banner
banner

معاملات الگوریتمی در فارکس چیست؟

معاملات در بازار ارز طی دهه ها از زمان آغاز فعالیت خود به طور مداوم در حال پیشرفت بوده است. این امر به ویژه در سال های اخیر با تداوم ظهور استراتژی ها و روش های جدید تجاری مشهود بوده است. این معاملات معمولاً پیشرفته هستند تا هم راحت تر و هم کارآمدتر شوند.

یکی از این روش ها که در اواخر سال اخیر رشد چشمگیری در محبوبیت داشته است ، تجارت الگوریتمی است. در اینجا بررسی خواهیم کرد که معاملات الگوریتمی دقیقاً در فارکس چیست ، روشهای موجود و اینکه چگونه می تواند ابزاری موثر در حرکت زرادخانه تجارت شما به جلو باشد.

مبانی تجارت الگوریتمی

تجارت الگوریتمی در هسته اصلی آن ، تجارت بر اساس یک برنامه رایانه ای است. این برنامه رایانه ای مجموعه ای از پیش تعیین شده از دستورالعمل ها ، یک الگوریتم را دنبال می کند تا تعدادی از توابع را به عنوان تاجر فارکس برای شما انجام دهد. به طور معمول ، در معاملات فارکس ، این الگوریتم تنظیم می شود تا معاملات را در نقاط خاص انجام دهد یا یک استراتژی معاملاتی تعریف شده را به روشی خاص براساس تغییرات بازار دنبال کند. برای این منظور ، معاملات الگوریتمی ، که به آن تجارت تجاری algo نیز می گویند ، می تواند دقیقاً همین کار را انجام دهد. این می تواند تجارت را بر اساس استراتژی ای که می خواهید اجرا کنید ، خودکار کند. سپس این استراتژی به صورت الگوریتمی در آمده و از طرف شما عملی می شود.

با پیشرفت تکنولوژی ، نه تنها تعداد بیشتری از معامله گران به روش های تجارت الگوریتمی به عنوان وسیله ای برای معامله روی می آورند ، بلکه خود الگوریتم ها نیز روز به روز پیشرفت می کنند..

در بازار فعلی ، تعداد بی شماری از گزینه های موجود در این فضای بازار وجود دارد. این موارد از معاملات ربات فارکس که می توانید مستقیماً خریداری و پیاده سازی کنید ، تا استراتژی های معاملات خودکار مبتنی بر جامعه را شامل می شوید که اگر کارگزار فارکس اجازه تجارت الگوریتمی را می دهد ، می توانید خود را از طریق بسیاری از سیستم عامل های معاملاتی اجرا کنید..

انواع مختلف تجارت الگوریتمی

به طور کلی ، ما می توانیم معاملات الگوریتمی را به چهار نوع مختلف بر اساس نتایج مطلوب تقسیم کنیم. سپس این مورد را بیشتر به عنوان رایج ترین استراتژی های مورد استفاده معامله گرانی که در معاملات الگوریتمی استفاده می کنند ، تعریف خواهیم کرد.

با نگاهی به مرور کلی در مورد تجارت الگو ، می توان چهار استراتژی یا توابع کلی را تعریف کرد که می توانند در معاملات الگوریتمی انجام شوند..

بازرگانی آماری – این نوع تجارت الگوریتمی از طریق داده های بازار تاریخی جستجو می کند تا روندها و فرصت ها را براساس داده هایی که پیدا می کند ، در مقابل داده ها و روندهای فعلی بازار شناسایی کند..

اجرای تجارت الگوریتمی – این نوع استراتژی برای افزایش سرعت و کارایی معاملات بطور معمول با انجام معاملات در اسرع وقت استفاده می شود. این نوع معاملات با فرکانس بالا توسط تأثیرگذاران در بخش تجارت فارکس بسیار مثر است.

پوشش الگوریتمی – هدف از این نوع تجارت الگوریتمی تعادل قرار گرفتن در معرض برخی مناطق از بازار ، در شرایط خاص است. این نوع استراتژی معمولاً توسط بسیاری از افراد درگیر پرتفوی پرتفوی خود و یا در بسیاری از سرویسهای متعادل سازی خودکار اوراق بهادار است که بسیار محبوب شده اند..

نحوه استفاده از معاملات الگوریتمی

اگر استراتژی های فوق را به عنوان توابع کلی در نظر بگیریم که معاملات الگوریتمی می توانند انجام دهند ، این امر به شما امکان می دهد تا چندین راه حل یا زمان مختلف را که ممکن است بخواهید از معاملات الگوریتمی استفاده کنید ، پیاده سازی کنید. برخی از موارد زیر ممکن است در صورت استفاده از استراتژی های ذکر شده در بالا امکان پذیر شود.

اقدام / روند به دنبال قیمت – این یکی از اهداف اصلی است که تجارت الگوریتمی برای آن استفاده می شود. همچنین یکی از ساده ترین آنهاست. با استفاده از الگوریتم ، می توان روند قبلی بازار و روند فعلی بازار را مقایسه کرد و از آنها برای شناسایی فرصت های سودآور تجاری استفاده کرد..

داوری – به ویژه در معاملات فارکس ، می توان از الگوریتم ها برای شناسایی فرصت ها در بازارهای مختلف برای بهره برداری از اختلاف قیمت استفاده کرد. برای استفاده از این استراتژی ، شما معمولاً باید دو یا چند حساب کارگزار فارکس داشته باشید. سپس می توانید با استفاده از معاملات الگوریتمی ، از اختلاف قیمت بین این دو بهره ببرید.

Forex Scalping – اسکالپینگ فارکس عمل جابجایی سریع و سریع در موقعیتهای معاملاتی در طول روز است. با انجام این کار ، پوسته پوسته ها قصد دارند در هر زمان از جنبش های بسیار کوچک بازار سود ببرند. این ممکن است سود ناچیزی را برای برخی از معامله گران نشان دهد ، اما با استفاده از تجارت الگوریتمی ، می توان هزاران معامله در روز را با نرخ بسیار سریعتری انجام داد که در صورت تجارت دستی.

مزایای تجارت الگو در فارکس

با یک مبنای اساسی در معاملات الگوریتمی و نحوه عملکرد آن ، ممکن است از خود بپرسید که در نهایت می تواند به عنوان یک تاجر چه مزایایی برای شما به همراه داشته باشد. در اینجا چند مزیت عمده مرتبط با تجارت الگوریتمی در فارکس آورده شده است.

قیمت های بهتر تجاری – از آنجا که معاملات الگوریتمی برای انجام معاملات در سطوح خاصی از پیش تعیین شده است ، این کار تقریباً به صورت خودکار یا حداقل با سرعتی بسیار بیشتر از آنچه از طریق معاملات دستی به دست می آورید ، انجام می شود. این به طور معمول به این معنی است که شما در انجام معاملات با بهترین قیمت دلخواه خود بسیار بیشتر هستید.

صرفه جویی در زمان – اگر از یک استراتژی تجارت الگوریتمی استفاده کرده اید ، می توانید آن را تنظیم کنید و بگذارید تا کار کند. برای نظارت بر آن نیازی به حضور در آنجا نیست. این بدان معناست که شما در پشت سر صفحه و انجام معاملات ، زمان ناگفته ای را صرف خود می کنید.

بدون احساس – معاملات الگوریتمی کاملاً منظم است. این اساساً یک برنامه رایانه ای است که دقیقاً همانطور که شما دستور می دهید داده ها را دنبال می کند. این هیچ جایی برای خطاهای انسانی ، یا تصمیم گیری های احساسی باقی نمی گذارد ، که اگر در هر بازار تجارت کنید اغلب هر دو ممکن است هزینه بر باشند.

افکار نهایی

وقتی نوبت به تجارت الگوریتمی می رسد ، جایی که قبلاً برای اجرای برخی از استراتژی ها ممکن است نیاز به دانش برنامه نویسی رایانه ای پیشرفته داشته باشید ، اکنون به سادگی چنین نیست. اگرچه مفید خواهد بود ، اما شما واقعاً می توانید از طریق استفاده از کدهای سایر اعضای جامعه ، یا امتحان برخی دیگر از سرویس های اختصاصی ربات فارکس که بسیار آسان است ، تجارت الگوریتمی را خیلی راحت شروع کنید..

در نهایت ، اگر می خواهید رویکرد عملیاتی بیشتری را در معاملات فارکس اتخاذ کنید که قطعاً در وقت شما صرفه جویی می کند و پتانسیل افزایش بازده شما را دارد ، تجارت الگوریتمی موضوعی است که قابل تأمل است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me