banner
banner

بنیانگذار WaykiChain در DeFi ، مالی سنتی و یک قاتل DApp: AMA Recap

تصویر خلاصه AMA

روز پنجشنبه ، 11 ژوئن ، OKEx میزبان رویدادی از من بپرسید (AMA) با بنیانگذار و مدیر عامل WaykiChain (WGRT) ، گوردون گائو. WGRT آخرین پروژه ای است که به پلتفرم فروش توکن OKEx ، Jumpstart اضافه شده است. فروش WGRT در تاریخ 17 ژوئن انجام می شود و چهاردهمین پروژه برای جمع آوری کمک مالی در سیستم عامل OKEx را به بازار عرضه می کند.

در جریان دیروز AMA ، گوا س questionsالاتی را درباره نقش مالیات غیرمتمرکز (DeFi) در مقابل مالی سنتی ، برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و بلاکچین در فضای اقتصادی فعلی مطرح کرد..

DeFi و DApps: Twitter Q&آ

DeFi در مقابل مالی سنتی

OKEx: بیا شروع کنیم! سوال اول: DeFi یکی از داغترین موضوعات در حال حاضر فضای بلاکچین است. آیا می توانید نظرات خود را در مورد DeFi به اشتراک بگذارید؟ آیا فکر می کنید DeFi سیستم مالی موجود را مختل می کند؟ رویکرد WGRT نسبت به بخش DeFi چیست؟ (سوال از @ erol1763 در توییتر)

گوردون گائو: من فکر می کنم چهار تفاوت عمده بین DeFi و مالی سنتی وجود دارد:

1) DeFi می تواند نقشی را که مردم در سیستم مالی بازی می کنند تغییر دهد. در امور مالی سنتی ، به عنوان یک کاربر عادی ، نقش و روند مشارکت شما بسیار محدود است. با این حال ، این محدودیت توسط همه جنبه ها تعیین می شود ، مانند مشکل اعتبار ، آستانه تعداد وجوه ، همچنین مجوز و آستانه قدرت سیاسی و غیره. چنین محدودیت هایی اغلب کاربران عادی را به گروه های آسیب پذیر در سیستم مالی تبدیل می کند. و طبق قوانین طبقه بالا ، ثروت همیشه به اوج می رسد.

ما فقط می توانیم ببینیم که جهان به صدور پول ادامه می دهد و پول در دست ما استهلاک می کند ، در حالی که هیچ کاری از دست ما ساخته نیست. اما DeFi متفاوت است. اجازه دهید من یک مثال بزنم. دارنده با سکه حاکمیت WGRT WaykiChain DeFi ، دارای دو قدرت پارامترهای حاکمیت و مزایای بهره و هزینه جریمه کل سیستم است. این نقشی است که شما نمی توانید در امور مالی سنتی بازی کنید.

2) DeFi می تواند هزینه های مالی را کاهش دهد. از ابتدای دوره صنعتی ، ساختار مالی جهانی بدون تغییر باقی مانده است و عمدتاً متکی به نهادهای مختلف میانی است. بانکهای مرکزی ، بانکهای سرمایه گذاری ، بانکهای تجاری ، شرکتهای اوراق بهادار و غیره می توان گفت هر فعالیت مالی نیاز به داشتن بیش از یک سود واسطه از آن دارد.

به عنوان مثال ، علاوه بر از دست دادن اسپید قیمت ، یک معامله همچنین شامل کمیسیون های کارگزاری ، هزینه معاملات مبادله ای ، حقوق تمبر مقامات نظارتی و غیره است. اختلاف قیمت حاصل شده توسط این به اصطلاح "واسطه ها" آنها را به ثروتمندترین طبقه در جهان تبدیل می کند. با این حال ، DeFi یک پروتکل باز تصویب می کند و خدمات مالی کم هزینه ای را برای همه با هزینه کم فراهم می کند ، که هزینه معاملات را بسیار کاهش می دهد.

3) DeFi می تواند کارآیی امور مالی را بهبود بخشد. بلاکچین معاملات مالی را برای دستیابی به تسویه معاملات همزمان با تأیید معامله امکان پذیر می کند. این فراتر از سیستم تسویه حساب و انحلال سنتی موسسات مالی است. وقتی نوبت به معاملات مرزی می رسد ، از نظر انتقال سیم ، انتقال فرامرزی ممکن است چندین روز طول بکشد ، اما در یک سیستم بلاکچین یا سیستم DeFi ، هنگام انجام معامله ، مالکیت واقعی دارایی ها تغییر کرده است.

4) یک نکته دیگر وجود دارد که می خواهم ذکر کنم – DeFi می تواند چیزی را به دست آورد که مالی سنتی ندارد. به عنوان مثال ، سازنده ثابت بازار محصولات محصولی ابتکاری در زمینه DeFi است. ما معتقدیم که DeFi نه تنها به عنوان بهبود سرمایه سنتی اصلی عمل نمی کند بلکه نوآوری های بیشتری نیز باید کشف شود. CTO تیم ما در معرفی کد WaykiChain چنین جمله ای نوشت: “تنها محدودیت زنجیره بلوک تخیل ماست.”

با توجه به WGRT, این سکه حاکمیت پروتکل وام Waykichain است. دارنده WGRT مانند سهامدار بانک مرکزی است. آنها از سود و جریمه تولید شده توسط پروتکل وام بهره مند می شوند.

WaykiChain در فضای DeFi

OKEx: با تشکر از شما برای توضیح در مورد تفاوت بین DeFi و سیستم مالی سنتی. سوال بعدی: بسیاری از زنجیره های عمومی به سمت DeFi فشار می آورند. به عنوان مثال ، TRON امسال نیز پروژه JUST خود را آغاز کرد. به نظر شما مزایا و فرصت های WaykiChain در این فضا چیست?

گائو: ما حرفه ای هستیم و روی این باند متمرکز هستیم. خواه یک مدل اقتصادی باشد یا یک معماری سیستم فنی ، سیستم DeFi WaykiChain حرفه ای است و می تواند در برابر نظارت مقاومت کند. ما بسیاری از نوآوری ها را انجام داده ایم که در بازار وجود ندارد و این نوآوری ها می توانند منطق خود را در سیستم مالی سنتی پیدا کنند.

ما در گذشته برخی مناطق [دیگر] مانند شرط بندی و اکوسیستم بازی را کاوش کرده ایم ، اما از سال گذشته ، ما همه در DeFi بوده ایم. دارایی وثیقه در WaykiChain از 36 میلیون WICC فراتر رفته است که 17٪ از کل مبلغ را تشکیل می دهد. این نسبت در بین تمام زنجیره های عمومی بالاترین است. Btw ، برای ETH ، این نسبت در حدود 1 است.

نوسانات اقتصادی جهانی و DeFi

OKEx: این موفقیت را تبریک می گویم! س threeال سه: افتتاحیه سال 2020 با بیماری همه گیر ویروس کرونا بسیار آشفته است – انواع دارایی ها شوک قابل توجهی را تجربه کردند ، قیمت نفت به شدت سقوط کرد ، قیمت طلا دچار نوسان شد و سهام ایالات متحده چندین محدودیت تجاری را تجربه کرد و غیره. نظر شما در مورد تأثیر این وقایع غیرمعمول در DeFi?

گائو: من فکر می کنم این بهترین اتفاقی است که می تواند برای DeFi بیفتد. زیرا همه این موارد به آشکار کردن مشکلات اساسی مانند حباب اقتصادی ، اهرم بی رویه ، بحران اعتبار کمک می کند ، که می تواند باعث بی اعتمادی مردم به سیستم مالی شود. و DeFi انقلابی علیه سیستم مالی سنتی است ، این یک براندازی کامل است.

پل تودور جونز فکر می کند که دولت ارزهای بیشتری را منتشر کرده است ، بنابراین او باید دارایی های خود را به بیت کوین منتقل کند. بحران یعنی فرصت. سیستم مالی سنتی از قدیم دارای مشکلات موجود است. بیشتر دارایی ها توسط سرمایه داران ساخته شده است ، بعضی از آنها به روش های معقول ، در حالی که بقیه به سادگی سرقت هستند.

اما بیشتر مردم متوجه این موضوع نبودند. هنری فورد گفت ، آمریکایی ها نمی دانستند که واقعا بانکداری چگونه کار می کند ، زیرا اگر چنین کنند ، “قبل از فردا صبح انقلابی رخ خواهد داد.” [این یک نقل از فورد بود – OKEx]. اکنون انواع حوادث قو سیاه می تواند مردم را از ریسک ها آگاه کند و قبل از اینکه ریسک نهایی فرا برسد ، آنها روش شفاف و منصفانه تری را برای شرکت در امور مالی انتخاب می کنند.

هدف WaykiChain با DeFi

OKEx بسیار خوب. س fourال چهارم: WGRT نشانه حاکمیت و حقوق صاحبان سهام پلت فرم وام وثیقه غیرمتمرکز WaykiChain است و گفته می شود که این قسمت مهمی از سیستم اقتصادی غیرمتمرکز است. بنابراین هدف اولیه از نصب سیستم DeFi در WaykiChain چیست?

گائو: صادقانه بگویم ، در ابتدا ، ما فقط می خواستیم بازار ثبات وثبات کوین و وام را مستقر کنیم. در آن زمان ، هیچ كلمه DeFi وجود نداشت یا قبلاً وجود داشت ، اما این كلمه به طور گسترده ای گسترش نیافته بود.

سال گذشته ، ما در مورد فرود بلاکچین بحث کردیم. برای فرود ، باید تقاضای سخت کاربران را هدف قرار دهیم. سپس ویژگی های مالی گروه کاربران بلاکچین بسیار قوی است. اگر می خواهید آنها بازی کنند و به تجارت الکترونیکی بروند ، موارد مورد نیاز آنها نیست. نیاز به درآمدزایی و پول قرض گرفتن است. بنابراین ما گزینه All-in را همراه با برخی پیشرفت های اولیه در تجارت آغاز کردیم ، مانند اینکه مقدار وثیقه سیستم DeFi ما به 36 میلیون رسید ، 17٪ کل مبلغ WICC را تشکیل می دهد ، که ایده اصلی ما را تأیید کرد.

بیت کوین به تازگی یک ارز یا دارایی ساخته است ، بنابراین معرفی یک زنجیره عمومی با قراردادهای هوشمند برای ایجاد قوانینی بین دارایی ها و ارزها است ، آیا این امور مالی نیست؟ از این جنبه ، اگر DeFi نتواند موفق شود ، فرود بلاکچین یک پیشنهاد شبه است.

WaykiChain’s Security و DeFi هک می کند

OKEx: عالی. و سرانجام آخرین س inال در این جلسه: DeFi را انقلاب بعدی جهان رمزنگاری شده می نامند ، خواه افزایش اخیر اطلاعات هکر در پروژه های DeFi باشد ، یا پنجشنبه سیاهی که MakerDao قبلاً تجربه کرده است ، امنیت DeFi بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. چگونه امنیت WaykiChain DeFi تنظیم شده است?

گائو: امنیت خیلی مهم است. و این شامل دو بخش است ، کنترل ریسک مدل اقتصادی و امنیت فنی. من ابتدا مدل اقتصاد را برای کنترل ریسک معرفی می کنم. تقریباً تمام پروتکل های دفی از برخی از وثیقه ها شروع می شود. بنابراین ما معتقدیم که پلت فرم DeFi باید در زیر سقوط قیمت قوی باشد.

در 12 مارس سال جاری ، کل بازار ارز رمزنگاری از رکود شدیدی رنج برد. قیمت بیت کوین طی 24 ساعت بیش از 50 درصد کاهش یافت. در این مدت ، یکی از بزرگترین پروتکل های DeFi در Ethereum ، سیستم تصفیه MakerDAO به دلیل ازدحام ترافیک شبکه ETH و برخی نقص در طراحی مدل آنها ، عملکرد چندان خوبی نداشت..

این پروتکل تقریباً بسته شده بود و بیش از 4 میلیون دلار بدهی ناخوشایند داشت. این بدهی بد باید از طریق حراج برداشته شود. و این گفته می شود که کل جامعه MakerDao و دارندگان MKR باید افراد گمشده را بپوشانند. با این حال ، در همان زمان ، Wayki-CDP ، که یک پروتکل مشابه وام با MakerDAO است ، با 0 بدهی بد به صورت عادی در حال اجرا بود. در اینجا مقایسه داده است:

ما برای اطمینان از عملکرد سیستم در شرایط مختلف 4 مکانیزم طراحی کردیم: مکانیزم وثیقه ، سازوکار تصفیه ، صندوق ذخیره ریسک و تعلیق سیستم برای جلوگیری از خطرات. و با استفاده از این مکانیزم ها ، این مدل می تواند با بیش از 99.9٪ شرایط بازار کنار بیاید.

ما همچنین برای افزایش امنیت فنی خود پیشرفتهای زیادی انجام داده ایم. اول از همه ، ما در مورد اوراکل پیشرفت کردیم و تغذیه قیمت توسط تولید کنندگان بلوک تکمیل شد. سپس قیمت نهایی از طریق الگوریتم متحرک-میانه اتخاذ می شود. این گفته ، تا زمانی که شما یک حمله 51 درصدی به بلاکچین نکنید ، قیمت توسط هکرها دستکاری نمی شود.

همچنین ، ما 5 استاندارد مختلف دارایی را در لایه زیرین بلاکچین تعریف کردیم که عبارتند از دارایی های اصلی ، دارایی های متعهد ، دارایی های بین زنجیره ای ، دارایی های هوشمند و دارایی های تولید شده توسط کاربر. بنابراین در WaykiChain ، لازم نیست نگران مسائل سازگار باشید زیرا استاندارد در سراسر اکوسیستم کار می کند.

با این حال ، در Ethereum ، بسیاری از حملات مربوط به موارد ناسازگار استاندارد دارایی وجود دارد. به عنوان مثال ، حمله dForce و Uniswap امسال اتفاق افتاد.

برنامه های کشنده و چشم انداز پروژه: Q زنده&آ

گائو: من این همه سوال دیدم اما دسته بندی هایی وجود دارد. چشم انداز ، رابطه بین WICC و WGRT ، برنامه های آینده ، dapps قاتل:

از نظر دید طولانی مدت: ما در واقع اولین بلاکچین DeFi یکپارچه را در جهان می سازیم که با روش Ethereum متفاوت است. این گفته است که ما می توانیم خدمات مالی یک مرحله ای و پروتکل های باز را برای عموم فراهم کنیم. و این خدمات شامل وام ، پس انداز ، فرصت های سرمایه گذاری ، تجارت دارایی و مشتقات مالی است.

روابط بین WICC و WGRT: ما این مدل را می سازیم تا دو سکه باعث ایجاد هم افزایی شود. ارزش بازار WICC برای کشور یک تولید ناخالص داخلی است. و WUSD مانند یک ارز است. سپس یک دارنده WGRT سهامدار بانک مرکزی است. این گفته است که دارندگان WGRT از تمام مزایای تولید شده توسط فعالیت های ارزی (WUSD) در بلاکچین بهره مند خواهند شد.

برنامه های آینده: ما یک محصول جدید به نام "WaykiX" در پایان ماه جولای. این یک پلت فرم تجارت دارایی مصنوعی است که به کاربران امکان می دهد تقریباً تمام دارایی های مصنوعی در جهان را معامله کنند. پس از آن سعی خواهیم کرد برخی دارایی های دنیای واقعی را در بلاکچین مانند دارایی های املاک و مستغلات یا اوراق قرضه T بیاوریم. و این داراییها فرصتهای متنوعی برای سرمایه گذاری به جامعه می دهد.

Dapps قاتل: قاتل بعدی داپ کجا خواهد بود؟ من به امور مالی اعتقاد دارم. Waykichain تجربه توسعه یک بستر شرط بندی و یک سیستم بازی را تجربه کرده است ، با این حال ما در نهایت DeFi را انتخاب کردیم. ما فهمیدیم که بزرگترین انگیزه افراد برای پیوستن به بلاک چین وام دادن پول و درآمدزایی است. این صنعت مملو از دلالان و سرمایه گذاران است. و ارائه خدمات به آن افراد نزدیکترین راه موفقیت است.

من معتقدم قاتل بعدی Dapp یک برنامه DeFi خواهد بود. و بازار گاو بعدی توسط یک سکه DeFi هدایت خواهد شد.

این AMA برای وضوح ویرایش و متراکم شده است.

OKEx را روشن کنید:

توییتر: https://twitter.com/OKEx

FB: https://www.facebook.com/okexofficial/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/okex/

متوسط: https://medium.com/@OKEx

گروه تلگرام (انگلیسی): https://t.me/OKExOfficial_English

گروه تلگرام (روسی): https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me