banner
banner

مارکو حافظ ، رئیس و مدیر عامل Blockstation – مجموعه مصاحبه ها

مارکو یک کارآفرین و مبتکر سریالی است که اولین شرکت خود را در سن 19 سالگی تأسیس کرد و هرگز به عقب نگاه نکرد. اشتیاق وی به فناوری بلاکچین و پتانسیل تحول آفرینش ابزارهای مالی ، وی را به سمت همکاری با یکدیگر سوق داد بلاک استیشن.

شما از اوایل ایمان به اوراق بهادار دیجیتال بودید ، و Blockstation را در سال 2014 راه اندازی کرده اید. چه چیزی باعث شد شما قبل از بقیه مiمن باشید?

من اولین بار در مورد قابلیت های Blockchain در سال 2010 اطلاعات کسب کردم و قیمت بیت کوین را تا سال 2014 زیر نظر گرفتم. من تحقیق گسترده ای انجام دادم تا بفهمم چگونه سوابق موجود در Blockchain تغییرناپذیر هستند و چگونه این امکان را برای ما فراهم می کند تا ارزش را به سرعت و بیشترین هزینه را در سراسر جهان انتقال دهیم راه کارآمد ممکن این حقایق ، به علاوه اینکه قیمت بیت کوین فقط در مدت 4 سال رشد قابل توجهی را نشان داد ، برای من نکات مهم اعتبار سنجی بودند.

من به دوست خوبم جی واترمن ، متخصص نرم افزار و بنیانگذار احتمالی و CTO Blockstation مراجعه کردم تا شروع به بررسی بلاکچین و فرصت های موجود در آن کنم..

آنچه ما دریافتیم این بود که اکثر بازارهای رمزنگاری شده نظارتی ندارند (و هنوز هم هستند) و هیچگونه پروتکل مدیریت ریسک (RMP) ، بیمه یا نظارت نظارتی مناسبی برای تأمین حمایت از سرمایه گذاران ، ارتقا promote بهره وری و یکپارچگی بازار ندارند – این یک مشکل بزرگ برای پذیرش جریان اصلی است. البته هر جا مشکلی پیش بیاید ، فرصتی هم وجود دارد! آنقدر پول در این بازارها وجود داشت که حجم زیادی از این بازارها عبور می کرد که اکوسیستم مالی سنتی راهی برای دسترسی نداشت.

تردیدی در ذهن ما وجود نداشت که تنظیم این فضای دارایی دیجیتال جدید فقط یک مسئله زمان بود. م institutionsسسات مالی مقرر برای استفاده از معاملات دارایی های دیجیتال و ورود به این بازار جدید هیجان انگیز مجبور به استفاده از فناوری Blockchain بودند..

در همان زمان ، هیچ کس در حال ساخت یک راه حل اصلی نبود که تمام نیازهای اکوسیستم را برآورده کند. شما دیدید که مردم بر حضانت تمرکز می کنند ، و در تجارت تمرکز می کنند ، اما هیچ چیز جامعی نیست. برای ما روشن بود که Blockstation شرکتی است که شکاف بین فناوری بلاکچین و موسسات مالی تنظیم شده را برطرف می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=gCehm557X8w&t = 14s

آیا می توانید آنچه Blockstation انجام می دهد با ما در میان بگذارید?

برای شروع ، ما یک شرکت FinTech کانادایی مستقر در تورنتو هستیم که یک پلت فرم سازگار ، مبتنی بر بلاکچین ، پایان به پایان برای بورس های سهام تنظیم شده و همه شرکای اکوسیستم آنها – کارگزاران ، سپرده گذاران ، تنظیم کنندگان ، سازندگان بازار ، همه – را توسعه داده ایم. در حالی که همان دارایی ها و عملکردهایی را که برای دارایی های سنتی انجام می دهند ، دارایی ها و اوراق بهادار دیجیتالی را رمزگذاری کنید ، لیست کنید ، تجارت کنید ، تسویه و تسویه حساب کنید.

به طور خلاصه: ما اکوسیستم مالی سنتی را قادر می سازیم دارایی های دیجیتالی شامل Bitcoin ، Ether و IPO های توکن شده (پیشنهادات رمز امنیتی یا STO).

سیستم عامل ما اکوسیستم سنتی را نشان می دهد اما از فرآیندهای دیجیتال هوشمند و پیچ و مهره های موجود در زنجیره بلوک برای تولید کارایی ، امنیت و شفافیت استفاده می کند ، و نیازهای گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را برای مبارزه با پولشویی (AML) و تأمین مالی ضد تروریسم (CTF) برآورده می کند. این به طور موثر هزینه های عملیاتی را با بهینه سازی گردش کار و فرایندها برای همه ذینفعان و همچنین سرمایه گذاران را قادر می سازد تا در یک محیط امن ، قابل اعتماد و 100٪ بیمه تجارت کنند..

مارکو حافظ ، رئیس جمهور & amp؛ مدیر عامل Blockstation - سری مصاحبه

در اوایل سال 2019 ، Blockstation به منظور تسهیل عرضه اولیه سهام IPO / STO با بورس سهام باربادوس و بورس سهام جامائیکا همکاری کرد. این روابط در ابتدا چگونه ایجاد شد?

در سال 2017 ، نماینده توسعه تجارت از بورس سهام جامائیکا (JSE) از سیستم عامل ما باخبر شد و ما را به بازدید از JSE در کینگستون ، جامائیکا دعوت کرد تا فناوری ما را به نمایش بگذارد و همچنین در مورد بلاکچین و مزایای آن برای بازار اوراق بهادار آموزش ارائه دهد..

من و جی این را یک فرصت عالی دیدیم ، زیرا JSE قوی ترین بورس سهام در کارائیب است و در سطح بین المللی نیز شناخته شده است. این بورس در سال 2015 توسط بلومبرگ بیزینس ویک به عنوان بالاترین عملکرد مبادله جهانی شناخته شده است. JSE همچنان به عنوان یک بازیگر قدرتمند در سطح بین المللی و یک شریک ایده آل برای Blockstation عمل می کند و بازهم به رسمیت شناختن بلومبرگ برای همان موفقیت در سال 2018.

پس از آن چند جلسه و نمایش اولیه با تیم رهبری JSE و کمیسیون خدمات مالی (FSC) جامائیکا ، دیدگاه های ما همسو بود و رابطه با راه اندازی یک خلبان تجارت موفق در سال 2018 و برنامه ای برای اوایل سال 2020 پیشرفت کرد..

در همان دوره ، تیم Blockstation شامل افراد مستعدی شد که روابط موجود را با م institutionsسساتی مانند این موسسه برقرار کردند بورس سهام باربادوس (BSE) ، و دیگران. آنها زمینه های ارزنده ای را برای گسترش به بازارهای دیگر فراهم کردند و ما در طول سال 2020 همکاری با سایر صرافی ها را اعلام خواهیم کرد.

برخی از پروژه هایی که در بورس سهام جامائیکا راه اندازی می شوند چیست؟?

همانطور که می دانید ، چهار IPO توکنیزه شده اول که در پلتفرم معاملات دارایی دیجیتال JSE (DATP) ذکر شده اند ، اخیراً در کنفرانس JSE Investment and Capital Markets 2020 روی صحنه اعلام شدند..

همچنین ، پورتال شتاب دهنده لیست هوشمند (SLAP) ما اخیراً فعال شده است ، بنابراین صادرکنندگان اکنون می توانند وارد سیستم شوند و دفترچه خود را ایجاد کنند.

پنج شرکت اصلی عبارتند از:

ویپای از ترینیداد (انتقال پول)

ساخته شده از تورنتو ، کانادا (املاک و مستغلات)

انرژی لوتوس از استرالیا (بخش انرژی)

VeleV Capital از تورنتو ، کانادا (شرکت سرمایه گذاری وام)

فرهنگ صاحب نظر (CBDMS) از مونترال ، کانادا (شاهدانه)

بخشهای دیگر در حال تولید شامل بهداشت زیستی ، انتشار بازیهای ویدیویی ، موسیقی ، ورزش و استخراج معادن است.

لیست کامل لیست های آینده ما موجود است اینجا

آیا هنوز تاریخی برای زمان شروع اولین پروژه در باربادوس و این پروژه ها نداریم?

ما با تمایل به شروع IPO توکنی شده خود در BSE از چندین صادر کننده بهره دریافت کردیم. ما زمان مشخصی برای این راه اندازی نداریم اما همه چیز به جلو حرکت می کند و ما به دنبال این هستیم که به طور بالقوه امسال زنده بمانیم.

شما در تورنتو ، کانادا ، خانه Ethereum و بسیاری از پروژه های blockchain هیجان انگیز دیگر مستقر هستید. آیا احساس می کنید خارج شدن از تورنتو برای Blockstation مفید بوده است?

تورنتو میزبان بسیاری از افراد با استعداد و آگاه در مورد بلاکچین و بازارهای سرمایه است ، به علاوه قطب تجارت بین المللی است. ما فقط با قرار گرفتن در مکان خود ، بسیاری از ارتباطات خارق العاده را برقرار کرده ایم ، برخی از آنها در حال حاضر در تیم Blockstation هستند.

در نوامبر 2019 ، شما اعلام کردید که در کارگروه Crypto Asset که توسط IIROC ، یک سازمان خودتنظیمی کانادا تشکیل شده است ، عضویت و نقش رهبری را بر عهده دارید. اهداف این سازمان چیست؟?

مدتی است که توپ در کانادا در حال چرخش است ، به کمک گزارش FATF در اواسط سال 2019 ، که یک استاندارد جهانی برای دارایی های دیجیتال را توصیه می کند از جمله همان الزامات AML و CTF برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال همانند موسسات مالی سنتی.

IIROC’s Crypto Asset Group (CWG) در اواخر سال 2019 با هدف توسعه یک چارچوب نظارتی برای دارایی های رمزنگاری ایجاد شده است در حالی که به یکپارچگی بازار و حمایت از سرمایه گذاران پرداخته است. این همکاری بسیار عالی است ، با نمایندگی از موسسات مالی و شرکت های فن آوری از هر جنبه از صنعت – از جمله Linda Montgomery ، عضو تیم Blockstation.

مشارکت ما در این کارگروه بیانگر وضعیت Blockstation به عنوان رهبر دارایی های دیجیتال سازگار برای بازار تنظیم شده است ، به ویژه که مربوط به ابزار ChainWatch AML / CTF ما است. رویکرد تنظیم اول ما یکی از دلایل عمده ای است که ما نامه اعتراضی از کمیسیون خدمات مالی جامائیکا دریافت نکرده ایم و می توانیم با JSE پیش برویم.

ما از عضویت در گروه کاری IIROC خوشحالیم و مشتاقانه منتظر استفاده از مشارکت موفق خود با سایر تنظیم کنندگان اوراق بهادار برای ایجاد چارچوبی هستیم که برای بازار کانادا کار کند..

سایر پروژه هایی که BlockStation در حال کار بر روی آنها است ، چیست?

سال 2020 است – وقت آن است که دارایی های دیجیتالی تنظیم شده به یک واقعیت روزمره و اصلی در کانادا و ایالات متحده تبدیل شوند. در حالی که هر دو بازار با درجاتی از مجوز برای ارائه دهندگان خدمات و تعداد معدودی از موسسات مانند Fidelity یا Bakkt اقدام به گام های کودکانه کرده اند ، اما ما هنوز در آنجا نیستیم.

در Blockstation ، ما احساس می کنیم زمان مناسب برای تلاش در زمینه تنظیم مقررات تا کنون و گردهم آوردن شرکت کنندگان در صنعت برای نشان دادن دقیقاً آنچه یک چارچوب کامل برای یک اکوسیستم دارایی دیجیتال سازگار و پایان به پایان در عمل به نظر می رسد ، مناسب است..

در کانادا ، این به معنای یک خلبان تجارت دارایی دیجیتال زنده برای تکمیل و اطلاع رسانی تلاش های گروه کاری IIROC است. می توانم تأیید کنم که ما در حال حاضر از طرف تعدادی از شرکت کنندگان با انگیزه در اکوسیستم از جمله کارگزاران ، بورس سهام و حتی سپرده گذاران علاقه داریم و ما خوشحالیم که با یک خلبان در حیاط خانه خود به جلو حرکت می کنیم.

در ایالات متحده ، ما در تلاشیم تا یک سرویس جدید را به طور کامل رونمایی کنیم: پشتیبانی کارگزار و صادر کننده از پایان به پایان برای STO ها با رعایت کامل مقررات اوراق بهادار.

صادرکنندگان ضمن اینکه می توانند پرونده های خود را برای تنظیم کننده های مختلف در حوزه های قضایی مختلف اصلاح کنند ، از ابزارهای مشابه برای اسناد افشای اطلاعات ، صدور رمزها و مدیریت چرخه زندگی بهره مند می شوند. هرچند برای دلالان ، این یک تغییر دهنده واقعی بازی است. هنگامی که آنها سوار شوند ، دسترسی متمرکز به پایگاه داده کامل صادرکنندگان ، با یک موتور منطبق هوشمند با مشخصات ریسک ، که آنها را با فرصت های مناسب ترین نیازهای آنها متصل می کند ، دارند..

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد Blockstation به اشتراک بگذارید?

Blockstation چیزی فراتر از یک شرکت FinTech است. تیم ما سالها تخصص در زمینه انطباق ، مدیریت ریسک و بازارهای سرمایه به ارمغان می آورد. ما همیشه در فکر سالهای آینده هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که فناوری برای موسسات مالی سنتی آماده و منتظر اجرای قوانین است.

ما این کار را با داشتن مباحث گسترده و پربار با بانک های مرکزی ، نهادهای نظارتی ، بورس سهام ، متولیان امر ، کارگزاران ، ناشران و سرمایه گذاران از سراسر جهان با موفقیت انجام می دهیم. این داده های جمعی به ما یک دیدگاه و دیدگاه واضح می دهد که در جهت توسعه فناوری مناسب در زمان مناسب باید جهت گیری کنیم.

ما خوشبختیم که تیم بزرگی با تجربه مناسب برای اجرای اهداف فعلی و آینده خود داریم ، و ما منتظر یک 2020 درخشان برای بلاک استیشن.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me