banner
banner

داده های زنجیره ای بیت کوین نشان می دهد بازار بالغ با 10 هزار دلار به عنوان سطح حمایت قوی برخورد می کند

یک گزارش تحقیقاتی اصلی ، ارزیابی داده های بلاکچین بیت کوین برای ارزیابی رفتار و روند بازار.

نوشته شده توسط OKEx Insights | طراحی شده توسط Catallact

PDF گزارش زیر در پایین این صفحه قرار داده شده است تا خوانندگان بتوانند آن را به راحتی مشاهده ، بارگیری و به اشتراک بگذارند..

طی دو هفته گذشته – همانطور که بیت کوین (BTC) یک بار دیگر بسیار بالاتر از سطح 10،000 دلار معامله کرده است – فعالان بازار به طور طبیعی توانایی رشد بیشتر بیت کوین را زیر سوال می برند. با توجه به شرایط صعودی بازار ، تحلیلگران این س askingال را مطرح می کنند که آیا قیمت های فعلی بیش از حد تمدید شده اند یا به طور اساسی حمایت می شوند؟.

اگرچه پرداختن به چنین س questionsالاتی در مورد عملکرد دارایی معمولاً به داده هایی نیاز دارد که همیشه در دسترس عموم نیستند ، اما پرونده بیت کوین – با توجه به دفتر عمومی غیرمتمرکز – به ویژه منحصر به فرد است. در این مثال ، ما به انبوهی از داده های زنجیره ای دسترسی داریم که می توانند ، هنگام تجزیه و تحلیل ، سرنخ های مفیدی در مورد آینده ارز دیجیتال پیشرو ارائه دهند..

به همین منظور ، OKEx Insights با یک شرکت تحلیلی blockchain همکاری کرده است آب مروارید ارائه و بحث در مورد مجموعه داده های مختلف زنجیره ای که می توانند رفتار آینده بازار و انتظارات از قیمت بیت کوین را روشن کنند.

قیمت بیت کوین – چرا ما اهمیت می دهیم

بیت کوین از نظر سودمندی و چشم انداز در دنیایی که بدون شک تنها سیستم های مالی متمرکز را در مقیاس وسیع شناخته است ، همچنان یک موضوع قطبی است. طرفداران مطالبه این در حالی است که مانع است ، نحوه نگهداری و انتقال ثروت را تغییر می دهد جر و بحث هرگز ارزهای صادر شده توسط بانک های مرکزی را جایگزین نخواهد کرد.

اگرچه سوالات فلسفی به کنار ، جنبه ای ناپسند و کاملاً پرچین بیت کوین – که بر عناوین اصلی رسانه های بزرگ مسلط است و بانک های سنتی ، ناظران و نهادهای مالی را مجبور به توجه می کند – قیمت آن است..

با توجه به چگونگی معامله BTC در زیر یک دلار در سال 2010 ، افزایش آن طی سالها باعث ایجاد بدبینی ، ناباوری ، انتقاد ، اقدامات نظارتی ، ممنوعیت های منطقه ای و در نهایت تأیید شده است ، زیرا به بهترین سرمایه گذاری دهه قدم در سال 2020.

با چنین دستاوردهای بی سابقه ای ، بیت کوین میلیونر ساخته شده است از حامیان اولیه بود و جای تعجب نیست که پیرو فرقه ای از نوع خود را بدست آورد. ارز رمزپایه پیشرو روزانه به یکی از موضوعات بحث و گفتگو در کانال های رسانه های اجتماعی تبدیل شده است – از جمله برجسته ترین توئیتر ، قسمت متمرکز بر رمزنگاری که با محبت (یا تلخ) به نام Crypto Twitter شناخته می شود – یا فقط "سی تی."

ارتباط بین قیمت و رفتار بازار

قیمت هر دارایی ، از جمله بیت کوین ، در هر زمان مشخص ، چیزی فراتر از یک رقم معاملاتی است. این نمایانگر توافق شرکت کنندگان در بازار است و آستانه محل پیشنهادات (یعنی حداکثر قیمتی که خریدار آماده پرداخت برای دارایی است) را می پرسد (یعنی حداقل قیمتی که فروشنده آماده است برای دارایی بگیرد). با این حال ، فراتر از آنچه بدیهی است ، قیمت یک دارایی نیز ذاتاً بر رفتار و روانشناسی بازار تأثیر می گذارد ، زیرا یک قانون اساسی: فعالان بازار به طور جهانی مایل به خرید کم و فروش بالا هستند. این فرض در مورد هر معامله گر منطقی یا سرمایه گذار صادق خواهد بود و به طور کلی بازارها را هدایت می کند.

پیگیری سودآوری چیزی است که به ورود هر شرکت کننده یا قیمتی که یک دارایی خریداری می کند اهمیت می دهد. اگر یک معامله گر بیت کوین را با 10،000 دلار خریداری کرد ، این قیمت به عنوان ورودی برای آن موقعیت تبدیل می شود و به عنوان نقطه مرجع سودآوری معامله گر عمل می کند.

در این مثال ، معامله گر به طور طبیعی به دنبال فروش بیت کوین بالای 10 هزار دلار خواهد بود و به احتمال زیاد ، از طریق رکود – تا آنجا که ممکن است – دارایی را حفظ خواهد کرد تا حداقل به نقطه شکست برسد و از ضرر جلوگیری کند. از طرف دیگر ، اگر بیت کوین برای مدتی بیش از 10 هزار دلار بماند – بنابراین سودآوری معامله گر را به همراه دارد – اگر بیت کوین در یک اقدام اصلاحی به 10 هزار دلار برسد ، احتمالاً بیشتر به موقعیت خود اضافه خواهند کرد. این رفتار ، وقتی در مقیاس وسیع به نمایش گذاشته می شود ، آنچه را تحلیلگران فنی به عنوان مناطق پشتیبانی و مقاومت تشخیص می دهند ، نشان می دهد.

اگر تعداد قابل توجهی از معامله گران موقعیت خود را در سطح قیمت معینی تثبیت کنند ، احتمال فروش کمتر از آن قیمت کمتر است و اگر دارایی پس از یک دوره رشد اصلاح شود ، احتمالاً به موقعیت خود اضافه خواهند شد. از طرف دیگر ، اگر این دارایی بطور قابل توجهی به زیر قیمت ورودی آنها کاهش یابد ، همان معامله گران تمایلی به اضافه کردن موقعیت های خود نخواهند داشت ، و آنها را وادار به فروش در اولین علائم بهبودی برای شکستن و خروج از معاملات می کند..

رفتار سابق به افزایش قیمت و تشکیل سطوح پشتیبانی دامن می زند در حالی که دومی هرگونه حرکت رو به بالا را سرکوب می کند و مناطق مقاومت را ایجاد می کند. این نکته مهمی است که باید بخاطر بسپارید زیرا در مورد مجموعه داده های مختلف بازار بیت کوین در آینده بحث می کنیم.

مروری بر حسابداری بیت کوین و UTXO

بلاکچین ها به عنوان دفترهای نگهداری سوابق در دسترس عموم ، به ویژه برای حسابداری عمیق و تجزیه و تحلیل داده ها مناسب هستند. شرکت هایی مانند Catallact قادر به استخراج انواع داده های زنجیره ای از بلاکچین بیت کوین برای جمع آوری ، همبستگی و ترسیم نمودهای تصویری وضعیت شبکه و همچنین رفتار گذشته بازار و وضعیت فعلی هستند..

بیشتر تحلیل های مربوط به قیمت ، مانند آنچه در این گزارش انجام می شود ، برای شناسایی منشا سکه ها – یعنی زمانی که سکه ها برای اولین بار استخراج یا آخرین بار منتقل شده اند – با توجه به قیمت های بازار مربوطه و وضعیت فعلی آنها ، به حسابداری بلاکچین متکی هستند. خرج نشده اند یا نیستند). این ، برای بیت کوین (و سکه هایی که سخت از آن چنگ زده اند) ، به معنای مشاهده نتایج معاملات خرج نشده یا UTXO است.

هر معامله بیت کوین دارای یک ورودی (آدرس ارسال) ، خروجی (آدرس های دریافت کننده) و سوابق UTXO است. هنگامی که یک آدرس بیت کوین مبلغی از BTC را دریافت می کند ، مبلغ به صورت UTXO ثبت می شود. هنگامی که BTC دریافت شده در معامله جدید ارسال شد ، مصرف شده یا مصرف شده در نظر گرفته می شود. معنای آن این است که به سادگی UTXO نشان دهنده مانده سکه فعال موجود برای یک آدرس داده شده برای صرف است.

تصویر زیر ، از کاوشگر Blockchain.com گرفته شده است ، یک معامله تصادفی با ورودی و خروجی آن را نشان می دهد ، که در آن زمان توسط گیرنده هزینه نشده است.

نمونه ای از معامله بیت کوین که ورودی و خروجی آن را نشان می دهدیک معامله بیت کوین که ورودی و خروجی آن را نشان می دهد. منبع: Blockchain.com

23.51 BTC در معامله بالا یکی از خروجی ها را نشان می دهد که اکنون در بلاکچین همراه با زمان ایجاد و ارزش آن در USD در آن زمان ثبت شده است. این رکورد سپس در دسترس است تا به عنوان یک مرجع برای آن مقدار خاص BTC در آینده استفاده شود. تا زمانی که این 23.51 BTC توسط گیرنده هزینه نشده باقی بماند ، می توان سود یا ضرر غیر واقعی این مبلغ را محاسبه کرد – با نگاهی به قیمت های بازار و مقایسه آنها با قیمت BTC هنگام دریافت محصول. هنگامی که BTC در معامله دیگری ارسال شد ، خرج می شود و محاسبه سود یا زیان تحقق یافته نیز به همین ترتیب امکان پذیر است.

نظارت بر داده های UTXO در کل بلاکچین بیت کوین در هسته مجموعه داده هایی است که در زیر بحث خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که مدل UTXO در کلیه سکه ها یا شبکه ها قابل استفاده نیست. به عنوان مثال ، Ethereum از یک مدل مانده حساب برای اختصاص مالکیت استفاده می کند. با این حال ، برای اهداف این گزارش ، همه داده ها به UTXO های بیت کوین مراجعه می کنند.

مکانهای UTXO – شناسایی تجمع موقعیت

شناسایی مکان های UTXO در بلاکچین در رابطه با قیمت بیت کوین می تواند دید سریع و بینشی از موقعیت های طولانی (از آنجا که طبیعتاً هزینه نشده اند) و قیمت های ورود به آنها را به ما ارائه دهد..

نمودار زیر ، ارائه شده توسط Catallact ، به صورت تصویری تعداد UTXO ها را در نقاط مختلف قیمت در طول زمان نشان می دهد (از سال 2015) و به عنوان شاخص خوبی از موقعیت های تعیین شده و اندازه آنها عمل می کند.

با یک نگاه ، می توان دو خوشه اصلی UTXO را مشاهده کرد که توسط نقاط صورتی نشان داده می شوند: اولی در حدود دسامبر 2018 و دسته دوم در اواخر جولای و اوایل آگوست 2020.

مکانهای تجمع UTXO در شبکه بیت کوینمکانهای تجمع UTXO در شبکه بیت کوین. منبع: Catallact.com

اولین خوشه ، از دسامبر 2018 ، در پایین ترین نقطه طلسم نزولی بیت کوین پس از شیدایی 2017 شکل گرفت. این به طور کلی بیانگر چگونگی جذابیت بیت کوین در آن زمان از سوی فعالان بازار است ، با قیمت های زیر 5000 دلار.

با بزرگنمایی در این بازه زمانی در نمودار زیر ، از آگوست 2018 تا ژوئیه 2019 ، می توانیم ببینیم که سایر خوشه های UTXO نسبتا بسیار کوچک هستند (به ویژه با افزایش BTC تا 10 هزار دلار و بالاتر) در مقایسه با خوشه تشکیل شده بین 4000 تا 3400 دلار در دسامبر 2018. این نشان می دهد که در آن زمان عدم رشد قیمت بسیار بالاتر از 10 هزار دلار کمبود اطمینان داشت.

مکانهای تجمع Bitcoin UTXO ، آگوست 2018 تا جولای 2019مکانهای تجمع UTXO در شبکه بیت کوین ، آگوست 2018 تا جولای 2019. منبع: Catallact.com

با جلو رفتن به چارچوب های زمانی جدیدتر ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، می بینیم که سقوط در مارس 2020 با توجه به اندازه نسبتاً کوچکتر خوشه های UTXO ، در مقایسه با دسامبر 2018 پایین ترین قطعه در نظر گرفته نشده است..

مکانهای تجمع Bitcoin UTXO ، ژانویه 2020 تا آگوست 2020مکانهای تجمع UTXO در شبکه بیت کوین ، ژانویه 2020 تا آگوست 2020. منبع: Catallact.com

با این وجود ، با عبور قیمت از 10 هزار دلار در اواخر جولای و اوایل آگوست 2020 ، افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد موقعیت ها وجود دارد ، که نشان می دهد سرمایه گذاران و بازرگانانی که در حصار بودند ، برای شکستن این سطح مقاومت ، برای خرید اقدام کردند..

به طور خلاصه ، این مکانهای UTXO نشان دهنده تغییر اخیر احساسات است ، جایی که فعالان بازار که به دنبال سقوط در مارس 2020 تردید داشتند ، منتظر بودند بیت کوین قبل از خرید جهت را انتخاب کند. اندازه نسبی UTXO های ایجاد شده در حدود سطح فعلی قیمت به وضوح نشان دهنده اطمینان نسبتاً بالاتر بازار در حرکت اخیر بالاتر از 10000 دلار در مقایسه با میزان مشابه در سال 2019 است.

تغییر در دارایی های UTXO – بازتاب انتظارات بازار

در حالی که مکان های UTXO با گذشت زمان ، همانطور که در بالا نشان داده شده است ، به ما امکان می دهد تا احساسات بازار را در مورد تغییرات عمده قیمت شناسایی کنیم ، مشاهده تغییرات اخیر در دارایی های UTXO می تواند به تایید برخی از این یافته ها کمک کند.

نمودار زیر تغییرات موجودی UTXO را بین 15 ژوئن و 6 آگوست 2020 پیگیری می کند. خطوط آبی نشان دهنده موقعیت های جدید ایجاد شده با قیمت های متناظر است ، در حالی که خطوط صورتی نشان دهنده موقعیت هایی است – با قیمت های ورودی اصلی آنها – که در همان مدت بسته شده اند.

تغییر در دارایی های Bitcoin UTXO در نقاط مختلف قیمت بیت کوینتغییر در دارایی های Bitcoin UTXO در نقاط مختلف قیمت. منبع: Catallact.com

نمودار بالا نشان می دهد که چگونه تعدادی از موقعیت ها ، که در ابتدا حدود 6200 دلار تأسیس شده بود ، در هفت هفته بین 15 ژوئن و 6 آگوست بسته شده اند. به دنبال آنها بسته شدن موقعیت های تعیین شده در $ 8،700 و $ 9700 – به معنی معامله گران BTC خود را فروختند تا سود. از سوی دیگر ، موقعیت های جدید نسبتاً بزرگتر که منجر به 10،000 دلار و سپس دوباره بین 11،000 تا 12،000 $ می شود ، همانطور که خطوط آبی نشان می دهد.

بسته شدن موقعیت های قدیمی در طی طلسم صعودی ، زمانی که فعالان بلند مدت بازار به سود خود پی می برند و از آن معاملات خارج می شوند ، فشار رو به پایین را کاهش می دهد. این باعث می شود تا معامله گران و سرمایه گذاران با قیمت های ورود بالاتر یا موقعیت های تازه تاسیس در سطح قیمت های فعلی پشت سر بگذارند. این موقعیت های جدید سپس به تشکیل یک کف یا منطقه پشتیبانی برای قیمت کمک می کند ، که در این حالت ، احتمالاً در حدود 10000 دلار تشکیل می شود – پشتیبانی از یافته های ما در بخش قبلی.

سود و زیان تحقق یافته – افشای مفروضات بازار

همانطور که UTXO منافع و ضررهای تحقق نیافته را از نظر هزینه نکردن منعکس می کند ، می توان خروجی های خرج شده را برای محاسبه سود و زیان تحقق یافته در نقاط مختلف قیمت مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. در حالی که سودآوری یک پدیده طبیعی در بازار است ، ارزشهای شدید – هم برای سود محقق شده و هم برای زیان تحقق یافته – ممکن است به عدم تعادل در بازار اشاره کنند.

نمودار زیر P به دست آمده را نشان می دهد&L (به دلار) در زمان های مختلف و همچنین قیمت BTC در چهار سال گذشته.

سود و زیان را در نقاط مختلف قیمت بیت کوین ، ژوئیه 2016 تا جولای 2020 تحقق بخشیدپی پی برده&L در شبکه بیت کوین ، ژوئیه 2016 تا ژوئیه 2020. منبع: Catallact.com

در اینجا دو افزایش قابل توجه وجود دارد: اولی نشان دهنده سود محقق شده (سبز) در دسامبر 2017 (نزدیک به بالاترین رقم 20،000 دلار بیت کوین) و دیگری خسارات واقعی (قرمز) در حادثه سقوط مارس 2020.

از نظر گذشته ، خریداران در مرحله اول و فروشندگان در مرحله دوم بسیار آسیب دیدند. سود زیاد در سال 2017 منعکس کننده یک "حالا یا هرگز" نگرش ، عدم اعتماد به نفس در سطح قیمت ها را حفظ یا افزایش می دهد. از طرف دیگر ، تحقق ضرر و زیان شدید در مارس 2020 یادآور a "یا انجامش میدی یا میمیری" سناریو ، منعکس کننده ترس و ناامیدی.

با نگاهی به چارچوب های زمانی جدیدتر ، می بینیم که ضررهای ناشی از سقوط مارس بازار را تسکین داد ، زیرا با توجه به این واقعیت که فروشندگان وحشت از بازار خارج شده بودند ، پس از افزایش شدید ضررها به سطوح ناچیز کاهش یافت..

سود و زیان در نقاط مختلف قیمت بیت کوین ، مارس 2020 تا ژوئیه 2020 را تحقق بخشیدپی پی برده&L در شبکه بیت کوین ، مارس 2020 تا ژوئیه 2020. منبع: Catallact.com

به طور مشابه ، موارد تحقق سود نیز در ماه های اخیر بسیار کم بوده است ، به این معنی که معامله گران و سرمایه گذاران کمتری اقدام به فروش می کنند – یعنی از موقعیت های سودآور خود خارج می شوند. این به ویژه هنگامی قابل مقایسه است که با ژوئن و ژوئیه سال 2019 مقایسه شود ، زمانی که بیت کوین تقریباً بین 8500 تا 14000 دلار معامله می شد.

این روند سود کم تحقق یافته را می توان به بلوغ بازار نسبت داد و نشان می دهد که معامله گران و سرمایه گذاران عجله ندارند که مانند سال 2017 که بسیاری از تجمعات را یک اتفاق می دانند ، پول نقد کنند. از طرف دیگر ، فقدان ضرر و زیان قابل تحقق را می توان ناشی از خروج دستهای به اصطلاح ضعیف از بازار در اولین نشانه های وحشت و هموار سازی زمینه برای افزایش قیمت دانست..

این واقعیت که فعالان بازار برای گرفتن سود در سطوح فعلی درگیر نیستند – مانند گذشته در همین سطوح – به تغییر ذهنیت و انتظارات بازار اشاره دارد. معامله گران و سرمایه گذاران به وضوح سطح فعلی را غیر منطقی یا ناپایدار نمی دانند.

سود و زیان تحقق نیافته – وضعیت بازار

در حالی که روند نزولی P را درک کردیم&در طی چند ماه گذشته ، مطالعه دامنه و نسبت سودهای غیر واقعی می تواند بینشی بیشتر و تأیید یافته ها و فرضیات ما را فراهم کند.

نمودار زیر نسبت ها و دامنه قیمت UTXO ها را نشان می دهد در پول (به عنوان مثال ، در سود) یا از پول (به عنوان مثال ، در از دست دادن) با گذشت زمان.

سود و زیان تحقق نیافته در نقاط مختلف قیمت بیت کوین ، ژوئن 2017 تا ژوئیه 2020تحقق نیافته P&L در شبکه Bitcoin با قیمت های مختلف ، ژوئن 2017 تا جولای 2020. منبع: Catallact.com

سه دوره اصلی علاقه از لحاظ سود و زیان در این نمودار مشخص شده است – اوج 2017 ، پایین بازار خرس 2019 و سطح فعلی قیمت بالاتر از 10،000 دلار.

در وهله اول ، اکثریت موقعیت ها کاملاً سودآور بودند زیرا قیمت تقریباً 20،000 دلار را لمس کرد. در مرحله دوم ، بیت کوین به زیر 4000 دلار کاهش یافته بود و بیشتر موقعیت ها را با رنگ قرمز – یا در نمودار بالا صورتی نشان می دهد. در نمونه سوم ، اخیراً ، نسبت سکه ها در سود نسبتاً زیاد است ، در حالی که زیان دهندگان اندک هستند – حتی اگر قیمت هنوز از اوج های سال 2019 پایین تر باشد.

این الگوی اخیر سود و زیان تحقق نیافته پس از سقوط در مارس 2020 را می توان به دو عامل اصلی نسبت داد: معامله گران با ضرر در حال حاضر موقعیت خود را بسته اند ، متوجه ضرر خود شده اند و معامله گرانی که BTC را با قیمت های نسبتاً پایین در حین سقوط و پس از آن خریده اند ، به راحتی در سود.

این واقعیت که سود تحقق یافته نیز پایین است ، همانطور که قبلا نشان داده شد ، علی رغم اینکه تقریباً تمام موقعیت های باز در سطح فعلی سود دارند ، نشان می دهد که فعالان بازار سودهای بزرگتری را نیز در میان مدت و بلند مدت پیش بینی می کنند.

SOPR – شاخص روند بازار

نسبت سود تولید شده مصرف شده یا SOPR اساساً نشان می دهد که آیا فعالان بازار به طور متوسط ​​دارایی های خود را با سود می فروشند یا خیر. نسبت بالای 1 به طور متوسط ​​هزینه سودآور را نشان می دهد و ارقام زیر 1 نشان دهنده فروش با ضرر است.

از این نسبت می توان به عنوان شاخص روند بازار استفاده کرد ، به دلیل نوع رفتار معامله گران و سرمایه گذاران (یعنی سود جویی و به حداقل رساندن زیان).

در یک بازار صعودی ، وقتی فعالان بازار انتظار رشد قیمت را دارند ، بعید است که دارایی های خود را با ضرر بفروشند. این منجر به ماندن SOPR در مدت زمان طلسم صعودی در 1 یا بالاتر از آن می شود. به همین ترتیب ، در یک بازار خرس ، معامله گران و سرمایه گذاران منتظرند که یکنواخت شوند و از بازار خارج شوند ، در نتیجه با رسیدن SOPR به 1 فشار فروش را فشار می دهند ، و آن را دوباره به پایین فشار می دهند.

نمودار زیر این رفتار را با SOPR در طول بازار خرس های 2018-2019 نشان می دهد. جعبه نارنجی نشان می دهد که به دلیل فشار فروش با قیمت های سرعتی ، این نسبت در بیشتر دوره های طلسم نزولی کمتر از 1 باقی مانده است – یعنی بیشتر مردم با ضرر می فروشند..

SOPR بیت کوین در نقاط مختلف ، ژوئن 2018 تا آوریل 2019SOPR بیت کوین با قیمت های مختلف ، ژوئن 2018 تا آوریل 2019. منبع: Catallact.com

متناوباً ، اگر به SOPR طی چند ماه گذشته نگاه کنیم ، همانطور که در زیر نشان داده شده است ، می توانیم ببینیم که چگونه این مقدار بیشتر از 1 باقی مانده است ، این نشان می دهد که فعالان بازار نسبت به روند قیمت خوش بین هستند و منتظر سود قبل از فروش هستند..

SOPR بیت کوین در نقاط مختلف ، مارس 2020 تا آگوست 2020SOPR بیت کوین با قیمت های مختلف ، مارس 2020 تا آگوست 2020. منبع: Catallact.com

نتیجه

این گزارش با هدف شناسایی روند موجود در مجموعه داده های متعدد زنجیره ای به منظور بحث و نتیجه گیری در مورد اینکه بیت کوین در سطوح فعلی قیمت پشتیبانی قوی دارد یا نه – اخیراً از 10 هزار دلار عبور کرده و بیش از 11 هزار دلار برای نزدیک به دو هفته معامله کرده است..

مدل UTXO که بلاکچین بیت کوین از آن پیروی می کند ، ردیابی معاملات خرج شده و هزینه نشده را امکان پذیر می کند. هنگامی که این اطلاعات با اطلاعات قیمت همراه می شوند ، می توانند بینشی در مورد رفتار بازار و وضعیت کلان منابع بیت کوین را نشان دهند.

برای ارزیابی ما ، ما مکانهای UTXO ، تغییرات موجود در سهام UTXO در هفته های اخیر ، سود و زیان تحقق یافته و غیر واقعی را در نظر گرفتیم و نسبت های تولیدی را برای رسیدن به نتایج زیر هزینه کردیم:

  • فعالان بازار در حال ایجاد موقعیت های جدید و بزرگ BTC هستند زیرا قیمت از 10 هزار دلار عبور کرد و از آن عبور کرد.
  • بسیاری از موقعیت های قدیمی (بین 6200 تا 9،700 دلار) اخیراً (در هفت هفته گذشته) برای سود بسته شده اند ، که فشار رو به پایین قیمت BTC را کاهش می دهد.
  • سود و زیان تحقق یافته از آوریل 2020 به بعد در مقایسه با افزایش و افت قیمت قبلی بسیار ملایم است ، که نشانگر بلوغ و خوش بینی بازار است.
  • سود و زیان تحقق نیافته در سطح فعلی نمایانگر یک بازار خوش بینانه است ، ظاهرا معامله گران و سرمایه گذاران سودهای بیشتری را در آینده پیش بینی می کنند.
  • مقادیر SOPR از آوریل 2020 همچنین بیانگر خوش بینی در قیمت های فعلی و روند مثبت بازار است.

با توجه به این بینش ها ، به نظر می رسد که سقوط در مارس 2020 دستهای ضعیفی را از بازار بیرون رانده است ، که به آن اجازه می دهد به تدریج بهبود یابد و 10 هزار دلار پس بگیرد – که امروز بیشترین موقعیت های باز را در سبز نشان می دهد.

علاوه بر این ، ایجاد موقعیت منجر به سطوح فعلی (بین 10 هزار دلار تا 12 هزار دلار) همراه با ملایمت فعلی سودآوری ، نشان می دهد که این قیمت ها از نظر شرکت کنندگان به عنوان ورودی های منطقی در نظر گرفته شده اند. این همچنین نشان می دهد که سودجویان مایلند سکه های خود را برای سودهای بیشتر در آینده نگه دارند.

این مشاهدات – همراه با کمبود آشکار فشار رو به پایین در حال حرکت به سمت جلو و احساسات مثبت بازار در مورد این اقدام اخیر قیمت – نشان می دهد که ممکن است روزهای معامله بیت کوین در بازار زیر 10 هزار دلار حساب شود.

اگر این تحلیل را بصیرت آمیز دانستید ، می توانید نسخه PDF این گزارش را در زیر مشاهده ، بارگیری و به اشتراک بگذارید:

مشاهده تمام صفحه

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me