banner
banner

برنامه IPO مورچه ها ، طرح Blockchain پکن و تأیید CSRC از خلبان معاملات سهام – China Market Watch

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ.

بازار سهام چین و هنگ کنگ در این هفته شاهد بهبودی ملایم بود. Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر اجرا کن در 3،325 و 4،712 ، با جهش های 3.86٪ و 4.34٪ در طول هفته. شاخص سنگ همچنین با افزایش 3.58 درصدی هفتگی ، در حال حاضر در 25203 ایستاده است.

شاخص Hang Seng این هفته با افزایش روبرو شد اعلامیه از شاخص فناوری Hang Seng Tech ، که در 27 ژوئیه آغاز به کار خواهد کرد ، و 30 شرکت بزرگ فناوری را که در هنگ کنگ ذکر شده اند ، ردیابی می کند. برخی از این نام های بزرگ عبارتند از Alibaba ، Tencent Holdings ، Meituan Dianping ، Xiaomi و Sunny Optical. اعلام یک برنامه همزمان IPO توسط مورچه گروه در 20 ژوئیه همچنین به عنوان یک تقویت دیگر برای هر دو بازار سهام هنگ کنگ و چین است.

برعکس ، تنش دیپلماتیک بین چین و ایالات متحده این هفته دوباره افزایش یافت. ایالات متحده آمریکا سفارش داده شده گفته می شود چین در 22 ژوئیه کنسولگری خود را در هوستون تعطیل می کند ، در تلاش برای محافظت از مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی آمریکایی ها. چین این را محکوم کرد و معتقد بود که این اقدام “تحریک سیاسی” است." در عوض ، این کشور ایالات متحده را به ارسال پست متهم کرد تهدید به مرگ به سفارت چین. این تنش های مداوم منجر به افت روزانه 0.24٪ و 0.22٪ برای Shanghai SE Composite و CSI 300 شد..

در همین حال ، شاخص SZSE Blockchain 50 در حال حاضر بر روی 4،064 ایستاده است که هفته ای 3.68٪ افزایش دارد. از میان 50 سهم موجود در این شاخص ، Jiangsu Akcome Solar Science & Technology (002610.SZ) با 10.16٪ افزایش ، بالاترین سود روزانه است ، در حالی که Client Service International (300663.SZ) بازنده برتر است ، با ارزش هفتگی -5.38٪.

عملکرد شاخص های بازار چین. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

اخبار هفته

از برنامه پیشنهاد اولیه عمومی Ant Ant گرفته تا طرح بلاک چین پکن و تأیید کمیسیون تنظیم مقررات امنیتی چین برای خلبان بلاکچین در معاملات سهام ، OKEx Insights نگاهی می اندازد به سه خبر برتر رمزنگاری این هفته از چین و هنگ کنگ.

Ant Group برنامه IPO همزمان را در هنگ کنگ و شانگهای در نظر دارد

مورچه گروه ، وابسته به غول تجارت الکترونیکی علی بابا ، است گزارش شده برنامه ریزی برای انجام IPO همزمان در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ و هیئت STAR از بورس سهام شانگهای. معروف به آن شاخص IPO نیویورک از 21.77 میلیارد دلار در سال 2014 ، علی بابا با جمع آوری 12.9 میلیارد دلار دومین IPO خود را در هنگ کنگ انجام داد. Ant Financial برای انعکاس بهتر مدل تجاری شرکت ، مارک جدید در ژوئن به گروه مورچه.

جدا از داشتن Alipay – یکی از محبوب ترین برنامه های پرداخت دیجیتال در چین ، با بیش از 900 میلیون کاربر – گروه Ant ارائه می دهد سایر خدمات مالی دیجیتال در مدیریت ثروت ، وام و بیمه و غیره. تا پایان سال مالی در تاریخ 31 مارس ، این خدمات مالی دیجیتال بیش از 50٪ از درآمد کل گروه مورچه را تشکیل می دهند.

Alipay شده است اوایل حرکت در فناوری بلاکچین از سال 2015. شرکت اصلی آن ، علی بابا ، در فضا فعال است در صدر رتبه بندی برنامه های ثبت اختراع بلاکچین جهانی در سال 2019.

ساخته شده در تخصص فوق الذکر و R&در فناوری بلاکچین ، گروه مستقر در Hangzhou پلتفرم بلاکچین خود را به عنوان یک سرویس OpenChain در آوریل راه اندازی کرد ، که به شرکت های کوچک و متوسط ​​امکان ساخت برنامه های غیرمتمرکز را می دهد ، که به آن DApps نمی گویند. مرکز ثبت دارایی های ثابت Zhuhai می تواند آخرین کاربر OpenChain باشد ، به تازگی امضاء شده توافقی با Ant Group برای ساده سازی برنامه های رهنی با استفاده از بلاکچین.

غذاهای کلیدی

  • Ant Group ، با نام تجاری جدید Ant Financial در ژوئن ، به دنبال یک IPO همزمان در هنگ کنگ و شانگهای است.
  • Ant Group یک شرکت وابسته به غول فناوری Alibaba است و یک شرکت بزرگ است شرکت مادر از Alipay.
  • Ant Group همچنین با پلتفرم BaaS OpenChain خود که در آوریل راه اندازی شد ، در فضای بلاکچین نیز فعال است.

پکن اولین طرح کاربردی بلاکچین خود را منتشر کرد

در 16 ژوئیه ، دولت پکن منتشر شد اولین آن است طرح بلاکچین در مورد خدمات دولتی – طبق آن ، 140 برنامه خدمات دولتی در چین از بلاکچین برای صرفه جویی در هزینه ها به طور متوسط ​​40٪ استفاده می کنند.

این طرح سه دسته از برنامه ها را به اشتراک می گذارد: اشتراک و تبادل داده ، پردازش مشترک مشاغل و ذخیره گواهینامه های الکترونیکی.

برای دسته آخر ، طرح موردی ثبت دارایی های ثابت را نشان می دهد. به دلیل استفاده از فناوری بلاکچین ، اطلاعات مربوطه توسط مقامات دولتی ، مانند کمیسیون برنامه ریزی شهرداری ، اداره مالیات و اداره امنیت عمومی شفاف و قابل ردیابی است..

نقشه بلاکچین با پیروی از “برنامه اقدام توسعه نوآوری در بلاک چین شهرداری پکن (2020-2022)” مطابقت دارد با فشار مداوم بلاک چین در پکن منتشر شد در تاریخ 2 ژوئیه دولت پکن چهار ستون در بلاکچین را برای حمایت از رشد اقتصادی شناسایی کرد: نوآوری در فناوری بلاکچین ، توسعه صنعتی ، موارد استفاده از بلاکچین و پرورش استعدادها.

غذاهای کلیدی

  • دولت پکن اولین طرح زنجیره بلوکی خود را در خدمات دولتی منتشر کرد.
  • به طور متوسط ​​، موارد استفاده از بلاکچین در خدمات دولتی منجر به 40٪ صرفه جویی در هزینه می شود.
  • در طرح سه دسته برجسته وجود دارد: اشتراک و تبادل داده ، پردازش مشارکت تجاری و ذخیره گواهینامه های الکترونیکی.

CSRC پنج مرکز تجارت سهام را برای یک خلبان بلاکچین تأیید کرد

در 7 ژوئیه ، کمیسیون تنظیم مقررات امنیتی چین با صدور بیانیه ای خلبانان بلاکچین را در پنج مرکز تجارت سهام عدالت تصویب کرد. این پنج منطقه پکن ، شانگهای ، جیانگ سو ، ژجیانگ و شنژن هستند. این اعلامیه اولین بود عمومی ساخته شده توسط نظارت و اداره مالی محلی پکن در 21 ژوئیه.

همانطور که در اعلامیه ذکر شده است ، مرکز تجارت سهام پکن گزارش داده است که یک "نسبتاً عالی" زیرساخت برای ثبت سهام ، حضانت و انتقال معاملات.

مرکز تجارت سهام پکن از سال 2017 کاوشگر اولیه فناوری بلاکچین بوده است. این مرکز شریک شد با بورس سهام شنژن برای راه اندازی یک بلاکچین برای ردیابی مرجع اعتبار واسطه های بازار سهام.

علاوه بر این ، مرکز تجارت سهام پکن با شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار چین و شرکت تسویه حساب برای راه اندازی آزمایشی زیرساخت های باطن همکاری خواهد کرد.

از تاریخ 30 ژوئن ، مرکز تجارت سهام پکن در مجموع 21.07 میلیارد RMB (3 میلیارد دلار) در بازداشت داشت. این مرکز به 9 بانک تجاری و بیش از 1000 شرکت سهامی بدون لیست خدمت می کند.

غذاهای کلیدی

  • CSRC خلبانان بلاکچین را برای مراکز معاملات سهام در پکن ، شانگهای ، جیانگ سو ، ژجیانگ و شنژن تأیید کرد..
  • در نوامبر 2017 ، مرکز تجارت سهام پکن شریک شد با بورس سهام شنژن برای راه اندازی یک بلاکچین که مرجع اعتباری واسطه های بازار سهام را دنبال می کند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me