banner
banner

ماینرهای GPU مورد تهدید Ethereum دارای یک نجات دهنده در Leonardo Render هستند

قبلاً همه چیز در دنیای استخراج رمزنگاری بسیار ساده بود: کد منبع را بارگیری کنید و به پردازنده خود اجازه دهید کار را انجام دهد. هر کسی که در خانه کامپیوتر داشته باشد می تواند در این کار شرکت کند و می توان برای همه افراد پول تهیه کرد ، به خصوص افراد خوش شانس مقیم کشوری که برق از آن ارزان می شود.

خوب ، اکنون همه چیز تغییر کرده است ، و بسیاری می گویند این امر برای بهتر نیست.

چشم انداز اصلی برای شبکه بیت کوین – و همین امر در مورد شبکه Ethereum بعدی نیز وجود دارد – مربوط به یک شبکه غیرمتمرکز بود که با جک یا جیل متوسط ​​با دستگاه خود کار می کرد. این یک دیدگاه دموکراتیک که حسابداری شبکه به گونه ای توزیع می شود ، تأکید می کرد که کنترل یک کار واحد استخراج برای تأیید و تأیید بلوک های معاملاتی برای یک نهاد شرکتی غیرممکن است..

طولی نکشید که پردازنده های گرافیکی توسط GPU گرفتار شدند و بعداً برای ASIC ها – مدارهای مجتمع خاص برنامه – GPU ها را حداقل تا آنجا که به شبکه بیت کوین مربوط می شود ، بیرون کشیدند..

اکنون شبکه Ethereum که معماران آن از تهدید ASIC در زمان تصور آن در سال 2014 آگاه بودند ، ممکن است قربانی خطر متمرکز سازی شود که گفته می شود ذاتی ASIC است. در نتیجه ، ماینرها در جستجوی راه های متنوع سازی استفاده از GPU هستند و گزینه جدیدی برای هوش مصنوعی (AI) وجود دارد – این فضای گرسنه قدرت ارائه گرافیکی است.

مسیر متنوع سازی هوش مصنوعی مدتی است که وجود دارد اما ارائه نسبتاً جدید است ، اما استارت آپ های جدید ، مانند لئوناردو رندر مدل و فناوری تجارت خود را با نیازهای استخراج کنندگان GPU که به دنبال استفاده مجدد از ظرفیت مازاد هستند ، هماهنگ می کنند.

بنابراین آنچه دقیقاً تهدید ASIC برای استخراج کنندگان GPU است?

ASIC ها ، به عنوان نام نزدیکی آنها ، برای کار با الگوریتم هش پروتکل بلاکچین سخت هستند – آنها یک کار را بسیار خوب انجام می دهند.

موفقیت آنها در حوزه بیت کوین بسیار موفق بوده است ، اکنون تلاش برای استخراج با استفاده از GPU سودآور نیست. GPU ها – واحدهای پردازش گرافیکی – ماینرهای بیت کوین برتر را نسبت به پردازنده ها ثابت می کنند زیرا آنها قادر به پردازش موازی کارها هستند و این بدان معناست که می توانند نرخ هش بسیار بالاتری را بدست آورند که با روش سریال CPU برای محاسبه.

با این حال ، در استخراج Ethereum ، پردازنده گرافیکی هنوز غالب است اما ممکن است با اولین استخراج کنندگان ASIC برای Ethereum به دلیل حمل و نقل در ماه جولای از غول استخراج چینی و تولید کننده ASIC ، تغییر کند. Bitmain.

Bitmain در ماه آوریل اعلام کرد که شایعاتی که در مورد ASIC برای استخراج Ethereum کار می کند صحت دارد ، اگرچه اطلاعات زیادی در مورد عملکرد واقعی دنیای واقعی که از استخراج با Antminer E3 انتظار می رود شناخته نشده است ، برخلاف ادعاهای تولید کننده.

با این حال ، اگر ادعاهای مطرح شده توسط Bitmain دقیقاً دقیق باشد ، ممکن است روزهای GPU Ethereum miner شماره گذاری شود.

جدید Antminer E3 گفته می شود که می تواند با سرعت هش 180 MH / s انجام دهد. این مقایسه با حدود 232 مگاهرتز در ثانیه برای یک جعبه هشت پردازنده کارت AMD RX580 است.

با قیمت Antminer E3 2150 دلار نسبت به پردازنده گرافیکی هشت دنده ای در حدود 2800 دلار ، دیفرانسیل کارایی قابل توجه است. هنگامی که Bitmain شروع به ارسال E3 می کند ، می تواند در بازار فروش ثانویه برای پردازنده های گرافیکی افزایش چشمگیری داشته باشد زیرا مالکان به دنبال جبران برخی از هزینه های واحد مازاد به نیاز خود هستند.

اعتبار تصویر: ویکی مدیا

خطرات تمرکز ، پاسخهای متنوع سازی

البته Bitmain ASIC های خود را به همه مراجعه کنندگان می فروشد ، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که باید تمرکز قدرت استخراج وجود داشته باشد. اما Bitmain همچنین بزرگترین کاربر نهایی محصول خود است مزارع بزرگ استخراج معادن مملو از ASIC های آن.

Bitmain در مورد a کنترل می کند ربع از قدرت هش شبکه بیت کوین از طریق استخرهای استخراج AntPool و BTC.com. با توجه به دیدگاه های خود در شبکه Ethereum ، مسئله تنوع در استفاده از GPU اکنون برای ماینرها یک مسئله فوری است.

همانطور که اشاره کردیم ، رایج ترین گزینه در زمینه هوش مصنوعی (AI) است ، جایی که قدرت پردازش تقاضای زیادی دارد و GPU کاملاً متناسب با این کار است زیرا ، برای مثال ، یادگیری ماشین در شبکه های عصبی معمولاً شامل محاسبه محاسبات بسیار کوچک است که در آن پردازش موازی به خوبی کار می کند.

تقاضا برای قدرت محاسبه با رشد AI افزایش می یابد و قرار است با توسعه هرچه بیشتر برنامه ها و پیشرفت علوم به سمت ادامه ، تقاضا ادامه یابد..

همانطور که دیدیم گزینه دوم نیز وجود دارد ، آن نیز ناشی از یک روند جدید در استفاده از رایانه است ، که همچنین به سرعت ، احتمالاً با سرعت نمایی ، به صورت ارائه گرافیکی در حال گسترش است..

تقریباً انتظار این را داریم که انتظار داشته باشیم سفینه های فضایی به ظاهر واقع بینانه درگیر نبردهای بین کهکشانی شوند یا ارتش های جنگجو که در یک دنیای فانتزی با آن می جنگند. چنین صحنه هایی فقط به دلیل ایجاد انبوهی از توان محاسباتی برای ارائه تصاویر تولید شده توسط رایانه (CGI) امکان پذیر است. منابع مورد نیاز قابل توجه است. با استفاده از انویدیا 1060 پردازنده گرافیکی 24 ساعت طول می کشد تا یک فریم ارائه شود و در یک ثانیه فیلم 24 فریم وجود دارد. به طور باورنکردنی ، این بدان معنی است که ارائه یک ثانیه انیمیشن CGI یک ماه طول خواهد کشید.

با تکنیک های CGI در تقاضا در فیلم ، بازی و در دنیای شرکت های بزرگ برای ارتباطات و تبلیغات ، گلوگاهی در عدم تطابق تقاضا و عرضه وجود دارد..

رندر گرافیکی به توان GPU شما نیاز دارد

Leonardo Render ، که از قبل خدمات رندر ارائه می دهد ، با کمک بلاکچین در تلاش است تا یک راه حل غیر متمرکز ارائه رندر گرافیکی ارائه دهد که می تواند عرضه را با تقاضا در تماس قرار دهد. این به مشتریان خود امکان دسترسی به مزرعه رندر بلاکچین را با کمک مشارکت خود با ارائه دهنده امکانات استخراج معادن ایالات متحده ارائه می دهد گیگا وات, که دارای 23000 GPU در 11 هکتار زمین در ساحل غربی ایالات متحده است.

بخشی از پیشنهاد آنها که برای استخراج کنندگان رمزنگاری از بین می رود بازدهی است که از ارائه ارائه می شود. ارائه گرافیکی افزایش 1.751٪ در بازدهی که در حال حاضر می تواند از استخراج در شبکه Ethereum انجام شود – 0.027 دلار در مقایسه با استخراج کننده Leonardo PPU با 0.50 دلار ، اندازه گیری شده در GPU / ساعت.

این یک حرکت کاملاً هوشمندانه توسط لئوناردو رندر به نظر می رسد ، با راه حلی که در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گیرد زیرا Bitmain شروع به افزایش خطوط تولید Antminer E3 خود و استخراج کنندگان GPU Ethereum برای جستجوی گزینه های دیگر می کند. استخراج کنندگان رمزنگاری می توانند واحدهای خود را از طریق توکن LEOS پلتفرم ارائه ، در شبکه لئوناردو تأمین کنند.

ASIC های Ethereum از Bitmain هنوز در طبیعت خارج نشده اند (اگرچه شایعاتی وجود دارد که بی سر و صدا با آنها بدون خبر اعلام کرده و استخراج می کند) ، بنابراین دستاوردهای کارآیی وعده داده شده آزمایش نشده اند. همچنین جالب خواهد بود که ببینید Bitmain چگونه این مشکل را حل کرده است اتاش الگوریتم Ethereum برای مقدار زیادی ذخیره سازی ، مجبور کردن یک معدنکار به صرف انجام کارهای محاسباتی ، بیشتر وقت خود را برای خواندن از یک مجموعه داده 1 گیگابایتی صرف کند.

این احتمال نیز وجود دارد که توسعه دهندگان اصلی Ethereum با نسخه های به روز شده ای که می تواند ASIC ها را “آجر” کند (غیر قابل استفاده کند).

با این حال ، شبکه های زنجیره بلوکی دیگری وجود دارد که علاوه بر Ethereum در معرض استخراج ASIC نیز هستند ، بنابراین مسئله استفاده سودآور جایگزین برای هزینه های ثابت که در سرمایه گذاری استخراج رمزنگاری فرو رفته است ، از بین نخواهد رفت. هوش مصنوعی و رندر برای نجات.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me