banner
banner

قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد که رونق DeFi همچنان ادامه دارد و به سرقت از کانون توجهات ادامه می دهد

هفته گذشته مبادلات عمده متمرکز باعث تقویت فضای DeFi شد. غول های CEX با هدایت OKEx نه تنها چندین توکن DeFi را لیست کرده اند بلکه محصولات ابتکاری مانند OKB Staking را نیز معرفی کرده اند که مورد استقبال فعالان بازار قرار گرفته است..

ارزش کل قفل شده در OKB Staking روز دوشنبه با بیش از 16000 شرکت کننده از 200 میلیون دلار فراتر رفت. این حرکت به طور قابل توجهی موانع بازرگانان خرده فروشی شرکت کننده در DeFi را کاهش می دهد ، بدون اینکه هزینه های اضافی بر روی گاز وجود داشته باشد.

OKB همچنین در هفته گذشته به دلیل افزایش تقاضا و کاهش تیراژ به شدت صعود کرد ، با 17.87٪ افزایش و یکی از برجسته ترین عملکردها شد.

از طرف دیگر ، بیت کوین (BTC) هفته گذشته اشتیاق کمی نشان داد ، که پس از چندین بار آزمایش 10 هزار دلار ، 0.08٪ جزئی افت کرد. ارز دیجیتال برجسته از روز چهارشنبه شروع به بازگشت کرد و در اوایل صبح یکشنبه به بالاترین قیمت هفتگی 10،580 دلار رسید – طبق قیمت شاخص OKEx BTC – قبل از اینکه پایین بیاید تا هفته را با 10300 دلار ببندد.

Polkadot (DOT) یکی دیگر از altcoin ها بود که هفته گذشته عملکرد خوبی داشت و 8.93٪ رشد کرد و رتبه پنجم از نظر سرمایه بازار را به خود اختصاص داد. در همین حال ، Chainlink (LINK) با افت 9.07 درصدی در رتبه بندی سقف بازار سقوط کرد. اتر (ETH) عمدتا بدون تغییر ، 0.44٪ جزئی افزایش یافت ، در حالی که EOS و TRON (TRX) به ترتیب 7.44٪ و 5.09٪ کاهش داشتند.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 9 / 7–9 / 13. منبع: TradingView

با نگاه به نشانه های DeFi ، yearn.finance (YFI) و Loopring (LRC) به لطف لیست های آینده Coinbase Pro عملکرد بهتری نسبت به رقبا داشتند که به آنها بازدهی هفتگی 44.78٪ و 37.27٪ را می دهد. DFI.money (YFII) ، یک چنگال YFI ، نیز 30.43٪ افزایش هفتگی را تجربه کرد.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 9 / 7–9 / 13. منبع: TradingView

بدترین عملکرد در بخش DeFi SushiSwap (SUSHI) بود که 28.57٪ افت داشت. SUSHI هفته را با قیمتی معادل 2.50 دلار در بالاترین سطح هفت روزه خود یعنی 3.50 دلار بسته بود.

ارزش کل قفل شده در SushiSwap نیز پس از کاهش جوایز بلوک این آخر هفته ، به شدت کاهش یافته است. TVL تا 808.3 میلیون دلار سقوط کرده است – در 24 ساعت گذشته 42.74٪ افت داشته است داده های DeBank. پیش از این ، TVL SushiSwap به 1.5 میلیارد دلار رسیده بود و در رتبه اول قرار داشت. جالب است بدانید که در 9 سپتامبر ، SushiSwap با موفقیت 800 میلیون دلار از Uniswap مهاجرت کرد ، زیرا کشاورزان متقاضی جوایز بلوک SUSHI بودند.

این بار ، به دلیل بزرگ است جایزه های بلوکی را کاهش دهید از 1000 به 100 SUSHI ، ماهیت سودجویانه کشاورزان با عملکرد منجر به برداشت نقدینگی خیلی سریع شد. ارزش آن 14 میلیون دلار است بازپرداخت و به نظر می رسد 2 میلیون دلار در قطره های هوا کمک چندانی به قیمت نکرده است.

ارزش کل در 10 پروژه برتر DeFi قفل شده است – 9/14. منبع: دبانک

در همان زمان ، ما متوجه شدیم که TVL Uniswap در 24 ساعت گذشته 62.63٪ افزایش یافته است. Uniswap و SushiSwap حتی از نظر تعداد کاربران 24 ساعته و تعداد معاملات بسیار متفاوت تر هستند..

Uniswap V2 در مقابل SushiSwap. منبع: دبانک

علاوه بر این ، به دلیل بازده بالا در DeFi ، نزدیک به 100000 BTC بوده است "منتقل شد" به بلاکچین Ethereum ، به عنوان داده های پالس DeFi. محبوب ترین پروژه بین زنجیره ای BTC به ETH Bitcoin Wrapped است که بیش از 66٪ یا 53،000 کل BTC میان زنجیره ای را تشکیل می دهد..

BTC در DeFi قفل شده است. منبع: نبض DeFi

با مشاهده بیت کوین ، شاهد بودیم که CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین را (از 8 سپتامبر) منتشر کرد داده های موقعیت. بیت کوین در بازه زمانی مربوط به این گزارش بیش از 2000 دلار سقوط کرد و داده ها واکنش های احتمالی سرمایه گذاران نهادی را منعکس می کند.

می توانیم ببینیم که سود باز به شدت افت کرد و از بالاترین رقم 11،617 به 8198 رسید و به پایین ترین سطح از 7 ژوئیه رسید و انواع حساب ها کاهش موقعیت داشتند.

قابل ذکر است ، موقعیت های طولانی در حساب های صندوق اهرمی از 4،271 به 2،758 کاهش یافته است ، در حالی که موقعیت های کوتاه مدت از 6،842 به 4،661 در همان زمان کاهش یافته است. حساب های صندوق اهرمی پس از افزایش موقعیت های کوتاه مدت خود هفته گذشته سود مکرر داشتند ، اما کاهش موقعیت فعلی عدم اطمینان آنها در مورد جهت قیمت بیت کوین را نشان می دهد.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی در مقابل شورت. منبع: Quandl.com

با نگاه به جلو در این هفته

فدرال رزرو یک جلسه دیگر کمیته بازار آزاد فدرال در این هفته برگزار می کند – آخرین جلسه قبل از انتخابات ریاست جمهوری.

پس از پنج ماه متوالی سود ناگهانی ، سهام ایالات متحده از آغاز ماه سپتامبر وارد یک دوره اصلاحی شده است. با توجه به چگونگی همبستگی بیت کوین با بازار سهام ، معامله گران باید به عملکرد سهام ایالات متحده در این هفته توجه کنند.

در رمزنگاری ، OKEx اعلام کرد تحول در OKChain در OKExChain ، Coinbase Pro YFI و LRC را لیست می کند و UniTrade (TRADE) پلتفرم رسمی خود را از 30 سپتامبر راه اندازی می کند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me