های پرداخت برای راه اندازی چنین خدماتی باشد ، اما مطمئناً آنها اولین نیستند. شرکت هایی مانند Square ، WealthSimple ، Revolut و Robinhood ، همه PayPal را شکست داده اند. WealthSimple ، به طور خاص ، با موفقیت اخیر در تبدیل شدن به یک اسب شاخدار a.

PayPal با وجود تسلط خود به عنوان پردازنده پرداخت ، ممکن است در سال های آینده بیش از چند رقبا داشته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me