banner
banner

راب ویگلیون ، مدیرعامل و بنیانگذار Horizen – سری مصاحبه

راب ویگلیون سرپرست تیم و بنیانگذار گروه است افق, یک بستر بلاکچین که هدف آن فراهم کردن یک اکوسیستم غنی از برنامه و برنامه کاربردی از طریق راه حل های جانبی جانبی پیشرفته آن است. به طور رسمی یک فیزیکدان ، ریاضیدان و افسر نظامی آموزش دیده ، تجربه راب در کار بر روی رادار ماهواره ای ، وسایل نقلیه پرتاب فضایی و اطلاعات پشتیبانی جنگ ، درک بسیاری از او در مورد چگونگی تغییر فناوری بلاکچین در مسیر جوامع جهانی است..

شما از روزهای ابتدایی درگیر بلاکچین شده اید. در ابتدا چگونه با این فناوری آشنا شدید?

Slashdot مقاله ای را در مورد برجسته شدن برابری دلار بیت کوین در سال 2011 ارائه داد که توجه من را به خود جلب کرد. بیت کوین به عنوان کسی که به طور فزاینده ای نگران عدم تعادل در سیستم مالی جهانی بود ، آزمایش کامل در ایجاد پول در بازار آزاد برای عصر دیجیتال بود.

اولین بار چه زمانی فهمیدید که می خواهید در بلاکچین و ارز رمزنگاری شده سهیم شوید?

مانند بسیاری دیگر که روزهای ابتدایی شیفته بیت کوین بودند ، هنگامی که شروع به غواصی کردم و پول خود را در دهان ایدئولوژیک خود قرار دادم ، نمی توانم کمک کنم اما می توانم بخشی فعال در انقلاب مالی باشم. تماشای منفعلانه کنار زمین بسیار هیجان انگیز بود! اولین چیزی که در آن زمان فکر می کردم ارائه تدریس خصوصی در زمینه فیزیک یا ریاضیات برای بیت کوین بود ، اما به طرز عجیبی بازار زیادی برای آن وجود نداشت! من در حالی که در آنجا مستقر شده بودم ، با میزبانی نشست های آموزشی در افغانستان به طور فعال درگیر شدم. این تجربه اولیه دیدگاه های من را درمورد اینکه کریپتو می تواند بالاترین تأثیر حاشیه ای را بر رفاه داشته باشد ، به طور عمده در مناطق کم ثبات و دارای نوسانات سیاسی بیشتر در جهان شکل داده است..

شما در بسیاری از پروژه های اولیه مانند Bitshares ، BlockPay ، Zclassic ، Seasteading و Bitgate مشارکت داشته اید. چند درس اصلی بود که شما آموختید چه چیزی در بازار کار نخواهد کرد یا نخواهد کرد?

خیلی درسها بود که باید آموخت! بزرگترین آنها ارزش انعطاف پذیری و ساختن تیمی قدرتمند است که بتواند از طریق نوسانات دیوانه وار رمزنگاری کار کند. این صنعت از نوسانات شدید و چرخه های اعتیاد به مواد مخدر بسیار مکرر عبور می کند که به راحتی می تواند پروژه ها را از ماموریت های اصلی و پایه ریزی های محکم دور کند. چالش این است که تمرکز خود را در دراز مدت حفظ کنید ، در حالی که سیگنالهای ناچیز ، اما ارزشمندی از سیلاب سر و صدا در شیداهای دوره ای را در بر می گیرد ، اما عمدتا زنده ماندن به اندازه کافی برای ارائه ارزش واقعی!

الهام شما برای راه اندازی Horizen چه بود?

من در ابتدا Horizen را به عنوان یک پروژه سرگرمی بنیان گذاشتم در حالی که پایان نامه دکترای خود را جمع کردم ، هرگز به این معنی نبود که مانند آن منفجر شود. ما دو مشارکت در اکوسیستم بیت کوین داشتیم و شروع آزمایش خود بهترین روش برای انجام سریع کار به نظر می رسید. بخش اول ، آوردن اقتصاد پایدار به رمزنگاری بود ، ایده اصلی این است که انواع مختلفی از ذینفعان وجود دارد که به موفقیت یک اکوسیستم غیرمتمرکز کمک می کنند و پایداری بدان معنی است که همه باید در حاشیه جبران شوند. ایده بزرگ دیگر و ایده ای که مردم عمدتا با Horizen مرتبط می کنند ، در مقیاس گذاری حریم خصوصی است. ما اکنون در جهانی زندگی می کنیم که ارزش داده ها به طور تصاعدی افزایش می یابد و مردم در حال بیدار شدن از واقعیتی هستند که ناخواسته در معامله فاوست با فناوری بزرگ ثبت نام کرده اند تا از بدیهیات حریم خصوصی و حقوق داده های خود در ازای آن صرف نظر کنند. برای استفاده از سیستم عامل بینش ما واضح است: هیچ دلیلی وجود ندارد که این موارد را به طور جداگانه متقابل بدانیم ، و یک بازار چند تریلیون دلاری برای ساخت اکوسیستم های فناوری وجود دارد که در آن افراد داده های خود را کنترل می کنند و حریم خصوصی خود را حفظ می کنند..

آیا می توانید به ما بگویید Horizen چیست و چرا مهم است?

Horizen بزرگترین شبکه بلاک چین های قابل همکاری است که بر روی حریم خصوصی کاربران و برنامه ها متمرکز است. اکوسیستم قرار است مدل های تجاری پلتفرم فناوری بزرگ را به این دلیل که کاربران داده های خود را کنترل می کنند ، می توانند حریم خصوصی را کامل انتخاب کنند و به طور مستقیم در زیرساخت کاملا غیرمتمرکز شبکه مشارکت دهند ، مختل کند. این مهم بیش از هر زمان دیگری در دنیایی که بیدار می شود با این واقعیت که داده ها دارای ارزش واقعی و تصاعدی افزایشی هستند ، اهمیت دارد و حریم خصوصی در تمام سطوح زندگی دیجیتال ما غیرقابل قبول نقض شده است.

در ژوئیه سال 2020 ، نسخه بتا Zendoo ، یک راه حل زنجیره ای غیرمتمرکز و قابل تنظیم ، راه اندازی شد. آیا برای خوانندگانی که با زنجیره جانبی آشنا نیستند ، می توانید آن را با اصطلاحات غیر فنی تعریف کنید?

زنجیره جانبی زنجیره بلوکی موازی است که با زنجیره دیگری سازگار است. زندو پروتکل قابلیت همکاری بلاکچین Horizen است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بلاک چین های کاملاً سفارشی سازی شده خود را که با شبکه Horizen قابل همکاری هستند ، راه اندازی کنند ، از مقیاس مقرون به صرفه شبکه با زیرساخت های بزرگ خود برخوردار شوند و یک جعبه ابزار رمزنگاری پیشرفته برای کاربر و برنامه ارائه می دهد. حریم خصوصی. آنچه Zendoo را خاص می کند این است که اولین پروتکل زنجیره جانبی کاملا غیرمتمرکز در صنعت بلاکچین است.

زنجیره جانبی Zendoo چگونه با آنچه در حال حاضر در بازار موجود است مقایسه می کند و چگونه کسب و کارها و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بلاک چین خصوصی یا عمومی ایجاد کنند?

Zendoo اولین پروتکل زنجیره جانبی کاملا غیرمتمرکز در صنعت بلاکچین است ، به این معنی که احتیاج به احزاب معتمد برای تأیید معاملات بین زنجیره ها ندارد و بنابراین از مقیاس امنیتی برخوردار است. تفاوت مهم دیگر با سیستم های زنجیره ای قبلی این است که Zendoo یک پروتکل نامتقارن است به این دلیل که زنجیره اصلی Horizen نیازی به دانستن هیچ چیزی در مورد زنجیره جانبی ندارد ، اما زنجیره های جانبی باید ردیابی زنجیره اصلی اصلی را از نزدیک انجام دهند. به این ترتیب ، توسعه دهندگان آزادی کامل در سفارشی کردن بلاکچین های خود را بدون نیاز به هیچ تغییری در زنجیره اصلی Horizen دارند ، که این امر به یک محدودیت محدود کننده برای رشد تبدیل می شود.

آیا می توانید درباره ZEN و مزایای آن برای دارندگان بگویید?

ذن هم ارز معامله و هم سکه کمکی برای شبکه Horizen است. جنبه سکه دقیقاً مانند بیت کوین است از آنجا که عرضه محدودی وجود دارد که هرگز آزاد خواهد شد ، انتشار در آنجا کاملاً غیرمتمرکز است که باید کار برای بدست آوردن آن انجام شود ، و با Zendoo ، ZEN همچنین به عنوان نوعی “گاز” معامله برای سیستم عامل یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد در اینجا وجود دارد که دارندگان ZEN محدودیت عرضه بیت کوین را با تقاضای سودمندی مشابه Ethereum دریافت می کنند.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد Horizen به اشتراک بگذارید? 

در فناوری این آگاهی رو به رشد است که اکوسیستم ها به جامعه نسبت به مشتری احتیاج دارند و این دقیقاً همان طرز فکر کاربران ما از روز اول است. Horizen یک شرکت نوپای اجتماعی است که اتفاقاً از فناوری بلاکچین برای برآوردن مأموریت خود و بهم ریختن یک صنعت چند تریلیونی دلاری که نیاز به اخلال دارد استفاده می کند. مفهوم ما از جامعه با موارد اصلی نامشهود مانند احترام ، شمول و شفافیت آغاز می شود که تاکنون پایه های یک جامعه قوی ، منسجم و مثبت را که در حال انفجار است ، قرار داده است..

با تشکر از شما برای مصاحبه عالی ، خوانندگانی که می خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند باید از آنها بازدید کنند افق.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me