banner
banner

قیمت لکه طلا چیست و چگونه تنظیم می شود؟

تجارت طلا یا سایر فلزات گرانبها اولین سوالی که ممکن است بپرسید این است که هزینه طلا چقدر است؟ پاسخ در قیمت لکه طلا نهفته است. این همان قیمت طلا است که در هر زمان مشخص در بازارهایی که در آن موجود است معامله می شود.

در اینجا دقیقاً بررسی خواهیم کرد که دقیقاً قیمت لحظه ای طلا چیست ، آنچه در واقع برای قیمت لحظه ای طلا دریافت می کنید و عوامل عمده ای که قیمت را در بازارها تغییر می دهند ،.

قیمت طلا به چه معناست?

قیمت لحظه ای که می بینید اول از همه بر اساس یک اونس طلا است. این معیار استاندارد معامله طلا در بازارهای بین المللی است. همچنین متوجه خواهید شد که قیمت طلا (و سایر فلزات گرانبها) به دلار آمریکا نقل شده است. باز هم این واحد پولی است که طلا در سراسر جهان با آن قیمت و معامله می شود.

قیمتی که معمولاً به عنوان یک نقطه قیمت مشاهده می کنید نیز قیمت “پیشنهاد” خواهد بود. این بالاترین قیمتی است که خریداران حاضر در بازار حاضر به پرداخت آن هستند. این قیمت بیشتر از بازار معاملات آتی طلا در ایالات متحده است که در آن قراردادهای آتی طلا و سایر کالاها در COMEX معامله می شوند. این بزرگترین مبادله جهانی آتی با طلا و کالاها است.

این بدان معناست که قیمت طلا در واقع اساساً توسط معاملات قراردادهای آتی تعیین می شود ، که بیشتر تجارت طلا را تشکیل می دهد ، نه تجارت در فلزات فیزیکی واقعی و مبادلاتی مانند بورس طلای شانگهای. اینها همه قیمتهای خود را براساس قیمتهای مستقر در نیویورک و قیمت “ثابت” که روزانه دو بار توسط بازار OTC در لندن و انجمن بازار شمشهای لندن (LBMA) ارائه می شود ، بدست می آورند..

قیمتی که برای طلا می پردازید

اگر می خواهید طلای فیزیکی بخرید ، باید کمی بیشتر از قیمت لحظه ای بپردازید. قیمت واقعی پرداختی شما به فرم طلائی که می خواهید خریداری کنید بستگی دارد. این معمولاً به عنوان “حق بیمه” شناخته می شود. این مورد الزامی است زیرا قیمت لحظه ای که در بازار مشاهده می کنید ، قیمت طلای “خام” است. دقیقاً مانند این که قیمت های نفت خام را مشاهده خواهید کرد ، این مواد هنوز هم باید تصفیه ، پردازش و ساخته شوند تا فرم نهایی طلای فیزیکی که می خواهید خریداری کنید ، ساخته شود..

قیمت نهایی که می پردازید به چند عامل بستگی دارد. فرم طلای فیزیکی که می خرید تأثیر دارد. میله های طلا معمولاً کمترین حق بیمه را دارند و پس از آن سکه های طلا ، و در آخر جواهرات ، اگرچه به ویژه با سکه ، ممکن است مجبور شوید ارزش جمع کننده را نیز در نظر بگیرید.

فراتر از این ، هر فروشنده حق بیمه و هزینه های خاص خود را که از آنها می گیرد ، خواهد داشت. با اطمینان از خرید در بازار و تنها خرید از نمایندگی های مشهور می توانید این موارد را مدیریت کنید. موارد مختلفی برای انتخاب در سراسر جهان وجود دارد که می تواند متناسب با نیازهای شما به عنوان یک تاجر باشد.

چه چیزی باعث تغییر قیمت طلا می شود?

مانند هر نوع دارایی ، طیف وسیعی از عوامل وجود دارد که می تواند بازار را به طور منظم حرکت دهد. در اینجا چند مورد از مهمترین فاکتورهای مربوط به حرکت شماره گیری در بازار طلا وجود دارد:

ارزش USD: از نظر تاریخی رابطه معکوس بین طلا و دلار آمریکا وجود دارد. این بدان معناست که هرچه دلار تقویت می شود ، قیمت طلا معمولاً پایین می آید. عکس این قضیه نیز وجود دارد زیرا دلار ضعیف تر قیمت طلا را افزایش می دهد. این بیشتر به دلیل افزایش قدرت خرید از ارزهای دیگر به دلار است. این تقاضا برای طلا را افزایش می دهد که به نوبه خود قیمت ها را افزایش می دهد.

نرخ بهره: رابطه معکوس دیگر طلا با نرخ بهره است. با افزایش اینها ، ارزش طلا کاهش می یابد در حالی که نرخ بهره پایین معمولاً قیمت طلا را افزایش می دهد زیرا سرمایه گذاران به دنبال بازده قابل توجه تری برای پول نقد خود هستند. اینها همچنین تمایل به افزایش تورم دارند.

تورم: طلا به عنوان بهترین محافظ در برابر تورم برای سرمایه گذاران در طول تاریخ شناخته شده است. در دوره های تورم ، ارزش طلا به طور معمول افزایش می یابد. این نوع افزایش قیمت همچنین می تواند با تورم مورد انتظار ایجاد شود.

فعالیت بازار سهام: بعید است که هم سهام بالا برود و هم قیمت طلا افزایش یابد. این بدان دلیل است که طلا معمولاً به عنوان یک سرمایه گذاری امن در شرایطی که شرایط در بورس و سهام دیگر به خوبی پیش نمی رود ، دیده می شود. بنابراین ، یک معاملات نزولی سهام باعث افزایش قیمت طلا می شود در حالی که معامله گران به دنبال گزینه ای امن تر و مطمئن تر برای سرمایه گذاری هستند.

عدم اطمینان اقتصادی: عدم اطمینان اقتصادی ، و گسترده تر از آن ، و نوعی بی ثباتی سیاسی یا بحران ملی معمولاً باعث افزایش قیمت طلا می شود. باز هم این به دلیل وضعیت امن طلا در ذهن سرمایه گذاران است ، این واقعیت که این فلز گرانبها از نظر فیزیکی قابل اندازه گیری است ، به راحتی قابل حمل و نقل است و ارزش ذاتی خودش را دارد.

قیمت طلا در بازار امروز

مکان های بسیاری وجود دارد که می توانید قیمت فعلی طلا را از جمله این وب سایت بررسی کنید ، آن را در برابر عملکرد گذشته تجزیه و تحلیل کنید یا حتی آن را با بازارهای دیگر و صندوق های شاخص مقایسه کنید. قیمت های اخیر طلا در سال 2020 به طور مداوم در حال افزایش است. همانطور که در بالا ذکر شد ، می توان این افزایش را به ترکیبی از عوامل نسبت داد.

با ادامه روند همه گیری COVID-19 در سراسر جهان ، یک دوره طولانی عدم اطمینان اقتصادی پدید آمده است. این به خودی خود برای افزایش قیمت طلا کافی است ، هرچند بانکهای مرکزی در سراسر جهان نیز به سمت کاهش نرخ بهره حرکت کرده و اقدامات دیگری را برای تحریک اقتصاد جهانی وضع کرده اند..

معنای این امر برای قیمت طلا این است که ما در سال گذشته شاهد افزایش مداوم قیمت طلائی نقطه ای بوده ایم. به بالاترین قیمت بیش از 2000 دلار در اوج رسیده است. اگرچه مشخص نیست که این مسئله ادامه خواهد یافت ، اگرچه یک مشکل همه گیر وجود دارد اما به نظر می رسد که قیمت طلا نیز همچنان بالا بماند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me